To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

dalambert - 16 Czerwca 2011, 09:42

Fidelku-F2, Oczywiście masz racje TYLKO się nie denerwuj....
Agi - 16 Czerwca 2011, 11:00

dalambert napisał/a
Fidelku-F2, Oczywiście masz racje TYLKO się nie denerwuj....
dalambert, przyjąłeś ciekawy sposób dezawuowania wypowiedzi współdyskutanta, kwalifikuje się to jako naruszenie regulaminu.
dalambert - 16 Czerwca 2011, 11:18

Fidel-F2 napisał/a
pierdu, pierdu

a co, jak z taką sympatyczną i merytoryczną wypowiedzia moza dyskutować?
Pozostaje tylko przyznać Szanownemu Interlokutorowi rację i prosić by sie nie denerwował.
Oczywiście takie błyskotliwe riposty mojego Rozmówcy do niczego się już na Forum nie kwalifikują, bo tak zpowszedniały, że Kochna Moderacja ich nie zauważa.

Agi - 16 Czerwca 2011, 11:31

dalambert, Fidel-F2 nie sugeruje, że jesteś niezrównoważony psychicznie, a Ty wobec niego dokładnie to robisz i to wielokrotnie. Dlatego zareagowałam.
Ice - 16 Czerwca 2011, 13:53

Dzisiaj nie będzie klękał, ale przed wyborami prezydenckimi 2005 o ślub kościelny przyleciał prosić. :wink:
Taselchof - 20 Czerwca 2011, 00:54

pies - papuga -próba ukamienowania
jewgienij - 20 Czerwca 2011, 11:30

dalambert napisał/a
Chal-Chenet napisał/a
rząd nie będzie klęczał przed księdzem.

Arcybiskup nie wyrażał niepokoju, tylko poinformowała Pana Premiera, że nikt w Kościele Katolickim nie klęka przed księżmi, ale przed SAKRAMENTEM, i że dobrze by było by Pan Premier gęby sobie antyklerykalnymi sloganami nie wycierał. :twisted:


Nie chodzi o konkretne, dosłowne klękanie - w kościele czy podczas nabożeństw -, tylko o uległą, strachliwą i klęczącą postawę polityków wobec Kościoła, co widać nawet na lewicy. Myślę, że ani arcybiskupowi, ani Tobie takich rzeczy nie trzeba tłumaczyć jak dzieciom :twisted: W innym przypadku nie ma sensu nawet dyskutować.

dalambert - 20 Czerwca 2011, 11:47

jewgienij napisał/a
tylko o uległą, strachliwą i klęczącą postawę polityków wobec Kościoła, co widać nawet na lewicy

Może łaskawie opiszesz nam ową własciwą nieulękłą, odważną i wyprostowaną politykę jaką w/g Ciebie należy stosować wobec Kościoła / przypominam zapiekłym ateuszom, ze Kosciół to NIE książa, a wspólnota wiernych/, jak Łakawco chcesz wiernych wspólnotę prostować i nieulękle wychowywać ? Czy co ?
Dajcie se ateusze siana i zajmijcie sie własnymi sprawami i nie właźcie do nie swojego ogródka.

jewgienij - 20 Czerwca 2011, 12:03

Tutaj nie ma co opisywać.
Niech się KK zajmie swoimi czarami, a nie wtyka nos do polityki i wszyscy będą szczęśliwi.

dalambert - 20 Czerwca 2011, 12:10

jewgienij, a co polityka nie dotyczy ogółu wiernych, to jakieś osobne czary zastrzeżone jedynie dla prawowiernych ateuszy ?
Marcin Robert - 20 Czerwca 2011, 12:15

Ogół wiernych nie decyduje o sprawach Kościoła. O sprawach Kościoła decyduje hierarchia.
Rafał - 20 Czerwca 2011, 12:30

