To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

Kai - 18 Wrzeœśnia 2011, 14:04

Ice napisał/a
Ale o co chodzi z tym człowieczeństwem i dlaczego ma to prowadzić do strachu?
O wszystkie siedem grzechów głównych plus pedofilię, nieobce KK. Nieprawdaż? Nie można tego ukryć ani zamalować i słusznie, księża są też ludźmi, ale skoro się do tego tak otwarcie przyznają, niech okażą trochę pokory. Okrzyczenie Nergala "ambasadorem zła" to strzelanie z armaty do muchy, powiem więcej, przydali mu fanów i zmuszają ludzi do opowiedzenia się "za" lub "przeciw". Gdyby olali sprawę, już dawno zostałaby zapomniana, a tak rzucili na szalę cały swój autorytet... a przynajmniej jego resztki i wciąż nie wiem, w imię czego.
Ice napisał/a
Kai, naprawdę myślisz, że Kościołem w tej sprawie kieruje strach?

Tak. Boją się o swoje wpływy, o... właściwie o wszystko. Jest to dziwne, bo organizacja jako taka jest potężna i bardzo wpływowa, ale widzą, że przez wyżej wspomniane "człowieczeństwo" tracą autorytet, a jednocześnie nie umieją się odbrązowić, pokazać ludziom, że wiara w Boga to coś więcej niż msze i zbieranie na tacę. Nergal im zagroził, bo to, co zrobił, zrobił z uczuciem, którego oni nie znają.
I jeszcze raz - absolutnie Nergala z darciem Biblii nie popieram, ale uważam, że całą sprawę zanadto rozdmuchano. Czyli KK gra w ręce Nergala, bo dla niego to reklama, nowi fani, nowa pula poparcia i co za tym idzie - kasa.

Ice - 18 Wrzeœśnia 2011, 14:11

Argumentem o "dodawaniu popularności" to można storpedować praktycznie każdą interwencję w każdej sprawie. Lepiej siedzieć cicho aż problem urośnie na tyle, że owa armata może okazać się za mała?
Kai - 18 Wrzeœśnia 2011, 14:28

Ice napisał/a
Lepiej siedzieć cicho aż problem urośnie na tyle, że owa armata może okazać się za mała?
A może sam wygaśnie? Jakoś nie zauważyłam, żeby po owym sławnym darciu Biblii popularność Nergala wzrosła (społeczeństwo samo wie, gdzie są granice przyzwoitości), natomiast teraz jakoś... jest inaczej. Pokaz głupoty powinien być skwitowany wstydliwym milczeniem, nie kampanią. Bo zawsze znajdą się tacy, którzy się o głupocie dowiedzieli po raz pierwszy, ale cali są zaaaaa...

W skromniejszej wersji przypomina to problem 5-latka sypiącego brudem. Im bardziej go powstrzymujesz, karzesz, tym bardziej rozsmakowuje się w brzydkich słowach. Brak reakcji sprawia, że to się szybko nudzi. Dorośli nie dostają waporów, to szkoda śliny.

Ice - 18 Wrzeœśnia 2011, 14:29

Gorzej jak 5-latek bawi się zapałkami....
Kai - 18 Wrzeœśnia 2011, 17:54

Ice, jeśli mu na to pozwolisz...
jewgienij - 18 Wrzeœśnia 2011, 20:02

Teraz to każdy frontman w tym gatunku muzycznym będzie chciał spalić Biblię.

KK awansował komiksowy satanizm Nergala do miana Przeciwnika Religii, realnego zagrożenia. W to graj młodym, zbuntowanym na ogół w tym wieku ludziom. Z jednej strony odnoszący sukcesy, śpiewający w ich guście Nergal, z drugiej starzy panowie przebrani w sukienki, zamieszani we wszelkie afery, nie mniej niż politycy.

Matrim - 18 Wrzeœśnia 2011, 20:56

Ziemniak napisał/a
Znalazł się jeden, co pomyślał, zanim zaczął mówić :bravo :bravo

http://www.tvn24.pl/0,171...,wiadomosc.html


Akurat w przypadku ks. Bonieckiego nie jest to ani odrobinę zaskakujące. Ale to mądry człowiek jest.

