To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

merula - 3 Marca 2011, 11:01

a tak poza tym, to miło Cię zobaczyć po przerwie :D
NURS - 3 Marca 2011, 11:05

dareko napisał/a
Ice napisał/a
No i wyrażaj się jakoś kulturalnie, nie jesteś u siebie w domu.


A to dobre.....

.


Zwlaszcza, że to jakby mój dom, nie? :-)

dareko - 3 Marca 2011, 11:07

merula napisał/a
a tak poza tym, to miło Cię zobaczyć po przerwie :D


Dzieki, mi Was tez :)


NURS napisał/a
Zwlaszcza, że to jakby mój dom, nie? :-)


No wlasnie to rozbawilo mnie najbardziej :)

merula - 3 Marca 2011, 11:14

ojtam, ojtam, nie bądźcie tacy drobiazgowi :mrgreen:
Agi - 3 Marca 2011, 12:24

Nie kwestionuję prawa uczelni katolickiej do dobierania sobie personelu, uderzyła i zniesmaczyła mnie przytoczona w artykule argumentacja
Cytat
Władze uczelni stwierdziły, że sprawa nie zakończyłaby się zwolnieniem, gdyby profesor nie upublicznił swojej orientacji na blogu - czytamy na stronach huffingtonpost.com.

ivaine - 3 Marca 2011, 13:18

Ice napisał/a
Martva, tak myślałem, że ktoś niedługo wyskoczy z populizmem o głodnych dzieciach, ale nie spodziewałem się, że to będziesz Ty.

:shock: Głodu to Ty nigdy nie odczułeś, prawda? A miłosierdzie jest Ci znane tylko ze słownikowej definicji?

E: błąd w cytowaniu

jewgienij - 3 Marca 2011, 15:57

Ice napisał/a
Martva, tak myślałem, że ktoś niedługo wyskoczy z populizmem o głodnych dzieciach, ale nie spodziewałem się, że to będziesz Ty.


Nie wiedziałem, że hasło "głodne dzieci" to dla KK i wiernych populizm. Miłość bliźniego pewnie też jest hasłem wyborczym i PiArem.

Taki z Ciebie chrześcijanin, jak ze mnie Dalajlama. Nawet nie umiesz o Kościele inaczej mówić niż w kategoriach politycznych.

Z innej beczki :wink:
Abp Sławoj Leszek Głódź i jego rezydencja w Starych Szkotach. Finansowane to jest przez Urząd Marszałkowski( 132, 3 tys. złotych) i Sejmik Województwa Pomorskiego ( 155, 7 tys. złotych). Dotacje przyznane oficjalnie na wymianę i naprawę stolarki :) Na złote kurki u wanny już zabrakło, bo kryzys.

Jedenastka - 3 Marca 2011, 16:04

Ice napisał/a
Jak potrzeba, to Mszę można odprawić na odwróconym kajaku i zawsze taka Msza będzie lepsza od jej braku, ale, jeżeli kryterium tego, że jest to kajak a nie ładnie przystrojony ołtarz, jest wyłącznie lenistwo, dziadostwo i wąż w kieszeni, to jest to złe podejście.

Ice, potrafisz wskazać drogę do złotego środka? :wink:

jewgienij - 3 Marca 2011, 16:06

Jedenastka napisał/a
Ice napisał/a
Jak potrzeba, to Mszę można odprawić na odwróconym kajaku i zawsze taka Msza będzie lepsza od jej braku, ale, jeżeli kryterium tego, że jest to kajak a nie ładnie przystrojony ołtarz, jest wyłącznie lenistwo, dziadostwo i wąż w kieszeni, to jest to złe podejście.

Ice, potrafisz wskazać drogę do złotego środka? :wink:


"Złoty środek" najlepiej jakby był ze złota :wink:

dareko - 3 Marca 2011, 16:07

Ladny, zloty kajak?
Ice - 3 Marca 2011, 22:05

Jedenastka napisał/a

Ice, potrafisz wskazać drogę do złotego środka? :wink:



Jedenastka
, oczywiście, jak komuś piana nie przysłania oczu to zauważy i bogate suknie w Częstochowie i jedną z większych organizacji charytatywnych w tym kraju jaką jest Caritas, noclegownie Św. Brata Alberta, zbiórki w parafiach dla potrzebujących rodzin etc.


jewgienij, a może wrócimy do dyskusji na temat w jaki sposób elementy narodowe wykluczają wiernych i przekształcają wspólnotę religijna we wspólnotę plemienną?

NURSie, nie wiedziałem, że michnikowszczyzna to taka straszna obraza, w pewnych kręgach to za pewne jest komplement. Nie użyłem tego określenia jako epitet, tylko jako opis pewnego stanu umysłu, którego nie lubię. Urażony tym określeniem poczułeś się tylko Ty, reszcie rozmówców najwyraźniej elementy narodowe w religii zwisają lub powiewają. No jeszcze jewgienij nie doprecyzował swojego stanowiska w tej sprawie. Co do pogardy do przeciwników to chyba rzeczywiście jest to, co odróżnia mnie od Ciebie.

