To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - Szorty - Jaki jest Wasz ulubiony FILM?

Bellatrix - 20 Października 2008, 14:28

Dziekuje wszystkim za mile slowa i glosy, ciesze sie, ze moj szorcik spodobal sie tylu osobom :) Gratuluje wspolpodiumowcom: :bravo JacAr i Kamilos (ktory zreszta byl moim faworytem ;) :bravo no i przepraszam, jezeli ktos sie poczul dotkniety moja krytyka.

Temat nastepnej edycji dam jeszcze dzis, w watku macierzystym.


PS. Jezeli ktos czuje sie wkurzony/rozczarowany/uwaza, ze zadrwilam z czytelnika zakanczajac szorta bez wyjasnienia - moge na prv dla chetnych dac 'wyjasnienie' ;)

xan4 - 20 Października 2008, 14:36

Bellatrix napisał/a
PS. Jezeli ktos czuje sie wkurzony/rozczarowany/uwaza, ze zadrwilam z czytelnika zakanczajac szorta bez wyjasnienia - moge na prv dla chetnych dac 'wyjasnienie'

no nie Bellatrix, właśnie takie zakończenia tygrysy lubią najbardziej :D
zwyciężczyni się znalazła - hurra :!: :!: :!:

Iwan - 20 Października 2008, 15:34

Bellatrix :bravo :bravo :bravo
JacAr :bravo :bravo
Kamilos :bravo

gratulacje wygranym i fajnie że dwaj moi faworyci na podium :D a trzeci w sumie też wysoko :D

Adanedhel - 20 Października 2008, 15:50

Bellatrix napisał/a
PS. Jezeli ktos czuje sie wkurzony/rozczarowany/uwaza, ze zadrwilam z czytelnika zakanczajac szorta bez wyjasnienia - moge na prv dla chetnych dac 'wyjasnienie' ;)

Rozczarowany - być może. Ale dlaczego dwa pozostałe?
Ogółem niedopowiedzenia są bardzo fajne, o wiele fajniejsze niż walenie prosto w oczy. Dają do myślenia, pobudzają wyobraźnię. Ale w tym wypadku aż się prosiło o jakąś wskazówkę, podpowiedzenie, o co konkretnie chodzi. Wydaje mi się, że gdybyś zasugerowała rozwiązanie byłby to znacznie lepszy szort :)

Iwan - 20 Października 2008, 15:58

ja bym był chętny na jakieś "wyjaśnienie" :D bo cholernie mnie to intryguje :D
Bellatrix - 20 Października 2008, 16:02

Adanedhel napisał/a

Rozczarowany - być może. Ale dlaczego dwa pozostałe?


No, ktos mi napisal w komentarzach, ze czul sie wkurzony po przeczytaniu ;) A ktos inny ze nie mialam zadnego pomyslu jak z tego 'wybrnac' i dlatego nie ma wyjasnien ;p
A brak wyjasnien byl spowodowany inspiracja japonska literatura ;)

Adanedhel - 20 Października 2008, 16:08

Ponoć tłumaczy się tylko winny :P
Ale pomijając już inspiracje i inne kwestie, bo nie sądzę, żebyś nie miała pomysłu na grande finale - jaki był cel takiego właśnie zakończenia? Po fajnym szorcie, oczekując ciekawej puenty, lądujemy nagle w pustce bez żadnego punktu oparcia. Może to był sposób, żeby tak właśnie zapaść czytelnikowi w pamięć? ;)

Bellatrix - 20 Października 2008, 16:12

Adanedhel napisał/a
Po fajnym szorcie, oczekując ciekawej puenty, lądujemy nagle w pustce bez żadnego punktu oparcia. Może to był sposób, żeby tak właśnie zapaść czytelnikowi w pamięć? ;)


no dokladnie, dlatego mowie, ze inspirowalam sie literatura japonska ;) Tanizaki czy chocby Murakami zapadli mi gleboko w pamiec wlasnie dlatego, ze na ogol zostawiali w "polowie" powiesci/opowiadania i zakonczenia brak ;)

Adanedhel - 20 Października 2008, 16:18

A żeby było w połowie, ale szort jest jakoś w jednej trzeciej ;)
JacAr - 20 Października 2008, 16:18

Bellatrix napisał/a
no dokladnie, dlatego mowie, ze inspirowalam sie literatura japonska Tanizaki czy chocby Murakami zapadli mi gleboko w pamiec wlasnie dlatego, ze na ogol zostawiali w polowie powiesci/opowiadania i zakonczenia brak


Wersją ekstremalną takiego podejścia jest oczywiście po prostu nie pisanie w ogóle :)
Mnie bardziej ciekawi co bohaterka zrobiła z kasą (która miała jej starczyć na całe życie), że się chciała zatrudnić w hipermarkecie.

Bellatrix - 20 Października 2008, 16:29

JacAr napisał/a
Mnie bardziej ciekawi co bohaterka zrobiła z kasą (która miała jej starczyć na całe życie), że się chciała zatrudnić w hipermarkecie.


z kasa nic, powiedzmy ze chciala poprzebywac miedzy ludzmi ;)

Bairam - 20 Października 2008, 17:39

Gratuluję zwycięzcom!!!
I wszystkim uczestnikom takoż (wiec po trosze i sobie :D )!
Miło, że i moje spodenki ktoś tam zauważył...
A konie szły niemal łeb w łeb :D

Fearfol - 20 Października 2008, 17:47

Ja również dziękuję za głosy oddane na mój short.

Kilka osób napisało, że opowiadanie było przewidywalne. Cóż pewnie to prawda, ale nie potrafię jeszcze tak ułożyć fabuły żeby zostawić miejsce na niedopowiedzenia. Tu widać braki w moim warsztacie, ale to z czasem się nadrobi. Grunt, że pomysł się spodobał.


miałem jeszcze kilka pomysłów na zakończenie, w jednym z nich ( taki negatyw do przedstawionego w zaprezentowanej wersji ), całość kończy się źle tzn: widz staje przed wyborem czy obejrzeć "możliwości" na niedaleką przyszłość czy zdać się na ślepy los, tym razem wybiera to drugie i załóżmy ginie.

w innym człowiek na sali najpierw ogląda moment w którym wychodzi z kina i ginie, a gdy pyta co by było, gdyby teraz nie wyszedł widzi obraz jak np: po skończonym kolejnym seansie dopada go atak serca. Tzn koncepcja tego zakończenia była taka że cokolwiek teraz zrobi to i tak umrze. Zakończyłbym tego shorta w miejscu, kiedy właśnie to sobie uświadamia.

Chal-Chenet - 20 Października 2008, 17:57

O, to ostatnie byłoby miodzio!


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group