To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Publicystyka - Więcej publicystyki

Arlon - 31 Października 2007, 21:40
Temat postu: Więcej publicystyki
Ostatnimi czasy SFFH kupuję z przyzwyczajenia, czytując w zasadzie tylko publicystykę (której notabene prawie nie ma), czuję więc pewien niedosyt. Z tego też względu postuluję o przynajmniej dwa teksty publicystyczne więcej. Nursie... :roll: :(
Martva - 31 Października 2007, 21:42

Nieeeeeee, to mi się właśnie na samym początku podobało w SF, że było dużo literatury. Publicystykę czytam z poczucia obowiązku na początku i wcale nie jest mi potrzebna do szczęścia, a więcej publicystyki tym bardziej.
mistique - 31 Października 2007, 21:47

Ja bym poparła Arlon, jednak zależnie od tematyki tejże publicystyki.
Arlon - 31 Października 2007, 21:53

Martva, nie szkodzi, literatury i tak jest dużo (na, litościwie mówiąc, wysoce przeciętnym poziomie). Kartka, dwie mniej nie powinny negatywnie wpłynąć na Twoje, i innych, samopoczucie, wytrącić z błogostanu, który wywołuje każdy numer SFFH-a. Za to ja znajdę powód do dalszego kupowanie pisma (poza przyzwyczajeniem i składaniem "napisu grzbietowego" :wink: ).
Poza tym publicystyka będzie szalenie ciekawa, aż się zdziwisz. O co oczywiście zadba Nurs :P

mistique, jakieś propozycje? O czym chcielibyśmy poczytać?

elam - 31 Października 2007, 22:23

nie, nie, nie

publicystyka jest wszedzie, a SFfh - w odroznieniu od NF na przykald - to pismo z literatura !!!
dla mnie i tak jest jej (publicystyki) za duzo.

Arlon, skoro literatura jest wedlug ciebie na litościwie mówiąc, wysoce przeciętnym poziomie, to ska, wezmie sie publicystyka na lepszym? heh?

Martva - 31 Października 2007, 22:26

Właśnie, przypuszczam ze gdyby nie wkurzenie na potworne ilości publicystyki w NF, to nie zaczęłabym kupować SF (od drugiego numeru i ani jednego nie opuściłam!). Dwie kartki więcej na publicystykę spowoduje że mniej mi zostanie na deser po publicystyce...
savikol - 1 Listopada 2007, 09:17

Jak dla mnie ilość publicystyki jest odpowiednia, a jej zawartość zwykle wyważona. Zabawny felieton Kresa, jakiś ciekawy wywiad, kolejne nudziarstwo Cebuli i starczy. Sądzę, że większość czytelników kupuje SFFH *beep* dla soczystej dawki rozrywkowej fantastyki.
Wyobraziłem sobie, że NURS zacznie umieszczać w magazynie eseje z teorii literatury, czy inne filozoficzno-mądralińskie knoty (jak w Czasie Fantastyki) i ciarki mi przeszły po plecach.
Choć przydałby się kolejny, zakręcony cykl U&O, czemu nie.

mistique - 1 Listopada 2007, 09:36

Cytat
Choć przydałby się kolejny, zakręcony cykl U&O, czemu nie.

No właśnie coś w ten deseń to bym chciała. Felieton, czy wywiad, o nauce, historii czy literaturze, byleby się fajnie czytało.

Adashi - 1 Listopada 2007, 12:14

A ja poczytałbym sobie takie przekrojowe arty, np o fantasy, sf, horrorze (albo jeszcze lepiej o poszczególnych podgatunkach) czy o jakimś konkretnym autorze albo o motywie literackim, ale nie będę z tego robił postulatu wymalowanego na transparencie :mrgreen:

Do Arlona zaś pytanie następujące: czy podobne zastrzeżenia budzi w Tobie NFWS? :twisted: :roll:

Arlon - 1 Listopada 2007, 13:12

elam napisał/a
ska, wezmie sie publicystyka na lepszym?


Publicystyki jest śmiesznie mało, literatury dużo; nie chodzi mi przecież o odwrócenie proporcji.

savikol napisał/a
filozoficzno-mądralińskie knoty (jak w Czasie Fantastyki)


Będę bronił honoru CzF, to świetne pismo. Nie mam tylko pojęcia czemu ludzie spoza targetu tak się na nie oburzają, dziwne to jakieś.

