To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - Telefony komórkowe

Ixolite - 28 Czerwca 2007, 10:08

Pako - z IRDA to zalezy od softu producenta telefonu (lub entuzjastów marki) głównie. Komp najczęściej wykrywa że coś w niego świeci podczerwienią bez problemu, zwykle trudniej jest zmusić do współpracy podłączony telefon i oprogramowanie go obsługujące. W Siemensie na przykład są z tym duże kłopoty, a w przypadku SE wszystko śmiga (przynajmniej u mnie) od pierwszego kopa. Tak szy siak, nawet jeśli trzeba trochę się potrudzić, to prędzej czy później ale zadziała.
Ziemniak - 28 Czerwca 2007, 10:32

Jeżeli chodzi o c100 i IRdę to faktycznie, panuje opinia że generalnie nie chcą współpracować. ale wina leży po stronie XP a konkretnie SP2. Ale rzecz jest do obejścia, wystarczy zainstalować łatkę. U mnie śmiga aż miło.
Piech - 28 Czerwca 2007, 15:22

Mój syn właśnie przepierdzielił swoje oszczędności na zakup jakiej tam arty-farty komórki. Szkoda tylko, że nie ma pojęcia jak to działa. Niby mamy technologiczne czasy, a w rzeczywistości mamy społeczeństwo przyciskiwaczy guzików na magicznych pudełeczkach. Dzięki tym magicznym pudełeczkom przyciskiwacze guziczków coraz intenywniej się komunikują, ale treść tej komunikacji jest praktycznie zerowa. Para w gwizdek.
Vykosh - 28 Czerwca 2007, 16:44

Motorola ma tragiczne menu. Duzo lepiej stoi z tym SE albo Nokia. Z wybajerzonymi tel jest taki problem, ze styraszliwie zra baterie, praktycznie co 2 dzien trzeba taki ladowac (mam Nokia 6280). Jesli ktos lubi ogladac cos na necie i bedzie uzywac do tego tel - UMTS bardzo sie przydaje - o ile sie mieszka w miescie gdzie jest zasieg.
Pako - 28 Czerwca 2007, 17:15

Motki faktycznie mają tragiczne menusy, ale z tymi bateriami to lekka przesada ;)
Ojciec ma motkę V235, czyli aparat, kolorowy wyświetlacz i b&w na zewnątrz, dzwonki mp3 i takie tam rózne, jak to średniej klasy telefon. Bateria trzyma mu po 7-9 dni, z tego co mówi... 7 przy troszkę częstszym użytkowaniu, 9 przy mniejszym. Jakbym miał go ja pewno zszedł by do 5-6, ale to i tak dobry wynik, c'nie?

Ixolite - 28 Czerwca 2007, 18:03

Do sieci to EDGE w zupelnosci wystarcza.
Pako - 28 Czerwca 2007, 18:21

Ziemniak napisał/a
Ale rzecz jest do obejścia, wystarczy zainstalować łatkę.

Tak przeleciałem przez dział dwnloadu samsunga i nie natknąłem się na łątkę. Albo ie zauważyłem, albo jej tam nie ma. Gdzie jest w takim razie, mógłbyś pomóc :> ? ;)

hjeniu - 28 Czerwca 2007, 20:12

Do menusów w motkach można się przyzwyczaić. Zresztą dzwonienie czy wysyłanie SMS'ów nie wymaga korzystania z menu. Gorzej jest jak trzeba sobie budzik ustawić :mrgreen:
joe_cool - 28 Czerwca 2007, 20:48

ja mam sagema my400X i bardzo sobie chwalę :D
ocset - 29 Czerwca 2007, 20:33

Od 2. lat obserwuję zatrzymanie się postępu w unowocześnianiu komów. To naprawdę dziwne.
Czyżby technologia natrafiła na jakąś barierę nie do przebycia?

Ixolite - 29 Czerwca 2007, 21:10

Gdzie zatrzymanie? Ja to widzę postęp i to znaczny...
ocset - 29 Czerwca 2007, 21:22

w czym jest ten postęp?
Ixolite - 29 Czerwca 2007, 22:43

W marketingu :P

Systematycznie rozwiązania z górnej półki trafiają do coraz niższych przedziałów cenowych: aparaty fotograficzne w telefonach zaczynają już konkurować z idiotencyfrakami, coraz więcej modeli ma coraz bardziej rozbudowaną obsługę multimediów (odtwarzanie muzyki i filmów), rozwinięta Java pozwala na uruchamianie całkiem złożonych aplikacji, a komórki działające na symbianie albo czymś podobnym mają jeszcze lepszą bazę oprogramowania.

