To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

jewgienij - 6 Marca 2011, 15:13

Bo z KK nie mamy obiektywnej korzyści, tak jak nie mamy z Mormonów, Adwentystów, Scjentologów czy Ufologów
Z prawa i opieki medycznej- owszem, mimo niedoskonałości.

Ice - 6 Marca 2011, 15:18

jewgienij napisał/a
Bo z KK nie mamy obiektywnej korzyści, tak jak nie mamy z Mormonów, Adwentystów, Scjentologów czy Ufologów
Z prawa i opieki medycznej- owszem, mimo niedoskonałości.


Wierni korzyść mają.

Czyli co:

idea pożyteczna+w praktyce dużo patologii= idea cacy
idea niepożyteczna+ w praktyce dużo patologii= idea bebe
:?:

jewgienij - 6 Marca 2011, 15:30

Ice napisał/a
jewgienij napisał/a
Bo z KK nie mamy obiektywnej korzyści, tak jak nie mamy z Mormonów, Adwentystów, Scjentologów czy Ufologów
Z prawa i opieki medycznej- owszem, mimo niedoskonałości.


Wierni korzyść mają.


Ale nie samymi wiernymi świat stoi.
Nikt nie obrazi się na medycynę, bo byli źli sanitariusze i lekarze.
Jaki pożytek z KK mają muzułmanie, buddyści, ateiści itp. Żadnych. Jaki cel uświęca środki? Zbawienie? To delikatna sprawa, bo obowiązuje tylko w Waszym zbiorze. Wasze przekonania, które są umowne, na czym zresztą polega wiara, mają pretensje do bycia zasadami konstytuującymi świat. A to tylko wiara i widzimisię, nie konkretniejsza niż wiara Zeusa, duchy, gadoidalnych okupantów z Plejad.

Ice - 6 Marca 2011, 15:32

Powtórzę pytanie, bo chciałbym usystematyzować tok myślenia:

Czyli co:

idea pożyteczna+w praktyce dużo patologii= idea cacy
idea niepożyteczna+ w praktyce dużo patologii= idea bebe
:?:

jewgienij - 6 Marca 2011, 15:34

Mniej więcej
NURS - 6 Marca 2011, 15:41

Ice napisał/a
Wiesz, jakoś nie widać, by ludzie na służbę zdrowia reagowali tak, jak Ty na Kościół Katolicki.
I właśnie o tym różnym podejściu mówię, sądownictwo, medycyna, no trudno, jest jak jest trzeba reformować, KK-walimy na oślep maczugą.


nie, no skąd. nie reagują :-)
http://www.pomorska.pl/ap...ROWIE/772397024
poczytaj, kim jest ten pan. Ludzie skarżą, sądzą się, i potępiają.
Gdzie ty żyjesz, Ice? :twisted:

możesz wskazać walenie na oslep w przypadku KK? Każdy z powodów dyskusji tutaj, to konkretny przypadek oszustw, przestępstw albo wystepków osób w sutannach. Oprócz fidela nikt nie atakuje tutaj na oslep a i on, jakby na to nie patrzeć, wypowiada się pod konkretami.

Ice - 6 Marca 2011, 16:04

jewgienij napisał/a
Mniej więcej


Mniej więcej to są podwójne standardy moralne.


NURS napisał/a

możesz wskazać walenie na oslep w przypadku KK?


Chociażby Twoje generalizujące określenia jak "stado zboczeńców". Albo sytuacja w której nie chciałeś przyjąć do wiadomości, że przypadki pedofilii mogły zostać ujawnione, bo sprawa doszła "do kogoś uczciwego", tylko doszukiwałeś się w tym drugiego lub trzeciego dna.

Pewnie, że ludzie walczą z patologiami w służbie zdrowia, tylko na ogół wynika to osobistych szkód, a nie z poczucia "misji". (mam nadzieję, że nie poczujesz się urażony)

jewgienij - 6 Marca 2011, 16:16

Ice napisał/a
jewgienij napisał/a
Mniej więcej


Mniej więcej to są podwójne standardy moralne.