Adashi, a zgadnij jakie jest jedyne pismo SF-F na rynku (poza MF), którego prawie nigdy nie kupuje :wink:
(Chodź najnowszy numer chyba warto, na pewno lepszy wybór tekstów niż w SFFH).

magic - 1 Listopada 2007, 13:18

Więcej publicystyki. Tak, ale powinna trzymać poziom, być o czymś (o literaturze fantastycznej, o fantastycznych pomysłach naukowych itp.) , a zarazem być ciekawie napisana. Taka, żeby po przeczytaniu człowiek wiedział coś więcej. Gdyby miało być więcej waty, to lepiej, żeby było publicystyki tyle co jest.
Adashi - 1 Listopada 2007, 13:48

Arlon napisał/a
Adashi, a zgadnij jakie jest jedyne pismo SF-F na rynku (poza MF), którego prawie nigdy nie kupuje :wink:

A to chyba, że tak. To już się nie bawię w detektywa :wink:

Fidel-F2 - 1 Listopada 2007, 21:08

Publicystyka jest na średnim poziomie (poza zawsze konkretnym Cebulą) i jej dosyć. Kres pisze bo pisze. Ż&Ż nudzą okropnie. Brakuje mi U&O ale raczej chętnie widziałbym ich zamiast niż dodatkowo. Mnie jednak cieszy niezmiernie fakt, że w SF jest przede wszystkim literatura (róznie bywa z poziomem ale to naturalne). Analiz literackich Fantastyka przez, bez mała trzy dziesięciolecia naprodukowała bez liku i jeśli ktoś ma potrzebę może pogrzebac w archiwum.
Poszerzeniu działu publicystycznego zdecydowanie mówię NIE!

Martva - 1 Listopada 2007, 21:17

Świat się kończy, zgadzam się z Fidelem :)
Fidel-F2 - 1 Listopada 2007, 21:24

tak trzymać Martva
BTW, słyszę to zdanie juz od któregoś z kolei użyszkodnika
niedługo wyrosne we własnych oczach na autorytet

elam - 1 Listopada 2007, 21:42

no tak, ja niedawno pisalam, ze z reguly zgadzam sie z Fidelem, chyba ze nie ma racji :D

ale to tym razem Fidel zgadza sie z nami, MArtva (bylysmy pierwsze..)
Fidel, tak trzymac :mrgreen:

Fidel-F2 - 2 Listopada 2007, 22:04

Nurs a moze by tak zapukać do Jęczmyka? Zawsze mi sie gość podobał w felietonach BAR ( Beyond Any Recognition ;P: )
Anonymous - 2 Listopada 2007, 23:38

Ż&Ż nudzą. Cebula też jakoś tak pisze, ale nie wie o czym chce pisać. Kresowi się nie chce, co już ktoś zauważył.Ziemiański nic ciekawego nie reprezentuje swoimi wypocinami. Trochę do tyłu jestem z numerami i ciekaw jestem co też pokaże Kruk Siwy w "Polecankach...". Poproście może Uznańskiego, On pisze całkiem dobrą publicystykę.
Adashi - 3 Listopada 2007, 00:06

Co się tam będziecie szczypać, poproście krisu, niech pisze chłopak dziennik podróży :wink: zamiast narzekać.
Anonymous - 3 Listopada 2007, 00:08

Nie stać Was. ;P:
Adashi - 3 Listopada 2007, 00:16

Myśl tak dalej... :roll:
Gustaw G.Garuga - 3 Listopada 2007, 08:51

Z Jęczmykiem to dobry pomysł. A ogólnie to cztery pozycje publicystyczne to IMO optimum.
elam - 3 Listopada 2007, 09:03

IMO trzy to maximum :D
Martva - 3 Listopada 2007, 09:08

Kto da mniej? :D
Adashi - 3 Listopada 2007, 10:22

Jak dla mnie może być nawet 5, byle tylko były ciekawie napisane ;P:
Tequilla - 3 Listopada 2007, 10:55

Hmm... więcej publicystyki? Czemu nie? Może bym się wkręcił z cyklem o matematyce? ;) :)
Gustaw G.Garuga - 3 Listopada 2007, 11:01

Jestem za!
Gwynhwar - 3 Listopada 2007, 11:02

j.w. :D
elam - 3 Listopada 2007, 12:29

chcecie publicystyki, to se kupcie NF ... albo najlepiej cos w rodzaju Newsweeka

mi to sie marzy jedna gazeta bez pitolenia, z samymi tekstami literackimi...

Gwynhwar - 3 Listopada 2007, 12:37

Masz NF Wydanie Specjalne.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group