To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - 10 kwietnia 2010 - Katyń

Kai - 12 Kwietnia 2010, 15:02

Jednak wyobraźnia mi zaszwankowała...
gorat - 12 Kwietnia 2010, 15:13

NURS napisał/a
Zreszta tutaj nie bedzie zadnych niedomówień, skrzynki są, trzecia się dzisiaj znalazła, wszystkiego się dowiemy.
O ile pozwolą im mówić [tym skrzynkom].
Kai - 12 Kwietnia 2010, 15:16

Pozwolą, bo sami muszą wiedzieć, ale niekoniecznie tak głośno, żeby wszyscy słyszeli.
NURS - 12 Kwietnia 2010, 15:32

nie przesadzajmy, to międzynarodowa afera, jak ruskie będą chcieli coś ukryć, nasi powiedzą i vice versa.
gorat - 12 Kwietnia 2010, 15:42

...a jeśli obie strony bedą chciały ukryć? :P:
NURS - 12 Kwietnia 2010, 16:24

goracie, jesteś mistrzem zakręcania!
feralny por. - 12 Kwietnia 2010, 16:27

A jeśli nie będą chciały (obie strony) nic ukrywać?
robert70r. - 12 Kwietnia 2010, 16:28

gorat, Takie ukrywanie nie miałoby zupełnie sensu.
NURS - 12 Kwietnia 2010, 16:58

poczekajmy, zobaczymy. pierwsze komunikaty na ten temat pewnie już niedlugo przeciekną. hieny czyli dziennikarze już się czają.
dzejes - 12 Kwietnia 2010, 18:18

Odnośnie stanu technicznego samolotów mam uwagę. Wstępnie przyznam, że moim pierwszym odruchem również było zrzucenie winy na maszyny. Dostałem kieliszek zimnej wody na głowę, zastanowiłem się i kurczę - przecież te maszyny były stare metrykalnie, ale miały wylatane bardzo mało godzin. To nie są rejsowe Airbusy, które spędzają maksymalnie dużo czasu w powietrzu. Taka wrzutka mała.
Kai - 12 Kwietnia 2010, 19:10

Gdybym miała stawiać na uszkodzenie czegokolwiek, to raczej elektroniki, a ta starzeje się niestety niepostrzeżenie, niezależnie od użytkowania.
NURS - 12 Kwietnia 2010, 20:07

dzejesie, nie wiem czy się w tym orientujesz, ale takie maszyny lepiej się trzymają, jak sa ciągle używane. Zwłaszcza wszystkie mechaniczne rzeczy. jak w samochodzie. stąd te wszystkie awarie co i rusz.
gorim1 - 12 Kwietnia 2010, 20:27

Kai, elektronika tejże maszyny pół roku temu została zmodernizowana na najlepszą jaką mogli do tejże konstrukcji zamontować.
Fidel-F2 - 12 Kwietnia 2010, 22:22

dalambert napisał/a
To Prezydent zmusił pilota do lądowania bo się uparł .
dla mnie to jedyne logiczne wyjaśnienie

gorim1 napisał/a
na najlepszą jaką mogli do tejże konstrukcji zamontować.
a jest jakieś wyjaśnienie tego, ze pilot, tak to przynajmniej wygląda, nie bardzo orientował sie co do wysokości samolotu ?
Ziemniak - 12 Kwietnia 2010, 22:26

Fidel-F2 napisał/a
a jest jakieś wyjaśnienie tego, ze pilot, tak to przynajmniej wygląda, nie bardzo orientował sie co do wysokości samolotu ?


Tak, gęsta mgła.

dalambert - 12 Kwietnia 2010, 22:28

Fidel-F2 napisał/a
dla mnie to jedyne logiczne wyjaśnienie
nie wyrywaj moich słów z kontekstu - podałem taką możliwość jako przykład wrednego smrodku propagandowego, który jest boczkiem popuszczany przez różnych drani.
gratuluję pewności co do "jedynego możliwego wyjaśnienia"

dzejes - 12 Kwietnia 2010, 22:29

NURS napisał/a
dzejesie, nie wiem czy się w tym orientujesz, ale takie maszyny lepiej się trzymają, jak sa ciągle używane.


Co

shenra - 12 Kwietnia 2010, 22:33

gorim1 napisał/a
elektronika tejże maszyny pół roku temu została zmodernizowana na najlepszą jaką mogli do tejże konstrukcji zamontować.
Taa, u Rosjan jeśli dobrze kojarzę. Zasłyszałam dzisiaj lepszy tekst "popadania w szybką paranoję", że przy tej modernizacji "wcale nie trudno było im włożyć coś, co mogło się zepsuć".
Fidel-F2 - 12 Kwietnia 2010, 22:35

Ziemniak, ale przecież współczesna technika pozwala na nawigowanie we mgle również w zakresie wysokości samolot. Czy nie?

dalambert napisał/a
nie wyrywaj moich słów z kontekstu - podałem taką możliwość jako przykład wrednego smrodku propagandowego, który jest boczkiem popuszczany przez różnych drani.
gratuluję pewności co do jedynego możliwego wyjaśnienia
nie wyrywam, wiem w jakim sensie to napisałeś i do tego sensu się odniosłem, i tak, uważam, że w dużej mierze za tę katastrofę jet odpowiedzialny śp prezydent Kaczyński
dalambert - 12 Kwietnia 2010, 22:41

Fidel-F2, uważać każdy może , jeden lepiej, drugi gorzej.
Np. Sowieci też- jakby nie wymordowali oficerów w 1940 to by latać gdzie nie było .

