To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Robert J. Szmidt aka PP NURS.

bor - 1 Listopada 2005, 22:14

NURS napisał/a
Zobaczymy jak pójdzie z pismem, jesli będzie OK, to spróbuje gdzieś w lutym puścić tomik. Klasyczny postapocalyptic.

jesli bedzie to cos na miare Ciemnej strony Księżyca i Małego to ja juz ustawiam sie w kolejce pod ksiegarnia.. :D ...

Arlon - 1 Listopada 2005, 22:24

Mam to szczęście, że u mnie o żółtą serię trudno jak cho... jak nigdzie.
Ale "Zaklinacza" na jakimś rynku udało mi się kiedyś znaleść, to i nowe pozycje znajdę.

NURS - 1 Listopada 2005, 22:35

Myślę, że z tym nie będzie problemu, będziemy sprzedawać objazdowo, z pisma:-)
mawete - 2 Listopada 2005, 14:47

Hmmm... ja też bym kupił... NURS: kiedy wyjdzie?
NURS - 2 Listopada 2005, 15:51

Kurczaki, no nie wiem. Może początek lutego, jak wszystko sie poukłada.
Pablos - 2 Listopada 2005, 19:02

Z twórczości Pana Redaktora znam tylko "Alpha Team" - jeśli to jest ten tekst, w którym autor jedzie na Resident Evil, nie pamiętam... Ale chyba tak... I to było fajne, takie rozrywkowe 8) Świetnie się bawiłem, bo przecież wiem co to jest Resident Evil 8) Hehehe... Fajne.
A co do Zaklinacza, to słyszałem, że dorzucają go do prenumeraty... trochę drogo wyjdzie, ale 12 numerów SFFH gratis... :mrgreen:

NURS - 2 Listopada 2005, 19:09

Tak, to był taki hołdzik dla RE, przez lata robiłem solucje do całej serii i mam do niej sentyment i sporo pamiątek - m.in półmetrowego Nemesisa:-)
BTW RE4 wyszedł na PS2 i jest naprawdę wymiatający.

Wojak - 3 Listopada 2005, 18:07

Ja to powiem tylko jedno :] Jestem ogromnym miłośnikiem twórczości pana Szmidta. Umrzeć w Lea Monde, jeeez, to było piekne :] Ostatnia scena, kiedy nasi bohaterowie słuchali barda, śpiewajacego o nich, że polegli, w tym czasie, kiedy oni siedzieli obok pijąc piwo :]
Robert piszesz książki wspaniałe, podobnie opowiadania :] Najbardziej lubię klimaty postapokaliptyczne i od dawna nosiłem się z zapytaniem, czy nie grałeś czasem w Fallouta? Nurtuje mnie to od dawna :]
A poza tym kocham texty o honorze i poświęceniu, takie własnie jak Umrzeć w Lea Monde :]
Heh, po prostu nie mam słów.
A cvo do Apokalipsy z autografem, to ja takową już posiadam :] A co! I to już chyba od lutego 2002 :] Ciekawi mnie czy pamiętasz ten podpis Robercie :] "Dla Pawła Wojewnika... Pozdrów Ciechanów, zanim wezmą Cię pod broń!" Jakbyś kuirde zgadł. Po maturze zaczynam studia na Akademii Obrony Narodowej i jeśli uda mi się to co planuję, to ja będę wspoółtworzył to, co teraz niektórzy nazywają fantastyką :]

NURS - 3 Listopada 2005, 18:18

Wychodzi na to, że jestem prorokiem, tylko mi nie zabierajcie sandała:-) Ale podpisu nie pamiętam, choć brzmi znajomo:-)
A co do Fallouta, to jasne, że grałem Tactics już mnie tak nie wciągnął, ale dwa pierwsze, to było coś. Ale to nie była chyba inspiracja do tego tekstu. Pomysł "Ogni..." powstał lata temu, jeszcze w latach osiemdziesiątych. Niemniej klimaty Fallouta na pewno sa wyczuwalne, trudno, żeby nie były:-)

Wojak - 3 Listopada 2005, 18:29

Oczywiście :] Nie będę zabierał Twego sandała proroku, ja podążam za świętą tykwą :lol:
Z wcześniejszych postów wnioskuję, że Apokalipsa to nie jedyny Twój pomysł postapokaliptyczny, więc może mi wyjaśnisz czemu jeszcze nic innego nie czytałem w "S-F"? I nie wmówisz mi ze były, bo mam każdy numer :twisted: :wink:

NURS - 3 Listopada 2005, 18:36

Bo nieuważnie czytasz:-) Był "Mały" ze dwa lata temu, też rzecz dzieje się we Wrocławiu po wojnie nuklearnej, ale nie ma to nic wspólnego ze światem Apokalipsy...
A kolejna rzecz w produkcji, było o tym trochę wcześniej. Tylko najpierw muszę reanimować pismo, po tych wszystkich opóźnieniach.