Martva - 18 Wrzeœśnia 2011, 21:01

Matrim, fakt że jak jakiś ksiądz powie coś mądrego, to się okazuje że jest albo był związany z Tygodnikiem Powszechnym na ogół. Ale się dowiedziałam że to jest kościół judaszowy i w ogóle fe.
Matrim - 18 Wrzeœśnia 2011, 21:08

Martva napisał/a
Ale się dowiedziałam że to jest kościół judaszowy i w ogóle fe.

Ale że który?

Martva - 18 Wrzeœśnia 2011, 21:12

No środowisko TP.
Matrim - 18 Wrzeœśnia 2011, 21:14

Aaaa... No tak :) Zbyt mądrzy są. No i myślą najpierw...
Ice - 18 Wrzeœśnia 2011, 21:27

W dodatku są własnością ITI, więc to oczywiste, że są mądrzy i mają rację. :wink:
RD - 18 Wrzeœśnia 2011, 21:31

Cytat
Co jest niedobrego, to wychodzi po tym szataniście, który do telewizji ma być wprowadzony - mówił o. Tadeusz Rydzyk w nocnej audycji Radia Maryja. - I po owocach poznajemy, czy to jest działanie szatana, to kłamstwo, czy działanie boże, prawda i stanie przy człowieku - mówił

K... Przepraszam, ale ten gość zdania nie umie sklecić poprawnie po polsku... O komunikatywności już nawet nie wspominam...
I to:
Cytat
wysoko w drabinie społecznej w Polsce są ludzie, którzy korzystają z kultu szatana. - Wiem o takich przypadkach

Tu już pomijam burak na buraku językowym, ale jak to: bojownik o wiarę i dekoracje... znaczy demokrację, niezłomny ojciec Tadeusz, jedyny sprawiedliwy wie i nic z tym nie robił do tej pory? Nie grzmiał? Nie piętnował???

jewgienij - 18 Wrzeœśnia 2011, 21:31

Gdyby wszyscy byli tacy jak Boniecki, Heller, Tischner, Zięba, Życiński - to bym na KK złego słowa nie powiedział.
Niestety. Najsilniejszy głos mają najgłupsi i najbardziej pazerni.

ED
Nie Ice, po prostu mądrze i rozsądnie mówią, jak przystało na takie osoby. ITI jest jakąś ściemą na umysły podobne do Twojego.

Żyjecie w jakiejś oblężonej twierdzy, gdzie każdy, co nie śpiewa na ksenofobiczną i nacjonalistyczną nutę, jest z TVN, GW albo Moskwy. Spokojna dyskusja jest niemożliwa bez demagogicznego sosu. A nie pomyśleliście, że Ci ludzie po prostu są od Was sto razy inteligentniejsi i sprawniejsi, dlatego mają te legendarne media i rządzą? Może trzeba więcej umysłowego wysiłku i pracy, żeby decydować o kształcie Państwa? Że niedouczony ksiądz czy prostaczek spod budki z piwem zawsze przegra w konfrontacji z kimś bystrzejszym?

Kto zarabiał na zasiłki i renty dla Prawdziwych Polaków pod Krzyżem? Byli na urlopach, czy to ludzie pobierający kasę od listonosza, tylko dlatego, że Ci nie- Polacy, nie-patrioci, pracują zamiast błaznować? Oni nawet sobie z tego sprawy nie zdają, tak są głupi. Wydaje się im, że wszystko się należy, ale ze swojej strony nie robią nic prócz przedstawień.

Martva - 18 Wrzeœśnia 2011, 21:42

Ten co ma felietony w Wyborczej tez jest całkiem OK, chociaż nie, jest feeee, bo ma felietony w tfu, Wyborczej ;P:
Matrim - 18 Wrzeœśnia 2011, 21:44

Ice napisał/a
W dodatku są własnością ITI, więc to oczywiste, że są mądrzy i mają rację. :wink:

Ręce opadają... Jeżeli ja coś mądrego powiem, to też dlatego że mi Michnik z Walterem kazali?

Ice - 18 Wrzeœśnia 2011, 22:29

jewgienij napisał/a
A nie pomyśleliście, że Ci ludzie po prostu są od Was sto razy inteligentniejsi i sprawniejsi, dlatego mają te legendarne media i rządzą? Może trzeba więcej umysłowego wysiłku i pracy, żeby decydować o kształcie Państwa? Że niedouczony ksiądz czy prostaczek spod budki z piwem zawsze przegra w konfrontacji z kimś bystrzejszym?


