To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Magda Kozak

mawete - 3 Stycznia 2006, 08:16

Zrobione :) teraz lepiej?
NURS - 3 Stycznia 2006, 10:54

Zdecydowanie :-)
Angelus - 15 Lutego 2006, 14:58

Nie żebym sie czepiała bo przezyte wieki nauczyły mnie cierpliwości ale może ktoś sie orientuje kiedy bedzie dostępny Nocarz? :wink: Tylko nie mówcie, ze juz jest bo ja nie znalazłam w ksiegarniach a szukam od stycznia. :)
NURS - 15 Lutego 2006, 15:10

to chyba bardziej do FS pytanie, niż do nas.
Angelus - 15 Lutego 2006, 15:21

Kto pyta, nie błądzi, nieprawdaż? :wink: Miałam nadzieję, że są jakies przecieki.FS informuje, ze wydanie w lutym.Jakoś jej nie wierzę.Wczesniej pisali, że w styczniu... :(
Romek P. - 15 Lutego 2006, 15:29

Angelus napisał/a
Kto pyta, nie błądzi, nieprawdaż? :wink: Miałam nadzieję, że są jakies przecieki.FS informuje, ze wydanie w lutym.Jakoś jej nie wierzę.Wczesniej pisali, że w styczniu... :(


Ostatnie dni lutego, Ika gdzieś coś takiego pisała na F-cie.

Angelus - 15 Lutego 2006, 21:11

Dziekuję uprzejmie! :D
mawete - 17 Lutego 2006, 11:29

O ile mi wiadomo 22 lutego 06
mawete - 23 Lutego 2006, 14:02

Nareszcie:

http://www.nocarz.pl

gorat - 23 Lutego 2006, 19:00

Działa już dobrze. Forum ekstra! Te domki to w ogóle niesamowity wystrój. Również informacje dobrze dobrane.
NURS - 23 Lutego 2006, 19:36

Kurcze, dwa opka u nas były, a sladu na ten temat nie znajdziesz :-) nawet w linkach nas nie ma. Ale stronka niezła, myślę, że to słuszny kierunek.
Logan - 23 Lutego 2006, 19:36

NURS napisał/a
Kurcze, dwa opka u nas były, a sladu na ten temat nie znajdziesz :-) nawet w linkach nas nie ma. Ale stronka niezła, myślę, że to słuszny kierunek.


Mnie to jakoś nie zdziwiło...

Madzik - 23 Lutego 2006, 23:31

NURS napisał/a
Kurcze, dwa opka u nas były, a sladu na ten temat nie znajdziesz :-) nawet w linkach nas nie ma. Ale stronka niezła, myślę, że to słuszny kierunek.


NURSie, na litość Faraona! Cóż za oskarżenie straszliwe! Jakżebym mogła zapomnieć, ja?
W dziale "o autorze" widnieje wyraźnie Periodyk, i to w obu odsłonach, tej poprzedniej i tej aktualnej :bravo

A co do linków, to racja, Panowie, zaraz pododajemy. Strona, jak wiadomo, jest żywa i wciąż się rozwija. Na razie jeno jej szkielet goły na sieci świeci :idea:

Pozdrówka! :lol:

Dunadan - 23 Lutego 2006, 23:45

wow... powiem jedno - GENIALNA strona! pełen profesjonalizm... powinno być więcej takich rzeczy w necie...
NURS - 23 Lutego 2006, 23:55

Madzik napisał/a
NURS napisał/a
Kurcze, dwa opka u nas były, a sladu na ten temat nie znajdziesz :-) nawet w linkach nas nie ma. Ale stronka niezła, myślę, że to słuszny kierunek.


NURSie, na litość Faraona! Cóż za oskarżenie straszliwe! Jakżebym mogła zapomnieć, ja?
W dziale o autorze widnieje wyraźnie Periodyk, i to w obu odsłonach, tej poprzedniej i tej aktualnej :bravo

A co do linków, to racja, Panowie, zaraz pododajemy. Strona, jak wiadomo, jest żywa i wciąż się rozwija. Na razie jeno jej szkielet goły na sieci świeci :idea:

Pozdrówka! :lol:


no kurde nie widziałem. w notce bio jest jednym tchem, ze kilkanascie tekstów poszlo w róznych miejscach, ale nocarzy to chyba tam nie było :-)
BTW oficjalnie protestuje, tez mam wklad w redakcję, po co sobie palce strzępilem i namawialem do zmian w pierwszym opku :-) Ika ma zdjęcie a mnie nawet nie zlistowałaś :cry: nikt mnie juz nie kocha...

