To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

Adanedhel - 14 Wrzeœśnia 2011, 20:28

Ale ma swoją ideologię i chyba w tym problem.
Fidel-F2 - 14 Wrzeœśnia 2011, 20:44

Ważne to, że z biskupów robi kretynów. To zawsze miłe memu sercu.
Martva - 14 Wrzeœśnia 2011, 20:45

Fidel-F2, nie obrażaj ich, przecież sami dają radę.
Fidel-F2 - 14 Wrzeœśnia 2011, 20:49

fakt, nie dość, że bydlaki to jeszcze kretyni
Hubert - 14 Wrzeœśnia 2011, 20:53

Cytat
Ale w programie on nie zajmuje się swoją ideologią, tylko ocenia uczestników...


Protestującym to nie przeszkadza... :mrgreen:

Sam Nergal szczerze mówiąc mało mnie obchodzi. Znaczy, doceniam, że się wybił i jako muzyk, grający coś, czego kompletnie nie rozumiem, wybił się w swojej niszy i zdobył, co było do zdobycia. Zdaje się, że czasem ma coś sensownego do powiedzenia, gdy nie marudzi o religii itp.
A z tą Biblią zachował się po prostu jak internetowy troll, a wszyscy oburzeni go nakarmili. Rozdął się więc do takich rozmiarów, jakie widzimy dziś. Sami za to odpowiadacie, drodzy przeciwnicy Nergala. To Wyście go wynieśli. I w jakimś tam stopniu to, czego dokonał.

Zmartwiło mnie coś zupełnie innego. Tekst Piekary. Z mojego punktu widzenia to gol do własnej bramki, by nie rzec: efektowny strzał w kolano. Własne, oczywiście. Jako *beep* uwielbiałem jego książki, potem pozostał mi sentyment, Przenajświętsza Rzeczpospolita (pierwsze, nieprzycięte wydanie) wywarła na mnie swego czasu ogromny wpływ, a teraz jego książki po prostu dobrze mi się czyta. Do połowy artykuł jest znośny, niezależnie czy człowiek się zgadza czy nie, ale potem kolejne słowa pchają całość wprost do rynsztoka. No sorry, za takie rzeczy facet Środy powinien żądać od Piekary satysfakcji. O ile nie ma na ten bełkot paragrafu. To już nie literatura, to opisywanie rzeczywistości, po nazwisku wręcz - wypada więc zachować jakiś poziom. Bardzo było mi przykro, kiedy skończyłem czytać to... no, to coś.

RD - 14 Wrzeœśnia 2011, 23:02

Ice napisał/a
I myślisz, że jak w Watykanie usłyszą tak konkretny zarzut, to rzucą wszystko i zajmą się prostym zakonnikiem?

Prostym zakonnikiem, który ma wielkie polityczne wpływy, tworzy imperium medialne, w swojej szkółce pierze mózgi naiwnym dzieciakom i ma nadajniki radiowe na Białorusi. Ice, nie udawaj, że czarne jest białe.
A w Watykanie jakoś potrafili rzucać wszystko, żeby zajmować się transportowaniem "prostych" esesmanów i innych pociotków hitleryzmu do ciepłych krajów.
Jakoś nasza rodzima władza duchowna potrafiła prześladować księży i zakonników nazbyt - wedle owej władzy - zaangażowanych w ruchy wolnościowe.
Powoływanie się na prawo kanoniczne jest zwyczajnie śmieszne. I zakonników, i księży obowiązuje posłuszeństwo. Wystarczy, aby przełożony im coś nakazał lub zakazał. I co, w przypadku Rydzyka nie da rady? A może ojciec dyrektor ma po prostu jakieś asy pochowane po rękawach?

EDIT:
Fidel, bardzo Cię proszę, powściągnij język.

aniol - 14 Wrzeœśnia 2011, 23:31

Ice napisał/a

Tu jest kwestia hierarchii i prawa kanonicznego, biskupi nie mają zbyt dużej władzy nad Rydzkiem, jako zakonnikiem.

ale pan ksiadz Natanek juz im podlega a poza pogrozeniem paluszkiem i zakazem odprawiania nabozenstw (z ktorego zdaje sie w/w nic sobie nie robi) tez biskupi niewiele zrobili - i tez wyglada na to ze nie bardzo moga mu cokolwiek zrobic

Chal-Chenet - 15 Wrzeœśnia 2011, 07:08

Chcecie poznać jego moc?

http://kwejk.pl/obrazek/472661/krzyz,papieski.html

Grimzon - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:11

RD napisał/a
Prostym zakonnikiem, który ma wielkie polityczne wpływy, tworzy imperium medialne, w swojej szkółce pierze mózgi naiwnym dzieciakom i ma nadajniki radiowe na Białorusi.


Ja rozumiem, że można człowieka nie lubić ale to są oskarżenia co najmniej niedorzeczne.

