To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

Chal-Chenet - 14 Wrzeœśnia 2011, 12:06

Też bez sensu. Duża część imidżu zespołu, teksty itede opiera się na dopieprzaniu chrześcijaństwu. Zaprzeczałby sobie. ;)
dalambert - 14 Wrzeœśnia 2011, 12:07

Chal-Chenet, a więc nie chodziło o "działanie artystyczne' ale o dopieprzenie większości Polaków, nasranie im w twarz przy radosnym aplauzie wszelkiego fuwniarstwa ? n'est pas :?:
Martva - 14 Wrzeœśnia 2011, 12:10

Większość Polaków raczej nie chadza na jego koncerty, jak mniemam.

BTW czytałam felieton Piekary, tracąc zdecydowaną większość szacunku do autora, i to prawda że telewizja publiczna ma w statucie promowanie wartości chrześcijańskich?

Chal-Chenet - 14 Wrzeœśnia 2011, 12:11

Za pana Darskiego się nie wypowiadam, ale według mnie oczywiście jest to pewien rodzaj ekspresji artystycznej. Na jej część składają się przy okazji elementy ideologiczne, którym ze chrześcijaństwem nie po drodze. To, że wielu osobom krzywe spojrzenie wystarczy by oskarżyć o obrazę tzw. "uczuć religijnych" to już inna sprawa.
RD - 14 Wrzeœśnia 2011, 12:13

Ice napisał/a
Chal-Chenet napisał/a
Inne wyznanie dominuje w Polsce, jaki jest sens darcia Koranu? ;)


Niech podrze na na gościnnych występach tam, gdzie dominuje islam, w końcu to nasz towar eksportowy, znany i ceniony na całym świecie ;P:

Fajnie by było, tyle że w krajach islamu nie organizuje się chyba koncertów metalowych :mrgreen:

dalambert - 14 Wrzeœśnia 2011, 12:17

Chal-Chenet napisał/a
ale według mnie oczywiście jest to pewien rodzaj ekspresji artystycznej

Pewien arogancki smarkacz zesrał się na środku sali w trakcie wernisażu i tyż sie znaleźli piewcy jego "wypowiedzi artystycznej' nawet bogatą ideologie do tego dorabiali,
ot w gownianych czasch żyjemy i fnoje sie lansują.

Ice - 14 Wrzeœśnia 2011, 12:59

RD napisał/a

Fajnie by było, tyle że w krajach islamu nie organizuje się chyba koncertów metalowych :mrgreen:


Na początek Holandia lub Francja wystarczy :wink:

Easy - 14 Wrzeœśnia 2011, 13:36

Chyba po raz pierwszy zgadzam się z autorem GW.

Gdyby nie ten cały cyrk wokół Nergala, to wiecie, z czym kojarzyłby się lider Behemota przeciętnemu Polakowi?

Z malowaniem się, wyciem, białaczką i tym, że do niedawna bzykał się z Dodą.

Nawet jeśli komuś chciałoby się sprawdzić, co też za gatunek muzyki reprezentuje Nergal, to uwierzcie mi, 99,9% tego typu osób odpadłoby po pierwszych 30 sekundach dowolnej piosenki. Jasne, istnieje szansa, że w tym czasie Szatan opęta ich dusze, ale każde działanie niesie ze sobą jakieś ryzyko.

Facet, który normalnie potraktowany zostałby jako ciekawostka przyrodnicza i zapomniany za pół roku (aż do zakończenia programu, gdzie jest jurorem), prawdopodobnie śmieje się teraz na głos ze swoich przeciwników, z zachwytem obserwując rosnącą ilość kapuchy na koncie.