Iscariote - 24 Lutego 2006, 10:59

Gdzieś w innym temacie przeczytałem coś o jakimś Nocarzu. Kliknąłem. Jakaś dziwna stronka. Nie wiem o co chodzi. Przeglądam. Jakieś uzbrojenie. Opisy, jakaś jednostka specjalna. Forum nie czytałem. W końcu dochodze że cza kliknąć na ten duuuży napis Nocarz na środku. Jakie moje zdziwienie było gdy sie dowiedziałem, że to o ksiązke chodzi. Taka strona nooo fiu fiu..
Intrygujące, i tematyka moja można by rzec.. Większośc ksiązek na mojej fantastycznej półce wydała Fabryka Słów. Uzbieram to sobie kupie :wink:

mawete - 28 Lutego 2006, 15:10

Jutro - 01.03.2006 r. "Nocarz" będzie w mojej księgarni! Około 12-13tej powinna być w księgarni w Lublinie przy ul Głębokiej - przy skrzyżowaniu: Głęboka-Nadbystrzycka-Muzyczna-Narutowicza. Jedną sztukę mi odłożą resztę możecie wykupić.... :mrgreen: :bravo
mawete - 1 Marca 2006, 12:05

Mam :!: Kupiłem :!: Tam gdzie napisałem. Jest jeszcze kilka sztuk. Zapraszam.
Czeka mnie miły wieczór - niech tylko dziecko spać położę... :D

Angelus - 1 Marca 2006, 12:46

A ja nie mam... :( Jeszcze.Ale upoluję Nocarza! :twisted: Zaczynam dziś! :wink:

A stronka Madzik jest suuupppeeerrr!!!! :bravo :mrgreen:

gorat - 1 Marca 2006, 16:04

"Nocarza " już miałem w rękach, ale akurat kasy brakło :roll:
Analizę zaliczę (?) i w poniedziałek może, może się zdecyduję...

Taclem - 13 Marca 2006, 15:28

Książkę czyta się rewelacyjnie :) Bardzo dobra rozrywka
mawete - 13 Marca 2006, 16:52

Lubię mieć rację... :mrgreen:
Logan - 13 Marca 2006, 17:39

Jak to napisałem w temacie "Dopiero nabyte" - bardzo duże rozczarowanie.
mawete - 14 Marca 2006, 09:59

Logan napisał/a
Jak to napisałem w temacie Dopiero nabyte - bardzo duże rozczarowanie.

A myślałeś, że będzie cytowała podręczniki? :shock: IMO dobrze, że nie pisze wszystkiego. Zakończenie - fakt mogło by być inne, ale to Ona jest autorką i to Ona decyduje jak dalej to będzie wyglądało... Dla mnie jest to niezłe czytadło - zwłaszcza jak porównuję z innymi autorami - a że nie trzyma się ścisle realiów, to z mojego punktu widzenia nie jest aż taka straszna wada. :twisted:

Madzik - 14 Marca 2006, 17:30

Mawete - odpuść mi z z tymi realiami - ustawę znasz? - chyba, że chcesz po mnie kiedyś przyjść z kolegami? Oj ty, ty... :P

Logan - dzięki. Szczerze. Bo już podejrzewałam, że coś jest nie tak. A to, Bogu dzięki, normalna książka, jednym się podoba, dugim nie. Ufff... :roll:

Pozdrówka!
Madzik

Logan - 14 Marca 2006, 19:00

Cytat
A myślałeś, że będzie cytowała podręczniki?


Ale jakie podręczniki? Co do tego mają podręczniki?

