To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Piknik na skraju drogi [książki/literatura] - David Weber: cykl o Honor Harrington

Rodion - 17 Grudnia 2007, 11:35

Mrrr... Dobre! A pytaniem pomocniczym będzie: Co na to powiedziała jej matka?

Edit: O! I juz mamy następna stronę.

Kruk Siwy - 17 Grudnia 2007, 11:39

A wiesz, że nie pamiętam?
Ale obstawiam takie wersje:
1. co tak późno?
2. uff, nareszcie.
3. Ja też chcę.

A może powiedziała to wszystko, mamusia jedna.

Rodion - 17 Grudnia 2007, 11:45

Biorąc pod uwagę jej temperament i to skąd pochodzi to masz rację.
I pewnie zaraz ktoś kto ma pod ręką książkę przytoczy odpowiedni cytat.

Adanedhel - 17 Grudnia 2007, 12:13

Niestety nie mam pod ręką książki... chociaż mógłbym skoczyć piętro niżej, do działu książka w Empiku :mrgreen:
Spytajcie Ixa, on chyba jako ostatni przerabiał temat :wink: A poza tym ma niemal cały mój zestaw książek.

hjeniu - 17 Grudnia 2007, 12:16

Sandman oczywiście, że poprawnie :bravo na superdrednocie rakietowym Honor Harrington klasy Honor Harrington odpowiedniku klasy Medusa marynarki Mantikore :mrgreen: Zadawaj czy cóś.
Sandman - 17 Grudnia 2007, 12:33

W pracy jestem, więc coś szybkiego - jak nazywał się ciężki krążownik na którym HH jako midszypmen odbywała swój pierwszy patrol i jak nazywał się okręt jaki na tym patrolu zniszczono.
Adanedhel - 17 Grudnia 2007, 18:43

HMS Maiden? Próbuję sobie przypomnieć nazwę zniszczonego...
Sandman - 17 Grudnia 2007, 20:43

Coś świta choć to niepełna nazwa.
dalambert - 18 Grudnia 2007, 07:46

A ja wam odpuszczę / narazie/
HMS WAR Maiden walczył z orętem korsarskim rebeliantów systemu Pirsim "Annika"

pytanko zaś male na rozruszanie interesu : Kto to jest Nimitz?
I do boju za Królową!

Rodion - 18 Grudnia 2007, 11:00

Chodzi o admirała czy tego futrzaka?
Kruk Siwy - 18 Grudnia 2007, 11:03

A admirał występuje w cyklu o Honor? Rodionku, ty futrzaku...
Rodion - 18 Grudnia 2007, 11:07

Pojawia sie wzmianka, podobnie jak o Horatio Dmuchającym w rożek.
I chyba nie ma nikoko kto nie domyśliłby sie, ze chodzi o sławnego na całą galaktykę przedstawiciela nieziemskiej fauny. Obdarzonego sześcioma łapami i niezłym charakterkiem.

dalambert - 18 Grudnia 2007, 11:08

No no Rodion, Kombinuj II wojna światowa czy z Republiką Haven za Królową walka... :wink:
W międzyczasie wykombinowałeś więc: ZADAJESZ

Rodion - 18 Grudnia 2007, 11:10

Dyć przeca odpowiedziałem.
Kruk Siwy - 18 Grudnia 2007, 11:11

Dyć powiedział i niech zadaje! Szkoda czasu na przepychanki!
Rodion - 18 Grudnia 2007, 11:13

Jakimi niezwykłymi ( w opisywanym okresie ) rodzajami broni potrafi mistrzowsko wręcz posługiwać sie Honor?
dalambert - 18 Grudnia 2007, 12:12

