To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

Tantal - 4 Czerwca 2011, 23:48

Mówił to Zaleski w Faktach, do których ktoś dawał wcześniej link.

A niech sobie robi wyłam...

Rafał - 5 Czerwca 2011, 00:19

feralny por. napisał/a
Rafał, mała architektura powiadasz. Przypomnisz nam ustawową definicję małej architektury?
Voila:
Cytat
Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
(...)
4) obiekcie małej architektury - należy przez to rozumieć niewielkie obiekty, a w szczególności:
(...)
a) kultu religijnego, jak: kapliczki, krzyże przydrożne, figury,
Przy czym nie jest to lista enumeratwna w odróżnieniu od np. zamkniętego katalogu z art.29. Dodatkowo nie jest zdefiniowane pojęcie "niewielkiego obiektu" i rozstrzygnięcie w tym zakresie pozostawiono w kompetencji właściwego organu nadzoru architektoniczno-budowlanego, całkiem niepotrzebnie zresztą. IMO świebodzińska budowla ewidentnie nie jest małą architekturą, ale ja nie decydowałem o tym. Jeśli budowę puszczono początkowo na zasadzie zgłoszenia, to była legalna, a o tym wszak dywagujemy.
Adon napisał/a
Załatwiam sobie pozwolenie na budowę czegoś innego, potem popełniam samowolkę i zatwierdzam tylko zmiany planów.
To nie takie proste, z takiej wiedzy żyje kupa ludzi :wink:
Adon napisał/a
Moja teściowa jest szefem działu, który wydaje pozwolenia na budowę i zna prawo na wylot.
:shock: Ajajaj. Normalnie przedszkole. Napisz koniecznie co ci powiedziała :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Ice - 5 Czerwca 2011, 10:59

feralny por. napisał/a


Ale spoko, przyjmuję do wiadomości, poparcie dla in virto - straszny grzech, a przekonywanie, ze gwałt na nieletniej to nic takiego niekoniecznie.


Przyjmujesz to, co Ci pasuje, by móc się przyczepić.
Dalej pytam, o jaką konkretną wypowiedź i kogo Ci chodzi?
Dopóki tego nie sprecyzujesz dalsza rozmowa nie ma sensu.

NURS - 5 Czerwca 2011, 12:38

nie wiem, czy to onim mowa, ale proszę, pierwszy z brzegu przykład:
http://www.polskatimes.pl...-moga,id,t.html

Tantal - 5 Czerwca 2011, 12:52

NURS napisał/a
pierwszy z brzegu przykład:

Och proszę, podaj nam jeszcze przynajmniej dwa, skoro ten jest "pierwszym z brzegu".

NURS - 5 Czerwca 2011, 14:04

OK.

http://www.gazetakrakowsk...mobile=redirect
cycat z art:
Cytat
W USA Kościół wypłacił ofiarom księży-pedofili 2 mld dolarów odszkodowania. W Irlandii biskupi muszą powiadamiać policję o pedofilii duchownych. A w Polsce skazanego za molestowanie księdza z Tylawy bronił abp Michalik. Co jest nie tak z polskim Kościołem?


http://kosciol-kat.ucoz.r...ofila/4-1-0-198

cycat:
Cytat

Biskupi bronią przestępców jak własnych synów. Jedynie Piotra T. pozbawiono praw do sprawowania posługi, jak tylko trafił do więzienia, ale przecież biskup pelpliński chciał go odwołać wcześniej. W wypadku Piotra T. kuria interweniowała u śledczych, co przyznała ówczesna rzecznik prasowa krakowskiej prokuratury. Ks. Stanisław pełni posługę duszpasterską w parafii niedaleko Hłudna. Księdza ze Szczawnicy przeniesiono do innej miejscowości, dając mu pod opiekę chór dziewczęcy. Ani wyrok skazujący, ani diagnoza biegłych mówiąca o nietypowej seksualności tego księdza nie spowodowały odsunięcia duszpasterza do klasztoru czy hospicjum. Został przeniesiony do parafii w Barcinie, w której normalnie odprawiał msze. Zdumionym wiernym wyjaśniono, że hydraulik to hydraulik, a ksiądz to ksiądz. Pierwszy naprawia krany, drugi odprawia msze, podaje komunie, spowiada. Kanclerz kurii koszalińsko-kołobrzeskiej - to ta, w której leży Barcino - oświadczył, że Kościół kat. nie bierze żadnej odpowiedzialności za ewentualne niegodne działania pasterzy. Finansowo zadośćuczynić swojej ofierze może tylko jej oprawca.


