To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

Fidel-F2 - 28 Lutego 2011, 12:00

gauss napisał/a
to znaczy że kościół musi sobie z tym poradzić sam.
to znaczy, że należy tych bydlaków tępić na każdym kroku
Agi - 28 Lutego 2011, 12:07

Fidel-F2, powstrzymaj się od inwektyw, bardzo proszę.
Fidel-F2 - 28 Lutego 2011, 12:10

od których?
Agi - 28 Lutego 2011, 12:13

Na wszelki wypadek, od wszelkich.
Fidel-F2 - 28 Lutego 2011, 12:50

czy 'przestępcza organizacja o charakterze mafinym' też jest niedozwolona?
NURS - 28 Lutego 2011, 14:00

czterdziescidwa napisał/a
NURS napisał/a
Mógłbyś zalinkować jakieś informacje o tych ujawnieniach przypadków pedofilii w polskim kościele na przestrzeni ostatnich lat? Szukałem, ale nie znalazłem

http://en.wikipedia.org/w...ases_by_country


Jaja sobie robisz. Zajrzałeś w ogóle na tę listę? Tam są tylko Wielgus i Paetz. Oba przypadki ujawnione przez kogoś z zewnątrz, a nie przez KK.
Próbuj dalej...

czterdziescidwa - 28 Lutego 2011, 14:23

NURS napisał/a
czterdziescidwa napisał/a
NURS napisał/a
Mógłbyś zalinkować jakieś informacje o tych ujawnieniach przypadków pedofilii w polskim kościele na przestrzeni ostatnich lat? Szukałem, ale nie znalazłem

http://en.wikipedia.org/w...ases_by_country


Jaja sobie robisz. Zajrzałeś w ogóle na tę listę? Tam są tylko Wielgus i Paetz. Oba przypadki ujawnione przez kogoś z zewnątrz, a nie przez KK.
Próbuj dalej...

Ale ja przecież nigdzie nie napisałem że te aktualne wypadki ujawnia kościół. Dwa razy za to napisałem, że bez sensu dla kościoła była by strategia poprawy wizerunku polegająca na ujawnianiu starych wypadków. Była by bez sensu, bo aktualne wypadki wyciekają same, bez udziału kościoła.

Jedenastka - 28 Lutego 2011, 14:57

Ice napisał/a
Niektórym taka opcja się nigdy w głowie nie zmieści.

Witaj Ice. Myślałam, że już nie pamiętasz o tym temacie. A jednak... :mrgreen:

dalambercie, wczoraj byłam na mszy św. na Jasnej Górze.
Przed Cudownym Obrazem, zaproszono mnie "za kraty".
Nie ośmieliłam się zrobić fotki z tak bliska.
Widziałam odrobinę samolotu w prawym dolnym rogu.

Lowenna - 28 Lutego 2011, 19:19

:shock: Jak wygląda odrobina samolotu?
Jedenastka - 28 Lutego 2011, 19:26

Lowenna napisał/a
Jak wygląda odrobina samolotu?
Jak biało-czerwona szachownica.

Chodzi mniej więcej o to:
http://www.fakt.pl/Fragme...ly,79565,1.html

Lowenna - 28 Lutego 2011, 19:28

Dzięki. :roll:
czterdziescidwa - 28 Lutego 2011, 19:31

Trochę więcej niż szczypta i trochę mniej niż dwie łyżeczki ;)
Jedenastka - 1 Marca 2011, 07:56

Od niedzieli dość często zastanawiam się kto modli się do NMP a kto do szaty ze złota i szlachetnych kamieni.
NURS - 1 Marca 2011, 08:58

czterdzieści dwa:
To chyba faktycznie się nie rozumiemy. Najpierw piszesz:
Cytat
Strategia kościoła polegająca na ujawnianiu starych przypadków, żeby poprawić wizerunek, jednocześnie ukrywając te aktualne, była by IMHO deczko absurdalna.

Z tego zdania wynika, że gdyby nie ukrywał bieżących, nie byłaby deczko absurdalna. Tak to można zrozumieć.

potem na pytanie:
Cytat
A możesz podac jakieś przypadki ujawnienia takich przypadków na bieżąco?
W domyśle przez kościół, bo o tym cały czas mówię, napisałeś:
Cytat
W ciągu ostatnich dziesięciu lat w samej Polsce było kilka.

oraz:
Cytat
Przypuszczam, że tutaj nie działa żadna utajniona strategia kościoła, określająca jak diecezje mają reagować na przypadki pedofilii. To jest raczej tak, że jakiś tam hierarcha dowiaduje się o incydencie, łapie się za głowę, jęczy O Boże i zastanawia się co zrobić.
Dziesięć lat temu postanowił by zamieść pod dywan. Dziś, dzięki tym głośnym aferom, boi się, że to się nie uda. Ujawnia i to jest pozytywna zmiana.


