To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Terry Pratchett - humorysta i filozof

nureczka - 28 Grudnia 2009, 22:36

A ja najbardziej lubię Pomniejsze bóstwa.
Uwaga, tam straży nie ma :mrgreen:

Taselchof - 28 Grudnia 2009, 22:45

ale jest Om on robi za cała straż ;)
nureczka - 28 Grudnia 2009, 22:50

Taselchof, potwierdzam i popieram :)
Agi - 28 Grudnia 2009, 23:29

Mnie się podobały również "Ruchome obrazki"
Ja to może do wątku poświęconego Pratchettowi przeniosę.

Sandman - 28 Grudnia 2009, 23:36

Lubię książki TP, ale w niezbyt dużych ilościach, nie jestem w stanie przeczytać np 2 jedna po drugiej.
Mateusz - 29 Grudnia 2009, 00:26

Najlepsze? Najbardziej warte uwagi, aby się przekonać? (tak, jestem jednym z tych, którzy bardzo cenią Terry'ego ;)
Na pewno Kosiarz. Na pewno Straż Nocna. Te dwie to dla mnie perełki.

Ozzborn - 29 Grudnia 2009, 10:23

Ja czytając pierwsze 5 książek raz po raz spadałem ze stołka ze śmiechu. Przeczytałem chyba jednym ciągiem i wcale mnie nie znudziły - to była dla mnie tak nowa jakość, że wciągnęło mnie kompletnie. Ruchome obrazki akurat podobały mi się najmniej z nich.
NasirWizz - 29 Grudnia 2009, 23:17

Przeczytałem Blask Fantastyczny pod koniec dopiero zaczęło mi się podobać :) .
Szkoda, że nie było tak od początku...
Jak uzbieram więcej kasy to na pewno kupię Czarodzicielstwo.

Martva - 29 Grudnia 2009, 23:22

Koniecznie akurat Czarodzicielstwo? Może jednak skok o kilka tomów do przodu? ;)
Taselchof - 29 Grudnia 2009, 23:42

np 8 dalej od czarodzicielstwa :P
NasirWizz - 30 Grudnia 2009, 09:15

Tak, ale zamierzam przeczytać (kupić) po kolei cały Świat Dysku :)
Albo przynajmniej kilka pod cykli o Rincwindzie i Śmierci.

Matrim - 6 Stycznia 2010, 23:24

Wy tylko ta straż i straż, a wiedźmy to co? :wink: Dialogi Babci Weatherwax i Niani Ogg to zawsze przyjemność do czytania. I sama obecność Greebo.

A co do czytania po kolei lub nie - kto przeczyta Nocną Straż bez czytania poprzednich części cyklu o Straży straci połowę przyjemności z lektury. Ogólnie im dalej w cykl, którykolwiek, tym bardziej przydaje się znajomość poprzednich części. Tak to z cyklami bywa... :)

ilcattivo13 - 7 Stycznia 2010, 20:36

Wiedźmy są u mnie na drugim miejscu po Strażnikach (Vimes rządzi!) , ale moja sympatia tak w 67% idzie do Niani Ogg (zwłaszcza po "Wyprawie..." i "Maskaradzie"), a w 33% do Babci Weatherwax. A na trzecim Nac Mac Feegle - ale tylko dlatego, że za mało ich dotąd było.
Taselchof - 7 Stycznia 2010, 21:23

"umyj zęba " :mrgreen: :!: :!:
Agi - 7 Stycznia 2010, 21:45

NasirWizz, zmień proszę kolor podpisu na inny niż czerwony, pomarańczowy lub zielony
Chal-Chenet - 12 Stycznia 2010, 16:50

Na glinianych nogach
Trzecia przeczytana powieść Pratchetta i trzecia o straży. Do gustu przypadł mi jak zwykle humor, było parę momentów, gdy mogłem szczerze się uśmiechnąć. Akcja jak zwykle posuwa się do przodu w szybkim tempie, nie zostawiając czasu na nudę. Bohaterowie barwni, żywi (w przypadku niektórych z nich, to słowo nabiera nowego znaczenia), interesujący. Historia również ciekawa, dająca odpowiedzi na końcu, nie wyjawiająca odpowiedzi zbyt wcześnie. I pod płaszczem humorystycznej fantasy przemycił autor kilka poważniejszych myśli, za co go między innymi go lubię. Zapewnia godziwą rozrywkę, lecz przy okazji każe się zastanowić. Dobra powieść.