Życie nie je bajka :D Inaczej byśmy przykładali takie same miary dla straży pożarnej, co dla wyznawców i czcicieli ognia

Ice - 6 Marca 2011, 16:18

Miło, że otwarcie to przyznajesz, tylko może to troszeczkę komplikować dyskusję. ;P:
jewgienij - 6 Marca 2011, 16:21

Wyznaję, bo to rzeczywistość.
Dyskutować o czymś, czego nie ma, a tylko się umawiamy, że jest, do niczego nie prowadzi.

Jedenastka - 9 Marca 2011, 19:08

Ice napisał/a
Uważam, że katolik z Częstochowy nie czuje wyższości nad katolikiem ze Szczecina, ani katolik polski niższości wobec dajmy na to katolika włoskiego. Uwierz mi, o własny ogródek nie dba się po to, żeby sąsiada szlag trafił.

Według mnie napisałeś nieprawdę Ice.
Skoro zacząłeś porównywać do ogródka to może powiesz dlaczego albo po co niektórzy wrzucają kamyki do ogródków sąsiadów?

baranku, kościół bez ludzi istnieje.
Na przykład wtedy gdy nie jest odprawiana msza św.

Kai - 9 Marca 2011, 20:40

Jedenastka napisał/a
baranku, kościół bez ludzi istnieje.
Chyba, że mówisz o budynku.
Jedenastka - 9 Marca 2011, 21:02

Zdjęcie z wizyty w Częstochowie:




Brama Jana Pawła II.
Nowa technologia i tradycja :wink:

Ice - 11 Marca 2011, 16:07

Jedenastka napisał/a
[
Skoro zacząłeś porównywać do ogródka to może powiesz dlaczego albo po co niektórzy wrzucają kamyki do ogródków sąsiadów?


Jedenastka, tak uważam, nigdy nie spotkałem się z takim zachowaniem w obrębie jednej religii. W relacjach między różnymi religiami już prędzej.

Jedenastka - 12 Marca 2011, 08:01

Przyjmuję do wiadomości Twój punkt widzenia, Ice.

Skoro znów mowa o innych religiach, przypomniała mi się Algieria, kwiecień 2009 roku, gdy na Wielkanoc pojechałam odwiedzić siostrę.
Wybraliśmy się na kilkudniową wycieczkę na pogranicze pustyni.
W pokoju hotelowym podziwiałam cenne wskazówki:


Ice - 10 Kwietnia 2011, 21:13

O kurczę, taka posucha w tym temacie gdy mnie nie było? :D

Aż dziwne, że bez echa przeszedł wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który uznał, że krzyże w szkołach nie obrażają uczuć religijnych. :D
Co ciekawe, na ogłoszeniu wyroku nie pojawił się jeden z jego głównych "obrońców krzyża", gdyż jest praktykującym Żydem, a ogłoszenie wyroku zastałoby go w połowie szabasu.

Jedenastka - 10 Kwietnia 2011, 21:40

Ice napisał/a
O kurczę, taka posucha w tym temacie gdy mnie nie było? :D

Dzięki Bogu, że to dlatego, że Cię nie było.
Myślałam, że wszyscy w skupieniu modlą się zgodnie z kierunkiem strzałki i dlatego taka cisza w temacie :wink:

Adanedhel - 11 Kwietnia 2011, 08:35

Lubię hasło "uczucia religijne". Niewiele jest haseł równie pozbawionych sensu.
Fidel-F2 - 11 Kwietnia 2011, 08:43

+1
Marcin Robert - 11 Kwietnia 2011, 12:10

Adanedhel napisał/a
Lubię hasło uczucia religijne. Niewiele jest haseł równie pozbawionych sensu.


Pełna zgoda! To fikcja ewidentnie służąca cenzurze wszelkiej krytyki konserwatyzmu religijnego. Może bojkot?

