To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

Martva - 13 Lutego 2011, 12:17

http://rzymskikatolik.blo...ych-spodni.html

Dolne, ruchliwe części ciała kobiety mnie rozwaliły. Nad całym tekstem kwiczałam ze śmiechu, a potem mi ktos powiedział że on tak na poważnie był pisany i teraz mam zonka. Aż włożyłam dżinsy pod sukienkę.

Agi - 13 Lutego 2011, 12:44

Cytat
Kobiece spodnie, noszone dzisiaj, czy to długie, czy krótkie, skromne lub nie, obcisłe czy luźne, zwykłe czy tzw. spódnicospodnie, są zamachem na istotę kobiecości, odbiciem radykalnego buntu przeciwko porządkowi ustanowionemu przez Boga.

Pogrubienie moje. Płaczę ze śmiechu! I gratuluję biskupowi bezpośrednich kontaktów.

Marcin Robert - 13 Lutego 2011, 16:26

Pod tym względem nie ma żadnej różnicy z islamem.
dalambert - 13 Lutego 2011, 16:54

Marcin Robert, z amiszami też ;P:
Martva - 13 Lutego 2011, 17:00

http://www.e-dp.pl/pl/reg...ustowskiej.html

zaangażowana w skansen sąsiadka właśnie zadzwoniła że ksiądz z ambony po nazwisku sklął osoby które bronią statusu tego terenu. Milusio.

Jedenastka - 13 Lutego 2011, 17:13

NURS napisał/a
dalambert traktuje każdą opinie, której nie zaczynasz od: niech będzie pochwalony, jako zaczepną i wroga.

Niech będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament!

NURS napisał/a
Zrozumiał, że kpisz z Lichenia.

Nie kpię. Opowiadam o wycieczce, na której byłam. Słyszałam o tym miejscu i podczas pobytu w Ciechocinku postanowiłam sprawdzić jak wygląda.
Nie tylko obejrzałam, mam wrażenie że uświęciłam się na wiele sposobów.
W drodze powrotnej w autokarze włączyli pieśni maryjne, bardzo głośno.
Na wycieczce było wiele kobiet (kuracjuszki z ciechocińskich sanatoriów), panów mniej. Śpiewały z zaangażowaniem.

NURS napisał/a
No bo kto z wielbiących bedzie wspominał o 1000 zł.

Na przykład ja. 1000 zł to mało, niektórzy dają o wiele więcej.

aniol - 13 Lutego 2011, 22:03

Martva napisał/a
http://www.e-dp.pl/pl/region/miasto-krakow/1117088-walka-o-skansen-na-woli-justowskiej.html

zaangażowana w skansen sąsiadka właśnie zadzwoniła że ksiądz z ambony po nazwisku sklął osoby które bronią statusu tego terenu. Milusio.


niech bedzie pochwalony
ale co sie dziwisz? na Pradniku Czerwonym przez bez mala 15 lat proboszcz walczyl z zabytkowa dzwonnica, ktora chcial wyburzyc, a ta komunistyczna swinia konserwator zabykow sie nie zgadzal
no i ktorejs nocy nieznani sprawcy podpalili dzwonnice i stoi teraz u Dobrego Pasterza paskudztwo z dwuteownikow zamiast naprawde ladnej drewnianej konstrukcji
standart...
niestety...

Agi - 13 Lutego 2011, 22:53

NURS napisał/a
dalambert traktuje każdą opinie, której nie zaczynasz od: niech będzie pochwalony, jako zaczepną i wroga.

LUDZIE! NURS ŻARTOWAŁ!
Forum nie jest kościołem.
Czytając inwokację w postach Jedenastki i aniola, z lekka się przeraziłam.
Proszę, dajcie spokój.

dalambert - 13 Lutego 2011, 23:04

Agi, oni sami nie wiedzą, ze się nawracają, to jeszcze trochę....

i ps. Gdyby Urząd Krakowskiego Konserwatora Zabytków istniał od czasów Mieszka I , to na Wawelu do dziś by była wyłącznie Smocza Jama ;P:

Fidel-F2 - 13 Lutego 2011, 23:10

Szorty są zewnętrznym, widomym znakiem wyzwolenia kobiety z zastrzeżonego dla niej kręgu prac domowychpod rozwagę
Chal-Chenet - 13 Lutego 2011, 23:36

Fidel-F2 napisał/a
Szorty są zewnętrznym, widomym znakiem wyzwolenia kobiety z zastrzeżonego dla niej kręgu prac domowychpod rozwagę

Otóż to. Główna myśl: "szorty są wyzwoleniem" jest znamienna. Także zapraszam do odpowiedniego miejsca, by tego wyzwolenia zaznać.

Rafał - 14 Lutego 2011, 07:45

Dzisiaj obchodzimy dzień św.Walentego, patrona epileptyków, umysłowo chorych i zakochanych, heh, wszystkiego najlepszego! :lol:

Co mi przypomina, że miałem jakąś romantyczną kolację zarezerwować :D
Wszystkiego najlepszego!

