To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

Adanedhel - 15 Wrzeœśnia 2011, 21:31

Może powinniśmy spróbować napisać to samo po łacinie? Ewentualnie esperanto lub klingoński mają szansę dotrzeć.
Ice - 15 Wrzeœśnia 2011, 21:33

mBiko, pisałem to w tym temacie już nie raz, wszystko wynika z tego, że mówimy o telewizji publicznej, nie byłoby TV publicznej, to uniknęlibyśmy masy spraw tego typu.
Martva - 15 Wrzeœśnia 2011, 21:54

No ale właśnie, publicznej, a nie koscielnej, dla mnie to trochę tak jakby biskupi poszli do Państwowej Komisji Wyborczej i zażądali wykreślenia SLD, Palikota i wszystkich którzy myślą inaczej.
Ice - 15 Wrzeœśnia 2011, 22:11

No ale skoro publicznej, to każdy ma prawo zabrać głos i program takiej tv zawsze będzie w mniejszym lub większym stopniu odzwierciedleniem sytuacji politycznej a ta znowu woli społecznej. W całej tej sprawie największym absurdem jest to, że w XXI wieku państwo ma swoją telewizję.
mBiko - 15 Wrzeœśnia 2011, 22:34

Ice, to może mały eksperyment, gdyby pojawił się społeczny projekt (np dwieście tysięcy podpisów) domagający się zakazu występowania przed kamerami TVP Prymasa Polski, ze względu na ich uczucia religijne to myślisz, że zostałby zdjęty z anteny?
RD - 15 Wrzeœśnia 2011, 22:50

mBiko Oczywiście, że tak!
jewgienij - 16 Wrzeœśnia 2011, 10:46

Wyrzucić Nergala, na jego miejsce dać Pospieszalskiego, też ładny chłopak i na gitarze gra. Widzowie nawet nie zauważą.

Harmonia kosmosu zostanie odzyskana, a kraj uratowany przed szatanem.

Martva - 16 Wrzeœśnia 2011, 10:47

Ice napisał/a
No ale skoro publicznej, to każdy ma prawo zabrać głos


Każdy, czyli Nergal też?

BTW ten program już wszedł czy jeszcze nie? Bo jak nie oglądam TV, to chyba zrobię wyjątek żeby zobaczyć o co to całe halo.

RD - 16 Wrzeœśnia 2011, 11:46

Martva, o nic. Program jak program. W sumie oceniam go jako słaby i nudny. Nergal nic tam nie lansuje, jest po prostu jurorem.

jewgienij napisał/a
Wyrzucić Nergala, na jego miejsce dać Pospieszalskiego, też ładny chłopak i na gitarze gra. Widzowie nawet nie zauważą.

Harmonia kosmosu zostanie odzyskana, a kraj uratowany przed szatanem.

A misyjna działalność TVP spełniona. I to dosłownie...

Kai - 16 Wrzeœśnia 2011, 12:21

Ice, listy otwarte i apele to bardzo nieskuteczna broń, o ile w ogóle można to bronią nazwać. Nie widzę powodu, żeby im ulegać, chyba, że jest to "propozycja nie do odrzucenia".
mBiko, ma rację, niech go potraktują jak Harry'ego Pottera i z głowy.

jewgienij - 16 Wrzeœśnia 2011, 12:33

"Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami.(...) A więc: poznacie ich po ich owocach. Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

Do namysłu. Fałszywy prorok nie będzie miał napisane na czole: fałszywka.
To do cudów, objawień i "przepowiedni" maryjnych oraz naszych gorliwych biskupów.

Rafał - 16 Wrzeœśnia 2011, 13:54

Poczytuję sobie ten wątek i dziwi mnie trochę ta obrona satanizmu. Nie jest tak, że w imię wolności broni się prawo do swobodnej wypowiedzi, bo jakoś nie wyobrażam sobie swobody w promowaniu faszyzmu czy takiej obrony np. pochwały mordów ukraińskich na polakach na Wołyniu. Pewne rzeczy jednak nie powinny być akceptowalne i nie ma co się dziwić protestom przeciwko promowaniu kretyństwa w państwowych mediach.
czterdziescidwa - 16 Wrzeœśnia 2011, 14:06

Ale nie ma co porównywać nieszkodliwej subkultury, do ideologii, która doprowadziła do największych zbrodni 20 wieku.
Nutzz - 16 Wrzeœśnia 2011, 14:38

Rafał napisał/a
protestom przeciwko promowaniu kretyństwa w państwowych mediach

Promowanie? Jakie promowanie?

