To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

jewgienij - 24 Wrzeœśnia 2011, 12:03

Ice napisał/a
jewgienij napisał/a

Pokazali w przyśpieszonym tempie, jak się to rozpada, kiedy zostaje sama partia siłą bezwładu


No widzisz, a Kościół był, jest i będzie. Może dlatego, że zostało coś więcej niż sama partia?


No, ma 2 000 lat, to się tak szybko nie zatrzyma. Jeśli na obiekt nie działają siły albo się równoważą, to porusza się ruchem jednostajnym prostoliniowym :)

Astrologia jest starsza, też nie minęła, ale jest tam, gdzie powinien być Kościół w takim kształcie jak teraz. Na marginesie jako ciekawostka. A duchownym się zdaje, że dalej decydują o wszystkim. Przepowiadacze z gwiazd mają więcej pokory i zdrowego rozsądku.

aniol - 24 Wrzeœśnia 2011, 12:03

dalambercie - ale jakas przyczyna jest ze Kosciol traci budynki - nie uwazasz ze sie to wiaze ze strata wiernych?
dalambert - 24 Wrzeœśnia 2011, 12:31

aniol, jak w 1977 robiliśmy kronikę Polską Grzegorza Królikiewicz/ tak w/g Galla - niezłe zreszta/ to w Chęcinach mieliśmy baze w ówczesnym PTTKu. Mieścił sie w byłym klasztorze, wspaniałym obiekcie- ogromy kościół , klasztor,wielki dziedziniec otoczony pustelniami/ w nich pokoje gościnne, w kościele knajpa, w prezbiterium ber/ Nie to jeszcze pozostałość z czasów gdy car batiuszka, jako i wy, z wrednymi katolami i ich Kościołem wojował - obiekt został przerobiony na więzienie gdzieś około 1830 roku.
I co dziś tam prosperuje z powrotem klasztor i tyż "świadczy usługi dla ludności", zresztą doskonale.
A Wy tu pysiaczki tropiące gotowe jesteście po całym świecie i intyrnycie byle tylko wyszperać jakąś ciekawostkę co Wam pod ukochane tezunie pasuje.
Szkoda czasu na takie zabawy - Tak za chwile wyskoczą dwa dyżurne cepy forumowe i zaczną walić ;P:

Bawcie sie dobrze z realem to wiel wspólnego, ale jak tam se chceta to róbta :twisted:

jewgienij - 24 Wrzeœśnia 2011, 12:36

A kiedy ostatni raz byłeś za granicą, skoro tak w realu żyjesz, w odróżnieniu od nas sieciowych dzieciaków?
Kostucha Drang - 24 Wrzeœśnia 2011, 12:47

Pewnie jeszcze za komuny
jewgienij - 24 Wrzeœśnia 2011, 12:51

W NRD 8)
dalambert - 24 Wrzeœśnia 2011, 13:29

Naprawde nie macie nic leszego do roboty niz siedzieć pod kruchta i proboszczom w garnki i do kibelka zaglądać p- Artysty wy Wolnomyślne ;P: :?:
Hubert - 24 Wrzeœśnia 2011, 13:32

dalambert, to poprzednie było ładne. :mrgreen:

Coraz mniej przyjemnie jest mi czytać ten wątek.
W zasadzie chciałem coś napisać z punktu widzenia chrześcijanina/upadłego katolika (jakkolwiek to brzmi), który jednak dostrzega przydatność Kościoła i to, że sporo księży to rozsądni ludzie, ale średnio mi się uśmiecha obrywanie cepami i hasłami o popieraniu pedo-bearów w sutannie. Bawcie się dalej, niechaj Wam to na zdrowie idzie.

Zastanawiam się tylko, dlaczego przez ponad trzysta stron nawijacie jaki to Kościół jest be i jeszcze się to Wam nie znudziło.

Martva - 24 Wrzeœśnia 2011, 13:35

Wcześniej przez 2561 stron mówiliśmy sobie 'dzień dobry' i kontynuujemy na siedemdziesięciu paru ;)
Hubert - 24 Wrzeœśnia 2011, 13:45

Grzeczności grzecznościami, a dyskusja dyskusją. ;)

W każdym razie, ja tyle chciałem, podzielić się wątpliwością, wracam do zajęć. :roll:

Martva - 24 Wrzeœśnia 2011, 13:49

No ale cały czas wychodzą nowe fakty, Kościół się podkłada, trudno czasem nie skomentować. Równie dobrze byś mógł zapytać dlaczego ciągle są dyskusje o polityce, gdzie jedni nawijają jakie PO jest złe, inni jaki PiS jest straszny i nikomu się jeszcze nie znudziło, tylko dalambert czasem trzaska drzwiami, ale wraca :)
dalambert - 24 Wrzeœśnia 2011, 14:00

Martva napisał/a
tylko dalambert czasem trzaska drzwiami, ale wrac

Kochanie, jakie trzaska drzwiami, Tyś chyba jeszcze porządnego trzaśnięcia nie widziała, ja tylko czasem uchylam drzwiczki do tego kibelka, rzucam drobny komentarz i idę gdzie ciekawiej i mądrzej, a cepy cepią dalej i z lubością- cóż jak lubią :twisted:

jewgienij - 24 Wrzeœśnia 2011, 14:47

dalambert napisał/a

ja tylko czasem uchylam drzwiczki do tego kibelka, rzucam drobny komentarz:twisted:


Sam bym Cię lepiej nie scharakteryzował :) .

