To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

dalambert - 12 Kwietnia 2011, 15:02

Cóż owy adwokat, pewnie działał jako prawnik na zlecenie, ale moze również jako głęboko wierzący, jak raz Żyd , który rozumie, ze zaczyna się od zdejmowania krzyża , a kończy paleniem i kościołów i synagog.
I polscy biskupi protestowali przeciw dunskim dowcipasom z Mahometa.
A do czego prowadzi sekciarki fanatyzm najlepiej poznać po wyskoku jakiegoś hameryckiego pastorka z Florydy / cała jego sekta to kilkadziesiat osób/ co to Koran spalił - nieugietą otodoksją się wykazał / jaką?/
A teraz wolontariuszy ONZ muslimy w Afganistanie mordują.

Agi - 12 Kwietnia 2011, 15:04

Ice napisał/a
Głównym prawnikiem, który bronił obecności krzyża w miejscach publicznych(tu w szkołach) jest praktykujący Żyd. Podwójnie miło.

W kontekście powyższego przypomniała mi się anegdota:
Orkiestra Filharmonii Warszawskiej pojechała z występami do Nowego Jorku.
Dyrygent tejże rozmawia ze swoim amerykańskim kolegą:
- W mojej orkiestrze gra aż sześciu Żydów, a w pańskiej?
- Nie wiem. Nie liczyłem.

Niestety Ice, "liczenie Żydów" jest objawem antysemityzmu.

dalambert - 12 Kwietnia 2011, 15:07

Agi, To jak czasem, można powiedzieć również, ze liczenie Polaków jest objawem antypolonizmu.
Agi - 12 Kwietnia 2011, 15:08

dalambert, owszem, można tak powiedzieć.
Dla mnie ważne jest jakim człowiekiem jesteś, a nie jakiej narodowości, wyznania, czy koloru skóry.

Ice - 12 Kwietnia 2011, 15:08

Stwierdzenie, że np. w grupie o najwyższym IQ na naszej uczelni znalazło się 9 Żydów i 1 Polak też będzie antysemityzmem? Albo, że w pierwszej dziesiątce jakichś zawodów znalazło się 5 reprezentantów Izraela?
Agi - 12 Kwietnia 2011, 15:10

Ice, celowo i instrumentalnie podkreśliłeś w swojej wypowiedzi narodowość prawnika, która nie ma nic do wykonywanego zawodu.
Ice - 12 Kwietnia 2011, 15:10

Do zawodu nie, ale do przedmiotu procesu tak. I nie narodowość a wyznanie.
Agi - 12 Kwietnia 2011, 15:11

Również nie. Wykonując profesjonalnie swój zawód przekonania religijne odkładasz na bok.
Ice - 12 Kwietnia 2011, 15:18

W medycynie działa klauzula sumienia, zdaje się, że niedługo wejdzie też do farmacji.
Agi, dla mnie to ma wydźwięk pozytywny, w takim razie brawa dla Pana prawnika za profesjonalizm. Ja się cieszę, że w tak ważnej sprawie wsparł nas "starszy brat" i wierzę, że zrobił to, ponieważ wiedział, o co tak naprawdę toczy się walka, a nie tylko z chłodnego profesjonalizmu.

Martva - 12 Kwietnia 2011, 17:43

Ice napisał/a
zdaje się, że niedługo wejdzie też do farmacji.


Oby nie.

Fidel-F2 - 12 Kwietnia 2011, 21:36

Ice napisał/a
Zdążyłem się odzwyczaić od uprzejmości co poniektórych.