Chal-Chenet - 16 Wrzeœśnia 2011, 14:40

Rafał, ale tam nic nie jest promowane. Przekonania p. Darskiego to jego prywatna sprawa, której w telewizji NIE PORUSZA.
jewgienij - 16 Wrzeœśnia 2011, 15:09

Sinead o'connor podarła kiedyś fotkę naszego papieża. Nieznalsaka dawała penisa na krzyżu. Żyjemy w wolnym kraju, nie w Iranie. Artyści mają prawo wyrywać z bierności i samozadowolenia, buntować się przeciw fałszywym autorytetom moralnym, wypaczeniom ludzi, którzy mają się za świętszych niż inni. Czy Nergal odgryza kurczakom głowy na koncertach? Namawia do molestowania?
Nie jest kryminalistą, sąd go uniewinnił, płaci podatki w przeciwieństwie do biskupów.

Czy jako juror w tym programie propaguje satanizm? Wściekłość na Kościół jest duża u części luda, nie Nergal jest tego przyczyną, nie jego przedstawienia, tylko sam Kościół - słaby, zakłamany i pełen hipokryzji, tracący kontakt z częścią społeczeństwa, tą mniej zindoktrynowaną.

KK będzie bronił podartej Biblii ( jakby potrzebowała tego), ale już nie dzieci. Będzie wystawiał huczne państwowe pogrzeby, żeby błyszczeć, ale w sprawach kłopotliwych- jak krzyż pod pałacem - umywać ręce. Będzie podpowiadał jak głosować, nauczać o duchowości, a samemu kręcić kasę, jak się da i jakimi bądź środkami. O Jedwabnym do tej pory milczał, ile to już lat, choć tak społecznie zaangażowany. O profanacji pomnika przez antysemitów też się nie zająknął. Polski KK to jedna wielka fasada, wystarczy, że Nergal dmuchnął i trzęsą się ściany. A to nie wina Nergala.

dalambert - 16 Wrzeœśnia 2011, 15:17

jewgienij napisał/a
Sinead o'connor podarła kiedyś fotkę naszego papieża. Nieznalsaka dawała penisa na krzyżu.
Ale pozwolisz mi się buntować przeciw chamskiej hucpie zwanej nie wiedzieć czemu "wypowiedzią artystyczną"
Zaiste *beep* na krzyżu, jakie to odważne, jakie zręczne, jakie odkrywcze, a jak promujące postęp i tolerancje. aż do ....

Bravo, jest co wychwalać, zero sztuki, zero jakiegokolwiek kunsztu jeno zbydlęcona hucpa i rechot klakierów.

RD - 16 Wrzeœśnia 2011, 15:20

Rafał napisał/a
Poczytuję sobie ten wątek i dziwi mnie trochę ta obrona satanizmu.

Ale gdzie znalazłeś obronę satanizmu?

Cytat
Pewne rzeczy jednak nie powinny być akceptowalne i nie ma co się dziwić protestom przeciwko promowaniu kretyństwa w państwowych mediach.

Kurczę, to należałoby zlikwidować takie cudowne programy jak "Tak to leciało", seriale typu "M jak miłość", "Dom nad rozlewiskiem" itp. To jest dopiero promowanie kretyństwa. Walory artystyczne wymienionych produkcji - powalające.

Nutzz - 16 Wrzeœśnia 2011, 15:27

:bravo RD
dalambert - 16 Wrzeœśnia 2011, 15:45

RD napisał/a
, to należałoby zlikwidować takie cudowne programy jak Tak to leciało, seriale typu M jak miłość
Świete słpwa . ale to i zakazać druku co poniektórych pozycji z sf, fantazy a już horrorów to calej masy ;P: ;P:
RD - 16 Wrzeœśnia 2011, 15:47

Ale rozmawiamy o telewizji publicznej. Książki wydają prywatne firmy i albo się z nich utrzymują, albo bye,bye, Siciliano. A ci chcą od nas haraczu, wciskając taki syf. Żeby nie było - VoP też do tego syfu zaliczam i jestem za zdjęciem go z anteny, ale z przyczyn estetycznych, a nie ideologicznych.
jewgienij - 16 Wrzeœśnia 2011, 15:49

Buntuj się Dalambercie. Między buntem, a chęcią usunięcia kogoś za jego poglądy jest jednak różnica.

Nie o wartości tej sztuki mowa, nie czuję się znawcą współczesnego języka sztuki takim jak Ty, ale o wolności wypowiedzi.

Pewnie złoty cielec ze Świebodzina jest większym osiągnięciem artystycznym niż praca Nieznalskiej. Ale nie tego dotyczy dyskusja.

