To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - Pełnia - głosowanie do 3.11.2009

baranek - 23 Października 2009, 17:49

xan4, numer jeden czy jeden numer? ty nie buduj napięcia, tylko głosuj. się zachowujesz jak z czołowych polityków. ja coś wiem, ale nie powiem. jeszcze.
jewgienij - 23 Października 2009, 17:54

xan4 napisał/a
Agi zwykle koło 13 głosowała :)


Jeśli Jowisz był akurat w znaku Wodnika, w innych przypadkach dopiero po piętnastym, kiedy dominuje Saturn. Tak wynika z moich wykresów :D

xan4 - 23 Października 2009, 18:02

baranek, jewgienij, dzięki :D rozbawiście mnie :D

baranek, przepraszam, nie chciałem budować napięcia :oops: , zagłosuję jeszcze dzisiaj, a mam już mój numer jeden tj. I w księzycowym blasku stanie u drzwi, bardzo mi się podoba, ja zwykle "misiami" głosuję :D

jewgienij, a cóż ja biedny poradzę, że mam pamięć do liczb i do sytuacji z nimi związanymi ;P:

Agi - 23 Października 2009, 19:40

jewgienij napisał/a
xan4 napisał/a:
Agi zwykle koło 13 głosowała



Jeśli Jowisz był akurat w znaku Wodnika, w innych przypadkach dopiero po piętnastym, kiedy dominuje Saturn. Tak wynika z moich wykresów

Mam mieszane uczucia przy tej edycji, bo znam Autorów, chyba nie będę recenzować tylko wybiorę trzy metodą "na misie". Wszystkie przeczytałam, ale jeszcze nie podjęłam decyzji.

Witchma - 23 Października 2009, 19:41

O, jakiś NN chyba :)
Pucek - 23 Października 2009, 20:08

Anja.sfanvitch i Chal Chenet - dziękuję za opisy i głosowanie :)

Podziękowania dla cichociemnego :)

joj, dziś to już tylko przemarszu wojsk mi brakowało do pełni szczęścia.

xan4 - 23 Października 2009, 20:11

ok, włączyłem listę przebojów Marka Niedźwieckiego i jadę:

