To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

Rafał - 1 Czerwca 2011, 15:00

Nie lubię historii, więc wycieczka klasowa na Wawel ... Hehehe.

Nie wiem czy załapałem konwencję, hehehe ...

aniol - 1 Czerwca 2011, 15:49

Fidel-F2 napisał/a
http://www.youtube.com/watch?v=HPAznbHHNQk&feature=related

Minuty 11:00-11:45 odjazd. Ale całość świetna.


a imie tego demona KA RA TEEE :D

a tak zupelnie na marginesie - zaslyszane ostatnio w dojo : jesli twoje dziecko jest trzezwe w juvenalia to wiedz ze dzieje sie cos niedobrego

Anonymous - 1 Czerwca 2011, 16:52

Ktoś się nieźle zjarał. Ja też tak chcę!

E: To jakaś epidemia? Niedawno ktoś linkował egzorcyzmy w Kazachstanie... :mrgreen:

Tantal - 1 Czerwca 2011, 17:14

Żerań napisał/a
Ktoś się nieźle zjarał. Ja też tak chcę!

I teraz Jana Pawła II się będzie mieszać do polityki. W sumie nie pierwszy raz... Ale przykro nadal.

Żerań, coś mi się wydaje, że o Natanku usłyszymy jeszcze nie raz :)

Taselchof - 1 Czerwca 2011, 17:23

dziś w wyborczej było o wyprawie NAtanka do Brukseli :) głosił postulat zmiany flagi UE na takową http://www.gloria.tv/thum...ia-140732-2.jpg
Tantal - 1 Czerwca 2011, 17:29

:lol:

Zanim ktoś się rozpędzi to ja może z góry sprostuję: tego pana nie wiążcie z Katolicyzmem, bo wszystko co mówi przeczy "doktrynie" Kościoła ;]

Ale Wyborcza to zło, pewnie tak jakieś przekłamania były :twisted:

feralny por. - 1 Czerwca 2011, 17:32

Ten pan jest katolickim księdzem.
Tantal - 1 Czerwca 2011, 17:36

feralny por. napisał/a
Ten pan jest katolickim księdzem.

Który dostał od kurii zakaz wystąpień publicznych za głoszenie poglądów sprzecznych z nauką Kościoła i przed którym ostrzegł biskupów episkopat.

Ale tak poza tym to masz rację.

NURS - 1 Czerwca 2011, 17:39

Tantal napisał/a
feralny por. napisał/a
Ten pan jest katolickim księdzem.

Który dostał od kurii zakaz wystąpień publicznych za głoszenie poglądów sprzecznych z nauką Kościoła i przed którym ostrzegł biskupów episkopat.

Ale tak poza tym to masz rację.


Dla twojej wiadomości, on głosi słowo boże. Tego Boga, nie innego. KK zabronił mu tylko występować publicznie, nie wydalił ze swoich szeregów, więc technicznie rzecz biorąc to jest ksiądz katolicki.

feralny por. - 1 Czerwca 2011, 17:44

Tak poza tym to nadal jest księdzem, odprawia msze, a na kazaniach gada co mu się podoba i włos mu z głowy za to nie spadnie i nikt go godności kapłana nie pozbawi. Smutna prawda jest taka, że biskupi tolerują i będą tolerować jego zachowanie, póki parafianie dają na tacę, a Natanek odpala dolę przełożonym. To o czym piszesz to tylko listek figowy i dym w oczy.
Anonymous - 1 Czerwca 2011, 17:48

Wczoraj była w TVN wypowiedź kurii na jego temat i wcale bym się nie zdziwił, gdyby doszło do ekskomuniki. Mam nadzieję, że Kościół to zrobi, bo naprawdę drugiego Rydzyka nie potrzeba.
feralny por. - 1 Czerwca 2011, 17:50

A ja bym się zdziwił.
Adon - 1 Czerwca 2011, 18:20

Rafał napisał/a
A w ogóleChal-Chenet, co się faceta czepiasz, miał fantazje za swoje u siebie w gródku machnąć rzeźbę to sobie machnął, ty też możesz. Nawet 100-metrowego krasnala ogrodowego, proszę bardzo,żyjemy w wolnym kraju - coś nie teges? :twisted:

Obawiam sie tylko, ze gdybym sobie za swoje trzydziestometrowa statue Wenus z Milo postawil, to zaraz by byla masa protestow oburzonych, zaraz by sie glowny architekt przyczepil itp. itd. :twisted:

Taselchof - 1 Czerwca 2011, 18:28

Nie ma za wielu zwolenników przynajmniej na razie więc mogą sobie pozwolić na wykluczenie :)
przejął od Kiersztyna koncepcję intronizacji JHS na króla Polski , i twórczo rozwinął :)

http://www.youtube.com/watch?v=bj8WUEFR4uY mnie bardziej przeraża ten młody ksiądz mówiący że walka z masonerią to piękna rzecz :wink:

Kai - 1 Czerwca 2011, 19:45

Adon napisał/a
Rafał napisał/a
A w ogóleChal-Chenet, co się faceta czepiasz, miał fantazje za swoje u siebie w gródku machnąć rzeźbę to sobie machnął, ty też możesz. Nawet 100-metrowego krasnala ogrodowego, proszę bardzo,żyjemy w wolnym kraju - coś nie teges? :twisted:

Obawiam sie tylko, ze gdybym sobie za swoje trzydziestometrowa statue Wenus z Milo postawil, to zaraz by byla masa protestow oburzonych, zaraz by sie glowny architekt przyczepil itp. itd. :twisted:


Bo ma być czysto, święcie i wzniośle. A Wenus z Milo to przede wszystkim seksowna kobieta, który kapłan zniesie przed samym nosem taką pokusę wizualną?

Jeśli chodzi o sztukę sakralną, chyba wszystkie rekordy absurdu bije katedra w Barcelonie, co nie przeszkadza jej być najpiękniejszą budowlą, jaką w życiu widziałam. Pomijam fakt, że przez 6 godzin obejrzałam tylko niewielkie fragmenty i pobieżnie...

Tantal - 1 Czerwca 2011, 20:24

Cytat
Dla twojej wiadomości, on głosi słowo boże. Tego Boga, nie innego.

Takoż czynią Żydzi i protestanci. Że tak technicznie się doczepię.

Żerań napisał/a
Mam nadzieję, że Kościół to zrobi, bo naprawdę drugiego Rydzyka nie potrzeba.
feralny por. napisał/a
A ja bym się zdziwił.

Ja również bym się zdziwił. Nie mogę wybaczyć biskupom tego, że nie potrafią się z takimi ludźmi rozprawiać. Boją się utraty wpływów itd.
A Natanek dalej swoje.

Jedenastka - 1 Czerwca 2011, 20:26

Rafale, pomyśl - co ma lubienie/nielubienie do rzeczy? Dzieci lubią wycieczki, lubią chodzić do kina. To oczywiste. W Twoim przykładzie o Wawelu - wycieczka odbywa się dlatego, że przez cały rok szkolny chodziłeś pilnie do kościoła?
Rafał - 2 Czerwca 2011, 07:52

Adon napisał/a
Obawiam sie tylko, ze gdybym sobie za swoje trzydziestometrowa statue Wenus z Milo postawil, to zaraz by byla masa protestow oburzonych, zaraz by sie glowny architekt przyczepil itp. itd.
Nie wiem co się z naszymi rodakami za granicą dzieje, że już po pół roku zapominają polskiej wymowy, mają akcent lepszy od angielskiej królowej i patrzą z góry na tę resztkę pozostałą w Polsce. Dla przypomnienia, u nas w kraju mamy pozwolenia na budowę wydawane przed budową, a nie jak najwyraźniej z tego co piszesz u was to się dzieje, postawi sobie dziadek gołębnik i z drżącym sercem czeka co też na to jakiś durny, przepraszam, główny architekt powie - może stać czy też będzie musiał rozbierać. U nas brachu, to możesz sobie na działce nawet betonowy 30-metrowy penis walnąć w ramach kultu fallicznego, żaden urząd nie ma prawa odmówić ci pozwolenia na budowę, rozumiesz, kultura, nie to co u was ;P: :wink:

Jedenastka napisał/a
W Twoim przykładzie o Wawelu - wycieczka odbywa się dlatego, że przez cały rok szkolny chodziłeś pilnie do kościoła?
Nie, do szkoły. Patrz jak kombinujom te nauczyciele :wink:
NURS - 2 Czerwca 2011, 08:55

Tantal napisał/a

Takoż czynią Żydzi.


no, przerabianie dzieci na macę jest potworne.