Walter i Solorz to wręcz kryształowe przykłady kariery od pucybuta do milionera, a to, że są umoczeni po szyje w poprzednim systemie to oczywiście zupełny przypadek.
Mechanizm, o którym piszesz jest bardzo dobry, niestety nie sprawdza się w krajach które były okupowane, tam nie awansowało się za zdolności i ciężką pracę. Czyżby nie urodził się ktoś zdolny, inteligentny, sprawny i jednocześnie nie umoczony? Nepotyzm i układy to tylko w jakiejś wiejskiej gminie, a tam, gdzie idzie o ogromną kasę i ogromną władzę nad rzędem dusz to wolna konkurencja?

Matrim napisał/a


Jeżeli ja coś mądrego powiem, to też dlatego że mi Michnik z Walterem kazali?


Matrim, odwrotnie, po prostu nie zdziwi mnie, że osobiście za mądre uznasz wypowiedzi akurat tych ekspertów a nie innych.

Matrim - 18 Wrzeœśnia 2011, 22:41

Ice napisał/a
po prostu nie zdziwi mnie, że osobiście za mądre uznasz wypowiedzi akurat tych ekspertów a nie innych.

Cóż, każdy ma takie autorytety, na jakie zasługuje.

Ice - 18 Wrzeœśnia 2011, 23:11

True.
Rafał - 19 Wrzeœśnia 2011, 13:28

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale jakoś tak czas mi się plącze nie po tych kieszeniach temporalnych co trzeba.

czterdziescidwa napisał/a
Ale nie ma co porównywać nieszkodliwej subkultury, do ideologii, która doprowadziła do największych zbrodni 20 wieku.
Mam wrażenie, że nie wiem o co chodzi. O czym jest to zdanie?
Nutzz napisał/a
Promowanie? Jakie promowanie?
Chal-Chenet napisał/a
Rafał, ale tam nic nie jest promowane. Przekonania p. Darskiego to jego prywatna sprawa, której w telewizji NIE PORUSZA.
Dopóki Pan Darski jest prywatnie Panem Darskim, występującym na prywatnych koncertach i innych prywatnych przejawach ekspresji, to jest jego prywatna sprawa. Publiczna sprawa robi się w momencie gdy w publicznych mediach za publiczne pieniądze występuje Pan Darski jako Nergal - artysta w swoim fachu. Każde wystąpienie każdego człowieka w mediach jest promocją z samej natury rzeczy. Nergal zbudował sobie wizerunek sceniczny w oparciu o satanizm, w programie występuje Nergal, ergo promowany jest w publicznych mediach satanizm. To stwierdzenie nie jest póki co obarczone żadnym ładunkiem emocjonalnym ani żadną oceną, po prostu taki jest stan rzeczy.
RD napisał/a
Ale gdzie znalazłeś obronę satanizmu?
Ogólnie odniosłem takie wrażenie z ostatnich kilku stron tego wątku. O ile Darski jest satanistą, to jego obrona = obrona satanisty.
RD napisał/a
Kurczę, to należałoby zlikwidować takie cudowne programy jak Tak to leciało, seriale typu M jak miłość, Dom nad rozlewiskiem itp. To jest dopiero promowanie kretyństwa. Walory artystyczne wymienionych produkcji - powalające.
Od "M jak miłość", to weź się odczep, nic nie jest w stanie tak mnie ululać jak kilka minut przez tą produkcją, śpię jak niemowlę - dopóki Lis mnie nie obudzi :lol: Natomiast owszem, kretyństwo powinno mieć jakąś granicę w publicznej TV. Bo jak nie, to trzymam kciuki aby jakiś uczestnik programu w ramach swobody w kształtowaniu zjawisk kulturalnych napluł Darskiemu w twarz, bo czemu nie? Skoczy oglądalność, o obrazie uczuć żadnej mowy być nie może, bo jest na to stosowny wyrok sądu, jeśli rozpatrywać mamy rzecz pod tym kątem to widzę same plusy. Mimo to w publicznych mediach życzyłbym sobie podwyższenia poprzeczki kretyństwom.
Kai napisał/a
Yyyy... jakiego satanizmu? Normalny człowiek widzi faceta pomalowanego na pandę, śpiewającego niezłym growlem i robiącego dziwne gesty w stylu podarcie Biblii. Gdzie tu widzisz satanizm?
Jeżeli Nergal jest naprawdę satanistą, to należy go izolować bo stanowi zagrożenie dla otoczenia, jeśli pozuje na satanistę to mam go prywatnie za kretyna, pomimo tego, że jest mi zupełnie i całkowicie obojętny. Tak jak i Kat, który sobie od lat słucham i cenię, ale prywatnie uważam ich pozę satanistyczną za kompletny kretynizm. Co nie przeszkadza mi cenić sobie ich muzyki.
Ilt - 19 Wrzeœśnia 2011, 13:46