Dwa przykłady, jak prosiłeś, w tym jeden kilkuwątkowy.

jewgienij - 6 Czerwca 2011, 14:02

Tantal napisał/a
Co to jest publiczne bagatelizowanie bo to chyba jakiś nowy potworek językowy?


A czego w tym nie rozumiesz? Poszczególnych składników czy całości?


Co do Chrystusa ze Świebodzina, ciekawym, czy by dał radę w bezpośrednim starciu wschodnioniemieckim krasnalom ogrodowym. Niby duży, ale nec hercules contra plures. :P

Anonymous - 6 Czerwca 2011, 15:01

Radykalna Prawica Bezprawia przez tyle lat szukała układu rządzącego w Polsce, a tymczasem miała go pod nosem. W sumie, to jest to sprawa na komisję śledczą...
Fidel-F2 - 6 Czerwca 2011, 17:03

jewgienij napisał/a
Co do Chrystusa ze Świebodzina, ciekawym, czy by dał radę w bezpośrednim starciu wschodnioniemieckim krasnalom ogrodowym. Niby duży, ale nec hercules contra plures.
jewgienij, zupełnie szczerze, IMO jesteś stworzony do rozwinięcia tego na co najmniej 40 tys znaków. Czekam z niecierpliwością.
jewgienij - 7 Czerwca 2011, 01:45

Za cienki jestem na 40 kilo takiej jazdy.
Fidel-F2 - 7 Czerwca 2011, 05:16

kokiet, znowu serio mówię
jewgienij - 7 Czerwca 2011, 10:54

Przestań już być taki serio, bo to w końcu "rozmowy religijne" :D

Na razie jestem cienki Bolek, ale jutro - kto wie? Taka jazda to mi bardziej by do South Park pasowała albo Pythonów niż do naszych pism fantastycznych :D Obyczajowo fantastyka jest grzeczna jak klan Lubiczów.

Adanedhel - 8 Czerwca 2011, 10:03

A tymczasem Kościół znów policzył sobie wiernych. I znowu im trochę ubyło.
Taselchof - 8 Czerwca 2011, 10:48

wierzysz w rzetelne obrachunki ministrantów liczących w kruchtach :twisted: :?:
NURS - 8 Czerwca 2011, 10:52

cycat:
Cytat
Najnowsze wyniki liczenia wiernych pokazano wczoraj w siedzibie Episkopatu. W 2010 r. do kościoła w niedzielę chodziło 41 proc. katolików. To niewiele mniej niż w roku poprzednim (41,5 proc).


Błąd statystyczny to 3%. :twisted:Chyba nie moż na w tym wypadku mówić o spadku.


a poważniej mówiąc, takie badania, zwlaszcza zapowiedziane, gromadza pewnie więcej ludzi, niz wykle. Ale jeśli to wszyscy, ktorych księża namawiają na uczestnictwo w mszach, ktos tu musi się poważnie zastanowić, czy powoływanie się na większość ma jeszcze sens :-)

jewgienij - 8 Czerwca 2011, 12:51

Bogusławy i mnie policzyły :D
Mam tu kościół i piękny park bogusławski. Poszedłem z psem( pies niewierzący jak ja) i z piwem w butelce po mineralnej oraz z książką Dzieci Północy Rushdiego ( piękna), myślałem, że będzie spokój, a tu się wysypało w komunijnych ubrankach dziewczynek od groma, pieska zaczęły głaskać, a ja tej niby-mineralnej nie wiedziałem, gdzie schować

Adanedhel - 8 Czerwca 2011, 14:59

Taselchof napisał/a
wierzysz w rzetelne obrachunki ministrantów liczących w kruchtach

W sumie się zgadza, tylko jedna sprawa - w sumie to nie bardzo wierzę w te obrachunki.

