To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

Ice - 1 Marca 2011, 21:25

Które? Opowiedziałeś jakąś sytuację ze swojego podwórka,która niby o czymś ma świadczyć, ale sam nie jesteś w stanie powiedzieć o czym?
Adanedhel - 1 Marca 2011, 21:26

To przeczytaj całą rozmowę, to naprawdę nie takie długie i trudne...
Jedenastka - 1 Marca 2011, 21:26

Przy śniadaniu w sanatorium słyszałam dziś opowieści o nadużywaniu alkoholu przez księży w pewnej parafii bydgoskiej.
Trudno w to uwierzyć ale cóż, przykład podobno prawdziwy :(

Ice - 1 Marca 2011, 21:30

Dalej nie rozumiem, ale w końcu jestem przedstawicielem ciemnogrodu.
Adanedhel - 1 Marca 2011, 21:33

Świetna zagrywka z tym ciemnogrodem. Normalnie na 5+.
Nie mam zamiaru tłumaczyć komukolwiek ciągu myślowego, który wg mnie powinien być oczywisty.

Jedenastka - 1 Marca 2011, 21:34

:wink:
Ice napisał/a
Dalej nie rozumiem, ale w końcu jestem przedstawicielem ciemnogrodu.
Ice, mam nadzieję, że się nie przejmujesz.
Byłeś kiedyś w Częstochowie? Podoba Ci się Obraz?

Ice - 1 Marca 2011, 21:37

Byłem w dzień, obraz był zakryty, natomiast sam klasztor robi wrażenie.
Fidel-F2 - 1 Marca 2011, 21:44

Jedenastka napisał/a
Przy śniadaniu w sanatorium słyszałam dziś opowieści o nadużywaniu alkoholu przez księży w pewnej parafii bydgoskiej.
Trudno w to uwierzyć ale cóż, przykład podobno prawdziwy
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jedenastka - 2 Marca 2011, 07:24

O, Fidelek, jak miło ;P:

Ice napisał/a
Byłem w dzień, obraz był zakryty, natomiast sam klasztor robi wrażenie.
Nie rozumiem. Ja też byłam w dzień. Obraz był zakryty, owszem, ale to była suknia, o której wspominałam. Mówiąc ogólnie zakryty był bogactwem.
Trafiłeś tam w dzień gdy był zasłonięty dla wierzących?

W muzeum są dwa trony papieskie.
Nie zrobłam fotki (w muzeum nie wolno) i nie usiadłam na żadnym.

Fidel-F2 - 2 Marca 2011, 07:54

Parę razy jadłem obiad w refektarzu klasztoru na Jasnej Górze. :)
Ice - 2 Marca 2011, 07:58

Jedenastka, jeżeli pytasz, czy razi mnie przepych i udział elementów nazwijmy to narodowych, to nie, nie razi. Jest to sposób wzmacniania wspólnoty i docenienia wagi spraw, które rozpatrujemy (zbawienie duszy, życie po śmierci, Bóg(Fidel, daruj sobie)). Tak jak porządny strój jest wyrazem szacunku dla gospodarza, czysty dom wyrazem szacunku dla gościa, a nieup**** stół wyrazem szacunku dla telewidza. Do tego dochodzi element samodoskonalenia się w postaci walki z własną zachłannością.
Jedenastka - 2 Marca 2011, 08:03

Rany boskie, dobrze że muszę iść na śniadanie :mrgreen:

Fidel-F2 napisał/a
Parę razy jadłem obiad w refektarzu klasztoru na Jasnej Górze. :)

Cieszę się, że Cię tu widzę.

Rafał - 2 Marca 2011, 08:36

Jedenastka napisał/a
Nie rozumiem. Ja też byłam w dzień. Obraz był zakryty, owszem, ale to była suknia, o której wspominałam.
Jedenastka, sama ikona jest dość ciemna, malowana na desce, tradycyjnie ozdabiana jest tzw.sukienkami, których jest kilkanaście, bursztynowa, rubinowa, diamentowa itd. Sam obraz jest zazwyczaj zasłonięty opuszczaną tablicą ochronną z blachy tłoczonej we wzór samego obrazu i to najczęściej widzą turyści. Odsłonięcie obrazu odbywa się podczas mszy, apeli i innych uroczystości.
Fidel-F2 - 2 Marca 2011, 08:55

Rafał, przestań niedobry ty
NURS - 2 Marca 2011, 09:00

Ice napisał/a
NURSie, serce rośnie, gdy czyta się Ciebie, wypowiadającego się czego chce Bóg, a czego nie chce, co zbliża do Boga, a co nie :D

Witaj Jedenastka, pamięć dobra, ale czasu mało :wink:


Skoro Bóg stworzył mnie na swój obraz i podobieństwo, to przypuszczam, ze rozumujemy podobnie :twisted:
Poza tym ja nie pisze, ze wiem, czego chce Bóg, tylko, że ludzie, którzy calym swoim życiem zaprzeczają temu, co rzekomo przekazał nam w piśmie świętym, na pewno go nie reprezentują. Proste, jeśli jest inaczej, bibliami można utykać szpary w oknach, zeby nie wiało, bo - to wynika z twojej wypowiedzi pośrednio - nie ma w nich słowa prawdy i prawdziwym kapłanem jest ten, który zgwałci najwięcej dzieci.