W dziedzinie dzwonienia i odbierania połączeń zasadniczo wiele się już nie da zrobić, ale cała reszta gadżetów zdecydowanie idzie do przodu. Za dwa trzy lata w średnim przedziale cenowym mogą już być dostępne normalne smartfony.

To tak na prawdę głównie marketing hamuje, bo trzeba zarobić na danym modelu telefonu, zanim wypuści się dwa, trzy razy lepszy, którego koszty produkcji stoją na tym samym poziomie, co tego gorszego.

iPhone może troche zamieszać, bo pomijając bajerancki "dizajn" nie wnosi zbyt wiele nowego, ale za to jest mocno promowany, więc inni producenci dorzucą zapewne podobne bajery w niższej cenie.

Swoją drogą, to Siemens (albo już BenQ-Siemens) pracował nad telefonem z ekranem dotykowym i interfejsem podobnym do tego w iPhonie.

http://www.engadgetmobile...that-never-was/
http://www.uberphones.com...oncept_handset/

Adashi - 30 Czerwca 2007, 13:30

Mam Sony Ericssona K750i i szczerze polecam. Interesujący jest też SE K610i z UMTSem :wink: i Nokia 6300 (bardzo fajna). Motorola V3 jest ok, pod warunkiem, że jest to V3i :mrgreen: a ogólnie to nie przepadam za vałkami, więc nie polecam, to telefony dla kobiet :)
Pako - 2 Lipca 2007, 17:26

Hmm.. ogólnie jestem teraz w rozdarciu mniej więcej między nokiami: 2610 i 6030. Miał ktoś z nimi styczność? Wiem, żadne to tam cuda, ale tak ogolnie jak się sprawują?
mawete - 2 Lipca 2007, 17:35

Ja mam jakąś nokię, numeru nie pamiętam staroć straszna, ale dzwoni...
Adashi - 2 Lipca 2007, 17:39

To już chyba 6030 lepszy, ale może dołóż nieco i zainwestuj w 6080 albo lepiej 6070 (bardzo zgrabny i popularny fon) :)
elam - 2 Lipca 2007, 17:42

Pako, Pako - kup syna Eryka ... :D
mawete - 2 Lipca 2007, 17:42

A po cholerę mi? słyszę co do mnie mówią, ludzie słyszą co do nich mówię. Jak padnie to kupię nowy.
elam - 2 Lipca 2007, 17:45

mawete przeciez tobie nikt nic nie kaze... :D
mawete - 2 Lipca 2007, 17:46

elam: bo nie ma takiego co bym go posłuchał. starego psa nie uczy się nowych sztuczek.
Adashi - 2 Lipca 2007, 17:48

To taki Wiking zmiksowany z Samurajem :mrgreen:
mawete - 2 Lipca 2007, 17:49

taaaaaaaaa.... Rambo to przy mnie ciota...

//edit: przepraszam jakoś nie mam od kilku dni humoru.

Adashi - 2 Lipca 2007, 17:50

E... chodziło mi o ten telefon, o którym mówiła elam :)
mawete - 2 Lipca 2007, 17:51

ups
Pako - 3 Lipca 2007, 08:59

SE drogie są, żeby kiupić coś sensownego ;)
Inksze nokie też drogie, a 6030 za zł jednego mogę mieć, a nie chce mi się kombinowac. Ma dzwonić, piszczeć, dać się popisać, świecić i mnie nie wkurzać jak c100.
Jak o 2 w nocy dostaje się trzy smsy, a dioda na c100 rozświetla wszystkimi barwami tęczy pokój, to szlag człowieka może trafić ;)

Piotrek Rogoża - 3 Lipca 2007, 12:18

Pako napisał/a
ak o 2 w nocy dostaje się trzy smsy, a dioda na c100 rozświetla wszystkimi barwami tęczy pokój, to szlag człowieka może trafić

A jak znajomy młody pisarz zadzwoni o trzeciej nad ranem z radosna wieścią, że nie wie gdzie jest...? :D

Pako - 3 Lipca 2007, 14:00

To tyż cholera człowieka zbiera, zwłaszcza, że ów młody pisarz sprawia wtedy wrażenie, ajkby nie do końca wiedział co robi, gdzie jest, co pił i z kim był...
Ale uczucie po jakimś czasie mija, a chęć zemsty rośnie i potem mści się człowiek, śląc smsy, kiedy ów młody pisarz śpi snem pijanego... znaczy zmęczonego człowieka ;)

Gustaw G.Garuga - 3 Lipca 2007, 14:03

Mam komórkę.






:mrgreen:

mawete - 6 Lipca 2007, 19:54

Gustaw G.Garuga napisał/a
Mam komórkę.






:mrgreen:

"...malowaną wszystkie 4 rogi..." :mrgreen:



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group