Tylko, że nie ujawnia, ten przypadek ze Szwecji - na raize niewiele wiemy, żeby go dokładniej ocenić, - jest jakims wyjątkiem, wszystkie inne są wykrywane przez źródła niezalezne od KK, który zamiata wszystko pod dywan. Na zacytowanej przez ciebie liście najlepiej to widac, mimo, ze pokazuje tylko czubek góry lodowej.
zajrzałeś pod link gaussa?
http://pl.wikipedia.org/w...sollicitationis
KK jest organizacją, która powinna odpowiedzieć przed sądem za te praktyki, bo rzecz działa się w sposób zorganizowany. Fidel, choć grubiańsko, ma rację. Jażda inna grupa zawodowa, w której wykryto by podobne afery, zostałaby wypalona do gołej ziemi, a kleru nikt nie rusza, przynajmniej u nas, jakby to były święte krowy. A oni sami nie mają zamiaru oczyszczać swoich szeregów.

Powtórzę więc siebie jeszcze raz. Jesli chodzicie do kościoła i liczyćie, ze udzielane tam sakramenty zbliżają was do Boga, to grubo się mylicie. Bóg z pewnością nie chce mieć pośredników pod postacią pedofili i tych, którzy ich ukrywają. Czysta logika podpowiada więc, ze on ich już ekskomunikował ze swojej trzody. To zwykli ludzie, którzy zaspokajają swoje zboczenia wykorzystując fasadę kościoła.

Agi - 1 Marca 2011, 09:07

Jedenastka napisał/a
Od niedzieli dość często zastanawiam się kto modli się do NMP a kto do szaty ze złota i szlachetnych kamieni.

I do jakiego wniosku doszłaś?

Jedenastka - 1 Marca 2011, 17:29

NURS napisał/a
Jesli chodzicie do kościoła i liczyćie, ze udzielane tam sakramenty zbliżają was do Boga, to grubo się mylicie.

Nie zgadzam się. Sakramenty zbliżają do Boga. Wszystko jedno gdzie udzielane.

NURS napisał/a
Bóg z pewnością nie chce mieć pośredników pod postacią pedofili i tych, którzy ich ukrywają.

Chciałabym mieć taką pewność ale na razie podejrzewam, że człowiek nie potrzebuje pośredników.

NURS napisał/a
To zwykli ludzie, którzy zaspokajają swoje zboczenia wykorzystując fasadę kościoła.

Ludzie zaspokajają zwykle swoje potrzeby.
A zboczenia zdarzają się wszędzie np. w dowolnie wybranej społeczności.

aniol - 1 Marca 2011, 18:23

Jedenastka napisał/a
A zboczenia zdarzają się wszędzie np. w dowolnie wybranej społeczności.


owszem ale w pewnych zawodach zdarzaja sie znacznie czesciej niz w innych
juz kiedys pisalem - ksieza, nauczyciele, wychowawcy, trenerzy - to grupy zawodowe w ktorych ilosc pedofili jest wieksza niz np wsrod hydraulikow czy kominiarzy, po prostu ludzie o konkretnych sklonnosciach wybieraja takie profesje w ktorych maja ulatwiony dostep do swoich ofiar

NURS - 1 Marca 2011, 18:37

Cytat
Jedenastka napisał/a
NURS napisał/a
Jesli chodzicie do kościoła i liczyćie, ze udzielane tam sakramenty zbliżają was do Boga, to grubo się mylicie.

Nie zgadzam się. Sakramenty zbliżają do Boga. Wszystko jedno gdzie udzielane.


Wiesz, ale mnie chodzi przez kogo a nie gdzie.


Cytat
NURS napisał/a
Bóg z pewnością nie chce mieć pośredników pod postacią pedofili i tych, którzy ich ukrywają.

Chciałabym mieć taką pewność ale na razie podejrzewam, że człowiek nie potrzebuje pośredników.


Jak widac, człowiek utrzymuje dziesiątki tysięcy pośredników, więc chyba czuje taką potrzebę.