Fidel-F2 - 3 Marca 2011, 22:11

Ice napisał/a
oczywiście, jak komuś piana nie przysłania oczu to zauważy i bogate suknie w Częstochowie i jedną z większych organizacji charytatywnych w tym kraju jaką jest Caritas, noclegownie Św. Brata Alberta, zbiórki w parafiach dla potrzebujących rodzin etc.
ludzki pan, jak już okradnie to potem nawet nakarmi
Ziemniak - 3 Marca 2011, 22:25

Ice napisał/a
jedną z większych organizacji charytatywnych w tym kraju jaką jest Caritas

Wiesz Ice, bardzo mnie ciekawi, jaki procent zebranych pieniędzy przeznacza Caritas na wspomaganie biednych, a jaki na swoje potrzeby. Zgodnie z ustawą każda fundacja powinna publikować takie sprawozdania, ale sprawozdań Caritasu próżno szukać w sieci. I właśnie dlatego Caritas jest w moich oczach całkowicie niewiarygodny.

Ice - 3 Marca 2011, 22:29

3 sekundy + wujek google?

http://www.caritas.pl/news.php?id=9046&d=59

Fidel-F2 - 3 Marca 2011, 22:29

Ziemniak, tak działa cały KK przecież, organizacja o ogromnym majątku, której nikt nie kontroluje, nie płaci podatków, itp. Zyczajna mafia.
dalambert - 3 Marca 2011, 22:46

Fidel-F2, Przeczytaj sprawozdanie Caritas podane przez Ice,
W roku sprawozdawczym na pomoc i dzieła miłosierdzia wydali 384 500 000 zł.
I na litość znajdź sobie inny temat do wrzasków.

Fidel-F2 - 3 Marca 2011, 22:50

wiesz, jakoś im nie ufam
złodziejowi się nie ufa

feralny por. - 3 Marca 2011, 22:52

Przypomina mi się pewien cytat:
Cytat
Kiedy patrzę, obojętnie z jakiego dystansu, widzę facetów zgarniających forsę. Nie widzę raju ani świętych, ani aniołów. Widzę ludzi, którzy robią forsę na każdym ludzkim odruchu i na każdej ludzkiej tragedii
Miał facet zmysł obserwacji.
Ziemniak - 3 Marca 2011, 23:44

dalambert napisał/a
na pomoc i dzieła miłosierdzia wydali 384 500 000 z


A zebrali 453 000 000. Niezłe przebicie :?

Jedenastka - 4 Marca 2011, 07:15

Ice napisał/a
oczywiście, jak komuś piana nie przysłania oczu to zauważy i bogate suknie w Częstochowie i jedną z większych organizacji charytatywnych w tym kraju jaką jest Caritas, noclegownie Św. Brata Alberta, zbiórki w parafiach dla potrzebujących rodzin etc.

Oczywiście. Można również zauważyć co wskazuje prawa dłoń NMP na Jasnogórskim Obrazie :wink:

NURS - 4 Marca 2011, 08:22

Ice napisał/a
NURSie, nie wiedziałem, że michnikowszczyzna to taka straszna obraza, w pewnych kręgach to za pewne jest komplement.


Już tylko to zdanie pokazuje, jak fałszywe jest to, co piszesz. Nie wiedziałeś? Idę o zakład, ze bardzo chciałeś, aby kogoś zabolało.

Cytat
Nie użyłem tego określenia jako epitet, tylko jako opis pewnego stanu umysłu, którego nie lubię. Urażony tym określeniem poczułeś się tylko Ty, reszcie rozmówców najwyraźniej elementy narodowe w religii zwisają lub powiewają.


I kolejna kula w płot, mnie akurat to nie obraża, co byś wiedział, gdybyś zapoznał się dokładniej z moimi wypowiedziami np. w ciszy wyborczej. :twisted: Byłem jedynym, który zwrócił ci uwagę na to, ze określasz rozmówców pejoratywnymi według ciebie określeniami. Tyle razy to wałkowaliśmy na tym forum, że reszta nie musiała się powtarzać.

Cytat
No jeszcze jewgienij nie doprecyzował swojego stanowiska w tej sprawie. Co do pogardy do przeciwników to chyba rzeczywiście jest to, co odróżnia mnie od Ciebie.


Ok, to prawda. Ja z tobą rozmawiam, ty mnie próbujesz zgnoić. Ten post też jest tego dowodem, i poprzednie. Choćby uwaga o tym jak mam się zachowywac na forum. Nie jesteś pierwszym ani ostatnim dyskutantem, który nie mając argumentów na poparcie swoich tez próbuje ośmieszać rozmówców. Ale tutaj to już od bardzo dawna nie działa.

Ice - 4 Marca 2011, 09:07

Ziemniak napisał/a

A zebrali 453 000 000. Niezłe przebicie :?


Myślisz, że takie przebicie procentowo odbiega od przebicia innych wielkich organizacji charytatywnych? Warto by to sprawdzić, jakby ktoś miał czas. Różnica robi wrażenie, ale koszta w przypadku tak wielkich przedsięwzięć pewnie też.