Zanim zaczniesz protestowac, że ci coś imputuję - tak wygląda przykład wycinania połowy zdania z kontekstu, co zrobiłeś. :twisted:

feralny por. - 2 Czerwca 2011, 09:48

Taselchof napisał/a
Nie ma za wielu zwolenników przynajmniej na razie więc mogą sobie pozwolić na wykluczenie
No nie wiem czy pójdzie tak łatwo:
http://tygodnik.onet.pl/3...ow,artykul.html

terebka - 2 Czerwca 2011, 09:52

Żerań napisał/a
Ktoś się nieźle zjarał. Ja też tak chcę!

E: To jakaś epidemia? Niedawno ktoś linkował egzorcyzmy w Kazachstanie...



W Kirgistanie :D

Ale, że się ktoś upalił, to fakt.

Iscariote - 2 Czerwca 2011, 09:57

Cytat

Hehehe... wczoraj się dowiedziałam, że jedna klasa trzecia wybiera się dziś na wycieczkę finansowaną przez miejscową parafię. Z okazji dnia dziecka... za najlepszą frekwencję na pierwszych piątkach miesiąca w kościele.

To fajna parafia. Moja siostra chodzi do prywatnej katolickiej szkoły i żeby ta szkoła kiedyś cokolwiek zafundowała uczniom, to nie powiem. :roll:

eLAN - 2 Czerwca 2011, 17:48

Moje gimnazjum fundowało. I to niemało wcale.
Adon - 2 Czerwca 2011, 19:00

Rafał napisał/a
Nie wiem co się z naszymi rodakami za granicą dzieje, że już po pół roku zapominają polskiej wymowy, mają akcent lepszy od angielskiej królowej i patrzą z góry na tę resztkę pozostałą w Polsce.

Ani wymowy, ani języka nie zapomniałem, choć mieszkam tu dłużej niż pół roku, akcentem też się nigdzie nie chwaliłem, "brachu". Twierdzisz inaczej?

Rafał napisał/a
Dla przypomnienia, u nas w kraju mamy pozwolenia na budowę wydawane przed budową, a nie jak najwyraźniej z tego co piszesz u was to się dzieje, postawi sobie dziadek gołębnik i z drżącym sercem czeka co też na to jakiś durny, przepraszam, główny architekt powie - może stać czy też będzie musiał rozbierać.

Dla przypomnienia: było w mediach, że w Świebodzinie zgody na budowę nie było, ale ksiądz się nie przejął. Później o tym aspekcie jakoś ucichło. Czyżby zgodę ze wsteczną datą wystawiono? :twisted:
Nadto mowa była o tym, że za własne na własnej działce mogę sobie postawić, co chcę i nikomu nic do tego. Tego się moja wypowiedź tyczyła.

Martva - 3 Czerwca 2011, 13:14

http://policyjni.gazeta.p...l__Kosciol.html

Dlaczego za grzech posiadania konkretnych poglądów (popieranie in vitro chociażby) chcą nakładać ekskomunikę, a za grzech który jest czynem i skrzywdzeniem innej osoby wybaczają i przygarniają? Nie rozumiem.

Marcin Robert - 3 Czerwca 2011, 13:20

Otrzymałaś oficjalną wykładnię co jest, a co nie jest grzechem, po prostu.
feralny por. - 3 Czerwca 2011, 15:31

http://wiadomosci.onet.pl...-wiadomosc.html
To tak odnośnie pozwoleń i innych drobiazgów.

Adon - 3 Czerwca 2011, 16:03

No wlasnie. I nawet potwierdza sie to, co Rafal napisal:
Rafał napisał/a
żaden urząd nie ma prawa odmówić ci pozwolenia na budowę, rozumiesz, kultura, nie to co u was ;P: :wink:

Tylko brawo bic. Kultura, nie ma co. A panu xiedzu zaden urzad niczego nie odmowi.

Ice - 3 Czerwca 2011, 21:35

Martva napisał/a

Dlaczego za grzech posiadania konkretnych poglądów (popieranie in vitro chociażby) chcą nakładać ekskomunikę, a za grzech który jest czynem i skrzywdzeniem innej osoby wybaczają i przygarniają? Nie rozumiem.


Warunkiem wybaczenia jest zaprzestanie grzechu i żal za jego popełnienie.
On nie twierdzi, że to co zrobił było dobre i nie domaga się, by państwo ułatwiało to innym...

Martva - 3 Czerwca 2011, 21:44

Ale zrobił to, fizycznie. Większość posłów proinvitrowych nie zrobi sobie tego zabiegu, tylko popiera to dla innych. Czyli większa kara jest za to co myślisz niż za to co robisz?

To jest normalnie obrzydliwe.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group