Ziemniak - 12 Kwietnia 2010, 22:44

Tak, ale na lotniskach wyposażonych w ILS, tutaj były tylko radiolatarnie bezkierunkowe. Piloci zeszli za nisko i zaczepili o maszt radiolatarni, co spowodowało utratę sterowności i katastrofę.
Fidel-F2 - 12 Kwietnia 2010, 22:55

Ziemniak, czyli żaden samolot bez wspomagania z ziemi nie może określić swej wysokości względnej?
Fidel-F2 - 12 Kwietnia 2010, 22:59

dalambert, np. jakby bóg nie stworzył świata to nikt by nie umierał
Matrim - 12 Kwietnia 2010, 23:00

Cytat
Np. Sowieci też- jakby nie wymordowali oficerów w 1940 to by latać gdzie nie było .


Wczoraj dokładnie te same słowa słyszałem w tv z ust Rosjanina...

joe_cool - 12 Kwietnia 2010, 23:12

A wiecie, co od soboty nie może mi wyjść z głowy? Może nie na miejscu, może głupie, a może nie...

Cytat
Moi drodzy, po co kłótnie,
Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!

Ziemniak - 12 Kwietnia 2010, 23:13

Fidel-F2 napisał/a
Ziemniak, czyli żaden samolot bez wspomagania z ziemi nie może określić swej wysokości względnej?

Może, ale rozdzielczość tych przyrządów jest rzędu 20 stóp bodajże, dokładniejsze są radiowysokościomierze, ale nie wiem czy tutka takowy miała.

dalambert - 12 Kwietnia 2010, 23:15

Fidel-F2 napisał/a
. jakby bóg nie stworzył świata to nikt by nie umierał

Jednak stalin Bogiem nie był mimo że bardzo chciał.

ketyow - 12 Kwietnia 2010, 23:23

Czarne skrzynki zdaje się są i w dobrym stanie, wkrótce powinno być wszytko jasne.

http://www.flightglobal.c...ash-record.html

http://www.kurierlubelski...rawde,id,t.html

Fidel-F2 - 13 Kwietnia 2010, 00:01

Ziemniak, ale chyba wystarczy, żeby nie robić manewrów, 6m nad ziemią

dalambert, nie załapałeś i pierdoły opowiadasz

Memento - 13 Kwietnia 2010, 00:31

Znalazłem ciekawy komentarz na Pardonie:

Cytat
7616 dni...
Czy to koniec III RP?

W artykule Fatum pisałem o porażających analogiach związanych z tragiczną katastrofą pod Smoleńskiem, cały czas zastanawiając się nad ich sensem i znaczeniem. Słusznie pisze mój ulubiony publicysta, Rafał Ziemkiewicz w felietonie dla Rzeczpospolitej, że ateistom jest łatwiej, bo wszystko mogą wyjaśnić sobie przypadkiem, podobnie jak Rafał Ziemkiewicz nie potrafię w sobie skrzesać naiwnej wiary ateistów, że ta tak pełna symboli śmierć nie ma żadnego sensu. Dlatego zastanawiając się nad symboliką zdarzeń, odkryłem jeszcze jedną analogię, która prawdę mówiąc zbiła mnie z nóg.

Zastanawiając się nad polską historią ostatnich lat, a konkretnie nad okresem II Rzeczpospolitej, której zabrakło niespełna 2 miesięcy do 21 lat trwania, spostrzegłem ze zdumieniem, że za niespełna 2 miesiące także i III Rzeczpospolita obchodzić będzie swą 21 rocznicę. Kiedy przeliczyłem dokładnie dni, uwzględniając lata przestępne i trzymając się ściśle zasad otrzymałem wynik, który mną wstrząsnął.
II Rzeczpospolita trwała 7616 czyli dokładnie tyle ile minęło od 4 czerwca 1989 roku do dnia tragedii pod Smoleńskiem czyli 10 kwietnia 2010 roku. Ani pół dnia różnicy, co w tak dużej skali, liczącej tysiące dni, zakrawa na kpinę z rachunku prawdopodobieństwa:

WYLICZENIE
II rzeczpospolita od 11.11.1918 do 17.09.1939

20 pełnych lat - 20*365 + 5 dni przestępnych = 7305 dni
1918 - 51 dni (z 11.11 włącznie)
1939 - 260 dni (z 17.09 włącznie)

RAZEM: 7616 DNI

III Rzeczpospolita od 4.06.1989 do 10.04.2010

20 pełnych lat - 20*365 + 5 dni przestępnych = 7305 dni
1989 - 211 dni (z 04.06 włącznie)
2010 - 100 dni (z 10.04 włącznie)

RAZEM: 7616 DNI

Ciekawostka? Zapewne, ale skala jej nieprawdopodobieństwa w połączeniu z wcześniejszymi analogiami wręcz paraliżuje. Co ona oznacza? Nie wiem. Mam jednak wrażenie, że dzień 10 kwietnia okaże się tak samo symbolicznym choć nie od razu dostrzegalnym przełomem, który zakończy okres III RP a zainicjuje, to co dla Lecha Kaczyńskiego było marzeniem, programem politycznym a teraz stało się politycznym testamentem - budowę IV RP, państwa silnego, wolnego od korupcji, układów, Ryśków i kolesiostwa.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group