To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - Szorty podsłuchowe - głosowanie do 10.10, godz. 20:00

Mateusz Zieliński - 7 Października 2010, 22:42

baranek napisał/a
jako autor szortów [obecnie w stanie spoczynku] stwierdzam, że feroluce nawet jak kopie, to czyni to z takim wdziękiem, że jakby mniej boli. zawsze podobały mi się jej komentarze. czasami bardziej niż szorty ;P:


true, true... :D

Mateusz Zieliński - 7 Października 2010, 22:52

A tymczasem kolejny NN rzucił z ukrycia dwa punkty i... wyrównał stawkę. Mamy czterech liderów!

Ktoś się przyzna do tego głosu?

feroluce - 7 Października 2010, 23:36

Mateusz, baranek, bardzo dziękuję za ten niespodziewany komplement. Aż się zarumieniłam. :oops: :)
Mateusz Zieliński - 8 Października 2010, 07:32

I następny NN - Ucho przy ścianie, Myszy pod miotłą i Amber.

feroluce, Ty, jako rasowy krytyk, zamiast się rumienić powinnaś skrytykować, że baranek nie używa dużych liter, powtarza dwa razy "że" w jednym zdaniu i, nie wiedzieć czemu, wstawia nawiasy kwadratowe zamiast zwykłych. A ten Mateusz to też się nie wysilił - dwa słowa, w dodatku takie same i w jakimś języku... :D

baranek - 8 Października 2010, 07:38

Mateusz Zieliński, a weź cwaniaku spróbuj napisać posta nie patrząc ani na klawiaturę, ani na monitor, tylko wodząc wzrokiem za śmigającym po pokoju dwulatkiem ;P: i tak nieźle mi wychodzi. że.
merula - 8 Października 2010, 11:11

Mateuszu, ja dość programowo nie używam wielkich liter w normalnych postach, daje się, inni jakoś z tym żyją, więc nie robiłabym z tego tragedii. :wink: ;P:

a komentarze feroluce czytam zawsze z dziką radością.

Witchma - 8 Października 2010, 11:49

Pamięć przestrzeni zamkniętych i Dobry Wujek.
brajt - 8 Października 2010, 16:08

Autobus numer 31. Zarówno autobusy, jak i czytanie w myślach były dość modne w tej edycji. Podoba mi się to, że akcja nie skupia się na postaci głównej bohaterki. Zamiast opowiadania dostaliśmy scenkę rodzajową, opis wydarzeń i przemyśleń bohaterki, co samo w sobie nie jest złe, tylko.... Problem w tym, że ogólny zarys pomysłu był fajny, natomiast znacznie gorzej z realizacją, jego rozwinięciem. Siłą rzeczy wyszedł jeden ze słabszych tekstów edycji.

Ucho przy ścianie. Fajnie i szybko się czyta, taka już specyfika tekstów bazujących na dialogach. Celowo czy nie, ciężko było podczas czytania uniknąć skojarzeń ze Smoleńskiem, przynajmniej w pierwszej fazie. W zasadzie nie pamiętam, czemu ten tekst nie dostał ode mnie wyróżnienia, bo jest jednym z lepszych w edycji. Hej, przecież nikt mi nie zabroni wyróżnić go teraz. ;)

Toruńska tajemnica. Fajny pomysł, porządne wykonanie, tekst zasłużył na wyróżnienie. Odwołania do rzeczywistości ciekawe. Plus za motyw z lekcją pokory. Tekst zyskuje przy kolejnych czytaniach - pewnie gdybym zagłosował później, byłby punkt. Nie zdziwię się, jeśli wygra, choć mam innego faworyta.

Aparat (pod)słuchowy. O ile Ucho przy ścianie i Toruńska tajemnica zyskują przy ponownej lekturze, tutaj jest raczej odwrotnie - robi przede wszystkim dobre pierwsze wrażenie. Plus za ciekawy pomysł. Szkoda, że brakuje mocniejszej, lub bardziej zaskakującej pointy, bo ta została zasugerowana w połowie tekstu.

Niemi szpiedzy. Nie rozumiem - to cały komentarz, bo trudno, żeby komentować tekst w większej ilości słów, niż on sam zawiera. Nie wiedzieć czemu zawsze wydaje mi się, że to są nadzy szpiedzy, a nie niemi. ;)

Targ. Tekst rozwija się, zaczyna intrygować, niestety finał to bardziej opisanie pomysłu, niż samo opowiadanie, co wychodzi na minus. Gdyby pointę przedstawić w inny sposób (gdyby wynikała z akcji), byłoby znacznie lepiej. Sam pomysł kojarzy mi się z filmem "Zgromadzenie" z boską Christiną Ricci.

