To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

Ice - 3 Czerwca 2011, 21:55

Martva napisał/a
Ale zrobił to, fizycznie. Większość posłów proinvitrowych nie zrobi sobie tego zabiegu, tylko popiera to dla innych. Czyli większa kara jest za to co myślisz niż za to co robisz?


Nikt nie grozi ekskomuniką za myślenie, w przypadku posłów mamy do czynienia z promowaniem/namawianiem do grzechu lub w przypadku ustaw z jego formalną akceptacją. Nakłanianie czy też ułatwianie grzechu ciężkiego jest również jedną z cięższych przewin.
No i straszenie ekskomuniką to nie to samo co ekskomunika, jest to raczej wezwanie do nawrócenia. Kogoś, kto by publicznie głosił, że można gwałcić bo nie ma w tym niczego złego też powinno się ekskomuniką straszyć.

feralny por. - 3 Czerwca 2011, 21:58

A straszy się?
Ice - 3 Czerwca 2011, 22:00

A znasz kogoś kto publicznie do tego namawia?
feralny por. - 3 Czerwca 2011, 22:07

Znam takich co publicznie mówili że seks z nieletnią (w zasadzie bez jej zgody) to nic takiego. Domyślam się jednak, że potępienie takiego stanowiska nie leży w interesie biskupów.
Ice - 3 Czerwca 2011, 22:11

Pytanie na ile taka wypowiedź dotrze do odpowiedniego hierarchy. Zauważ, że jak jakiś poseł coś chlapnie o in vitro (obojętnie w którą stronę) to jest to temat nr 1 przez kolejne dni.
feralny por. - 3 Czerwca 2011, 22:15

W telewizji mówili ludzie powszechnie znani. Temat był wałkowany miesiącami od rana do wieczora. Zawiązały się nawet "komitety obrońców starego satyra". Rozumiem, że to za mało.
Ice - 3 Czerwca 2011, 22:16

A o kogo chodzi? Bo szczerze to nie wiem o kim mowa.
feralny por. - 3 Czerwca 2011, 22:20

Trudno, kombinuj.
Ice - 3 Czerwca 2011, 22:23

Widocznie to "wałkowanie" nie było tak powszechne jak twierdzisz. Albo jestem zbyt młody by to pamiętać.
feralny por. - 3 Czerwca 2011, 22:30

Rozbawiłeś mnie. Ale jak się nad tym zastanowić, to rzeczywiście czasami piszesz takie rzeczy jak gdybyś się wczoraj urodził.
Ice - 3 Czerwca 2011, 22:34

Uprzejmy jak zwykle, a niby literatura uwrażliwia :D
Rafał - 4 Czerwca 2011, 00:29

Adon napisał/a
Ani wymowy, ani języka nie zapomniałem, choć mieszkam tu dłużej niż pół roku, akcentem też się nigdzie nie chwaliłem, brachu. Twierdzisz inaczej?
Bardzo się cieszę, to ci się chwali, może nie uwierzysz, ale spotkałem dziesiątki naszych rodaków dotkniętych taką przywarą. Uraziło Cię to "brachu"? Pisałem, jak mi się wydawało żartobliwie i na luzie, jeśli czujesz się urażony to przepraszam.
Adon napisał/a
było w mediach, że w Świebodzinie zgody na budowę nie było
media napisał/a
Zdaniem Jerzego Rymaszewskiego, ówczesnego kierownika wydziału budownictwa starostwa, figura nie wymagała takiego pozwolenia i za zgodą władz wznoszono ją jako małą architekturę
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091230/POWIAT13/349851914
Chodzi o instytucję zgłoszenia budowy (uproszczona forma pozwolenia na budowę) w trybie art.29 ust.1 pkt.22 prawa budowlanego. Jeśli masz inną wiedzę to poproszę - link or never happened.

feralny por. - 4 Czerwca 2011, 09:29

Ice, taki mały cytacik, może ci się coś przypomni:
Cytat
Wiemy przecież, że dziewczynka 13-letnia może wyglądać jak 20-latka - przekonywała Dorota Stalińska w TVN24.


A teraz sam zainteresowany:
Cytat
Dlaczego mam być ukarany za moją skłonność do młodych dziewczyn?


Rafał, mała architektura powiadasz. Przypomnisz nam ustawową definicję małej architektury?

Ice - 4 Czerwca 2011, 10:50

feralny por. napisał/a
Ice, taki mały cytacik, może ci się coś przypomni:
Cytat
Wiemy przecież, że dziewczynka 13-letnia może wyglądać jak 20-latka - przekonywała Dorota Stalińska w TVN24.