Ice, nie zamierzam być uprzejmy w stosunku do złodzieja z ręką w mojej kieszeni tudzież bandyty przykładającego mi nóż do gardła. Masz jakieś pomylone pojęcie na temat savoi vivre.

dalambert napisał/a
Cóż owy adwokat, pewnie działał jako prawnik na zlecenie, ale moze również jako głęboko wierzący, jak raz Żyd , który rozumie, ze zaczyna się od zdejmowania krzyża , a kończy paleniem i kościołów i synagog.
to miałem na myśli pisząc

biznes is biznes, co za różnica co tam wisi i pod jakim się szyldem złodziejski proceder uprawia

Ice - 12 Kwietnia 2011, 21:55

Fidel, akurat w tym wypadku nie o Ciebie mi chodziło, widocznie dwóch statecznych panów musiało się na kimś wyładować frustracje. :wink:
Fidel-F2 - 12 Kwietnia 2011, 21:59

Ice napisał/a
Fidel, akurat w tym wypadku nie o Ciebie
a to szkoda, bo jeśli idzie o kościół, to staram się być nieuprzejmy. Sumienie nie pozwala mi inaczej.
Jedenastka - 13 Kwietnia 2011, 08:24

Ice napisał/a
Stwierdzenie, że np. w grupie o najwyższym IQ na naszej uczelni znalazło się 9 Żydów i 1 Polak też będzie antysemityzmem?
A znalazło się? Genetyka to delikatny temat.
aniol - 13 Kwietnia 2011, 08:45

Ice napisał/a
Stwierdzenie, że np. w grupie o najwyższym IQ na naszej uczelni znalazło się 9 Żydów i 1 Polak też będzie antysemityzmem? Albo, że w pierwszej dziesiątce jakichś zawodów znalazło się 5 reprezentantów Izraela?

nie, o ile nie dorzucisz do tego pogardliwego komentarza typu "pejsaci to sie wszedzie wkreca" czy cos w tym stylu
a twoja "podwojna radosc" wlasnie jest takim niepotrzebnym komentarzem

sfrustrowany starszy pan

Ice - 13 Kwietnia 2011, 08:47

Jedenastka,nie wiem, nie liczyłem. :wink: To miał być przykład, że liczenie nie musi oznaczać anty-, może równie dobrze oznaczać filo-.

Aniol, ja nie wiem, gdzie Ty tam widzisz pogardę, ale to już Twój problem.

Jedenastka - 13 Kwietnia 2011, 08:51

Ice, masz coś więcej do powiedzenia o filosemityzmie? Tylko żebyś nie pomieszał z anty...
Zawsze możemy porozmawiać o matematyce (czyli liczeniu) ale to chyba nie w tym temacie :wink:

Ice - 21 Kwietnia 2011, 11:31

http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

Gość Niedzielny najlepiej sprzedającym się tygodnikiem w Polsce. Szczerze mówiąc nie wiedziałem o tym. :D

Agi - 21 Kwietnia 2011, 12:03

Szczerze mówiąc, nie dziwię się zważywszy na sposób dystrybucji.
Adanedhel - 22 Kwietnia 2011, 08:44

Oraz to, że wiele mediów zaczyna stawiać na internet.
Jedenastka - 22 Kwietnia 2011, 12:00

Ice napisał/a
Gość Niedzielny najlepiej sprzedającym się tygodnikiem w Polsce.

Nic dziwnego. Papier dla mas.

feralny por. - 27 Kwietnia 2011, 09:32

http://www.youtube.com/wa...player_embedded
http://www.youtube.com/wa...player_embedded
To chyba jest na serio. Jestem pod wrażeniem.

Fidel-F2 - 27 Kwietnia 2011, 09:41

jeśi lubuje się w czarnych kolorach :mrgreen: :mrgreen:

w skrócie emo co za emfaza :mrgreen:

całość :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Adanedhel - 27 Kwietnia 2011, 09:48

Rękami i nogami podpisuję się pod Twoim komentarzem :mrgreen:
Matrim - 27 Kwietnia 2011, 09:57

Ja bym chciał zagrać w to Diabolo.
Adanedhel - 27 Kwietnia 2011, 09:59

A zaraz potem w Pokemony, co?
Matrim - 27 Kwietnia 2011, 10:01

Nie, bardziej mnie ten tytuł RPG zaintrygował.
Adanedhel - 27 Kwietnia 2011, 10:02

Rozbój, Palenie, Grabież?
dalambert - 27 Kwietnia 2011, 10:08

Rabunek, Pier***, Gwałt ?
Adanedhel - 27 Kwietnia 2011, 10:09

O właśnie, nie byłem pewien tytułu.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group