Ogólnie mówiąc - obydwa opowiadania drukowane w SFFH obiecywały więcej niż dała cała książka. Dla mnie "Nocarz" jest w 100% przewidywalny i w kwestiach kluczowych sztampowy aż do bólu. Rozczarowanie tym większe niestety, że dużo sobie obiecywałem. Szkoda...

mawete - 15 Marca 2006, 09:42

heh... wiedziałem że odpowiesz :D "Nocarz" jest przewidywalny, to fakt, ale fajnie się go czyta. Szczególnie ciekawe są postacie drugoplanowe. Okruszek żondzi!!! :mrgreen: :bravo
Hauer - 22 Kwietnia 2006, 14:59

Uwaga! Ponizszy tekst moze zawierac elementy fabuły lub zakończenie utworu

Madzik,
Juz wiem skad te ifrity w PL. Oczywiście podstawowe założenie scenariusza ze w ogóle istnieja przyjałem bez zastrzeżeń. Troche mi nie grało ich arabskie pochodzenie, pomyslałem sobie "to w słowiańskiej mitologii juz nie ma nic odpowiedniego"? teraz juz wszystko jest całkiem jasne.

Cytat:
Skuteczność cynglarek może być różna, na samym początku giną trzy, potem dwie - nie wiemy, jak się rozkłada statystyka.
Cynglarze jednak są zaskoczeni niepowodzeniem pierwszyc trzech dziewczyn. O Ifricie mówia jako o „wyjątkowo silnym” Stad mój wniosek, że zwykle ginie ich mniej niz 5 na Ifrita.

Cytat:
Jakie warunki są potrzebne do zabicia ifrita...
...a to jednak dobrze się domysałem Czasem chyba jednak trzeba dac cos bardziej na talerzu bo później ludzie piszą, ze "brak fabuły". Np R. Szmidt napisal kiedys opowiadanie "Ci którzy przeżyli" (czy jakiś taki tytuł był). Podobało mi się, ciekawy pomysł, tylko jedno zastrzezenie miałem: na koniec wszystko dokładnie wyjaśnił. Moze jednak czasem tak trzeba?
Cytat:
Sposób wabienia ifrita do chłodni po prostu cynglarzy nie zajmuje, tym się zajmuje rozpoznanie.
Cytat:
Jasne, dla dobra opowiadania można by dorzucić parę szczegółów
Moznaby. Byłbym za. Jednak przy przyjętej formie narracji i przy tym, ze "robi to rozpoznanie, a nie cynglarz" to nawet trudno byłoby to dodać tak, zeby tekst trzymal się kupy. A moze nie trudno? Moze ja Cie po prostu nie doceniam? Z punktu widzenia fabuły i tak nie było to wazne, po prostu byłoby fajnie wiedziec coś wiecej o "tym swiecie".


Powyzsze zagubiło sie pod off topami i nie doczekało się odpowiedzi w dziale "tekst numeru". Może tu bedzie łatwiej 8)

Iscariote - 22 Kwietnia 2006, 17:40

Mam kupiłem przeczytałem. Nocarz.
Podobało mi się. Fajny bohater, świetny pomysł i napisane tez tak, że usiadłem i przeczytałem bez problemów. Tylko ta koncówka. :cry: Czekam na renegata.. może nie jest tak źle znim jak sądze. Zobaczymy. Bo dla mnie to był szok. Naprawdę

deSAD - 23 Kwietnia 2006, 08:37

Witam wszystkich.
Po przeczytaniu opowiadań Madzika w SFFH byłem pod wrażeniem.
Przez przypadek zobaczyłęm, a co za tym idzie nabyłem i przeczytałem książeczke wyżej wymienionej.
Książka bardzo mi się spodobała.
Jest w niej ten sam klimat co w opowiadaniach. Dlatego osoby, które po przeczytaniu twórczości Madzi sięgną po tą lektóre nie powinni być rozczarowani.

Tzw. rzeczowej krytyki nie uprawiam dlatego dla mnie najleprzą reklama książki jest to, że nie można się od niej oderwać przed jej przeczytaniem od deski do deski.
Taka właśnie jest ta kniga.
Żeby zadne wątpliwości nie targały umysłami naszemi to pozwolę sobie nadmienić tytuł ksiażeczki, a na imieu mu NOCARZ.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group