Milczenie owiec. Niestety słabizna. Ale już najgorsze, co mogło się przytrafić autorowi, to umieszczenie w tekście zdania "Podsłuchów nie było". Skąd taka informacja? Któryś z bohaterów doszedł do takiego wniosku, odkrył coś takiego? Jedyna rzecz, która ewentualnie była tutaj niedopowiedziana i mogła być ciekawa, została podana na talerzu, w dodatku w taki sposób.

Mateusz Zieliński - 8 Października 2010, 16:29

Witchma, dzięki za głosy. :bravo
Docieramy do 30. Mam nadzieję, że emocjonujący weekend przyniesienie jeszcze co najmniej 10 głosujących... a może więcej.

brajt, dajesz, dajesz...

brajt - 8 Października 2010, 18:54

Myszy pod miotłą. Mój faworyt w tej edycji, nie tylko dlatego, że mam słabość do military sf. Nawet nie dlatego, że sam chciałem początkowo napisać coś w stylu pamiętnych scen z "Kontaktu". Po prostu idealnie do mnie trafiło. Jedyne, co mnie tu zastanawia, to szybkość transmisji. Rozumiem, że są te całe nadprzestrzenne transmisje, ale jakim cudem to działa w drugą stronę? Pointa może nie zaskakująca (nie musi być), ale bardzo mocna. No i fajny tytuł. :)

Ja, nękacz. Plus za oryginalny pomysł. Chciałbym, żeby mi ktoś w ten sposób płacił, ale wtedy pointa wyglądałaby inaczej. ;) Minus za porównania do stalkingu - nieco abstrakcyjne jak dla mnie. Ogólnie średnio.

Podsłuchiwany. Zabawny tekst, z fajną pointą, nieco w stylu Pilipiuka, ale coś mnie tu drażni. Może ten język inspektorów, rodem z Trzynastego Posterunku? Tymiński mimo wszystko za bardzo się kojarzy - przy nazwisku, które w krótkim tekście występuje aż 11 razy, powinno się tego unikać. Edit: Wyróżnienie na początku przyznałem, ale zapomniałem o tym napisać również tutaj. ;)

Rewolucja naukowa. Jak dla mnie, stanowczo przekombinowane, choć napisane sprawnie. Zapowiada się ciekawie, ogólny pomysł razem z pointą jest dobry, ale skończyło się tylko na potencjale.

Dobry wujek. Jak na dowcip, stanowczo zbyt długie to opowiadanie. Plus za pomysł na ujęcie tematu - oryginalne w skali edycji, choć mogło się wydawać, że tekstów o takiej lub innej inwigilacji będzie więcej.

Amber. Jedyny tekst odrobinę dłuższy niż 3500 znaków. Jak już ktoś napisał, coś tu szwankuje w zakończeniu, stanowczo zbyt szybkie, ale inaczej pewnie musiałoby być jeszcze dłuższe. Nie wiem czemu akcja dzieje się poza Polską - jakby to była Basia, tak jak w "Dobrym Wujku", brzmiałoby to wszystko znacznie bardziej swojsko.

Mateusz Zieliński - 8 Października 2010, 19:44

Niniejszym brajt dołączył za feroluce do grona Zasłużonych Komentatorów obecnej edycji konkursu. :bravo
Mateusz Zieliński - 9 Października 2010, 11:08

I groza narasta.
NN-żartowniś zagłosował tak, że zrównał w rywalizacji pierwszą czwórkę. :|

Witchma - 9 Października 2010, 14:20

Już jakiś inny NN to naprawił ;)
Mateusz Zieliński - 9 Października 2010, 14:49

Szczerze mówiąc, jest mi cholernie przykro, że tak to się odbywa.

Trzeba poświęcić całkiem sporo czasu, żeby przeczytać tyle tekstu i jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że komuś zabrakło chwili, żeby chociaż przedstawić swój głos. No, chyba, że ktoś wszystkiego nie przeczytał, albo z jakiegoś powodu wstydzi się własnego wyboru. :evil:

shenra - 9 Października 2010, 14:59

Mateusz Zieliński, musisz się przyzwyczaić. Stawianie oporu nie ma kompletnie sensu :mrgreen:
Mateusz Zieliński - 9 Października 2010, 15:05

Wiem o tym, ale co się wyżaliłem, to moje... :wink:


Głosujcie! Komentujcie!
Do ilu dojdziemy? 40? 45? 50?

