To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

RD - 21 Wrzeœśnia 2011, 12:40

Polecam
Fidel-F2 - 22 Wrzeœśnia 2011, 12:04

W weekend byłem na weselu i trafiłem do kościoła na ślub. Ksiądz był przygłupi swoją drogą ale najbardziej ubawiła mnie jedna piosenka. Jakieś tam zwrotki przetykane refrenem o treści "Błogosławieni Ci którzy się boją boga" a piosenka kończyła się "Bóg jest miłością". Kto im pisze taki kretyństwa?
dalambert - 22 Wrzeœśnia 2011, 12:07

Fidel-F2 napisał/a
Kto im pisze taki kretyństwa?

Miłosz - psalmy tłumacząc ;P:

Fidel-F2 - 22 Wrzeœśnia 2011, 12:15

coś pomyliłeś dalambert,
dalambert - 22 Wrzeœśnia 2011, 12:28

:wink:
jewgienij - 22 Wrzeœśnia 2011, 12:30

Generalissimusa też trzeba się było bać i kochać go jednocześnie. Jak każdego Ojca przez duże O.
Hubert - 22 Wrzeœśnia 2011, 12:54

charande napisał/a
W takim wypadku im większy skandal wokół niego, tym większą facet ma reklamę i tylko zaciera ręce. Kościół powinien sobie wziąć do serca powiedzenie Nie karmić trolla.


Użyłem podobnych słów, tak jak mówiłaś, ludziom to umyka najwyraźniej. :)
Chociaż w sumie wróciliśmy do tematu Rydzyka i okolic, więc dobrze jest. :mrgreen:

Fidel-F2 - 22 Wrzeœśnia 2011, 13:09

http://www.wprost.pl/ar/2...rzez-pedofilie/
Niby racja ale ma chłop jednak problemy z rozumowaniem
Benedykt XVI napisał/a
Mogę zrozumieć, że w obliczu przestępstw, takich jak wykorzystywanie nieletnich, a popełnionych przez księży, jeśli ofiara jest czyimś bliskim, ten ktoś mówi:to nie jest mój Kościół, Kościół jest siłą uczłowieczania i moralizacji, a jeśli oni sami robią coś przeciwnego, to ja nie mogę być dłużej w Kościele
Powinien wyrazić zrozumienie dla każdego kto opuszcza kościół z tego powodu a nie jedynie dla bliskich ofiar. Bo są to ludzie uczciwi, z poczuciem odpowiedzialności i sprawiedliwości. Ale mimo wszystko miło usłyszeć od głowy kościoła, w owym kościele zostają jeno kanalie.
Kostucha Drang - 23 Wrzeœśnia 2011, 12:35

Fidel-F2 napisał/a
kościoła, w owym kościele zostają jeno kanalie.


*beep* się w końcu w ten pusty łeb

Agi - 23 Wrzeœśnia 2011, 12:54

Fidel-F2 napisał/a
Ale mimo wszystko miło usłyszeć od głowy kościoła, w owym kościele zostają jeno kanalie.

Fidel-F2, wyraźnie pracujesz na kolejne ostrzeżenie.
Kostucha Drang napisał/a
*beep* się w końcu w ten pusty łeb

Kostucha Drang, proszę nie używać wulgarnych i poniżających określeń wobec współużytkownika. Jeżeli masz zastrzeżenia do sposobu wypowiedzi zgłaszaj post do moderacji.

Fidel-F2 - 23 Wrzeœśnia 2011, 13:45

Agi, przecież to papież powiedział nie ja

Kostucha Drang, z czym konkretnie masz problem?

dalambert - 23 Wrzeœśnia 2011, 13:52

Fidel-F2 napisał/a
Ale mimo wszystko miło usłyszeć od głowy kościoła, w owym kościele zostają jeno kanalie.

Fidelku - ZACYTUJ :!:

Fidel-F2 - 23 Wrzeœśnia 2011, 13:53

zacytowałem wyżej
dalambert - 23 Wrzeœśnia 2011, 13:56

Zauważyłem o usprawiedliwionym zwątpieniu ludzi dotkniętych nieszczęściem, a nie o tym, że pozostali wierni Kościła Katolickiego to"kanalie" - to już nawet nie naditerpretacja , to zwykła .......... jest :!:
Fidel-F2 - 23 Wrzeœśnia 2011, 13:57

dalambert, uruchom logiczne rozumowanie to może coś zauważysz
dalambert - 23 Wrzeœśnia 2011, 13:59

Fidel-F2, nie rozkrecaj się, bo znowu jakieś nieszczęście będzie ;P:
Fidel-F2 - 23 Wrzeœśnia 2011, 14:00

pytasz to tłumaczę co nie rozumiesz
Agi - 23 Wrzeœśnia 2011, 14:02

Fidel-F2, nadinterpretujesz i wyciągasz fałszywe wnioski. Spasuj, bo forum bez Ciebie jest nudne, chociaż z Tobą bywa burzliwe. :mrgreen:
RD - 23 Wrzeœśnia 2011, 14:07