Spluwa pulsacyja czyli pulsar czy pulser co to strzalkami tłucze,
spluwa zwykła historyczna na tradycyjne prochowe bum, do pojedynków używana
łapy i cala reszta osoby własnej ' /corps de vites/ tlucze się wroga sobą
Miecz geysoński lekko katanowaty ale jak utnie, to jeno krwi fontanna i plasterki / prawie jak kneź Dreptak w znanej pieśni/
i w'g mnie to by było na tyle :lol:

hjeniu - 18 Grudnia 2007, 12:16

Zapomniałeś o antycznej czterdziestce piątce (a konkretnie replice - prezencie od wujka) :mrgreen:
dalambert - 18 Grudnia 2007, 12:47

hjeniu napisał/a
Zapomniałeś o antycznej czterdziestce piątce

a to nie była
dalambert napisał/a
spluwa zwykła historyczna na tradycyjne prochowe bum
:twisted:
ale podrzuć coś fajnego co by nam Królestwo Mancitore rosło w siłę , a Forumowicze żyli dostatniej , hej

Adanedhel - 18 Grudnia 2007, 13:29

Właściwie to faktycznie zapomniał o jednej broni, ale to zdaje się w "At All Costs" było i na dodatek wariacją na temat pulsera jest :mrgreen:
hjeniu - 18 Grudnia 2007, 13:42

Spluwa zwykła to ta pojedynkowa, a Honor używała też repliki Colta M1911 którą skasowała szefa piratów na tej planetce obok Konfederacji (za cholerę nie mogę sobie tytułu przypomnieć) kiedy dowodziła eskadrą krążowników pomocniczych. No i zagadka gotowa jaki tytuł ma ta część cyklu?
dalambert - 18 Grudnia 2007, 13:45

hjeniu napisał/a
No i zagadka gotowa jaki tytuł ma ta część cyklu?

" Honor wśród wrogów" czy Honorcia , piraci, ludowerepblikanty i sympatyczny Herzog .he,he

dalambert - 18 Grudnia 2007, 13:47

Adanedhel napisał/a
ale to zdaje się w At All Costs
za to nie odpowiadam bo wściekly od roku czekam by się po polsku. ukazalo/ to te groszoroby z Rebisu są temu winne/ . hej
Adanedhel - 18 Grudnia 2007, 13:48

dalambercie szanowny, nie bądź nadgorliwy, wystarczyło na rodionowe pytanie odpowiedzieć :wink:

Wiem, że po polskiemu się nie ukazało. Mam ochotę zagryźć kogoś za to. Najlepiej prezesa tej szacownej firmy. "Za wszelką cenę" chcę wreszcie zobaczyć to na półce! :wink:

dalambert - 18 Grudnia 2007, 13:56

jakie rodionowe toż tohjeniu, chyba ze w dwu nickach na forum gada. ale to nie możliwe system z z strzelaniną piracką był bodajże Marsch a planeta Sidemore, hej zaś łotrowi wrednemu a skutecznie odstrzelonemu tamże przez HH to jak było i cóż to był za drań ? / to tak na marginesie . hej/ :wink:
Rodion - 18 Grudnia 2007, 14:58

I jak zwykle dalambert wiedział ( chodziło o colta1911 i miecz katanopodobny ), powiedział i już nawet zadał :)
dalambert - 18 Grudnia 2007, 15:24

Ależ Rodion, ku drogi tu możesz swobodnie dołożyć jakieś pytanko lub dywagacją na temat np. " Jak funkcjonował by wywiad i kontrwywiad Królestwa gdyby w nim treecaty służyly i jakby ta slużba wyglądać mogła, wraz z ewentualnym opisem zasad współpracy dwu ras rozumnych w służbie Milościwie Nam Panującej Jej Wysokości Elżbiety III "huurrraaaa :lol:
Kruk Siwy - 18 Grudnia 2007, 15:43

Bleh... zboczeńcy...
dalambert - 18 Grudnia 2007, 16:01

Kruk Siwy napisał/a
Bleh... zboczeńcy...
normalny się znalazl, a tak to może wiesz gdzie zostala pochowana i z jaką ceremonią niejaka Cordelia Ramson Komisarz Ludowy zresztą ? he, he ;P:
Kruk Siwy - 18 Grudnia 2007, 16:04

Wiem.
A Honorcia tak po prawdzie w jednej trzeciej nudna jest niemożebnie.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group