To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Stare ogłoszenia - Pytanie o wydawnictwa klubowe

CESARZ - 27 Kwietnia 2008, 17:24
Temat postu: Pytanie o wydawnictwa klubowe
Czy orientuje sie ktoś czy w sieci mozna trafić na kompletny spis wydawnictw klubowych ? Chodzi mi o czasopisma , komiksy i ksiązki wydawane przez kluby miłośnikow fantastyki w latach 70tych i 80tych. Tak samo byłbym zainteresowany kompetna lista literatury fanstastycznej wydawanej do 1945 roku. Mam niekompletny spis takich ksiązek (tylko autor i tytuł)
gorat - 27 Kwietnia 2008, 17:32

1. istnieje jedynie spis fanzinów z lat osiemdziesiątych zamieszczony bodajże w... publikacji klubowej.
2. jest tylko tyle, co ze Smuszkiewicza/Niewiadowskiego można wyciągnąć, o ile mi wiadomo. I tylko o tym, co było w książkach...

mBiko - 27 Kwietnia 2008, 19:23

CESARZ chodzi Ci o książki polskie, czy ogólnie u nas wydawane?

Pamiętam, że lista polskich publikacji pojawiła się chyba w latach 80 w "Fantastyce".

CESARZ - 29 Kwietnia 2008, 16:38

mBiko napisał/a
chodzi Ci o książki polskie, czy ogólnie u nas wydawane?

Chodzi mi o ksiązki autorów polskich i zagranicznych wydawane w Polsce , oraz książki wydawane w języku polskim poza granicami naszego kraju. Z takich książek wydanych nie w Polsce mam 2 tomy "Porwanego w przestrzeń"

gorat - 29 Kwietnia 2008, 17:46

Nie w Polsce? :shock: Tyle mogę powiedzieć. Jaki interes miałyby zagraniczne społeczności w drukowaniu czegoś, co byłoby im nieprzydatne?
Sprawdziłem - dzięki za wiadomość, ale rzecz niczego wspólnego z tematem nie ma :twisted: (Edit) Choć... pisze, że kopiowane w Polsce, stąd klubówka.

Taclem - 30 Kwietnia 2008, 09:06

Polonia coś tam czasem też pewnie wydawała, poza pismami uznawanymi przez władze za wywrotowe. Ja Orwella i Bułchakowa też najpierw na półce znalazłem w wydaniach "spoza".
NURS - 30 Kwietnia 2008, 11:07

Musisz zwrócić się do starych klubowiczów, najlepiej z Poznania, oni mają największą wiedzę na ten temat.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group