Martva - 24 Wrzeœśnia 2011, 14:51

dalambert, ależ skąd, mówisz 'idę, bawcie się dalej beze mnie' 8)
dalambert - 24 Wrzeœśnia 2011, 15:47

jewgienij napisał/a
Sam bym Cię lepiej nie scharakteryzował

Może, ale z pełnym szacunkiem w tym kibelku to Szanowny Artysta Literat za główną klozetbabcię robi, ja nie muszę :mrgreen:

jewgienij - 24 Wrzeœśnia 2011, 16:14

Jak mi zaczniesz płacić, to pogadamy o klozet-babci :wink:
czterdziescidwa - 24 Wrzeœśnia 2011, 19:16

dalambert napisał/a
Martva napisał/a
tylko dalambert czasem trzaska drzwiami, ale wrac

Kochanie, jakie trzaska drzwiami, Tyś chyba jeszcze porządnego trzaśnięcia nie widziała, ja tylko czasem uchylam drzwiczki do tego kibelka, rzucam drobny komentarz i idę gdzie ciekawiej i mądrzej, a cepy cepią dalej i z lubością- cóż jak lubią :twisted:


Cholercia, wiedziałem że jakiś kibelek ma właśnie tutaj ujście ;)

jewgienij - 24 Wrzeœśnia 2011, 20:18

To jedynie dowodzi, że nazwa rozmowy religijne jest na wyrost. Nie wspominam o dyskusjach o innych wiarach, ale nawet w obrębie wiary chrześcijańskiej nikt nie ma nic do powiedzenia.

Jesteście tacy mądrzy, jeden z drugim, wrzućcie temat godny wątku, a nie biadolcie jak stare baby.

Kai - 24 Wrzeœśnia 2011, 21:22

jewgienij napisał/a
Astrologia jest starsza, też nie minęła, ale jest tam, gdzie powinien być Kościół w takim kształcie jak teraz.

Powiedziałabym raczej, że alchemia :)

aniol - 24 Wrzeœśnia 2011, 21:37

dalambercie - na sile probujesz nie dostrzec sedna sprawy - czyms zupelnie innym bylo systemowe zwalczanie religii i odbieranie kosciolowi budynkow a zupelnie innym tematem jest masowe wystepowanie badz odchodzenie (oficjalne lub nie - to akurat jest malo istotne) wiernych od wspolnoty koscielnej -co w dalszej kolejnosci wiaze sie z problemami finansowymi i wyprzedawaniem majatku koscielnego na przytaczane juz powyzej magazyny, dyskoteki i puby
Fidel-F2 - 24 Wrzeœśnia 2011, 22:49

dalambert, tym razem Cie poprę, jestem, za tym by wszystkie kościoły przerobić na użyteczne placówki a Kościół niech sobie radzi... eeee.... gdzie indziej.

dalambert napisał/a
Ty o budynkach, a my o Kosciele
wytłumaczę co nie rozumiesz, w Irlandii przerabiają kościoły bo Kościół nie dostaje od wiernych pieniedzy na ich utrzymanie, ponieważ wierni mają to w d. albo ich nie ma. Załapałeś związek?
dalambert - 24 Wrzeœśnia 2011, 23:30

aniol napisał/a
zupelnie innym tematem jest masowe wystepowanie badz odchodzenie (oficjalne lub nie - to akurat jest malo istotne) wiernych od wspolnoty koscielnej

może tak i bywa , ale uroczy jest w tem rechocik miejscowych "cepów" liczących na to , że i u nas tak będzie- prawdziwi leninowscy agitatorzy i jacy zapamiętali - cudo ;P:

Fidel-F2 - 24 Wrzeœśnia 2011, 23:38

dalambert napisał/a
ale uroczy jest w tem rechocik miejscowych cepów liczących na to , że i u nas tak będzie
aaa zapomniałem, że Polska Chrystusem Narodów, i Matką Boską Polką i Przedmurzem i częstochowska ochrania, ufa i czuwa, zuch babka. dalambert, tańcuj dalej może deszcz spadnie.
dalambert - 24 Wrzeœśnia 2011, 23:46

Fidel-F2, na jak długo proponujesz przerzucać sie tym rechotem - chcesz coś zwojować , udowodnić ,pomaga ci to na chorą śledzionę, czy odprawiasz te gusła bo nic innego nie masz do napisnia, oj jak tu nudno....

no bedzie tej zabawy...
Martva - nie trzasnąłem drzwiami ;P:

Fidel-F2 - 24 Wrzeœśnia 2011, 23:47

dalambert, póki bredzisz póty wesoło
charande - 24 Wrzeœśnia 2011, 23:55

Cytat
W zasadzie chciałem coś napisać z punktu widzenia chrześcijanina/upadłego katolika (jakkolwiek to brzmi), który jednak dostrzega przydatność Kościoła i to, że sporo księży to rozsądni ludzie, ale średnio mi się uśmiecha obrywanie cepami


Sosnechristo, jeśli jeszcze zaglądasz do tego wątku, to możemy przybić piątkę - zdaje mi się, że mamy podobne poglądy :) Tylko ten "upadły katolik" kojarzy mi się z dowcipem o niewieście jeżdżącej na bicyklu ;)

dalambert - 25 Wrzeœśnia 2011, 00:08

Fidel-F2 napisał/a
póki bredzisz póty wesoło

i versa vice ;P:

bino - 26 Wrzeœśnia 2011, 16:55

Post usunięty za naruszenie regulaminu forum. Agi
Matrim - 26 Wrzeœśnia 2011, 17:18

bino, pierwszym postem złamałeś przynajmniej trzy zasady obowiązującego tutaj Regulaminu. Przeczytaj go jeszcze raz i zastosuj się do odpowiednich punktów.
Kostucha Drang - 27 Wrzeœśnia 2011, 09:19

Dla rozluźnienia atmosfery zabawna relacja z manifestacji p.n. "Polska socjalna a nie klerykalna"

http://www.youtube.com/watch?v=mFcoNK30kEY&NR=1

pozdro



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group