To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

RD - 16 Wrzeœśnia 2011, 22:50

jewgienij napisał/a
Ale może w tych głupich - klanowo, plebaniowo, rozlewiskowych czasach - nie ma miejsca na subtelne pieszczoty, tylko trza w łeb, metaforycznie oczywiście, żeby zaskoczyło?

A może trza by w łeb wcale nie metaforycznie?...

jewgienij - 16 Wrzeœśnia 2011, 22:55

Zbieramy chłopaków?
RD - 16 Wrzeœśnia 2011, 23:04

Zbieramy! Ale najpierw lecę po piwo. A Ty kup precelki :mrgreen: Trzeba się naradzić...
jewgienij - 16 Wrzeœśnia 2011, 23:08

Precelki? Chcesz, żeby ekspedientki z nocnego przestały widzieć we mnie ukraińskiego stepowego szaleńca?
RD - 16 Wrzeœśnia 2011, 23:21

Dobra, to Ty kupuj piwko :D
jewgienij - 16 Wrzeœśnia 2011, 23:26

Za późno. Kupiłem precelki i jakieś paluszki na promocji.
Kai - 17 Wrzeœśnia 2011, 11:47

Ustawki są OK.

et pourtant...

dlaczego KK tak strasznie się boi Nergala? Przecież są potężni, bogaci... No nie rozumiem. Celując w niego, stanowią sobie przeciwnika, a on, ku własnemu zdziwieniu, nagle staje się stroną w sporze. Ludzie, którzy nigdy nie mieliby poglądów sprzecznych z KK nagle zaczynają się zastanawiać... Piękny strzał w stopę.

jewgienij - 17 Wrzeœśnia 2011, 11:56

Bo to ruchy pozorowane.

Łatwo i szybko można zareagować w sprawie muzyka, który podarł Biblię.

Trudniej w sprawie neonazistów, którzy zaatakowali pomnik, bo wśród wiernych i kapłanów jest wielu antysemitów - to się nie opłaca Kościołowi jako firmie.

Zgadzam się, że strzał w stopę, robiący tylko reklamę Nergalowi, niepotrzebnie imho. Bo na tle świętej inkwizycji, stetryczałych dziadów nie sposób źle wypaść w mediach, zwłaszcza jeśli ma się jak Nergal charyzmę i głowę na karku.

Podbiorę Chalowi Pythonów: Nobody expects the Spanish Inquisition :D
http://www.youtube.com/watch?v=FytQkOosE9s

Grimzon - 17 Wrzeœśnia 2011, 11:59

"Zło się rozwija bo dobrzy ludzie milczą"

Do przemyślenia.

dalambert - 17 Wrzeœśnia 2011, 12:00

jewgienij napisał/a
Trudniej w sprawie neonazistów, którzy zaatakowali pomnik, bo wśród wiernych i kapłanów jest wielu antysemitów

Mocne twierdzenie. a jakie masz podstawy by dowodzić, ze to jacyś"neonzisści" zrobili? Równie dobrze można powiedzieć, ze to byli ciecie z ul. Czerskiej podesłani co by prowokację zrobić - dowodów nie masz, ale prawdy objawione głosisz z zapałem .

jewgienij - 17 Wrzeœśnia 2011, 12:09

Tak, wszędzie prowokacje i spiski. A JFK zastrzelił się sam, co widać na filmach.
Marsze też urządzali ciecie z Czerskiej

ivaine - 17 Wrzeœśnia 2011, 12:13

dalambert napisał/a
Mocne twierdzenie. a jakie masz podstawy by dowodzić, ze to jacyśneonzisści zrobili?

Nie, ja myślę, że to byli ludzie dobrej woli :mrgreen:

jewgienij - 17 Wrzeœśnia 2011, 12:45

KK w ogóle nie rozumie nowej rzeczywistości. Miota się i zjada własny ogon. Brakuje charyzmatycznego przywódcy, umiejącego znaleźć kompromis między tradycją a współczesnością. Nikomu skansen nie jest potrzebny. Tylko nowy duch, bazujący na tradycji, ale biorący pod uwagę, że już nie jest 14 wiek, tylko 21
jewgienij - 17 Wrzeœśnia 2011, 13:02

Grimzon napisał/a
Zło się rozwija bo dobrzy ludzie milczą

Do przemyślenia.