Fidel Poczułem się osobiście urażony Twoją uwagą. I pewnie nie tylko ja. Nie zauważyłem jej wczoraj, inaczej nie byłoby stonowanej interwencji Agi tylko bardzo długi urlop ode mnie. Może jestem kanalią, ale nie Tobie o tym sądzić.
Fidel-F2 - 23 Wrzeœśnia 2011, 14:12

oczywiście nie mnie, to zdanie papieża który twierdzi, że kościół powinien być siłą uczłowieczania i moralizacji a robi coś przeciwnego i ci którzy nie wyrażają zgody na coś takiego opuszczają kościół

nie zabijaj posłańca

jewgienij - 23 Wrzeœśnia 2011, 14:17

Możemy być "kanaliami" nawet o tym nie wiedząc.
Jak przynależność do partii, bo wiadomo, i w partii były "wypaczenia", ale partia najważniejsza i ogólnie słuszna.
Utożsamiane się z takim Kościołem - nie z Bogiem czy religią - jest zastanawiające. Bo można być krytycznym, ale wiernym. Ale wobec kogo wiernym? Boga czy Kościoła?

RD - 23 Wrzeœśnia 2011, 14:28

Fidelu i jewgieniju
Poczuwam się do przynależności do KK. Czyzby to już było karalne, a w każdym razie stanowiło powód do poddawania ostracyzmowi? Krytyczny wobec kościoła jestem, czego chyba udowadniać nie muszę, bo moje wypowiedzi mówia same za siebie. Fidel swoją nadinterpretacją obraził tych, którzy - tak jak ja - mimo wszelkich sęków uważają się za część Kościoła. Obrażanie ich jest, oczywiście, łatwe, miłe i przyjemne.
Dla mnie temat jest EOT, niestety jako admin nie mogę wrzucić wątku w ignory, ale wypowiadać się w nim już nie będę.

jewgienij - 23 Wrzeœśnia 2011, 14:55

Fidel używa, jak i czasem ja, cepa. Obrażanie nie jest łatwe, proste i przyjemne. Bo zawsze się narażasz i sam o sobie czytasz niekoniecznie to, co byś sobie chciał czytać. Łatwe proste przyjemne jest nie rozmawianie o takich sprawach w ogóle, albo oburzenie się z pozycji słusznej. Kościół gnije, znam Twoje krytyczne uwagi na jego temat. Ale stanie przy tak zdegenerowanej, tak oddalonej od ewangelii instytucji można przyrównać do członkostwa w partii za wszelką cenę. Każdemu wolno. Tak jak każdemu to skomentować.

Porównywanie Kościoła do PZPR może razić. Ale komuniści sparodiowali religię, tworząc świecki kult.

święte księgi - kapitał itp
Partia- Kościół
Bóg-Stalin
prorocy- Marks, Engels
Wizja zbawienia- powszechny komunizm
szatan- burżuazyjny kapitalista

Pokazali w przyśpieszonym tempie, jak się to rozpada, kiedy zostaje sama partia siłą bezwładu

Martva - 23 Wrzeœśnia 2011, 19:43

Przeglądałam sobie Duży Format przy kolacji i znalazłam wywiad z jakimś gościem reprezentującym nurt chrześcijańskiego metalu. Pomyślałam że pewnie jakiś oszołom, ale zaczęłam czytać, wciągnęłam się i nawet skończyłam mimo że nie miałam już co jeść. Oczywiście przewijał się Nergal, ale nie tylko. Zaskakująco rozsądny facet i ciekawa rozmowa. Nawet się wzruszyłam pod koniec, troszeczkę.
eLAN - 23 Wrzeœśnia 2011, 20:43

Metalowiec ex-narkoman?
Martva - 23 Wrzeœśnia 2011, 20:52

To był niejaki Kuba Mańkowski, lider metalowego zespołu Pneuma. Nie kojarzę nic o narkotykach, w sieci na razie jest tylko okrojona wersja.
Ice - 23 Wrzeœśnia 2011, 22:43

jewgienij napisał/a

Pokazali w przyśpieszonym tempie, jak się to rozpada, kiedy zostaje sama partia siłą bezwładu


No widzisz, a Kościół był, jest i będzie. Może dlatego, że zostało coś więcej niż sama "partia"?

Adanedhel - 24 Wrzeœśnia 2011, 10:23

Ice napisał/a
a Kościół był, jest i będzie

A narodził się jeszcze przed Wielkim Wybuchem.

Fidel-F2 - 24 Wrzeœśnia 2011, 10:37

Ice napisał/a
No widzisz, a Kościół był, jest i będzie.
Niom, jak w Irlandii, gdzie z kościołów robi się biblioteki, hotele, knajpy i dyskoteki.
dalambert - 24 Wrzeœśnia 2011, 11:49

Fidel-F2, i znowu kompletne niezrozumienie Ci wyłazi! Ty o budynkach, a my o Kosciele ;P:


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group