[quote=NURS]To zwykli ludzie, którzy zaspokajają swoje zboczenia wykorzystując fasadę kościoła.
Ludzie zaspokajają zwykle swoje potrzeby.
A zboczenia zdarzają się wszędzie np. w dowolnie wybranej społeczności.


na 40 tyś księży katolickich w USA przypadło 1600 udowodnionych przypadków pedofilii. Pokaż mi podobny odsetek gdziekolwiek indziej. W tym jest problem, jak pokazuje przykład Irlandii, zrobiono z domów dziecka domy publiczne dla zboków. Na 40 lat.

Ice - 1 Marca 2011, 20:36

NURSie, serce rośnie, gdy czyta się Ciebie, wypowiadającego się czego chce Bóg, a czego nie chce, co zbliża do Boga, a co nie :D

Witaj Jedenastka, pamięć dobra, ale czasu mało :wink:

Kai - 1 Marca 2011, 20:42

Osobiście stawiam grubą, bardzo grubą kreskę pomiędzy pojęciem religii a kapłana. Moje dziecko z wielkim zainteresowaniem uczęszczało na spotkania oazowe. Przestało, Pytanie - dlaczego? Dowiedziałam się jedynie o "niejasnościach" finansowych. Dalej nie zgłębiałam, ale fajnie, że miał potem inne zainteresowania.

Nikogo nie posądzam, nie osądzam. Po prostu suchy fakt - zaangażowane dziecko opuszcza wspólnotę. Daje do myślenia, czy nie?

Jedenastka - 1 Marca 2011, 20:46

Nursie, ja nie mówię, że wśród księży kościoła katolickiego nie ma pedofilów.
Nie mówię także, że nie ma homoseksualistów.
Wiem także o tym, że mają, hmmm..., mówiąc ogólnie, kobiety :mrgreen: .
Że mają dzieci.
Mają także niezłe samochody, mieszkają wygodnie i dobrze się odżywiają.
Coś jeszcze?

Ice napisał/a
Witaj Jedenastka, pamięć dobra, ale czasu mało :wink:

U mnie mniej więcej tak samo.

baranek - 1 Marca 2011, 20:48

Kai napisał/a
Osobiście stawiam grubą, bardzo grubą kreskę pomiędzy pojęciem religii a kapłana.


Nie da się.

Kai - 1 Marca 2011, 20:50

Jedenastka napisał/a
Nie mówię także, że nie ma homoseksualistów.

A masz coś przeciwko nim?
Jedenastka napisał/a
Wiem także o tym, że mają, hmmm..., mówiąc ogólnie, kobiety :mrgreen: .
Że mają dzieci.
Mają także niezłe samochody, mieszkają wygodnie i dobrze się odżywiają.
Coś jeszcze?

Daleka jestem od bronienia tej nacji, ale IMHO przesadzasz.

Jedenastka - 1 Marca 2011, 20:51

Kai napisał/a
Daleka jestem od bronienia tej nacji, ale IMHO przesadzasz.

Możliwe. W czym przesadziłam?

Adanedhel - 1 Marca 2011, 21:04

Kai napisał/a
Daleka jestem od bronienia tej nacji, ale IMHO przesadzasz.

Mam podać przykład księdza z okolic mojej rodzinnej wsi, który zawsze jeździ jakimś nowym Audi czy BMW (nie widziałem, żeby zszedł poniżej poziomu serii 5), ma nowy dom itd.?
Nie wiem jak u niego z kobietami i dziećmi.
Zapewne nie wszyscy tak mają, ale nie mają też źle.

Ice - 1 Marca 2011, 21:15

Adanedhel napisał/a
Kai napisał/a
Daleka jestem od bronienia tej nacji, ale IMHO przesadzasz.

Mam podać przykład księdza z okolic mojej rodzinnej wsi, który zawsze jeździ jakimś nowym Audi czy BMW (nie widziałem, żeby zszedł poniżej poziomu serii 5), ma nowy dom itd.?


I to ma być przykład na...?

Jedenastka - 1 Marca 2011, 21:15

Kai napisał/a
Po prostu suchy fakt - zaangażowane dziecko opuszcza wspólnotę. Daje do myślenia, czy nie?
Nie dziwi mnie to. Dzieci zmieniają zainteresowania.
Ja też należałam, jak już wspominałam, do OAZY w Warszawie, na Woli. Przez jakiś czas, później mi się odmieniło.
Może znalazłam dla siebie coś innego i na wszystko nie starczyło czasu :wink:

Adanedhel - 1 Marca 2011, 21:16

Ice napisał/a
I to ma być przykład na...?

A chciałbyś, żeby to był przykład na coś? To była prosta odpowiedź.

Ice - 1 Marca 2011, 21:20

Na jakie pytanie?
Adanedhel - 1 Marca 2011, 21:21

Na stwierdzenie.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group