Rafał napisał/a
Jeżeli Nergal jest naprawdę satanistą, to należy go izolować bo stanowi zagrożenie dla otoczenia,

O.O

RD - 19 Wrzeœśnia 2011, 14:14

Rafał napisał/a
każde wystąpienie każdego człowieka w mediach jest promocją z samej natury rzeczy. Nergal zbudował sobie wizerunek sceniczny w oparciu o satanizm, w programie występuje Nergal, ergo promowany jest w publicznych mediach satanizm.

Rafał... Zlituj się... Ilu ludzi wiedziałoby, jaki Nergal ma światopogląd, gdyby nie akcja ze strony kościoła? A poza tym logika Twojego wywodu kuleje...

Cytat
To stwierdzenie nie jest póki co obarczone żadnym ładunkiem emocjonalnym ani żadną oceną, po prostu taki jest stan rzeczy.

Taki jest stan rzeczy według Ciebie. Ja postrzegam to nieco inaczej.

Rafał napisał/a
RD napisał/a
Ale gdzie znalazłeś obronę satanizmu?
Ogólnie odniosłem takie wrażenie z ostatnich kilku stron tego wątku. O ile Darski jest satanistą, to jego obrona = obrona satanisty.

O ile pan Zenek jest zdeklarowanym alkoholikiem, a ja bronię pana Zenka przed czyjąś napaścią, to bronię nie człowieka, ale wrednego alkoholika.

Cytat
Kat, który sobie od lat słucham i cenię, ale prywatnie uważam ich pozę satanistyczną za kompletny kretynizm. Co nie przeszkadza mi cenić sobie ich muzyki.

I w tym momencie przestałem rozumieć, o co Ci w ogóle chodzi...

czterdziescidwa - 19 Wrzeœśnia 2011, 14:17

Rafał napisał/a
Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale jakoś tak czas mi się plącze nie po tych kieszeniach temporalnych co trzeba.

czterdziescidwa napisał/a
Ale nie ma co porównywać nieszkodliwej subkultury, do ideologii, która doprowadziła do największych zbrodni 20 wieku.
Mam wrażenie, że nie wiem o co chodzi. O czym jest to zdanie?


O dokonane przez Dalamberta porównanie szlabanu w TV dla komiksowych satanistów, do szlabanu w TV dla nazistów.

Rafał - 19 Wrzeœśnia 2011, 14:26

RD napisał/a
Rafał... Zlituj się... Ilu ludzi wiedziałoby, jaki Nergal ma światopogląd, gdyby nie akcja ze strony kościoła? A poza tym logika Twojego wywodu kuleje...
Oczywiście promocja Nergala w wykonaniu KK przyćmiewa promocję zafundowaną mu przez TVP, ale ja o TVP właśnie.
RD napisał/a
Taki jest stan rzeczy według Ciebie. Ja postrzegam to nieco inaczej.
Wiem, dlatego rozmawiamy, a nie poklepujemy się po plecach.
RD napisał/a
O ile pan Zenek jest zdeklarowanym alkoholikiem, a ja bronię pana Zenka przed czyjąś napaścią, to bronię nie człowieka, ale wrednego alkoholika.
Jeżeli ta napaść polega na nazwaniu Pana Zenka zdeklarowanym alkoholikiem i wywaleniu go ze schroniska dla bezdomnych to bronisz zdeklarowanego alkoholika. A zresztą, jak sądzę nikt nie napada na Nergala, tylko na TVP. Zgoda?
RD napisał/a
I w tym momencie przestałem rozumieć, o co Ci w ogóle chodzi...
O to, że rozróżniam człowieka od jego czynów (dokonań) i domagając się zdjęcia Nergala z TVP mogę go jednocześnie szanować i lubić jego muzykę.
czterdziescidwa napisał/a
O dokonane przez Dalamberta porównanie szlabanu w TV dla komiksowych satanistów, do szlabanu w TV dla nazistów.
Przepraszam, starałem się to odnieść do swojej wypowiedzi i mi za nic nie wychodziło :D
dalambert - 19 Wrzeœśnia 2011, 14:35

czterdziescidwa napisał/a
O dokonane przez Dalamberta porównanie szlabanu w TV dla komiksowych satanistów, do szlabanu w TV dla nazistów.