Nutzz - 14 Wrzeœśnia 2011, 13:40

RD napisał/a
Fajnie by było, tyle że w krajach islamu nie organizuje się chyba koncertów metalowych :mrgreen:

Organizuje! Nawet znam parę arabskich death metalowych kapel :mrgreen:

dalambert - 14 Wrzeœśnia 2011, 13:44

Nutzz napisał/a
Nawet znam parę arabskich death metalowych kapel

Allah akbar łubudu :!:

Grimzon - 14 Wrzeœśnia 2011, 13:45

Podarcie Biblii to nawet nie on pierwszy więc nawet to też takie nie specjalnie twórcze. Jasne, że łatwo atakować chrześcijaństwo bo oni nie oddadzą. Natomiast mi najbardziej przeszkadza, że w publicznej telewizji promowany jest "artysta" to także promowane są w ten sposób jego "utwory". A te nie są już takie neutralne. Atakują nie tylko kościół, ale także polską tradycję i historię. Więc jak dla mnie ten artysta jest spalony i nie dziwię się protestom. Wręcz przeciwnie bardzo bym był zawiedziony gdyby kościół się nie postawił.
Nutzz - 14 Wrzeœśnia 2011, 14:07

Nie rozumiem. To my mamy tradycję jakiejś katolickiej telewizji? No i w jaki sposób atakuje historię?
Ziemniak - 14 Wrzeœśnia 2011, 14:09

Grimzon napisał/a
Wręcz przeciwnie bardzo bym był zawiedziony gdyby kościół się nie postawił.


Ale to właśnie kościół zrobił Darskiemu największą reklamę, gdyby nie ta cała szopka, to nawet bym nie wiedział o istnieniu takiego programu. A teraz oglądalność wyskoczy pod niebiosa ;P: bo każdy będzie chciał obejrzeć "skandalistę".

Martva - 14 Wrzeœśnia 2011, 14:24

Nutzz, za Piekarą:
Cytat
zaprasza się do telewizji, która ma ustawowo (sic!) krzewić wartości chrześcijańskie.


Ziemniak, +1 :D

RD - 14 Wrzeœśnia 2011, 14:54

Nutzz napisał/a
RD napisał/a
Fajnie by było, tyle że w krajach islamu nie organizuje się chyba koncertów metalowych :mrgreen:

Organizuje! Nawet znam parę arabskich death metalowych kapel :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dobre! :bravo
A jesli chodzi o darcie Biblii, to na koncertach w Norwegii jest to praktycznie standard. Koran też drą (tak dla równowagi) i - o ile się orientuję - Talmud. Są też izraelskie kapele znęcające się nad świętą żydowską księgą. Uważam to za szczeniackie i niesmaczne, ale nic więcej. Taki sznyt.

[quote="Ice"]Na początek Holandia lub Francja wystarczy
a wcześniej piszesz:
Cytat
Niech podrze na na gościnnych występach tam, gdzie dominuje islam

To we Francji i Holandii dominuje islam? Stały się już państwami wyznaniowymi?

easy napisał/a
Gdyby nie ten cały cyrk wokół Nergala, to wiecie, z czym kojarzyłby się lider Behemota przeciętnemu Polakowi?

Fakt, że Behemoth do tej pory był bardziej znany Amerykanom czy Kanadyjczykom. Płyty sprzedawały się tam bardzo dobrze, a Nergal wylądował na wysokim miejscu w rankingu najlepszych metalowych gitarzystów. To naprawdę nie jest pajacyk na gumce.

Cytat
Nawet jeśli komuś chciałoby się sprawdzić, co też za gatunek muzyki reprezentuje Nergal, to uwierzcie mi, 99,9% tego typu osób odpadłoby po pierwszych 30 sekundach dowolnej piosenki.

Behemoth to nie są jakoś bardzo moje klimaty, ale chłopaki grają naprawdę dobrze, to poziom światowy. Nie zasuwają bezmyślnego łomotu, mają interesujące rozwiązania muzyczne, ciekawą pracę motywiczną w utworach. W tej chwili kontrowersje wokół Nergala pomagają w promocji, a Kościół katolicki bardzo dba, aby o tym "szatanie wcielonym" nie zapominano.