Zgadzam się. Ale złem nie jest Nergal, bo robi straszne miny.
Złem jest to, co w Jedwabnym np., gdzie tylko Komorowski - Krul Bulu - potrafi stanąć na wysokości zadania, bo KK woli pozorować.

Grimzon - 17 Wrzeœśnia 2011, 15:18

jewgienij napisał/a
łem jest to, co w Jedwabnym np., gdzie tylko Komorowski - Krul Bulu - potrafi stanąć na wysokości zadania, bo KK woli pozorować.


A ile razy mamy przepraszać za Jedwabne ? Pierwszy zrobił to Kwaśniewski. Ale nie zgodzę się, z interpretacją Komorowskiego, że jest to Zbrodnia Narodu Polskiego.

dalambert - 17 Wrzeœśnia 2011, 16:32

jewgienij napisał/a
ak, wszędzie prowokacje i spiski. A JFK zastrzelił się sam, co widać na filmach.
Marsze też urządzali ciecie z Czerskiej
FJK co ,a piernik do wiatraka/ wiadomo, ze nie sam Oswald- a jak i co nie wiadomo/ wiec po cholerę lecisz z tą demagogia, a po wskoku Puńskim , gdzie sie chętni do "pochwalenia" tym wyczynem znaleźli, to nie masz żadnych dowodów kro to zrobił, pokąd łobuzów nie złapią, więc sie z taka mowa nie wychlaj.
jewgienij napisał/a
Nie, ja myślę, że to byli ludzie dobrej woli

Skoro tak uważasz , to się nie będę spierał, dali piękny pretekst o oburzania i kolejnego przepraszania- tak to niewątpliwie byli ludzie bardzo dobrej woli ;P:

Gustaw G.Garuga - 17 Wrzeœśnia 2011, 17:38

Grimzon napisał/a
interpretacją Komorowskiego, że jest to Zbrodnia Narodu Polskiego.

Tak powiedział? I jeszcze dużymi literami? Aj...

Ice - 17 Wrzeœśnia 2011, 17:48

jewgienij napisał/a
KK w ogóle nie rozumie nowej rzeczywistości. Miota się i zjada własny ogon. Brakuje charyzmatycznego przywódcy, umiejącego znaleźć kompromis między tradycją a współczesnością. Nikomu skansen nie jest potrzebny. Tylko nowy duch, bazujący na tradycji, ale biorący pod uwagę, że już nie jest 14 wiek, tylko 21


Twoja troska o Kościół jest rozbrajająca :D
Co Twoim zdaniem byłoby dobrym kompromisem?
W pewnych sprawach nie ma kompromisu, bo są to fundamenty Kościoła, w innych ten kompromis jest, ale niekiedy ciężko to dostrzec czerpiąc wiedzę na temat Kościoła jedynie z zewnątrz.

Kai - 17 Wrzeœśnia 2011, 20:18

dzisiaj troszkę "nie spałam" i sporo myślałam. Spójrzcie tylko, instytucja, która ma 2000 lat i podobno w Polsce >90% poparcia nagle czuje się zagrożona przez Nergala. Przecież to śmieszne. Gość jest może i stuknięty, ale jego muza jest niszowa i w zasadzie do czasu podarcia Biblii, a po wyroku także w ogóle chłop nikogo nie obchodził. Aż tu nagle KK robi z niego "ambasadora zła". Jak bardzo trzeba trząść portkami, żeby wystraszyć się takiego Nergala? Nie mówiąc już o tym, że ci ludzie, którzy do tej pory żyli w nieświadomości, nagle dowiadują się że jest Nergal, Behemoth i że KK w sumie żąda zajęcia przez nich stanowiska. I oto Nergal urasta do rangi symbolu - że satanizmu? że antyklerykalizmu? Nieważne, stał się elementem GRY. Jeśli o to chodziło KK to mu się udało. A wystarczyło skorzystać z rady Szefa "wybaczcie im, albowiem nie wiedzą, co czynią" (albo jakoś tak).
Ziuta - 17 Wrzeœśnia 2011, 20:23

a co z radą Szefa "gorliwość o dom Twój pożera mnie"?
Ice - 17 Wrzeœśnia 2011, 20:24