Marcin Robert napisał/a
Ogół wiernych nie decyduje o sprawach Kościoła. O sprawach Kościoła decyduje hierarchia.
Właściwie to szkoda. To co było dobre ileś tam set lat temu, niekoniecznie jest słuszne dzisiaj. Tak sobie myślę, czy nie pora powrócić do korzeni chrześcijaństwa, pozbyć się balastu zanieczyszczeń tysiącleci i powrócić do pierwszych 3-4 soborów powszechnych. Właściwie to wewnętrzne kwestie organizacyjne zajmują uwagę 80% wiernych i 100% pozostałych. Odrzucić to co zbędne, uprościć to co zostanie i zająć się ewangelizacją. A IMO robi się dokładnie na odwrót.
dalambert - 20 Czerwca 2011, 12:55

Marcin Robert, Rafał, Ciekawostka! Tak narzekacie na głupotę Polaków, na ich niewłaściwe wybory ! NURS wręcz lansował konieczność przekazania władzy nad światem i Polską "mądrym" , "światłym", "zasłużonym" - byle nie z wyboru :!:
A tu sie Wam nagle rozszalałej demokracji zachciewa ;P: Weźcie się ......

Rafał - 20 Czerwca 2011, 13:11

dalambert napisał/a
Weźcie się ......
No co, weźcie się i Biblię poczytajcie? Ot dwie pierwsze kwestie, które najczęściej w "demokracji" są obgadywane :wink: :
Kwestia celibatu:
1Tm3,2-5 napisał/a
2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony
2, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania,
3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz,
4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością.
5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?
Wyświęcanie kobiet:
1Tm3,8-12 napisał/a
8 Diakonami tak samo winni być ludzie godni, w mowie nieobłudni, nie nadużywający wina, niechciwi brudnego zysku,
9 [lecz] utrzymujący tajemnicę wiary w czystym sumieniu.
10 I oni niech będą najpierw poddawani próbie, i dopiero wtedy niech spełniają posługę, jeśli są bez zarzutu.
11 Kobiety również - czyste, nieskłonne do oczerniania, trzeźwe, wierne we wszystkim.
12 Diakoni niech będą mężami jednej żony, rządzący dobrze dziećmi i własnymi domami.

jewgienij - 20 Czerwca 2011, 13:14

Rafał napisał/a
Marcin Robert napisał/a
Ogół wiernych nie decyduje o sprawach Kościoła. O sprawach Kościoła decyduje hierarchia.
Właściwie to szkoda. To co było dobre ileś tam set lat temu, niekoniecznie jest słuszne dzisiaj. Tak sobie myślę, czy nie pora powrócić do korzeni chrześcijaństwa, pozbyć się balastu zanieczyszczeń tysiącleci i powrócić do pierwszych 3-4 soborów powszechnych. Właściwie to wewnętrzne kwestie organizacyjne zajmują uwagę 80% wiernych i 100% pozostałych. Odrzucić to co zbędne, uprościć to co zostanie i zająć się ewangelizacją. A IMO robi się dokładnie na odwrót.


Za późno. Za bardzo przywykli do luksusu i władzy.
Po zdjęciu tych wszystkich wypasionych strojów i kościołów, tej retoryki innych ozdóbek okazałaby się pustka. Duchowość musi wprowadzić jakaś świeża formacja religijna, Kościół Katolicki już jest stary i zepsuty. Niewiarygodny.

dalambert - 20 Czerwca 2011, 13:16

jewgienij, Komu niewiarygodny, temu niewiarygodny, jak Ci sie nie podoba, to się zajmij czym innym i nie marudź o cudzych sprawach.
Recenzent z Bożej łski ...

Rafał - 20 Czerwca 2011, 13:20

E tam, coś się już zmienia, dojdzie i do nas. Ksiądz pracujący to w Polsce chyba jeszcze długo będzie czymś niewiarygodnym, ale coraz częściej bywa, że taki ksiądz ma normalną pracę np. na budowie, nie mam absolutnie żadnych obiekcji, żeby miał też normalną rodzinę (bywa, że ma) - jestem przekonany, że dojdzie do tego i u nas.
jewgienij - 20 Czerwca 2011, 13:21

W końcu jestem chrzczony i liczony jako owieczka, zawyżam statystyki, to czemu mi nie wolno? :)
Skoro KK chce decydować o in vitro, o programie nauczania itp., to nie ja się tu wypycham przed szereg.