Edyta: powtórzyłem zdanie Ziemniaka, ale poszło w forum, kiedy pisałem swój post i nie widziałem go.
W kazdym razie Ziemniak +2

Ilt - 14 Wrzeœśnia 2011, 15:02

Brzmi nieźle, tylko jeszcze jakiś grill na finisz by się przydał :twisted:
dalambert - 14 Wrzeœśnia 2011, 15:07

Ilt, To co poniedziałek w Paradoxie ? Nie mogli by cholera w niedzielę ostrzegać :evil: w
Ice - 14 Wrzeœśnia 2011, 15:34

RD napisał/a

To we Francji i Holandii dominuje islam? Stały się już państwami wyznaniowymi?


Nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi. :wink:


RD napisał/a

Płyty sprzedawały się tam bardzo dobrze, a Nergal wylądował na wysokim miejscu w rankingu najlepszych metalowych gitarzystów. To naprawdę nie jest pajacyk na gumce.


To interesujące w zestawieniu z tym, co pisze na swoim blogu Piekara.

Adanedhel - 14 Wrzeœśnia 2011, 16:00

Ice napisał/a
Nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi. ;)

A ja mogę?
Ice napisał/a
To interesujące w zestawieniu z tym, co pisze na swoim blogu Piekara.

Nie lubię muzyki Negala. Ale tekst Piekary to bełkot.

Ice - 14 Wrzeœśnia 2011, 16:13

Adanedhel napisał/a

A ja mogę?

Jeżeli nie godzi to w Twoje poczucie estetyki, to proszę bardzo.


Adanedhel napisał/a

Nie lubię muzyki Negala. Ale tekst Piekary to bełkot.


Bełkot czy nie bełkot, sypnął konkretnymi danymi, uważasz inaczej, zawsze możesz się wysilić i poszukać danych, z których będzie wynikało co innego. Mówię całkiem poważnie, sam chętnie się przekonam, czy ta zagraniczna sława Behemota to prawda, czy urban legend.

Adanedhel - 14 Wrzeœśnia 2011, 16:16

Co ma estetyka do rzeczy?

Wpisz sobie w Google'a "Behemoth billboard" i zobaczysz, dlaczego Piekara bełkocze. Nie dziwne, że nie ma ich na listach Amazona, skoro ostatnia płyta to który, 2009 rok?
Sprawdź też, czy obok promowania wartości chrześcijańskich w TVP jest zakaz prezentowania innych poglądów.
Reszta to właściwie tylko plucie się.

RD - 14 Wrzeœśnia 2011, 16:25

Ice napisał/a
RD napisał/a

To we Francji i Holandii dominuje islam? Stały się już państwami wyznaniowymi?


Nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi. :wink:

To napisz wyraźnie, o co Ci chodzi. Najpierw piszesz jedno, potem drugie...


[quote="RD"]
Płyty sprzedawały się tam bardzo dobrze, a Nergal wylądował na wysokim miejscu w rankingu najlepszych metalowych gitarzystów. To naprawdę nie jest pajacyk na gumce.

Ice napisał/a
To interesujące w zestawieniu z tym, co pisze na swoim blogu Piekara.


Garść statystyk, jeśli chodzi o nagrody zespołu i Nergala:
2002 - Plebiscyt Metal Hammer - Nergal 3. miejsce w kategoriach muzyk roku i osobowość roku

2003 - Plebiscyt Metal Hammer - muzyk roku - Nergal 7 miejsce, zespół roku - Behemoth 7 miejsce, album roku - 8 miejsce

lista jest długa, więc najnowsze dane z 2011 roku plebiscytu Metal Hammer:
Zespół roku - 2 miejsce
DVD roku - 1 miejsce
Wokalista roku - Nergal - 1 miejsca
Instrumentalista roku - Nergal - 4 miejsce

Polskich nagród 2010 i 2011 nie wymieniam, bo zawsze można powiedzieć, że to dzięki skandalom i Dodzie

Ice napisał/a
chętnie się przekonam, czy ta zagraniczna sława Behemota to prawda, czy urban legend

Już masz jasność?