A teraz sam zainteresowany:
Cytat
Dlaczego mam być ukarany za moją skłonność do młodych dziewczyn?




To kogo byś chciał ekskomunikować, Stalińską, czy Polańskiego?


edit

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych, abp Henryk Hoser, odpowiadając w połowie października na pytanie, czy posłowie publicznie deklarujący się katolikami, którzy opowiedzą się w głosowaniu za dopuszczalnością metody in vitro, muszą liczyć się z ekskomuniką, odpowiedział, że "jeżeli są świadomi tego, co robią, i chcą, by taka sytuacja zaistniała, to automatycznie są poza wspólnotą Kościoła".

feralny por. - 4 Czerwca 2011, 11:23

Ja nie jestem od ekskomunikowania. Za to Ty napisałeś:
Ice napisał/a
Kogoś, kto by publicznie głosił, że można gwałcić bo nie ma w tym niczego złego też powinno się ekskomuniką straszyć.
Więc sam odpowiedz kogo należy postraszyć i czym. Bo zrobiono dokładnie to o czym mówisz.
Ice - 4 Czerwca 2011, 12:06

Ciężko straszyć wykluczeniem ze wspólnoty kogoś, kto do tej wspólnoty nie należy.
feralny por. - 4 Czerwca 2011, 12:47

Znaczy się wszyscy co tak dzielnie u boku Romka stali (a wielu ich było) nie należeli do wspólnoty?
Ice - 4 Czerwca 2011, 13:03

Każdy przypadek jest indywidualny, pytanie, czy poszczególne wypowiedzi wyczerpują warunki ekskomuniki. I chyba przyznasz, że zdecydowana większość głosów obrony nie dotyczyła obrony samego czynu, tylko kwestii prawnych.
feralny por. - 4 Czerwca 2011, 13:22

Bagatelizowanie czynu też miało miejsce, a Stalińska to tylko przykład i wierzchołek góry lodowej.
Ice - 4 Czerwca 2011, 13:35

No widzisz, po jednej stronie masz bagatelizowanie, a po drugiej jawne promowanie i działanie na rzecz ułatwienia dostępu, przeplatane przyjmowaniem komunii w blasku fleszy. :roll:
feralny por. - 4 Czerwca 2011, 13:43

Z jednej strony masz propozycję zapisów prawnych, które katolików do niczego nie przymuszają (mogą sobie katolicy nie stosować in vitro jak nie chcą nikt ich zmuszać nie będzie). A z drugiej gwałt na nieletniej, obronę gwałciciela i bagatelizowanie jego czynów.
Ice - 4 Czerwca 2011, 13:54

feralny por. napisał/a
Z jednej strony masz propozycję zapisów prawnych, które katolików do niczego nie przymuszają (mogą sobie katolicy nie stosować in vitro jak nie chcą nikt ich zmuszać nie będzie).


Nikt, kto publicznie mieni się katolikiem nie powinien publicznie popierać zapisów prawnych, które są sprzeczne z nauką Kościoła.

feralny por. napisał/a

A z drugiej gwałt na nieletniej, obronę gwałciciela i bagatelizowanie jego czynów.

Ponawiam pytanie, kogo konkretnie i za jaką wypowiedzieć chciałbyś ekskomunikować?

Tantal - 4 Czerwca 2011, 13:55

Wtrącę się pytaniem, bo chyba czegoś nie rozumiem.
Kto bagatelizował czyn Romka? Jak to się ma do biskupów (bo chyba od tego się zaczęło - z tą ekskomuniką)?
Chyba już się pogubiłem w tym co feralny por. pisze...

feralny por. - 4 Czerwca 2011, 14:05

Ice napisał/a
Ponawiam pytanie, kogo konkretnie i za jaką wypowiedzieć chciałbyś ekskomunikować?
Jeszcze raz powtórzę, ja się ekskomunikowaniem nie zajmuję. To ty pisałeś kogo i za co należy straszyć ekskomuniką. Ja tylko przypominam, że w rzeczywistości nic takiego się nie dzieję.

Ice napisał/a
Nikt, kto publicznie mieni się katolikiem nie powinien publicznie popierać zapisów prawnych, które są sprzeczne z nauką Kościoła.
A publiczne bagatelizowanie gwałtu na nieletniej jest spoko?