Jak AH robił w Monachium puczyk też był dość komiksowy, n'est pas

Ziuta - 19 Wrzeœśnia 2011, 14:46

RD napisał/a
.. Zlituj się... Ilu ludzi wiedziałoby, jaki Nergal ma światopogląd, gdyby nie akcja ze strony kościoła?

Przepraszam, że się wtrącam, ale Nergal jest naszym muzycznym towarem eksportowym. Drugi po Chopinie, a może i pierwszy, bo Chopina powszechnie uważa się za Francuza. Cały świat go zna.

dalambert - 19 Wrzeœśnia 2011, 14:54

Ziuta napisał/a
Drugi po Chopinie, a może i pierwszy, bo Chopina powszechnie uważa się za Francuza. Cały świat go zna.
:shock:
Jaki świat :?: - pydobne mu towarzystwo z wajchową przekładnia na media :?:
I tak apropos to kiedy w Japonii pomnik tego bubka stawiają, może jak nie co piecio to doroczny konkurs,
To, ze ten nrucik muzyczki rozrywkowej ma swoje miejsce na hitolistach, a powoduje jeszcze byś takie tomtadrackie pitolenia wstawiał ;P:

RD - 19 Wrzeœśnia 2011, 15:06

Rafał napisał/a
RD napisał/a
O ile pan Zenek jest zdeklarowanym alkoholikiem, a ja bronię pana Zenka przed czyjąś napaścią, to bronię nie człowieka, ale wrednego alkoholika.
Jeżeli ta napaść polega na nazwaniu Pana Zenka zdeklarowanym alkoholikiem i wywaleniu go ze schroniska dla bezdomnych to bronisz zdeklarowanego alkoholika.

Ale Nergal nie prowadzi działalności misyjnej. Jest muzykiem zaproszonym do programu i bronię nie satanisty tylko muzyka. Tak samo jak bym bronił przed fizyczną (zapomnialem dodać, ale myślałem, że to oczywiste) napaścią pana Zenka jako człowieka, a nie alkoholika.

Cytat
A zresztą, jak sądzę nikt nie napada na Nergala, tylko na TVP. Zgoda?

No nie... Z tym się zgodzić nie mogę. Tutaj napaść na TVP jest przy okazji, a głównym celem jest jednak wokalista.

Cytat
RD napisał/a
I w tym momencie przestałem rozumieć, o co Ci w ogóle chodzi...
O to, że rozróżniam człowieka od jego czynów (dokonań) i domagając się zdjęcia Nergala z TVP mogę go jednocześnie szanować i lubić jego muzykę.

A zatem dlaczego odmawiasz mu prawa do wypowiadania się na tematy, na których naprawdę się zna?

[quote="Ziuta"]Nergal jest naszym muzycznym towarem eksportowym. Drugi po Chopinie, a może i pierwszy, bo Chopina powszechnie uważa się za Francuza. Cały świat go zna.
Ale w Polsce jest mało znany jako muzyk i to je fakt. Głównie kojarzony jest jako partner Dody i chory na białaczkę. Inna rzecz, że słucha go w naszym kraju z pewnością i tak więcej ludzi niż Chopina, ale to już jest. I wolę, żeby słuchano Darskiego niż Wiśniewskiego.

dalambert napisał/a
I tak apropos to kiedy w Japonii pomnik tego bubka stawiają

Zaraz potem jak wystawią pomnik ojca Rydzyka zapewne :mrgreen:

Ziuta - 19 Wrzeœśnia 2011, 15:15

A w ogóle bronienie Nergala na zasadzie "to tylko taki show nieszkodliwy" tylko mu szkodzi. W metalowym światku niczym tak nie gardzą jak komerchą i pozerstwem. Metal musi być true.
dalambert - 19 Wrzeœśnia 2011, 15:16

RD napisał/a
Zaraz potem jak wystawią pomnik ojca Rydzyka zapewne

no to trochę potrwa, na razie to bliżej bratu Zeno do pomnika ;P:



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group