Rafał - 9 Czerwca 2011, 09:17

Taselchof napisał/a
wierzysz w rzetelne obrachunki ministrantów liczących w kruchtach :twisted: :?:
A czemu ma nie wierzyć, sam kiedyś liczyłem, masz jakieś wątpliwości? :twisted: :?:
Cytat
W 2010 r. do kościoła w niedzielę chodziło 41 proc. katolików.
Zwróćcie uwagę na "katolików". Nie obywateli RP, ale właśnie katolików - czyli ludzi figurujących w księgach chrzcielnych, przekładając na obywateli RP będzie to 41% z 88,4% czyli 36,2 %. Wydaje mi się to rzetelną liczbą, Adanedhel, co ci nie bangla?
Adanedhel - 9 Czerwca 2011, 18:04

Hmm... Rzetelną liczbę wiernych można by podać, gdyby, tak jak w Niemczech, można było się zadeklarować, czy i na jaki związek wyznaniowy państwo ma przekazać część naszego podatku. To jest jakaś wiarogodna liczba.

W wiarygodność liczenia przypominającego "na kogo wypadnie na tego BĘC!" nie wierzę. Jest dla mnie co najwyżej ciekawostka.
Sondaże też pewnie nie byłyby lepsze, bo co po niektórzy pewnie chcieliby poprawić sobie statystyki.

Kai - 11 Czerwca 2011, 12:32

jewgienij napisał/a
piwem w butelce po mineralnej

Jak rozwiązałeś kwestię koloru? :shock:

Taselchof - 11 Czerwca 2011, 12:53

Rafał napisał/a
A czemu ma nie wierzyć, sam kiedyś liczyłem, masz jakieś wątpliwości? :twisted: :?:


też liczyłem i mam coś do metodologicznej wartości tych badań ;)

Zgadzam się z Adanedhelem jednak przeciw podatkowi kościelnemu kościół broni się jak może od 21 lat

Ziemniak - 11 Czerwca 2011, 13:44

Kai napisał/a
jewgienij napisał/a
piwem w butelce po mineralnej

Jak rozwiązałeś kwestię koloru? :shock:


Pewnie była zielona, mnie bardziej interesuje jak rozwiązał kwestię piany ;P:

jewgienij - 11 Czerwca 2011, 13:51

Nie rozwiązałem ani kwestii koloru, ani piany 8) To w końcu tylko browar, ważne, żeby nie biło po oczach na kilkadziesiąt metrów. A puszki i butelki piwa mają to do siebie, że je świetnie widać.

A tak sobie mogą zgadywać, co jest w środku, piwo czy pakistańska herbata. Gdyby tylko nie te dzieciaki.... ;P:

Kai - 11 Czerwca 2011, 13:57

Wiecie, jaka jest piana, jak dodam do mineralki soku wyciśniętego z cytrusów? :)
Chal-Chenet - 16 Czerwca 2011, 01:34

Cytat
Abp Sławoj Leszek Głódź wyraził niepokój w związku z ostatnimi wypowiedziami polityków w kwestii związków jednopłciowych i słowami premiera Donalda Tuska o tym, że rząd nie będzie klęczał przed księdzem.

Jestem ciekawy która część wzbudziła większy niepokój duchowieństwa.

dalambert - 16 Czerwca 2011, 08:10

Chal-Chenet napisał/a
rząd nie będzie klęczał przed księdzem.

Arcybiskup nie wyrażał niepokoju, tylko poinformowała Pana Premiera, że nikt w Kościele Katolickim nie klęka przed księżmi, ale przed SAKRAMENTEM, i że dobrze by było by Pan Premier gęby sobie antyklerykalnymi sloganami nie wycierał. :twisted:

Fidel-F2 - 16 Czerwca 2011, 08:13

dalambert napisał/a
że nikt w Kościele Katolickim nie klęka przed księżmi, ale przed SAKRAMENTEM
pierdu, pierdu
dalambert - 16 Czerwca 2011, 08:22

Fidel-F2, wiedziałęm, ze zawsze można liczyć na Twą mądrośc głęboką i kulturę niesłychaną . :bravo Fidelku-F2, jesteś mądry i postępowy - TYLKO się nie denerwuj :D
Rafał - 16 Czerwca 2011, 08:33

E tam, to zwykłe przymiarki do kampanii wyborczej, bąknie się hasełko i liczy wzrost/spadek poparcia w poszczególnych grupach przekładając na per saldo ;P:

Grupa zawodowa ksiądz mogła się poczuć urażona. Jakby Tusk powiedział, że nie będzie klękać przed hydraulikiem to pewnie hydraulicy poczuliby się urażeni, IMO to mało taktowna zaczepka w lewą stronę.

Fidel-F2 - 16 Czerwca 2011, 09:39

dalambert, rzeczowy komentarz rzeczowej wypowiedzi


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group