Akerman - Podoba mi się idea i tylko idea. Nie czepiam się błędów językowych, ale wykonania, no i Krakowska czapka mnie dobiła, na dodatek wydaje mi się, że chyba puenty nie zrozumiałem do końca.
Blask - wykonanie ok, podobnie jak powyżej chyba nie zrozumiałem końcówki i na dodatek jak początkowo intryguje, to po jakimś czasie przynudza, na koniec zastanawiałem się: ale o co chodzi w tej opowieści.
Demolka - dobrze napisane, czyta się lekko i tyle. Pomysł nie dla mnie, miało być śmiesznie i pewno jest, ale mnie taki humor nie przekonuje.
...i Bestia - nagroda za pomysł, wykonanie też w porządku, ale całość do mnie nie przemawia, przykro mi.
Inwazja pożeraczy... - jest nastrojowość i klimat, które tak bardzo lubię, ale ta puenta, no normalnie z innego szorta wyciągnięta. Lubię przewrotne szorty, ale jak już ktoś umie wprowadzić mnie w odpowiedni nastrój, to proszę mnie z niego nie wyciągać ślimakami. Mimo wszystko kandydat do punktu.
I w księżycowym blasku stanie u drzwi - i tutaj ktoś wprowadził mnie w klimat i zostawił mnie w nim do końca. Bardzo udany szort. Jedyny pewny kandydat do punktu.
Jej zapach - rozumiem ideę szorta, nawet napisane poprawnie, czyta się, ale zupełnie do mnie nie przemówiło.
Nieoczekiwany świadek - przewrotny pomysł, dobre wykonanie, ten opis z pierwiastkiem ludzkim coś mi zazgrzytał, taki trochę sztuczny był. Kandydat do punktu.
Niespodzianka - pisałem już, że ja to tak za bardzo horrorów w stylu wilkołaków nie lubię? Przeczytałem, zrozumiałem po drugim czytaniu, ale nie, nie dla mnie.
Nikt się nie waży - Osoby mi się pomyliły, ogólnie zrozumiałem, ale można było jakoś dookreślić rozmówców.
Ostrożności nigdy dosyć - Nie zrozumiałem i nie rozśmieszyło mnie. Ser skojarzył mi się tylko z Fidelem ;P:
Pamiętnik znaleziony na skórze - no cóż i znowu ktoś nieudanie próbuje wprowadzić mnie w nastrój.
Pełnią gębą - szort z cyklu: humor koszarowy lub co opowiadają chłopy po dziesiątym piwie, nie przemówił do mnie, ja jestem dopiero przy pierwszym koniaku :D
per aspera ad lunae - dobrze napisane. Pomysł taki sobie i tyle.
Pogoń - tak mocno trąci mi Najpiękniejszą katastrofą, że nie będę go oceniał.
Proces gnilny - Dobrze napisane, fajny pomysł, ale ta polityka... już się kiedyś baranka czepiałem o to, no nie trawię polityki w szortach.
Spełnienie - fany pomysł, dobre wykonanie, takie sobie forumowe, kandydat do punktu.
Wstydliwy epizod z życia Dr House'a - Nie, nie i nie.
Wśród nocnej ciszy - Ktoś shenrę lubi chyba :D Nie rozumiem tylko czemu to maleństwo miało się udusić w ubraniach:), pomysł dobry, z jajem napisane, kandydat do punktu.
Wzgórze - miało być śmiesznie, dla mnie nie było, napisane ok.
Zew krwi - element dzięcięcy w szorcie, może mnie niż politykę, ale tego też nie lubię, przypomina mi szorta z poprzednich edycji, chyba Godzilli z Władzy, ale mogę się mylić.

Podsumowując: jeden pewny punkt:
I w księżycowym blasku stanie u drzwi
i kilku kandydatów:
Inwazja pożeraczy...
Nieoczekiwany świadek
Spełnienie
Wśród nocnej ciszy


Po zastanowieniu, punkty idą w odpowiedniej kolejności na:
I w księżycowym blasku stanie u drzwi
Spełnienie
Nieoczekiwany świadek

dzięki, baranek - melduję wykonanie zadania ;P:

edit: poprawki sobie zrobiłem, bo literki się poprzestawiały :)

Pucek - 23 Października 2009, 20:56

xan4, dzięki za komentarze i głosy :)

E: jutro się zmobilizuję i zagłosuję , a dzisiaj to jeszcze niech Moniasty za mnie oczami poświeci...

terebka - 24 Października 2009, 09:22

Proces gnilny
Średnio na jeża.

Spełnienie
Nie jest źle. Wprawdzie zadany temat poddany wyjątkowej interpretacji i trzyma na słowo honoru, ale pomysł i wykonanie ratuje sytuację. Kandydat do punktu.

Wstydliwy epizod z życia Dr House'a
Nie mam nic przeciwko fanfickom. Ten jednak mi nie podszedł. Jakoś. Może dlatego, że nie jestem fanem Dr House'a.

Wśród nocnej ciszy
Oryginalne, nie ma co :mrgreen: I takie milusie.

Wzgórze
Zabawne. Sprawnie sporządzone, ale chyba nie na punkt, niestety.

Zew krwi
Nie tym razem.

Punkty wędrują do:
Inwazji pożeraczy
Ostrożności nigdy dość
Spełnienie

Zgaga - 24 Października 2009, 09:27

Cóż, trzy typy się znalazły - głównie ze względu na humor:
Inwazja pożeraczy...
Spełnienie
Wzgórze

terebka - 24 Października 2009, 12:29

Wzmożona aktywność NN. Wiadomo, pełnia :twisted:
shenra - 24 Października 2009, 13:03

I w księżycowym blasku stanie u drzwi Nie jestem miłośnikiem takich historii, ale końcówka mi przypadła do gustu.