NURS - 11 Kwietnia 2011, 12:15

Zwłaszcza, ze oni rania moje uczucia religijne robiąc cyrk :-)
Jedenastka - 11 Kwietnia 2011, 17:32

Ice napisał/a
Aż dziwne, że bez echa przeszedł wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który uznał, że krzyże w szkołach nie obrażają uczuć religijnych. :D

Cieszysz się, tak?

Ice napisał/a
Co ciekawe, na ogłoszeniu wyroku nie pojawił się jeden z jego głównych obrońców krzyża, gdyż jest praktykującym Żydem, a ogłoszenie wyroku zastałoby go w połowie szabasu.

Nie bardzo rozumiem tę część Twojej wypowiedzi.

Ja też mam problem ze zrozumieniem znaczenia "uczuć religijnych", mniej więcej taki:
http://realiaszaraka.blog...-religijne.html
Ten artykuł to wciąż aktualny jest? :shock:

I jeszcze (tak dla przypomnienia...) jak to było z Madonną:
http://warszawa.gazeta.pl..._wyjasnien.html

Ice - 11 Kwietnia 2011, 18:12

Jedenastka napisał/a
Ice napisał/a
Aż dziwne, że bez echa przeszedł wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który uznał, że krzyże w szkołach nie obrażają uczuć religijnych. :D

Cieszysz się, tak?


Bardzo :D

[quote="Jedenastka"]
Ice napisał/a
Co ciekawe, na ogłoszeniu wyroku nie pojawił się jeden z jego głównych obrońców krzyża, gdyż jest praktykującym Żydem, a ogłoszenie wyroku zastałoby go w połowie szabasu.

Nie bardzo rozumiem tę część Twojej wypowiedzi.

Głównym prawnikiem, który bronił obecności krzyża w miejscach publicznych(tu w szkołach) jest praktykujący Żyd. Podwójnie miło.

Fidel-F2 - 11 Kwietnia 2011, 20:35

biznes is biznes, co za różnica co tam wisi i pod jakim się szyldem złodziejski proceder uprawia
aniol - 11 Kwietnia 2011, 23:52

Ice napisał/a


Głównym prawnikiem, który bronił obecności krzyża w miejscach publicznych(tu w szkołach) jest praktykujący Żyd. Podwójnie miło.

w sumie to zgadzam sie z Fidelem - papugie za jedno kogo i czego broni - grunt zeby mu za to zaplacili - taka profesja
natomiast twoja wypowiedz - wybacz - ale jest jakby to delikatnie powiedziec... smierdzaca
to pisalem ja - Zyd mianowany

NURS - 12 Kwietnia 2011, 08:47

Ice napisał/a


Głównym prawnikiem, który bronił obecności krzyża w miejscach publicznych(tu w szkołach) jest praktykujący Żyd. Podwójnie miło.


Brunatna koszulka wyprana? Glany nasmarowane? :-)
A poważniej mówiąc, skoro to praktykujący Żyd (rozumiem, że wyznający judaizm a nie praktykant w kancelarii) to tylko przykład na to, że moralnie wyprzedza kogoś takiego jak ty, i to o lata świetlne, bo potrafi wznieść się ponad swoje uprzedzenia rasowe i religijne traktując swój zawód poważnie.

jewgienij - 12 Kwietnia 2011, 12:13

To kolejny pseudokatolik, który psuje opinię wszystkim autentycznym wyznawcom.
Ice - 12 Kwietnia 2011, 14:32

O co Wam trzem wyżej chodzi??? :shock:
dalambert - 12 Kwietnia 2011, 14:34

Czujni Inkwizytorzy , każdemu w gacie popatrzą, antysemity szukając , ot komisary hulają i tyle ;P:
Ice - 12 Kwietnia 2011, 14:55

Zdążyłem się odzwyczaić od uprzejmości co poniektórych.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group