Ziemniak - 14 Wrzeœśnia 2011, 16:31

Ice napisał/a
Bełkot czy nie bełkot, sypnął konkretnymi danymi, uważasz inaczej, zawsze możesz się wysilić i poszukać danych, z których będzie wynikało co innego.


Może zacznij od Wikipedii. Polecam zwłaszcza lekturę działu "nagrody i wyróżnienia". Behemoth jako pierwszy polski zespół wprowadził swoje wydawnictwo na listę sprzedaży Billboardu.

Z nieprzyjemnością przeczytałem felieton Piekary, który nie dość, ze nie ma bladego pojęcia o scenie metalowej zarówno w Polsce jak i na świecie, to nie ma również pojęcia o sataniźmie, i myli go z wybrykami *beep* organizującej pseudo - czarne msze.
Ogólnie mówiąc - żenada.

Ice - 14 Wrzeœśnia 2011, 16:35

RD napisał/a

Już masz jasność?


Mam, dziękuję.

RD - 14 Wrzeœśnia 2011, 16:39

Ziemniak napisał/a
Ice napisał/a
Bełkot czy nie bełkot, sypnął konkretnymi danymi, uważasz inaczej, zawsze możesz się wysilić i poszukać danych, z których będzie wynikało co innego.


Może zacznij od Wikipedii.

No tak... wystarczyło zlinkować, a nie wyrywać informacje od syna i przepisywać :D :mrgreen: :D Nie miałem pojęcia, że w Wiki jest taki obszerny materiał...

Grimzon - 14 Wrzeœśnia 2011, 16:46

No to Nergal na prezydenta bo jak widać toż to już piąty najbardziej rozpoznawany Polak za granicą (za Janem Pawłem II, Wałęsą, Bońkiem i Joanna Krupa).

A co do jego poglądów to najpierw niech je pokaże i promuję, anie uprawia tylko promocję na zasadzie "anty".

Ale bycie anty (a w szczególności antykościelny) to jest obecnie bardzo modne.
Modne bo łatwe.

Adanedhel - 14 Wrzeœśnia 2011, 16:48

Tja, naprawdę wyjątkowo modne i łatwe.
RD - 14 Wrzeœśnia 2011, 16:50

Grimzon napisał/a
No to Nergal na prezydenta bo jak widać toż to już piąty najbardziej rozpoznawany Polak za granicą

Chyba trochę za inteligentny jest, żeby się pchać na prezydenta :mrgreen:
Nergal był antyklerykalny od zawsze. Ale nie przypominam sobie, żeby atakował konkretnie wierzących. Bije raczej w system, który jaki jest, każdy widzi.

Grimzon - 14 Wrzeœśnia 2011, 16:56

RD napisał/a
Bije raczej w system, który jaki jest, każdy widzi.


Skoro rozmowy religijne to poproszę o ten zły system. I dokładniej co miało symbolizować podarcie Biblii w tej walce. Bo jak dobrze pamiętam raz że jest podstawą wiary nie tylko kościoła rzymsko-katolickiego, dwa zawiera dość uniwersalne prawdy.

jewgienij - 14 Wrzeœśnia 2011, 17:01

Nergal wybacza biskupom słowami Chrystusa. Perfidne, ale mocne zagranie. Głupi księża sami dają się wciągnąć w medialny cyrk, czyli grę na jego boisku. Teraz to internetowa zabawa, kto komu dokopie. Są z góry przegrani. Banda baranów, baronów i hipokrytów zasługiwała na to od dawna, ale w polityce wszyscy - prócz Palikota - uszy po sobie, a w innych dziedzinach niewystarczająco mocno.

Panowie biskupi, co z Jedwabnym, co z pedofilią, co z komisją majątkową, co z dotacjami na wasze pałace, co z waszą polityczną wazeliną wobec tych, co rządzą i dają wam kasę ? Nad tym obradujcie. Nie nad Nergalem, o którym za trzy lata nikt nie będzie pamiętał.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group