Jej zapach Domyśliłam się zakończenia. Zarażenie się wydaje mi się tu zupełnie niepotrzebne. Nie porywa, ale czyta się dobrze.

Nieoczekiwany świadek Interesująca zmiana ról. Nawet to, że wilk zamienia się w ubranego i uzbrojonego ludzia :D Dobrze napisane. Ech pieskie życie :wink:

Niespodzianka

Cytat
Rozświetliło kilka pajęczyn, które jakieś pomylone pająki rozpięły w stuletnim podziemiu
rozwaliło mnie :mrgreen: :mrgreen:
Brakuje mi punktu zaczepienia, a końcówka totalnie wybiła mnie z kontekstu.

CND. ;P:

Pucek - 24 Października 2009, 15:09

Wpadłam podziękować za głosowanie - :bravo Zgaga, :bravo terebka, :bravo

shenra, dzięki za kontynuację :)
Może niezupełnie pomylone tylko naćpane pająki były - Herlok Szolms takie ganiał. Tylko już nie pamiętam czy to było u Conan Doyla, czy w dorobionych "Chemicznych przygodach S. Holmsa" (polski autor! )

Jorlanda - 24 Października 2009, 23:39

Punkty na: Inwazja pożeraczy, Nikt się nie waży, Pamiętnik znaleziony na skórze. Nie mogę dać więcej, ale podobały mi się też: Blask i Zew krwi.

Akerman
"Wrażenie ciemności było aż nadto wyraźne" - no bardzo ładne zdanie ;P
"Konie spłoszyły się i pozrzucały swych jeźdźców. Doznane przez nich zawroty głowy i nudności były tak potężne, że mężczyźni padali na ziemię i wymiotowali w konwulsjach. Wiedźma stojąca nad ogniem śmiała się upojona sceną która się przed nią roztaczała." - rozumiem, że rżała, bo konie miały zawroty i nudności, że aż jeźdźcom się udzieliło? autorze - stylistyka!!!!!!!
Ale pointa ładniutka.

Blask
Mimo drobniutkich potknięć stylistycznych - coś w tym jest. Tajemnica i klimat to jest to. To jest pełnia.

Demolka
No, nie łapię dowcipu.

...i Bestia
Surowe, klasyczne, ale za krótkie. Nie przesadzajcie już z ograniczeniami w szortopisaniu.

Inwazja pożeraczy
O ja! (bo nie wypada inaczej zakrzyknąć na publicznym forum) Bezapelacyjny punkt!

I w księżycowym blasku stanie u drzwi
Bardzo smutny pomysł. Dobrze przeprowadzony przez tych kilkanaście wersetów.

Jej zapach
Dobrze napisane, dobre dialogi (technicznie, bo merytorycznie to nie podoba mi się). I temat mi nie pasuje. Gdzie tu związek z pełnią? chyba za prosta jestem, aby to zrozumieć.

Nieoczekiwany świadek
Powiało świeżością. Nareszcie coś innego. Mimo, że domyśliłam się zakończenia. Niestety nie mam czwartego punktu do przyznania.

Niespodzianka
Za krótko, za krótko!!!! Obrażam się na autora i już.

Nikt się nie waży
Ha, ha, ha! Super dialogi ;) Punkt, to się nazywa dewiacja pisarska.

Ostrożności nigdy dość
Anegdotka z serii SF. Nawet fajna.

Pamiętnik znaleziony na skórze
Rewelacja. Najlepszy szort tej edycji jak dla mnie. Pełnia w interpretacji niekonwencjonalnej. I technicznie bez zarzutu. Punkt.