brajt - 9 Października 2010, 16:00

Mateusz nie ma najmniejszego problemu, aby prowadzacy dana edycje oglosil, ze glosy NN beda niewazne. tylko, ze to trzeba zrobic od razu przy zakladaniu sondy. a moze juz byl taki eksperyment kiedys?
shenra - 9 Października 2010, 16:02

brajt, ale to jednocześnie odbiera głos osobom, które czytają, a nie lubią komentować. Już rozprawialiśmy o tym wiele razy.
brajt - 9 Października 2010, 16:04

shenra - nie musza komentowac. wystarczy, ze napisza ze swojego nicka, na ktore teksty oddali glos. domyslam sie, ze bylo to omawiane, ale byla taka proba kiedys? poki co jeszcze nie doszedlem do tego w swojej lekturze szortowych archiwow.
Ozzborn - 9 Października 2010, 16:05

poza tym, ankieta była by bez sensu, bo i tak prowadzący musiałby zliczać głosy z postów... robiłem kiedyś takie ankiety na innym forum, ale wtedy były 3-4 opcje i jeden głos na osobę. Przy 20 tekstach i nieograniczonych głosach nie wyobrażam sobie tego zliczać.
brajt - 9 Października 2010, 16:07

dlatego wezme to na siebie, jesli za dwa, trzy lata uda mi sie cos wygrac ;)
shenra - 9 Października 2010, 16:16

brajt, marzyciel :mrgreen:
Mateusz Zieliński - 9 Października 2010, 16:23

I trzeci dzisiaj NN zagłosował.
:twisted:

xan4 - 9 Października 2010, 18:03

O, widzę znajome tematy :) okazuje się, że forumowy świat niezmiennym jest ;P:
Matrim - 9 Października 2010, 18:59

Mateusz Zieliński napisał/a
Trzeba poświęcić całkiem sporo czasu, żeby przeczytać tyle tekstu i jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że komuś zabrakło chwili, żeby chociaż przedstawić swój głos.

I może to jest sedno? Skoro tyle czasu poświęcił, to więcej go przeznaczać nie chce/nie może/nie ma ochoty.

baranek - 9 Października 2010, 19:45

a może by tak pozwolić czytelnikom cieszyć się szortami i całą zabawą w taki sposób jaki uznają za stosowne. może chcecie jeszcze wprowadzić gościa z tabliczką 'aplauz!'?
Mateusz Zieliński - 9 Października 2010, 19:53

E... tam, baranek, nie wiem co gość z tabliczką "aplauz" ma do dyskusji o anonimowych głosach. Nie wiem.

NN-y są i pewnie będą. Nie zgadzam się jednak z tym, że nie można naciskać na głosujących, by zostawiali po sobie wyraźny ślad. I tyle.

Matrim, zagłosujesz?

baranek - 9 Października 2010, 20:06

Mateuszu, ma. on też pokazuje ludziom kiedy i jak mają reagować.
dla jasności, mnie też zależy na tym, żeby poznać opinie ludzi na temat mojej twórczości [że tak to nazwę z braku lepszego słowa]. zastanawiałem się nad tym jakiś czas temu. jak ktoś nie chce, to nie. przeczytał, coś spodobało mu się na tyle, że zagłosował i chwała mu. mógł w ogóle nie czytać i nie głosować.
a takie rozważania, jak nas uczy doświadczenie, całkowicie jałowe i do niczego nie prowadzące, powodują tylko pojawianie się jakiś beznadziejnych teorii spiskowych i robi się nieprzyjemnie.
i jeszcze na koniec, Pani Od Matematyki mi się przypomniała. na szkolnych dyskotekach chodziła po sali i kazała wszystkim tańczyć. ;P:

dziko - 9 Października 2010, 20:28

Powiedzmy sobie szczerze - w Internecie anonimowości nie ma. Coby się NN-y nie panoszyły, uruchomić admina, zbadać logi, adresy IP, uruchomić ABW i CBŚ - w końcu to podsłuchowa edycja :lol: :lol: :lol:

A tak serio - to spójrzmy na to przez pryzmat "lepszy rydz niż nic", ktoś przynajmniej chciał przeczytać i zagłosować i to już coś :)

Mateusz Zieliński - 9 Października 2010, 20:42

Dobra, za radą dziko, jutro osobiście odwiedzę wszystkich NN-ów i sprawę zakończymy. :D Koniec.

A tymczasem weszliśmy w ostatnią dobę głosowania.
Czy pojawią się kolejne punkty?
Czy pogłębią, czy może zdemolują obecne rozłożenie głosów?
I, do jasnej jasności, czy przypadkiem nie zostawią nas z pierwszym miejscem ex aequo?! :shock:



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group