Wojak - 3 Listopada 2005, 19:25

rzeczywiście, przepraszam, zwracam honor :] czytalem "Małego" - text pierwsza klasa :] Kasandra rządzi :]
NURS - 3 Listopada 2005, 19:29

To ta, od Baranieckiego:-)
Dracena - 3 Listopada 2005, 22:27

A ja poproszę kiedyś o podpis do „Apokalipsy według Pana Jana”, nie wiem tylko czy to jest możliwe? :D
NURS - 3 Listopada 2005, 23:13

Jeszcze mi paluchów między klawisze w klawiaturze nie powciągało, utrzymam długopis, jesli o to chodzi:-)
mawete - 4 Listopada 2005, 08:37

NURS: mam dla Ciebie propozycję na opowiadanie postapokaliptyczne... Opisz mojego kaca... jest lepszy niż III wojna światowa... :evil:
Marek1964 - 4 Listopada 2005, 09:16

Może za mało ćwiczysz? :lol: "Im więcej potu na ćwiczeniach tym mniej krwi na polu walki". Jak mawiał komuszy generał Świerczewski ("ten, który się kulom nie kłaniał"). Jego portret można było podziwiać :lol: na dawnych pięćdziesieciozłotówkach! :mrgreen:
NURS - 4 Listopada 2005, 09:45

Jak się wie, jak pić, kaca nie ma:-)
mawete - 4 Listopada 2005, 10:04

Czasami trzeba tyle wypic, że kac jest.... "niezapowiedzaną" wizytację z Wawy mieliśmy.... (nad rzeczką opodal krzaczka mieszkała...)
NURS - 4 Listopada 2005, 10:08

To nie jest kwestia "ile", tylko jak:-)
I uwierz praktykowi, przez pare lat pracowałem w zawodzie - płacili mi za to, zeby przełożeni po spotkaniach z bratnimi nacjami lądowali komfortowo. Ale to zupełnie inna historia:-)

varquez_87 - 5 Listopada 2005, 18:25

Uwielbiam klimaty postapokaliptyczne dlatego b. podobały mi się opowiadania R. Szmidta. Tak poza tym to włąśnie ognie w ruinach zachęciły mnie do kupna "Apokalipsy wg Pana Jana", którą gorąco wszystkim polecam !!!! Takie pytanie: będzie może jeszcze jakaś kontynuacja Apokalipsy ????
NURS - 5 Listopada 2005, 20:29

Szczerze mówiąc to raczej nie będzie. Pewne historie ciagnięte na siłę mogą tylko tracić. Może cos kiedyś z którym z bohaterów mi sie wymsknie, ale naprawde nie planuje żadnego sequela ani prequela.
Wojak - 5 Listopada 2005, 20:32

była, w którymś z numerów S-F. Autorstwa AAndrzeja Ziemiańskiego "Autobachn nach Poznań".
Wojak - 5 Listopada 2005, 20:34

a ja uważam właśnie, że nie powinno być kontynuacji. Apokalipsa ma w sobie pewną magię, którą może utracić, jesli będzie tasiemcem :]
NURS - 5 Listopada 2005, 20:37

Autobahn, to spin off, pomysl zupelnie inny, tylko Andrzej wstawił Pana Jana w formie pomnika, bo akurat pisał na podobny temat w podobnym czasie, zaraz po Ogniach. A potem ja musiałem dostosować przyszłość do tego co było w Autobahnie:-)
Wojak - 5 Listopada 2005, 20:48

czyli wychodzi na to, że Apkalipsa była sequelem Ogni, ale prquelem Atobachn :lol:
Pako - 5 Listopada 2005, 20:52

Nie.. raczej Autobahn było sequelem Ogni... a Apokalipsa "sequelem" Autobahnu. Przynajmniej tak wynika z tego, co NURS napisał. ;)
Teofil - 5 Listopada 2005, 20:53

NURS napisał/a
Szczerze mówiąc to raczej nie będzie. Pewne historie ciagnięte na siłę mogą tylko tracić. Może cos kiedyś z którym z bohaterów mi sie wymsknie, ale naprawde nie planuje żadnego sequela ani prequela.

No to czemu ona się tak nijak kończy? Na cliffhanger to wygląda jak nic, więc...

Wojak - 5 Listopada 2005, 21:07

nie, nie, nie - Apokalipsa była zdecydowanie prequelem Autobahn :]
varquez_87 - 5 Listopada 2005, 21:18

Jakkolwiek Autobahn też był świetny !!! I to zakończenie....


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group