Tworzy imperium medialne - sorry ale jest wolność słowa i wyboru. Stworzył własne radio i telewizję. Nie chcesz nie oglądaj nie słuchaj.

Ma nadajniki medialne na Białorusi - hmm a to przestępstwo

W swojej szkółce pierze mózgi naiwnym dzieciakom - no oczywiście i na koniec oprócz dyplomu każdy dostaje moherowy beret. Pewnikiem taką sama indoktrynacja zachodzi na KUL-u i UKSW.

Takiego steku bzdur to się spodziewam po Fakcie lub Super Ekspresie. A może jeszcze jakieś dowody na potwierdzenie tej indoktrynacji.

Ice - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:12

RD napisał/a
I zakonników, i księży obowiązuje posłuszeństwo. Wystarczy, aby przełożony im coś nakazał lub zakazał. I co, w przypadku Rydzyka nie da rady? A może ojciec dyrektor ma po prostu jakieś asy pochowane po rękawach?


Tylko, że tymi przełożonymi Rydzyka są w tej chwili 3 osoby na świecie, z czego ta trzecia to papież. Nikt nie będzie na tak wysokim szczeblu interweniował przy zarzutach o prowadzenie radia i szkoły, które w swojej obronie Rydzyk może spokojnie podciągnąć pod główne zadanie swojego zakonu- działalność misyjną. Druga sprawa, jeżeli zarzuty dotyczą upolitycznienia, to tym bardziej niezręczna byłaby interwencja kogoś zza granicy, kto nie orientuje się w lokalnych realiach. Jedne sensowne wyjście, to interwencja polskiego prowincjała redemptorystów i do niego powinny iść wszystkie pretensje. Zakony mają dość dużą autonomię, czy to dobrze, czy źle to inna sprawa.



aniol napisał/a

ale pan ksiadz Natanek juz im podlega a poza pogrozeniem paluszkiem i zakazem odprawiania nabozenstw (z ktorego zdaje sie w/w nic sobie nie robi) tez biskupi niewiele zrobili - i tez wyglada na to ze nie bardzo moga mu cokolwiek zrobic


A czego "więcej" byś chciał?
Spokojnie, Kościół wie co robi, za rok już nikt o Natanku nie będzie pamiętał, ewentualnie pewne zwroty przejdą do języka potocznego.

Adon - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:16

Grimzon napisał/a
Jak mnie pamięć nie myli to przyjęcie chrześcijaństwa w młodym państwie Polskim było z wszech miar decyzją polityczną ówcześnie panujących.

Co ma piernik do wiatraka? Nadal nie zmienia to faktu, że chrześcijaństwo z naszą tradycją i kulturą wspólnego ma niewiele.
Grimzon napisał/a
Także dalej jakoś nie pamiętam aby kościół katolicki jakieś wewnętrzne krucjaty wyprawiał.

Naprawdę? Gdzieś Ty się uchował? Historii też się nie uczyłeś? Czy teraz już podręczniki do historii są przejrzane i poprawione na nową modłę?

Fidel-F2 - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:19

Grimzon napisał/a
Ja rozumiem, że można człowieka nie lubić ale to są oskarżenia co najmniej niedorzeczne.

Tworzy imperium medialne - sorry ale jest wolność słowa i wyboru. Stworzył własne radio i telewizję. Nie chcesz nie oglądaj nie słuchaj.

Ma nadajniki medialne na Białorusi - hmm a to przestępstwo

W swojej szkółce pierze mózgi naiwnym dzieciakom - no oczywiście i na koniec oprócz dyplomu każdy dostaje moherowy beret. Pewnikiem taką sama indoktrynacja zachodzi na KUL-u i UKSW.
a to jednak bydlę jest
Grimzon - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:23

Adon napisał/a
Naprawdę? Gdzieś Ty się uchował? Historii też się nie uczyłeś? Czy teraz już podręczniki do historii są przejrzane i poprawione na nową modłę?


No to strzelaj czekam.

Cytat
a to jednak bydlę jest


A to mimo wszystko już chyba przekroczenie pewnych granic na tym forum.

Fidel-F2 - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:24

Grimzon napisał/a
A to mimo wszystko już chyba przekroczenie pewnych granic na tym forum
a konkretnie?
Adon - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:27

Grimzon napisał/a

No to strzelaj czekam.

Co ja mam Ci tu wykład z historii robić? Nie tędy droga. Poza tym nie gramy w ping-ponga.

Ice - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:28

Grimzon, jeszcze nie znasz Fidela.
dalambert - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:28

Fidel-F2 napisał/a
a to jednak bydlę jest

Coż chyba jednak drogi Fidelu jesteś czołowyn chamem naszego Forum,
Cóz trzeba sie przyzwyczic, że jedno bydlę być musi...

To tak daje co byś łaskawie zobaczył ,ze Twoje określenie innych można i do Ciebie stosować, acz nie jest to metoda zacna, ale skoro jesteś tu tolerowaną osobliwoscią to .....