Pełnią gębą
To jest prawdziwa przyziemna fantastyka, zupełna obrzydliwa nierealność. Błe... Autorze, współczuję Ci poziomu frustracji swoją pracą...

per aspera ad lunae
Jakoś mi to zgrzyta i nie składa się do tzw. kupy. Ale z morza niepotrzebnych zdań wyłowiłam interesującą scenę końcową. Ostrza spomiędzy klawiszy, dobre, dobre...

Pogoń
Kojarzy mi się to z filmem "Ludzie koty". Erotyk zgrabnie napisany. Ale mam dość takich tekstów. Dlatego nie dałam punktu.

Proces gnilny
Zabawne, świetne, i napisane ze swadą. Odpoczynek na maksa. Lekko i przyjemnie czytać takie szorciki.

Spełnienie
ała, ała, ała... więcej nic nie napiszę. Pomysł godny uwagi.

Wstydliwy epizod...
Proponuję to wysłać do twórców serialu "Dr House" i zarobić parę groszy tam, a nie tu zawracać głowę i uwagę szanownych czytelników portalu. Co za ludzie...

Wśród nocnej ciszy
Buahahahahahaha... Przedni dowcip. Naprawdę fajny zabawny tekst.

Wzgórze
Sabat XXI w. No niezły sabacik. Przypomina mi nocne babskie nasiadówki z młodych lat. (miło zobaczyć wasze parchate gęby hehe). Ale to nie wystarczy, żeby zarobić na punkt. Temat ograny, nawet jeśli zrealizowany w nowatorski sposób. Podoba mi się klimat i dialogi.

Zew krwi
Hmmm... hmmm... dać punkt, czy nie dać, dać czy... nie, jednak nie. Ale szkoda, że nie. Pomysł, rzetelne pisanie, niespodzianka na końcu. A może dać ten punkt. Nie, no nie mogę, jednak nie. Szkoda, że nie.

Witchma - 24 Października 2009, 23:47

Jorlanda, :bravo
banshee - 25 Października 2009, 03:18

Nie czytałam innych opinii i pewnie będę się powtarzać...poczepiałam się. Co mi tam ,spać nie mogę :roll:

1.Akerman - Pomysł był, wykonanie położyło szorta na łopatki. Przecinków brak. Wiele zdań pozbawionych ładu i składu. Stać nad ogniskiem się nie da ;) można przy, albo obok, ale nie nad, no chyba, że się lewituje :p

Cytat
Któryś z nich spojrzał w górę mając nadzieję zorientować się w kierunku dokąd mają się udać

Paskudne zdanie. Mogło być np."w kierunku w którym powinni się udać".


2.Blask - W ogóle nie zrozumiałam końcówki, poza tym jw. w niektórych miejscach brak przecinków, gdzie indziej zamiast przecinków wypadałoby postawić kropkę i zbudować nowe zdanie ;)

Cytat
Zerknęła za okno

O ile nie otworzyła okna, to powinno być przez


3.Demolka - Pierwszy szort, który mi się spodoba i nie miałam się do czego przyczepić. Poza tym był krótki i przyjemny.


4...i Bestia - Przewidywalny, ale fajny. Od razu przypomniała mi się pewna reklama ze strzałą gorejącą :mrgreen:


5.Inwazja pożeraczy - Opisy mnie urzekły. Aż żal, że to tylko zwykłe ślimaki były ;)


6.I w księżycowym blasku stanie u drzwi - Ale ja nie wiem od kogo ta nagroda i o co kaman. Nie podobało mi się, było po prostu nudne. Zero akcji.
No i:
Cytat
I będzie to, jak pierwszej nocy, zaślepiony miłością, bezgranicznie oddany, bosko przystojny nastolatek


No nastolatek? :roll: Już nie lepiej tego młodzieńca wziąć :roll:


7.Jej zapach - Nie dla mnie, znowu nuda, nic się nie dzieje&
Cytat
Oni tak jakby już nie żyją.