Rafał - 2 Marca 2011, 09:02

Ależ trzeba nieść Kaganek Oświaty i takie tam :D
NURS - 2 Marca 2011, 09:06

Jedenastka napisał/a
Nursie, ja nie mówię, że wśród księży kościoła katolickiego nie ma pedofilów.
Nie mówię także, że nie ma homoseksualistów.
Wiem także o tym, że mają, hmmm..., mówiąc ogólnie, kobiety :mrgreen: .
Że mają dzieci.
Mają także niezłe samochody, mieszkają wygodnie i dobrze się odżywiają.
Coś jeszcze?
.


A wytłumacz mi co ich uprawnia do twierdzenia, że sa łącznikiem między Tobą a Bogiem? To, ze jakiś pedofil ich wyświęcił? Albo homoseksualista. albo malwersant i złodziej (patrz przekręty w komisji majątkowej) albo babiarz?
Przecież to, co wypisałaś (nawet obżarstwo jest wedle tego co głosza jednym z cięższych grzechów) skreśla ich z moralnego punktu widzenia z bycia kapłanami. To nie ja a oni przysięgali (przysięgali) żyć według innych zasad i ponoć oddali się Bogu.

Ice - 2 Marca 2011, 09:16

Scheda po apostołach i 2000 lat ciągłości religii. :wink:
Fidel-F2 - 2 Marca 2011, 09:17

a po trylobitach co mają?
Ice - 2 Marca 2011, 09:24

Nie wiem, liczę, że jako ekspert mi powiesz.
NURS - 2 Marca 2011, 09:25

Ice napisał/a
Scheda po apostołach i 2000 lat ciągłości religii. :wink:


A skoro już jesteśmy przy temacie schedy, którzy apostołowie byli pedofilami, którzy homoseksualistami a krzórzy kradli?
Obawiam się, ze ja jestem bliższy temu, co oni mówili, niż dzisiejsi pseudokapłani.

Judaizm, hinduizm i jeszcze parę innych wyznań ma znacznie dłuższą historię, niż chrześcijaństwo, czy to ma być dowód na ich wyższość?

Ice - 2 Marca 2011, 09:28

Paweł prześladował chrześcijan, Judasz zdradził, Piotr 3 razy zaparł się wiary. Ideałów nie ma.
NURS - 2 Marca 2011, 09:31

Są.
Np. Budda. Albo Jezus.

Ice - 2 Marca 2011, 09:34

Mówiłem o ludziach--->kapłanach-->apostołach. Rozmawiamy o pośrednikach.
feralny por. - 2 Marca 2011, 09:37

NURS, ale własciwie dlaczego zakładsz, że bóg nie popiera tego co robią jego kapłani, albo że jest w czymkolwiek lepszy od nich. Może pedofile, i złodzieje są mili bogu, skad pewność, że nie?
dalambert - 2 Marca 2011, 09:41

NURS napisał/a
A skoro już jesteśmy przy temacie schedy, którzy apostołowie byli pedofilami, którzy homoseksualistami a krzórzy kradli?

Czy Ty aby nie jesteś chory ? Skąd tyle jadu i nienawiści w skądinnąd inteligentmym osobniku?
Weź może neospasminę, albo relanium , wyśpij się, może pomoże?
Zajmij się hodowlą warzyw strączkowych, lub kur zielononóżek, takie zacne zajęcie?
Naprawde ciągłe zaglądanie pod sutanny i habity deprawuje umysł ;P:

Fidel-F2 - 2 Marca 2011, 09:43

dalambert napisał/a
Czy Ty aby nie jesteś chory ? Skąd tyle jadu i nienawiści w skądinnąd inteligentmym osobniku?
a bo pewnie nie lubi, skur...synów
Ice - 2 Marca 2011, 09:57

Tylko,że w pewnym momencie przekracza się Rubikon i nie ma już powrotu, ten sam schemat zachowań, tylko cel inni: żydzi, maklerzy z Wall Street, New World Order, agenci SB, kler, kosmici, lobby szczepionkowe.
Agi - 2 Marca 2011, 09:57

Ice napisał/a
Do tego dochodzi element samodoskonalenia się w postaci walki z własną zachłannością.

Ice, przepraszam, że dopytuję, ale powyższe też o księżach?

dalambert - 2 Marca 2011, 09:58

Fidel-F2, czepianie się Apostołów / postaci dokładnie znanych historycznie/ w tak prowokacyjny i *beep* sposób świadczy o ciężkim kompleksie niższości połączonym z powarznymi zaburzeniami emocjonalnymi.
Zresztą ten stan daje się zauważyć u paru nłogowych "dyskutanów" tego wątku :mrgreen:



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group