Grimzon - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:31

Cytat
Co ja mam Ci tu wykład z historii robić? Nie tędy droga. Poza tym nie gramy w ping-ponga.


To na przyszłość jak rzucasz ogólniki postaraj się mieć jakiś przykład. Ogólnikami to można wszystko udowadniać.

Agi - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:34

Fidel-F2 napisał/a
Grimzon napisał/a
Ja rozumiem, że można człowieka nie lubić ale to są oskarżenia co najmniej niedorzeczne.

Tworzy imperium medialne - sorry ale jest wolność słowa i wyboru. Stworzył własne radio i telewizję. Nie chcesz nie oglądaj nie słuchaj.

Ma nadajniki medialne na Białorusi - hmm a to przestępstwo

W swojej szkółce pierze mózgi naiwnym dzieciakom - no oczywiście i na koniec oprócz dyplomu każdy dostaje moherowy beret. Pewnikiem taką sama indoktrynacja zachodzi na KUL-u i UKSW.
a to jednak bydlę jest

Fidel-F2, wczoraj zarówno RD, jak i ja prosiliśmy Cię o powściągnięcie języka i zachowanie umiaru w wypowiedziach. Skoro nie poskutkowało, otrzymujesz ostrzeżenie i stosowny status.

Agi - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:36

dalambert napisał/a
Coż chyba jednak drogi Fidelu jesteś czołowyn chamem naszego Forum,
Cóz trzeba sie przyzwyczic, że jedno bydlę być musi...

dalambert, tu nie urządza się samosądów. Od strofowania i karania userów jest administracja i moderacja. Otrzymujesz ostrzeżenie.

Fidel-F2 - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:36

dalambert, każdego można nazwać dowolnie, ja tym różnię sie od Rydzyka, że nie należę bandyckiej organizacji, nie jestem złodziejem i malwersantem i nie nawołuję do nienawiści ze względu na odmienny światopogląd, wyznanie czy narodowość.
Agi - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:37

Fidel-F2, zaraz podniosę Ci do trójki
Adon - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:40

Grimzon napisał/a
To na przyszłość jak rzucasz ogólniki postaraj się mieć jakiś przykład. Ogólnikami to można wszystko udowadniać.

No to zaczynaj. Poprzyj teze swoją dowodami. Twierdziłeś, że chrześcijaństwo wynika z naszej polskiej kultury i tradycji i do tego samo głaskanie po główkach tu było i nawracanie po dobroci. Przedstaw proszę dowody, nie ogólniki, to i ja Ci tutaj zrobię wykład z historii.

Fidel-F2 - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:41

Agi napisał/a
Fidel-F2, zaraz podniosę Ci do trójki
pierwszy rozumiem ale trójka z jakiego powodu?
Agi - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:44

Fidel-F2 napisał/a
pierwszy rozumiem ale trójka z jakiego powodu?

Za drugi post naruszający punkt 12 regulaminu, wysłany mimo już udzielonego przeze mnie ostrzeżenia.

Matrim - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:51

Adon napisał/a

Grimzon napisał/a
Także dalej jakoś nie pamiętam aby kościół katolicki jakieś wewnętrzne krucjaty wyprawiał.

Naprawdę? Gdzieś Ty się uchował? Historii też się nie uczyłeś? Czy teraz już podręczniki do historii są przejrzane i poprawione na nową modłę?
[quote="Grimzon"]No to strzelaj czekam.

O krucjatach przeciw husytom słyszałeś?

dalambert - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:53

Matrim, A o napadach husytów na Śląsk słyszałeś :?:
Matrim - 15 Wrzeœśnia 2011, 10:59

dalambert, po pierwsze, Grimzon nie o to pytał. A po drugie: od czego się zaczęło, słyszałeś? Ktoś tam kogoś spalił, gdzieś, za jakieś poglądy? Hm? Zaczęto prześladować kogoś za coś, hm? Ktoś się zaczął odgryzać? Hm? :)
Adon - 15 Wrzeœśnia 2011, 11:00

Dajcie spokój, najpierw niech Grimzon udowodni swoje tezy, on od nich zaczął, potem mu ewentualnie opowiemy o wybijaniu zębów, nawracaniu siłą, krucjatach, prześladowaniach etc. A i może dowie się, że chrześcijaństwo nie jest kulturowo rdzennie polskie tylko do nas przywędrowało. Kto wie? :wink:
Ale on niczego nie udowodni, bo nie jest w stanie.

A swoją drogą prawdziwi chrześcijanie to drugi policzek powinni nadstawić, a nie tam z husytami się tłuc. :wink:

Matrim - 15 Wrzeœśnia 2011, 11:04

Adon, pojawił się na bazarze koleś z lepszą ofertą, to monopolista mu nie mógł przepuścić :)


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group