To zdanie jest paskudne.
Cytat
Mamy koło miesiąca


Koło jedno, czy dwa koła? Może lepiej około? :roll:


8.Nieoczekiwany świadek - Pomysł mi się podobał.
Cytat
Zupełnie czym innym jest przyjść na miejsce zbrodni później, kiedy już po wszystkim


Zabrakło "jest". Kiedy jest już po wszystkim.


9.Niespodzianka - Się zgubiłam już gdzieś tam w środku.
Cytat
Miała ochotę zrobić jakąś małą niespodziankę


Ale znaczy co? Nastraszyć? Zrobić psikusa? Ale toto można nazwać niespodzianką?

Cytat
Pobiegła cicho inną uliczką, okrążyła niski mur, przelazła przezeń w cieniu drzew


Nie lepiej "przeszła", albo "przeskoczyła"? :roll:
Cytat
w głębi cmentarza rozbrzmiał przeraźliwy krzyk rodem z najlepszych horrorów


Ulala, a jakież to są te krzyki z najlepszych horrorów, czymże różnią się od tych z gorszych? ;P: I może "rozległ" brzmi lepiej w tym kontekście?

Cytat
Chichoczące towarzystwo zamilkło nagle, potem w popłochu wycofało do bramy


Wycofało się do/w kierunku bramy - razi mnie.

Cytat
Dużymi kroplami i maleńkimi kuleczkami materiał pieczęci skapywał w mrok

Okeeeeej ;P:


10.Nikt się nie waży - Ja się nie ważę tego szorta skomentować.


11.Ostrożności nigdy dosyć - Szort, który mnie rozbawił. I ma ode mnie PUNKT na dzień dobry.


12.Pamiętnik znaleziony na skórze - Zaciekawiło mnie. I na końcu aż się żal tego tworu zrobiło ;)
Cytat
Piszę ten pamiętnik paznokciem w rogu pokoju


Aż mnie palce rozbolały ;)
Cytat
z poczuciem, że jestem łagodny


Tu mnie zatkało. Znam określenie "poczucie spełnienia",
"poczucie winy", ale co to jest poczucie łagodności?


12.Pełnią gębą - Tekst naciągany.
Cytat
Sekretarka uderzała rytmicznie w drzwi toalety, robiąc przerwy w trakcie wdechów i wydechów


Że co i że jak?
Cytat
nie widzicie, że sram?


:mrgreen: no chyba nie widziała, jeno po zapachu ;P:
Cytat
w drugiej coś chował, jakby wstydził się czasów, gdy mama wołała go na obiad

???
Cytat
Sekretarka potulnie spuściła oczy


Dlaczego potulnie i po jaką cholerę wparowała do kabiny???


14.per aspera ad lunae - Zgubiłam się gdzieś pomiędzy opisami. Nie podobało mi się.
Cytat
Lepka ciecz ściekała na podłogę, pokrywała mu dłonie


"Lepka ciecz pokrywająca mu dłonie ściekała na podłogę", chyba.


15.Pogoń - Bez rewelacji. Za dużo powtórzeń Luna-Bogini etc.
Cytat
A on o tym wie, nie zgubi tropu, mój zapach, zapach samicy, poprowadzi go, jak ja uwikłanego w Jej magię.


Zgrzytnęło mi to zdanie.
Cytat
stojący po środku niczym samotny strażnik.


Pośrodku, a nie po środku.


16.Proces gnilny. - Ciąg dalszy Rip-u? Oryginał był lepszy ;)


17.Spełnienie - Szort od początku do końca przemyślany i zgrabnie napisany. PUNKT za pomysł, przede wszystkim.


18.Wstydliwy epizod z życia Dr House'a - Lubię ten serial. Nie rozumiem jednak sensu tego szorta. Osoba Grzegorza miała być może przyciągnąć...ale odrzuciła. Jakiegoś pomysłu mi tu brak. Nijakie.


