To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - SETI@home

Pako - 2 Sierpnia 2006, 21:51

Z doświadczenia wiem, żę wiatraczek z kurzem działa tak samo dobrze, jak bez kurzu ;) Albo po prostu nie miałem nigdy tak zakurzonego wiatraczka :P Ale faktycznie, wyłączanie kompa to prędzej wina przegrzewania, czasem warto sprawdzić kompa pod tym kątem, zwłaszcza w tak upalne lato jak tego roku mieliśmy. A wiry mogą przeleźć dziesiątkami dróg, cholera wie, czy SETI też, ale mi antywir nie wariuje, a ciągle skanuje wszystko, co do mnie przychodzi z netu.

I wreszcie SETi działa :) W końcu powinienem przeleźć przez te 1000 kredtek ;)
QCF! QCG!

NURS - 2 Sierpnia 2006, 22:09

Ale coś nie dodają, gadziny! spadła mi średnia poniżej 400. :-(
Selithira - 2 Sierpnia 2006, 22:20

Ile czasu może upłynąć od odesłania próbki do dodania kredytów? Bo wczoraj odesłałam jedną, dzisiaj rano drugą, wyświetliło się "zaraportownao", liczy się inna, ale punkty poszły w siną dal :evil: :( :evil:
Pako - 2 Sierpnia 2006, 22:22

Nie wiem, mi jedna próbka za 60kredytek leży już parę długich dni, dziś do kolejki doszła jeszcze jedna. Ale jak widać nie tylko mi tak wolno je opdliczają ;)
dareko - 2 Sierpnia 2006, 22:25

Widze, ze galareta zawziela sie na nasz team. Nie przejmujmy sie, liczmy swoje, QCF!!!
hrabek - 3 Sierpnia 2006, 07:03

Mi wczoraj ponad 500 punktow dodalo, nie patrzylem ile jeszcze czeka na dodanie. Generalnie jestem calkiem zadowolony :)
Ixolite - 3 Sierpnia 2006, 09:39

whoa, ja chwilowo wskoczylem na druga pozycje w srednich punktach :mrgreen:
NURS - 3 Sierpnia 2006, 09:49

A w pendingu nadal 700...
I schody się zaczynają, teraz juz po parę tysięcy na jedną pozycję w górę trzeba.
Ale QCF! dobijamy setki!

LordFury - 3 Sierpnia 2006, 14:07

@Rheged
W takim wypadku przepraszam, widać nie doczytałem dokładnie Twoich wcześniejszych wypowiedzi. Wydawało mi się, że w dużym skrócie było to "zainstalowałem seti, coś się psuje, komp się wyłącza - to musi być jakiś WIRUS!" - jak to niestety często bywa, a gdzie w pratyce nie ma to zazwyczaj z żadnymi wirusami nic wspólnego.

Tylko nie rozumiem w takiej sytuacji jednej rzeczy. Skoro dostałeś informację, co to dokładnie za robal złośliwy, to gdzie tu problem? Gdy masz nazwę/oznaczenie, usunięcie go to zwykle 2 minuty zabawy. I z drugiej strony - sorry, ale niezapisanie nazwy to w sumie tak, jakby wyjść z gabinetu lekarza i powiedzieć "jestem chory, tylko nie zapisałem sobie, na jaką chorobę". Ciutek nieroztropnie, musisz przyznać...

OK, proponuję odpuścić nieproduktywną dyskusję i nie zaśmiecać tematu o seti...

==========================================================

On topic, kredyty w pendingu mogą niestety leżeć dość długo. Jeżeli masz pecha i próbka (oprócz Twojego kompa) zostanie rozesłana na jakieś stare maszyny albo do osób liczących tylko okazyjnie, to trochę to potrwa. Ostatecznie będzie to data ważności próbki - jest podana w zadaniach.


I jeszcze na koniec mała prośba:
http://www.science-fictio...topic.php?t=747

Fidel-F2 - 3 Sierpnia 2006, 15:47

no to 75 nasze a wedle NURSowej metody aktywnej 74 a im dalej tym trudniej ale damy radę. QCF
dareko - 3 Sierpnia 2006, 15:52

Damy rade! :)
Jestem dobrej mysli. Mysle, ze sporo terminatorow obcych zalapie sie na apel NURSa ktory obiecal opublikowac w najblizszym numerze. Wtedy, systematycznie, mozolnie wle wytrwale doczlapiemy sie do miejsca pierwszego!!!! OCF!!!

LordFury - 3 Sierpnia 2006, 17:49

Dokładnie. Takie ogłoszenie naprawdę może dać kopa - chociaż te naście kompów więcej i już będzie widać różnicę. No ale raczej wszyscy liczymy na więcej niż "naście" :P


PS. Do pierwszego, powiadasz waćpan? :twisted:

Agi - 3 Sierpnia 2006, 18:46

Zainstalowałam wczoraj program i chybz z powodzeniem, bo liczy, ale mam problem z rejestracją w teamie FSFFH. Nie przyjmuje mi adresu email. Podpowiedzcie proszę co mam zrobić.
mawete - 3 Sierpnia 2006, 18:48

jak Ci nie przyjmuje? :shock: tam juz nie ma nic do przyjmowania...
Agi - 3 Sierpnia 2006, 18:58

Widocznie mało techniczna jestem :wink: . Weszłam z Twojego pierwszego posta na FHFFH, a potem po ściągnięciu programu na Join - po wpisaniu adresu email i hasła miałam komunikat o niemożliwości przyjęcia tego zgłoszenia. Zresztą zajrzyj na pw.
Tomcich - 3 Sierpnia 2006, 18:59

Na tej stronie

http://setiathome.berkele...p?teamid=126472

klikasz na join, powinno ukazać się strona z info:

Please note:

* Joining a team gives its founder access to your email address.
* Joining a team does not affect your account's credit.