Agi - 14 Lutego 2011, 08:04

Żeglując po wzburzonych odmętach internetu trafiłam na tekst Modlitwy Św. Tomasza z Akwinu (znajduje się przy jego grobie w Tuluzie).
Uderzyła mnie swoją celnością i aktualnością, nawet w odniesieniu do naszych forumowych dyskusji i potyczek.
Ponieważ wątek jest ku temu odpowiedni, a modlitwa krótka, pozwalam ją sobie wkleić w całości.
Cytat
Panie, Ty wiesz lepiej aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę stary.

Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek.

Uczyń mnie poważnym lecz nie ponurym, czynnym, lecz nie narzucającym się.

Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty Panie wiesz, że chciałbym zachować do końca paru przyjaciół.

Wyzwól mój umysł od niekończącego brnięcia w szczegóły i daj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy. Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień, w miarę jak ich przybywa, a chęć wyliczania ich staje się z upływem lat coraz słodsza.

Nie proszę Cie o łaskę rozkoszowania się opowieściami o cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość wysłuchania ich.

Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć, ale proszę Cię o większą pokorę i mniej zachwianą pewność, gdy moje wspomnienia wydają mi się sprzeczne z cudzymi. Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasami mogę się mylić.

Zachowaj mnie miłym dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno mi wytrzymać. Nie chcę być świętym, ale zgryźliwi starcy - to jedno ze szczytów osiągnięć szatana.

Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet w ludziach. Daj mi, Panie, łaskę mówienia im o tym. (...)

Amen.

Rafał - 14 Lutego 2011, 08:08

Amen :D
Chal-Chenet - 15 Lutego 2011, 08:56

http://wiadomosci.wp.pl/k...mosc_prasa.html

Ksiądz też człowiek.

feralny por. - 15 Lutego 2011, 18:21

Takie coś:
http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

NURS - 15 Lutego 2011, 18:59

islam mamy, mamy islam? :twisted:
Jedenastka - 15 Lutego 2011, 20:33

Fidel-F2 napisał/a
Szorty są zewnętrznym, widomym znakiem wyzwolenia kobiety z zastrzeżonego dla niej kręgu prac domowychpod rozwagę

Czy powinnam dowiedzieć się więcej o nurcie pt. Kazimiera Szczuka?

Agi - 15 Lutego 2011, 20:58

Jedenastka napisał/a
Czy powinnam dowiedzieć się więcej o nurcie pt. Kazimiera Szczuka?

Jeśli czujesz taką potrzebę.
Każdy sam powinien decydować o tym co go interesuje.

Martva - 15 Lutego 2011, 21:47

Jedenastka napisał/a
Czy powinnam dowiedzieć się więcej o nurcie pt. Kazimiera Szczuka?


Skąd Ci się Szczuka wzięła?

Fidel-F2 - 16 Lutego 2011, 06:40

Dyrektor tej szkoły powinien wylecieć z roboty dnia następnego.
Jedenastka - 16 Lutego 2011, 16:19

NURS napisał/a
islam mamy, mamy islam? :twisted:

W Polsce? :shock:
O ile mi wiadomo to nie...

Fidel-F2 - 16 Lutego 2011, 16:27

Jedenastka napisał/a
O ile mi wiadomo to nie...
o ile wiadomo wszystkim dokoła, NURSa nie wyłączając, nie mamy w Polsce islamu

Zadanie domowe

Wyjaśnij w trzech zdaniach dlaczego jednak NURS użył takiego sformułowania.

Jedenastka - 16 Lutego 2011, 16:31

Fidel-F2 napisał/a
Zadanie domowe
Wyjaśnij w trzech zdaniach dlaczego jednak NURS użył takiego sformułowania.
Trzy zdania:
Dziękuję za zadanie domowe.
Mam nadzieję, że nie jest trudne.
Nie jestem w domu więc odpowiem po 8 marca.

jewgienij - 16 Lutego 2011, 16:38

Dzieci są mądrzejsze od dyrektora, ale to nie jego wina, że uczył się pewnie za komuny, czyli był indoktrynowany. Całe to pokolenie jest ogólnie podatne na kult jednostki, bo było tak uczone. Zmieniły się tylko obiekty kultu - z Lenina na papieża. Nie uczono za komuny samodzielnego krytycznego myślenia( logikę i psychologię odsunięto na bok) i oceny informacji. Stąd podatność na takie postawy bezkrytycznego uwielbienia. Młodzi już mądrzejsi i jak coś śmieszne, to się śmieją bez strachu.
Chal-Chenet - 16 Lutego 2011, 19:34

http://wiadomosci.wp.pl/k...1bcb4&_ticrsn=3

Święty, święty, święty, Jan Paweł zastępów. I jego manager. :roll:

feralny por. - 16 Lutego 2011, 19:40

:lol:
Witchma - 16 Lutego 2011, 19:46

Ciekawe, kiedy ruszy sprzedaż na allegro... :roll:
Matrim - 16 Lutego 2011, 22:54

Dobrze, że Pilch trzyma narty Ojca Świętego w piwnicy.
Kai - 18 Lutego 2011, 19:41

NURS napisał/a
islam mamy, mamy islam? :twisted:

Oj, mamy, mamy...



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group