Btw, które inne powieści autora możecie polecić? Które inne "cykle" ze Świata Dysku są dobre? Powiem od razu, ze nie przepadam za przygodami Rincewinda (zacząłem pierwszy tom całej serii i zrezygnowałem). Wiedźmy może?

Witchma - 12 Stycznia 2010, 17:00

Chal, Rincewind jest super, tylko trochę później - "Ciekawe czasy" polecam :)

A jeżeli chodzi o inne cykle, to zdecydowanie polecam śmiertelny - Śmierć jest moim ulubionym bohaterem. Nie wiem, jak to się tam zaczynało - Mort, Kosiarz, Wiedźmikołaj i takie tam.

Matrim - 12 Stycznia 2010, 17:38

Chal-Chenet napisał/a
Wiedźmy może?


Nie "może", tylko "na pewno" ;)

Agi - 12 Stycznia 2010, 18:00

Chal-Chenet, wiedźmy koniecznie! Niania Ogg i piosenka o jeżu :mrgreen:
Witchma, też ma rację Mort i Kosiarz są świetne!
Ostatnio utknęłam na dobre w polskiej fantastyce, ale muszę wrócić do Pratchetta, zdecydowanie poprawia mi humor.

Mój ulubiony cytat:
Cytat
Gdyby koty wyglądały jak żaby, wszyscy zorientowaliby się od razu, jakie to paskudne, złośliwe, małe dranie.

To zdaje się z książki Panowie i damy.

Znalazłam wybór cytatów z Pratchetta.

Witchma - 12 Stycznia 2010, 19:00

Agi, cytat wymiata. Panowie i damy wciąż przede mną, teraz wiem, że warto :mrgreen:
Agi - 12 Stycznia 2010, 19:40

O właśnie :idea: wstawię sobie do podpisu :mrgreen:
Chal-Chenet - 12 Stycznia 2010, 19:55

No to w następnej kolejności obadam coś z cyklu o Wiedźmach. :)
Przy kolejnej wizycie w bibliotece (wróciła do łask, w obliczu kryzysu finansowego... :D )
Czy przy tym dyskowym cyklu też można czytać niechronologicznie? (Tak mam ze Strażą...)

Agi - 12 Stycznia 2010, 19:58

W zasadzie każda książka Pratchetta stanowi odrębną całość, ale czytając po kolei widzisz rozwój bohaterów.
Chal-Chenet - 12 Stycznia 2010, 20:00

Czyli znaczy "w zasadzie tak". Dzięki. ;)
Adon - 20 Stycznia 2010, 23:22

Dzisiaj obejrzałem sobie odcinek Czarnej Żmii z ostatniej serii i wreszcie przypomniało mi się skąd pochodzi aktor, którego zawsze widzę, gdy czytam o Nobbym Nobbsie. Toż to Baldrick. :mrgreen:
ilcattivo13 - 21 Stycznia 2010, 14:33

Pasowałby jak ulał. Choć jakby był bardziej nijaki, obślizgły i tajemniczy, to byłby wręcz idealny :D
EDUARDOMONTENEGRO - 25 Stycznia 2010, 19:01

mnie podobały się Piramidy i Prawda, ale najlepszy jest Blask fantastyczny i Kolor magii.może dlatego ze były pierwsze w mojej dyskomanii.
EDUARDOMONTENEGRO - 25 Stycznia 2010, 19:04

czekam na książkę o Patrycjuszu, bo obok Śmierci jest moim ulubiencem.
Martva - 25 Stycznia 2010, 19:15

Edytuj posty, wielkoliterowy człowieku.
Dwa pierwsze tomy najlepsze? :shock:

gorbash - 25 Stycznia 2010, 19:26

Najlepsze może nie, ale moim zdaniem bardzo dobre. Dzięki nim zacząłem czytać Pratchetta. Rincewind i Uniwersytet to prawie jak EAIiE na AGH...


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group