Tantal napisał/a
Chyba już się pogubiłem w tym co feralny por. pisze...
Trudno.
Ice - 4 Czerwca 2011, 14:21

feralny por. napisał/a
Ice napisał/a
Ponawiam pytanie, kogo konkretnie i za jaką wypowiedzieć chciałbyś ekskomunikować?
Jeszcze raz powtórzę, ja się ekskomunikowaniem nie zajmuję. To ty pisałeś kogo i za co należy straszyć ekskomuniką. Ja tylko przypominam, że w rzeczywistości nic takiego się nie dzieję.


W jednych sprawach się dzieje, w innych nie, jak już mówiłem, odpowiedni organ musi się dopatrzeć wyczerpania znamion czynu zabronionego, czy jak to tam leciało.

[quote="feralny por."]
A publiczne bagatelizowanie gwałtu na nieletniej jest spoko?

A czy ten , który bagatelizował jest katolikiem, robił to wielokrotnie, świadomie, nie pod wpływem emocji? A może na drugi dzień poszedł po rozum do głowy i do końca życia będzie się wstydził za tą wypowiedź? Nie wiesz tego. Ja też nie wiem. A o politykach wiemy, bo pchają się do pierwszych ławek w Kościele, a o in vitro gadają średnio co parę miesięcy.

Tantal - 4 Czerwca 2011, 14:28

Może i trudno, ale pozwól, że się zapytam znowu bo czytając Twoje wypowiedzi poczułem się zaintrygowany:
feralny por. napisał/a
A publiczne bagatelizowanie gwałtu na nieletniej jest spoko?

Kto, że niby, bagatelizuje gwałt na nieletniej (jeśli masz na myśli biskupów - to co powinni rzekomo zrobić?) ? Co to jest "publiczne bagatelizowanie" bo to chyba jakiś nowy potworek językowy?
Cieszyłbym się, gdybyś jednak postanowił odpowiedzieć.

feralny por. - 4 Czerwca 2011, 14:31

Tantal, przeczytaj uważnie wszystko po kolei. Mnie się nie chcę po raz kolejny tłumaczyć tego samego.

A biskupi to mogą, jak dla mnie, nic nie robić. Naprawdę.

Ice napisał/a
A czy ten , który bagatelizował jest katolikiem, robił to wielokrotnie, świadomie, nie pod wpływem emocji?
Nie no jasne, ludzie wypowiadający się w TV robią to przeważnie nieświadomie.
Ice napisał/a
A może na drugi dzień poszedł po rozum do głowy i do końca życia będzie się wstydził za tą wypowiedź?
A przeprosił ktoś za opowiadanie takich rzeczy przed kamerami?

A może uciekli do lasu...

Ale spoko, przyjmuję do wiadomości, poparcie dla in virto - straszny grzech, a przekonywanie, ze gwałt na nieletniej to nic takiego niekoniecznie.

Adon - 4 Czerwca 2011, 17:06

feralny por. napisał/a

Rafał, mała architektura powiadasz. Przypomnisz nam ustawową definicję małej architektury?

Dołączę się do pytania feralnego. Poza tym to bardzo wygodne. Załatwiam sobie pozwolenie na budowę czegoś innego, potem popełniam samowolkę i zatwierdzam tylko zmiany planów. A że jestem księdzem, nikt nawet nie zajrzy, że nic się nie trzyma kupy i grozi katastrofą budowlaną. Bardzo to wygodne.
A co do tego artykułu, który podałeś, to pewnie, że się dowiem. Moja teściowa jest szefem działu, który wydaje pozwolenia na budowę i zna prawo na wylot.

aniol - 4 Czerwca 2011, 22:38

to w kwestii formalno prawnej
zagadka mala: w jakim panstwie (wsrod tych cywilizowanych panstw gdzie stosuje sie takowe prawne regulacje - niektore panstwa afrykanskie czy azjatyckie takich przepisow nie maja) jest dopuszczony najnizszy na swiecie wiek dzieci do legalnego wspolzycia z doroslymi?
prawidlowa odpowiedz brzmi Watykan - 12 lat

wnioski kazdy wyciagnie sobie sam takie jakie bedzie mial ochote wyciagnac
zauwazcie ze nawet na naszym forum ktos wklejal wypowiedzi facetow w sukienkach ktorzy nie widza nic zlego we wspolzyciu z dziecmi

w zasadzie mozna na tym oprzec linie obrony co poniektorych dobrych wujkow w sutannach ktorych jakies antychrysty po sadach chca ciagac...

feralny por. - 4 Czerwca 2011, 23:05

A dla tych co twierdzą, że Natanek, to tylko ciekawostka:
http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group