19.Wśród nocnej ciszy- Mały plusik za tego mini mini chomiczka :mrgreen:
Zrozumiałam za trzecim czytaniem ;)


20.Wzgórze - Tekst bez zastrzeżeń, ciekawy i na swój sposób zabawny, ale na punkt zdecydowanie za mało.


21.Zew krwi- Nie urzekło.

Punkt na Ostrożności nigdy dosyć, Spełnienie, Demolka.

Witchma - 25 Października 2009, 08:24

banshee, :bravo za nocne głosowanie :)
Pucek - 25 Października 2009, 11:35

Witchma, dzięki za dbanie o szortowy ogródek! :) gdy ja tymczasem jak nie robota to lumpy na Skofie :oops:
Jorlanda, banshee, dzięki za nocne rodaków rozmowy :bravo

Jeszcze kawałek łyckendu - kto następny?

Hej, hej - shenra, jak tam ciąg dalszy :?:

Witchma - 25 Października 2009, 11:36

Kolejny NN :)
hardgirl123 - 25 Października 2009, 11:47

...I bestia
pamiętnik
jej zapach


reszta przeciętna

Pucek - 25 Października 2009, 11:58

Brawo cichociemni!

No to może teraz ja:
Wśród nocnej ciszy - absolutnie nr 1 :!: Opko przyprawiło mnie o atak autentycznie beztroskiego śmiechu - pełnia szczęścia na prywatny użytek :D
Spełnienie - Hm, bardzo pożyteczna inicjatywa :)
Wzgórze - czyżby poczucie solidarności z bohaterkami? :wink:


E: hardgirl123 DZIĘKI ZA GŁOSY

Witchma - 25 Października 2009, 12:00

Pucek, :bravo Dwie dwójeczki Twoje. Kto da więcej?
shenra - 25 Października 2009, 13:07

Nikt się nie waży Trochę pokręcone, gubi się momentami osoby mówiące. I brak interpunkcji w niektórych zdaniach utrudnia odbiór. Śmierć jakaś taka mało zdecydowana.

Ostrożności nigdy dosyć Nie kumam. Dlaczego z sera? Help? :roll:

Pamiętnik znaleziony na skórze Interesująco rozegrany. Podoba mi się porównanie. Szort pozostawia z refleksją. No i imienniczkę tu widzę :mrgreen:

Pełnią gębą
Cytat
Interkom wyglądał jak czajnik rozgrzany do czerwoności.
Nagrzewał się w zależności od nastroju rozmówców?

Lataniu z kupą w gaciach mówię zdecydowane „nie”. Pełnia mocno naciągana.

Witchma - 25 Października 2009, 13:09

shenra, jeszcze osiem :bravo
shenra - 25 Października 2009, 13:10

Jeeeezusie :mrgreen: Będę dzielna 8) chyba...
Ozzborn - 25 Października 2009, 13:12

shenra, no proszę Cię - nie słyszałaś w dzieciństwie bajek o tym, że księżyc jest z sera? :shock:
terebka - 25 Października 2009, 13:14

Ma takie dziurki, ani chybi wygryzione przez Kosmiczne Myszy :wink:
shenra - 25 Października 2009, 13:15

Ozzborn, słyszałam, ale w kontekście z jakich to powodów z sera? I dlaczego nie jest? :shock:

Edit: terebka 8)

Edit2 Ozzy jak tam szorty w Twoim wykonaniu? :twisted:

Witchma - 25 Października 2009, 15:37

Kolejny NN :)
Ozzborn - 25 Października 2009, 15:47

Właśnie bo księżyc wygląda trochę jak z sera a pan najwyraźniej był z ameryki gdzie na kubkach kawy piszą, że gorąca kawa, może zawierać gorący płyn :lol:

Już dawno przeczytałem, czekam aż mi się typy sklarują.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group