Adon - 20 Czerwca 2011, 13:24

Dowiedziałem się wreszcie i owszem i jest nieco inaczej niż piszesz, Rafale. Prawo nie jest aż takie głupie, prędzej ci, co je egzekwują.
Rafał napisał/a
:shock: Ajajaj. Normalnie przedszkole. Napisz koniecznie co ci powiedziała :mrgreen: :lol: :mrgreen:

Tymczasem wrzucę chyba ten wątek do ignorowanych, bo naprawdę nie mam ochoty dyskutować na takim poziomie, zwłaszcza z moderatorem.

dalambert - 20 Czerwca 2011, 13:24

jewgienij, jako owieczka porykujesz dos zawzięcie, trudno skoro lubisz, to baw sie wesoło :mrgreen:
Rafał - 20 Czerwca 2011, 13:48

Adon napisał/a
Dowiedziałem się wreszcie i owszem i jest nieco inaczej niż piszesz, Rafale. Prawo nie jest aż takie głupie, prędzej ci, co je egzekwują. Tymczasem wrzucę chyba ten wątek do ignorowanych, bo naprawdę nie mam ochoty dyskutować na takim poziomie, zwłaszcza z moderatorem.
Adon, straszysz mnie swoją teściową co to pracuje w starostwie i strzelasz focha. Nie chcesz rozmawiać to nie rozmawiaj, funkcja moderatora nie ma nic do rzeczy, w tym wątku nigdy nie pisałem ani nie napiszę na zielono bo trudno by mi było odeprzeć zarzut o bezstronności. Natomiast z całą odpowiedzialnością i bez fałszywej skromności mogę napisać, że zawodowo param się prawem budowlanym i pokrewnym na poziomie dość wysokim, mam full papierów na różne okoliczności, jestem też biegłym sądowym z zakresu budownictwa i nie tylko, stale mam na tapecie po kilka zleceń z sądów. Nie dam się zagiąć, poziom dyskusji sam sprowadzasz do piaskownicy powołując się na teściową co to się niby zna. Jeśli chcesz dyskutować to dyskutuj, nie mam żadnych uprzedzeń, ale na konkrety - tak więc co powiedziała teściowa?
Adon - 20 Czerwca 2011, 14:21

Rafale, powiedz mi na poczatek, gdzie ja Cie strasze? Powiedzialem tylko, ze zapytam o to tesciowa, bo, w przeciwienstwie do mnie, ona sie na tym zna wiec jest wiarygodnym zrodlem informacji. Ma odpowiednie studia, papiery etc., zgaduje, ze podobnie jak Ty, wiec chyba naturalne, ze zamierzalem sie na nia powolac, a nie nia straszyc?
Ty zas w odpowiedzi serwujesz mi pogardliwym tonem teksty o przedszkolu. I na takim poziomie dyskutowac nie zamierzam. Mozemy podyskutowac jesli zmienisz ton, albo zostaniemy przy takim i ja dyskusji ciagnac nie zamierzam. Poza tym, jesli chcesz, to mozemy dla odmiany pogadac o czyms, na co ja mam tuzin papierkow i zajmuje sie tym zawodowo. Nawet wtedy jednak nie podsmiechiwalbym sie z Ciebie, ani nie traktowal protekcjonalnie. Nie wiem, moze inaczej zostalem wychowany.

Rafał - 20 Czerwca 2011, 14:42

Adon, no to resetujmy sytuację.

Twoja teściowa, z pewnością zacna kobieta, niech nie będzie więcej argumentem w dyskusji. Chcesz nadal rozmawiać czy odpuszczamy temat i rozchodzimy się w przyjaźni? IMO sprawa jest ewidentna i tak naprawdę nie ma o co kruszyć kopii, to jak?