Kai, naprawdę myślisz, że Kościołem w tej sprawie kieruje strach?
Kai - 17 Wrzeœśnia 2011, 20:24

Ziuta, korki z gramatyki? :mrgreen:
Kai - 17 Wrzeœśnia 2011, 20:29

Ice, tak, strach i niepewność, pokazują to zresztą przy wielu innych okazjach. W końcu udowodniono im "człowieczeństwo" w najgorszym wydaniu i mają parę innych grzeszków na sumieniu. Usiłują odzyskać autorytet, który stracili dość dawno, co tu mówić, właśnie dzięki "człowieczeństwu" i wymyślili sobie wroga. To po prostu śmieszne, powoływać się na diabła. Podobno Bóg jest wszechmogący, jak może się bać Nergala?
Ice - 17 Wrzeœśnia 2011, 20:39

Ale o co chodzi z tym "człowieczeństwem" i dlaczego ma to prowadzić do strachu?
Pan Bóg nie boi się nikogo, a Kościół troszczy się o wiernych i reaguje.

Ziuta - 17 Wrzeœśnia 2011, 20:59

Kai napisał/a
Ziuta, korki z gramatyki?

Tu mi zabiłaś ćwieka. Gdzie błąd?

aniol - 17 Wrzeœśnia 2011, 21:11

Ice napisał/a
Kościół troszczy się o wiernych i reaguje.


o to to !
np. tutaj http://wiadomosci.wp.pl/k...,wiadomosc.html

Ziemniak - 17 Wrzeœśnia 2011, 23:34

Znalazł się jeden, co pomyślał, zanim zaczął mówić :bravo :bravo

http://www.tvn24.pl/0,171...,wiadomosc.html

Grimzon - 18 Wrzeœśnia 2011, 11:49

Taniej sensacji i prowokacji z użyciem KK ciąg dalszy

http://wiadomosci.wp.pl/k...mosc_prasa.html

jewgienij - 18 Wrzeœśnia 2011, 12:24

Grimzon napisał/a
jewgienij napisał/a
łem jest to, co w Jedwabnym np., gdzie tylko Komorowski - Krul Bulu - potrafi stanąć na wysokości zadania, bo KK woli pozorować.


A ile razy mamy przepraszać za Jedwabne ? Pierwszy zrobił to Kwaśniewski.


Jak widać nie dość jeszcze, bo tego część społeczeństwa nie potrafi zaakceptować.

Dalambert
pisał pięknie o Narodach, co tracą pamięć.... Wzruszające, ale chodzi Mu o najwidoczniej o pamięć wybiórczą, mityczną i narodowe branzlowanie się krzywdami oraz Powstaniami.
Natomiast co do Jedwabnego trwała dość długo powszechna amnezja, a przypomnienie o fakcie odbyło się w atmosferze histerii, która do dzisiaj niektórych nie opuszcza. I nie chodzi o grupę zwyrodnialców, a o to, że nie było cywilnej odwagi do przyznania się, póki sprawa nie została nagłośniona kilkadziesiąt lat po wojnie.
I to niestety z zewnątrz niejako.

Martva - 18 Wrzeœśnia 2011, 13:35

Ziemniak napisał/a
Znalazł się jeden, co pomyślał, zanim zaczął mówić :bravo :bravo

http://www.tvn24.pl/0,171...,wiadomosc.html


Zdecydowanie głos rozsądku.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group