NURS, w taki razie przepraszam, natomiast chętnie poznałby Twoje argumenty, dlaczego, jako wierzącego, nie będącego członkiem wspólnoty katolików, do furii doprowadza Cię to, że ta wspólnota wprowadza u siebie elementy narodowe. Według mnie, katolicy, jako "podzbiór" Polaków, maja do tego prawo, tak jak każda inna organizacja/wspólnota, gdyż w żaden sposób nie krzywdzi to innych. Symbole/elementy narodowe są obecne na spotkaniach wielu otwartych lub zamkniętych wspólnot i w żaden sposób nie czuję się przez to pominięty czy wykluczony jako Polak nie będący członkiem takiej grupy.

jewgienij - 4 Marca 2011, 10:22

Ice napisał/a


jewgienij, a może wrócimy do dyskusji na temat w jaki sposób elementy narodowe wykluczają wiernych i przekształcają wspólnotę religijna we wspólnotę plemienną?


Pisałem już o tym dwa razy na poprzedniej stronie, nie będę powtarzał.
Dodam tylko, że religia nie jest służebna wobec polityki ani narodowych sentymentów. Czemu nie umieścić na ołtarzu jeszcze nart Adama Małysza albo bolidu Kubicy? Przecież też bliskie naszemu sercu i dumie. Skoro nie rozumiesz, że to profanacja, to nie mamy chyba możliwości się spierać.
Dla mnie to taniec wokół złotego cielca, odwracający uwagę od istoty religii, przekształcający ją w szopkę.

Gdybym był polskim katolikiem mieszkającym w Bawarii, to przykro byłoby mi słuchać, jak się podkreśla Papież-Niemiec, Matka Boska królowa Reichu czy monachijska, a Niemcy Jezusem Europy. Pomyślał bym, że chwalą samych siebie, a nie Boga. I że trafiłem na wiec z elementami religii, a nie na nabożeństwo.

Jedenastka - 4 Marca 2011, 10:26

jewgienij napisał/a
Dla mnie to taniec wokół złotego cielca, odwracający uwagę od istoty religii, przekształcający ją w szopkę.

Zgadzam się z Tobą.
http://www.brewiarz.katol...lnia/nsnmp.php3

Ice - 4 Marca 2011, 10:50

jewgienij napisał/a

Gdybym był polskim katolikiem mieszkającym w Bawarii, to przykro byłoby mi słuchać, jak się podkreśla Papież-Niemiec, Matka Boska królowa Reichu czy monachijska, a Niemcy Jezusem Europy. Pomyślał bym, że chwalą samych siebie, a nie Boga. I że trafiłem na wiec z elementami religii, a nie na nabożeństwo.


A mi by przykro nie było, raczej czułbym zadowolenie, że tak rożne narody łączy wspólna wiara. Mówiłeś o dzieleniu i wykluczaniu, antagonizowaniu społeczności,a teraz nagle przerzuciłeś się na profanację.

Nigdy nie słyszałem w kościele stwierdzenia by Polska była Jezusem Europy, do Matki Boskiej Królowej Polski modlitwy odprawia się o tak ekstremalnych godzinach, że chyba kilka razy w życiu trafiłem, a sformułowanie "Papież-Polak" słyszałem tylko w kontekście wdzięczności i podziękowania. Na ogół jedyne wspomnienie o papieżu w liturgii to "razem z naszym papieżem ..."

dalambert - 4 Marca 2011, 10:52

Ice napisał/a
Gdybym był polskim katolikiem mieszkającym

jewgienij, i tu jest sedno sprawy , Gdybyś był !

gauss - 4 Marca 2011, 11:54

Zauważyłem, że tematyka religii oraz polityki niesie ze sobą tyle ładunku emocjonalnego, że za każdym razem kiedy na forach albo nawet w rozmowie ze znajomymi pojawia się któryś z tych tematów zaczyna się słowna przepychanka mająca niewiele wspólnego z dyskusją.
Fidel-F2 - 4 Marca 2011, 12:00

gauss napisał/a
Zauważyłem, że tematyka religii oraz polityki niesie ze sobą tyle ładunku emocjonalnego, że za każdym razem kiedy na forach albo nawet w rozmowie ze znajomymi pojawia się któryś z tych tematów zaczyna się słowna przepychanka mająca niewiele wspólnego z dyskusją.
cóż, za przenikliwość, na bank musisz być co najmniej doktorem socjologii
gauss - 4 Marca 2011, 12:19

Fidel-F2 napisał/a
gauss napisał/a
Zauważyłem, że tematyka religii oraz polityki niesie ze sobą tyle ładunku emocjonalnego, że za każdym razem kiedy na forach albo nawet w rozmowie ze znajomymi pojawia się któryś z tych tematów zaczyna się słowna przepychanka mająca niewiele wspólnego z dyskusją.
cóż, za przenikliwość, na bank musisz być co najmniej doktorem socjologii


Używasz komputera, na bank musisz być informatykiem

Ice - 4 Marca 2011, 12:22

Gauss, nie przejmuj się, ten typ tak ma, generalnie spodziewaj się marnych prowokacji, wulgarnego słownictwa i tym podobnych.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group