Matrim - 20 Czerwca 2011, 15:11

dalambert napisał/a
nikt w Kościele Katolickim nie klęka przed księżmi, ale przed SAKRAMENTEM


Od lat 60. jednak klęka się jednocześnie i przed Sakramentem i przed księdzem. Taki tam myk marketingowy i sztuczka magiczna :) To tak jeszcze na marginesie.

Marcin Robert - 20 Czerwca 2011, 15:13

dalambert napisał/a
Marcin Robert, Rafał, Ciekawostka! Tak narzekacie na głupotę Polaków, na ich niewłaściwe wybory !


Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek narzekał na głupotę Polaków (to jest raczej specjalność forumowych prawaków), więc nie zmyślaj. A moja wypowiedź odnosiła się do tego:

dalambert napisał/a
jewgienij napisał/a
tylko o uległą, strachliwą i klęczącą postawę polityków wobec Kościoła, co widać nawet na lewicy

Może łaskawie opiszesz nam ową własciwą nieulękłą, odważną i wyprostowaną politykę jaką w/g Ciebie należy stosować wobec Kościoła / przypominam zapiekłym ateuszom, ze Kosciół to NIE książa, a wspólnota wiernych/, jak Łakawco chcesz wiernych wspólnotę prostować i nieulękle wychowywać ? Czy co ?
Dajcie se ateusze siana i zajmijcie sie własnymi sprawami i nie właźcie do nie swojego ogródka.


[quote="Rafał"]Właściwie to szkoda. To co było dobre ileś tam set lat temu, niekoniecznie jest słuszne dzisiaj. Tak sobie myślę, czy nie pora powrócić do korzeni chrześcijaństwa, pozbyć się balastu zanieczyszczeń tysiącleci i powrócić do pierwszych 3-4 soborów powszechnych. Właściwie to wewnętrzne kwestie organizacyjne zajmują uwagę 80% wiernych i 100% pozostałych. Odrzucić to co zbędne, uprościć to co zostanie i zająć się ewangelizacją. A IMO robi się dokładnie na odwrót.

Jeszcze półtora roku temu podpisałbym się pod Twoją wypowiedzią obiema rękami. Ale jakieś rok temu przestało mi zależeć.

Ice - 20 Czerwca 2011, 18:51

Matrim napisał/a
dalambert napisał/a
nikt w Kościele Katolickim nie klęka przed księżmi, ale przed SAKRAMENTEM


Od lat 60. jednak klęka się jednocześnie i przed Sakramentem i przed księdzem. Taki tam myk marketingowy i sztuczka magiczna :) To tak jeszcze na marginesie.


To znaczy, że między mszami ksiądz jest zamknięty w tabernakulum? :wink:

Adon - 20 Czerwca 2011, 21:12

Rafał napisał/a
Adon, no to resetujmy sytuację.

Ok. resetujemy.

Anonymous - 23 Czerwca 2011, 16:06

Kto broni bezpieczeństwa energetycznego w Polsce?

1. Ministrowie?
2. Żołnierze?
3. Skarb Państwa?

ŹLE! Zakonnicy z Torunia...

Oni tak na serio...

Kai - 23 Czerwca 2011, 19:37

Żerań, OMFG!
Mam trochę problemów, więc skupić mi się trudno, ale pewnie Rafał zaraz przeturla tych geniuszy energetyki. Ja tylko dodam, że wszystkie wielkie obiekty przewidują OZE ale jako współspalanie, a nie podstawowe paliwo, i niestety raczej mają na myśli biomasę, a nie dość wątpliwą geotermię.

Matrim - 23 Czerwca 2011, 20:44

Kai napisał/a
a nie dość wątpliwą geotermię.

Przecież Ojciec Tadeusz chce się do samego (za przeproszeniem) jądra dowiercić, więc ogrzeje wszystko :)



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group