Kai - 16 Wrzeœśnia 2011, 18:41

Rafał napisał/a
Poczytuję sobie ten wątek i dziwi mnie trochę ta obrona satanizmu.
Yyyy... jakiego satanizmu? Normalny człowiek widzi faceta pomalowanego na pandę, śpiewającego niezłym growlem i robiącego dziwne gesty w stylu podarcie Biblii. Gdzie tu widzisz satanizm?
Mam problem ze zrozumieniem argumentu "niech podrze Koran". Jak dla mnie, jest to całkiem chybiony argument. Zarówno Biblia, jak i Koran są świętymi księgami, ale czy aby na pewno obrońcy Biblii mają brać przykład z obrońców Koranu?

dalambert napisał/a
zakazać druku co poniektórych pozycji z sf, fantazy a już horrorów to calej masy

No właśnie jakoś tutaj nikt nie krzyczy...

mBiko - 16 Wrzeœśnia 2011, 20:51

dalambert napisał/a
Ale pozwolisz mi się buntować przeciw chamskiej hucpie zwanej nie wiedzieć czemu wypowiedzią artystyczną


Oczywiście masz ku temu niezbywalne prawo dalambercie. Jak tylko przestaniesz używać sformułowań typu "chamska hucpa", a zaczniesz używać argumentów z grrubsza chociaż merytorycznych.

dalambert - 16 Wrzeœśnia 2011, 20:57

mBiko, ależ , dobrze pomińmy chamską, ale hucpa to jest absolutna, ludzie uczacy sie w pożal się Boże "Akademiach sztuki" nie jak trzymać pędzel, czy ołówek, a prawie jedynie jak zwracać na siebie uwagę otoczenia, jak podlizywać sie aktualnym modom i wywoływać skandaliki . są ogłaszani przez podobnych im dziennikusów za Artystów mająccyh wstrzasnąć sumieniem zdeprawowanego świata , a czynia to dla rozgłosu i kasy.
smutne o glupie .

Ziemniak - 16 Wrzeœśnia 2011, 21:14

dalambert, to, że coś ci się nie podoba, albo tego nie rozumiesz nie świadczy jeszcze o tym, że to nie sztuka. Rzecz gustu.
mBiko - 16 Wrzeœśnia 2011, 21:16

dalambert, nie twierdzę, że współczesna sztuka jest miła, łatwa i przyjemna, ale ci ludzie nie zostali nominowani na artystów przez dziennikarzy (nie dziennikusów na litość) ani media, tylko przez wykładowców uczelni artystycznych. Temat podlizywania się modom i wywoływania skandalików przewija się przez historię sztuki już pewnie od czasu wernisażu w Lascaux.
jewgienij - 16 Wrzeœśnia 2011, 21:29

Nieznalska idzie w plakatową prostotę przekazu. Po oczach. Dla mnie to za proste, ale może tak trzeba. Religia zagarnięta przez samców, czyli przez penisy. Penisa ukrzyżowano, aby penis zmartwychwstał, a penisy pod sutannami przygotowują ten powrót dla innych penisów. Kobiety zakonnice to anty-penisy, bezpłciowe obiekty do zadań porządkowych. Jedyna kobieta to Matka Boska, która zatraca swoją kobiecość, stając się obrazkiem. Też anty-penis.
Zastanówmy się, co Jezus miał między nogami, a co biskupi od 2 000 lat mają pod sukienkami. Atak Nieznalskiej okaże się może nazbyt drastyczny, ale trafiający w sedno.

RD - 16 Wrzeœśnia 2011, 22:20

Przekaz Nieznalskiej jest nie prosty nawet, ale prostacki. Podobnie zresztą jak darcie czy palenie Biblii. Coś tam ma komuś uświadomić zapewne, ale też z całą pewnością nie jest adresowany do takich typów, jak ja. Do mnie bardziej przemawia subtelne przesłanie zawarte na przykład w dewizie Orderu Podwiązki.
jewgienij - 16 Wrzeœśnia 2011, 22:42

Taki przekaz nie jest adresowany do wszystkich. Ma wzbudzić emocje - bunt, sprzeciw, wkurzenie w tych, co się przejmują. Dyskusja nad środkami przekazu to osobna sprawa. Do mnie też nie trafiają, trącą dziecinadą i *beep* zadowoleniem z siebie.

Ale może w tych głupich - klanowo, plebaniowo, rozlewiskowych czasach - nie ma miejsca na subtelne pieszczoty, tylko trza w łeb, metaforycznie oczywiście, żeby zaskoczyło?



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group