A pod spodem przycisk Join team, klikasz i powinnaś się dołączyć. :D

Agi - 3 Sierpnia 2006, 19:09

U mnie pokazuje się taki komunikat:

Please log in

HOME PARTICIPATE ABOUT COMMUNITY YOUR ACCOUNT STATISTICS

This function requires that you log in.

Log in with email/password
Email address:
Password:
Change password


Log in with account key
Your account key:
If you don't know your account key, click here.


Stay logged in
Stay logged in on this computer


HOME PARTICIPATE ABOUT COMMUNITY YOUR ACCOUNT STATISTICS
Copyright © 2006 University of California

GAndrel - 3 Sierpnia 2006, 19:14

A podawałaś już gdzieś email i hasło?
LordFury - 3 Sierpnia 2006, 19:35

Żeby móc liczyc, trzeba zrobić trzy rzeczy:
* zainstalowac program liczący
* założyć swoje prywatne konto
* dołączyć ze swoim kontem do drużyny

Zaraz po zainstalowaniu programu i podaniu adresu projektu (http://setiathome.berkeley.edu) poprosił Cię o podanie adresu e-mail i hasła - słowem, o założenie nowego konta.

Jeśli nie podawałaś tego przy pierwszyzm uruchomieniu, to znaczy, że nie założyłaś w ogóle konta. W takim wypadku kliknij tutaj:
http://setiathome.berkele...p?teamid=126472
Będziesz mogła utworzyć nowe konto, które zostanie automatycznie dodane do teamu (więc wykonany zostanie krok trzeci)

Także w samym programie liczącym będziesz musiała podać te dane - kliknij w menu "Tools" i "Przyłącz się do projektu" - tam Cię o wszystko wypyta i przyłączy. Powodzenia!



EDIT:
Zerknąłem jeszcze raz na statystyki teamu no i do okrągłych 100.000 jeszcze tylko kilka dni! Powiedziałbym wręcz, że ten dzień na miano święta forumowego by zasługiwał! Jakieś pomysły na obchody? :P

PS. I RAC też przyzwoity, już dwa razy więcej ode mnie nabijacie. Muszę się postarać nieco bardziej :twisted:

Agi - 3 Sierpnia 2006, 20:14

Dzięki LordFury :!:
Operacja zakończona pomyślnie :mrgreen:

dareko - 3 Sierpnia 2006, 21:15

Lordzie, my sie dopiero rozpedzamy!!! :mrgreen: sie staraj bo niedlugo... wiesz...
Nie ma teama szybszego od sajnsfikszynowego :twisted:

Studnia - 3 Sierpnia 2006, 22:02

No to teraz to i ja dołączyłem... Przeliczmy wszystkie próbki, znajdźmy te ufoki, zabierzmy Jarla i skopmy im te zielone mackowate tyłki :twisted:
Urządzimy sobie kosmiczne Viki :twisted:

NURS - 3 Sierpnia 2006, 22:05

QCG, zaraz 90 tyś klepniemy. Chyba doliczyli te zaległe próbki.
W Syfku zroibie ogłoszonko z komiksem rodiona i odezwą do narodu.
Mam prośbę, napisze ktoś w prostych słowach, jak dolaczyc do teamu?
tak naprawdę dla niedorozwiniętych technolo.

Agi - 3 Sierpnia 2006, 22:10

Niedorozwinięta technologicznie - to ja :wink:
Mam koleljny problem:
Zarejestrowałam konto, dostaję zadanie 100 kredytów, odrzuca mi połączenie.Co robić?
Przperaszam za kłopot, proszę o pomoc.

NURS - 3 Sierpnia 2006, 22:11

ale sciągnęło się? Bo u mnie wciąz pisze, że coś odrzuca a wszystko hula.
Studnia - 3 Sierpnia 2006, 22:14

Wybierasz "Advanced" i tam jest proboj polączenia ponownie.
Agi - 3 Sierpnia 2006, 22:17

Mam całą stonę komunikatów.
Na dole informacja "połączony z localhost"
Zaczął raportować wynik.
Hip :!: Hip :!: Hurra :!:
Będzie dobrze :mrgreen:

LordFury - 4 Sierpnia 2006, 00:03

@Agi55
Tym komunikatem "Połączenie odrzucone" się nie przejmuj - to norma, każdy tak ma. Jeżeli liczy (czyli w "Zadaniach" przeskakują Ci procenty i czas), to jest ok.

Tylko ważne! Upewnij się, że w menu "Activity" masz wybrane "Zawsze uruchomiony" i "Sieć zawsze dostępna" (nie zaszkodzi sprawdzić :D ). Następny etap: optymalizacja - to już musisz w tym temacie poszukać, pisałem o tym i są odpowiednie linki (ale warto, bo to duzo daje!)

Agi - 4 Sierpnia 2006, 00:25

Dzięki LordFury
Na razie procenty "lecą aż miło", a z dostępnością nie ma kłopotów - mam stałe łącze i po prostu nie wyłączam komputera.
Ale w razie potrzeby będę szukać linków i zadawać (czasem pewnie głupie) pytania.

Ixolite - 4 Sierpnia 2006, 01:26

woo, przekroczylem 10.000 :mrgreen:


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group