To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

Mały Olaf - 4 Lutego 2011, 11:50

Ba, sam fuhrer modlił się za duszę Piłsudskiego w kościele u świętej Brygidy, jak trzeba było z Polakami relacje podreperować.
Fidel-F2 - 4 Lutego 2011, 11:51

Mały Olaf napisał/a
I to w sumie tyle. Nie ważne, w jakiego Boga wierzymy, ale to nie on kazał krzyżowcom wyriezat' wszystko co żyło w Jerozolimie w 1099 roku, nie on podpuszczał muzułmanów do różnych brzydkich rzeczy, ale to, co siedzi w ludzkich głowach i wychodzi, gdy zajdą odpowiednie warunki.
_________________
znaczy jakby nie kombinować to bóg jest cacy? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , tak czy siak nie o to tu dysputa idzie co bóg miał na myśli ale dysputa idzie o religię i wyznawców co zwiążku nijakiego z bogiem nie ma choćby i istniał
Mały Olaf - 4 Lutego 2011, 11:52

Fidel-F2 napisał/a
Mały Olaf napisał/a
I to w sumie tyle. Nie ważne, w jakiego Boga wierzymy, ale to nie on kazał krzyżowcom wyriezat' wszystko co żyło w Jerozolimie w 1099 roku, nie on podpuszczał muzułmanów do różnych brzydkich rzeczy, ale to, co siedzi w ludzkich głowach i wychodzi, gdy zajdą odpowiednie warunki.
_________________
znaczy jakby nie kombinować to bóg jest cacy? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , tak czy siak nie o to tu dysputa idzie co bóg miał na myśli ale dysputa idzie o religię i wyznawców co zwiążku nijakiego z bogiem nie ma choćby i istniał


Owszem, jakby nie kombinować, czy jest, czy go nie ma, to nie On jest winny.

NURS - 4 Lutego 2011, 11:53

Mały Olaf napisał/a
No mości panowie, po co tak wielka dyskusja? Prawda jest taka: papież kolaborował z Hitlerem w sposób skrajnie skur****ski, porzucając ideę chrześcijańskiej bezkompromisowości dla politycznego celu, jakim była rekatolizacja Rosji. Czy wierzył, ze się to uda spełnić? Może, choć raczej pomysł to naiwny.


Watykan zawsze miał znakomicie rozwinięta agenturę. watpię by ktokolwiek przy zdrowych zmysłach uwierzył w taki rozwój sytuacji. KK po prostu zawsze lepi się do tego, kto może wygrać. Za komuny było to samo, księża masowo kolaborowali i kapowali na siebie nawzajem.

Cytat
Owszem, Żydów w czasie IIWŚ mordowali chrześcijanie. Ochrzczeni, zafascynowani powrotem do germańskiej przeszłości, ale jednak chrześcijanie. Przed wojną i po wojnie chodzili do kościoła i być może na szyi mieli krzyżyk, kiedy pociągali za spust strzelając do niewinnych. Neopogańskich wojowników Wotana pełną gębą była w III Rzeszy garstka.


Jak niewiele trzeba, zeby ludziom wbić w głowę za pomoca propagandy, kto jest wrogiem ludu, widac i dzisiaj, mimo tych wszystkich doświadczeń.

feralny por. - 4 Lutego 2011, 11:54

Mały Olaf, skąd ta pewność? Może właśnie o to mu chodziło, żeby się ludzie wyżynali?
NURS - 4 Lutego 2011, 11:55

feralny por. napisał/a
Mały Olaf, skąd ta pewność? Może właśnie o to mu chodziło, żeby się ludzie wyżynali?


W takim razie chrześcijaństwo to ściema.

Fidel-F2 - 4 Lutego 2011, 11:55

Mały Olaf napisał/a
Owszem, jakby nie kombinować, czy jest, czy go nie ma, to nie On jest winny
właśnie sformułowałeś dowód na to że go nie ma :mrgreen:
Mały Olaf - 4 Lutego 2011, 11:58

Mości Panowie, czy jest, czy nie ma, mało istotne. To znaczy, dla dyskusji. Ale zakładając, ze istnieje, i pisma o Jezusie mówią prawdę, to raczej naprawdę, nie o to chodziło, żeby się wzajemnie wyżynać. Proste.
Rafał - 4 Lutego 2011, 12:01

Fidel-F2 napisał/a
do twierdzenia, że cały naród niemiecki nie był chrześcijański. Idąc w zgodzie z Twoim rozumowaniem, za Kwaśniewskiego wszyscy Polacy stali się konformistycznymi lewakującymi ateistami a za Kaczyńskiego mitomanami i przygłupami.
Fidel-F2, rozmawiamy o tym, czy chrześcijanie zbudowali (i są odpowiedzialni) za Auschwitz czy nie. Uważam, o odróżnieniu od NURSa że nie, ponieważ jak wykazałem, jednym z celów Hitlera było wyrugowanie chrześcijaństwa z Europy w całości. Nie są istotne w tym momencie przekonania religijne poszczególnych obywateli III rzeczy, a jedynie tych przy władzy. Heinrich Himmler (wychowany w katolickiej rodzinie :wink: ) wydał 27 kwietnia 1940 rozkaz założenia obozu w Auschwitz. 20 stycznia 1942 roku na konferencji w Wannsee miano omówić najefektywniejszą i możliwie najszybszą metodę likwidacji społeczności żydowskiej w Europie. Uczestnicy nie mieli podejmować żadnych decyzji. Ich rolą było omówienie tego, jak zrealizować rozkazy Hitlera. Konferencja zakończyła się ustaleniem praktycznych aspektów "Ostatecznego Rozwiązania Kwestii Żydowskiej".
NURS napisał/a
Możesz podac datę tej ekskomuniki?
Ekskomunika zaciągana na siebie z samej mocy prawa nie wymaga wydawania dekretów, ani potwierdzania jej jakimiś kwitami.
Mały Olaf - 4 Lutego 2011, 12:03

NURS napisał/a
Możesz podac datę tej ekskomuniki?
Ekskomunika zaciągana na siebie z samej mocy prawa nie wymaga wydawania dekretów, ani potwierdzania jej jakimiś kwitami.

Podobny dokument wydał współczesny papież odnośnie Polaków wstępujących do (tfu!) partii.

Rafał - 4 Lutego 2011, 12:10

feralny por. napisał/a
A po wojnie zniknęli.
A kto ich tam wie.
feralny por. napisał/a
Sugerujesz, że bez Rzeszy Hitler by sobie poradził?
Otóż to, mamy z głowy ścisłe powiązanie Hitlera z Rzesza, uff, do tej pory miałem wrażenie, że Hitler to taki figurant był.
feralny por. napisał/a
To Ci przypomne, ci sami niemcy co to podobno się wykluczyli, brali udział w maszch i przystepowali do komunii i mam tu na mysli zołnierzy, którzy w życie wcielali pomysły wodza. Msze polowe dla wojska to nie było nic niezwykłego. Kościły w III Rzeszy nie stały puste.
Wojna to straszna rzecz, niszczy człowieka fizycznie i moralnie. Cóż mogę skomentować?
Ale zauważ, że ci sami chrześcijanie, którzy jakoby mordowali w Auschwitz, byli nie jakoby, ale realnie mordowani w Auschwitz. Nie możesz zaprzeczyć, że w Auschwitz mordowano też i chrześcijan. Zrównanie kata z ofiarą i zamiana ich rolami sprawia, że bolą mnie zęby i chce mi się wyć.

feralny por. - 4 Lutego 2011, 12:12

Rafał napisał/a
Ale zauważ, że ci sami chrześcijanie, którzy jakoby mordowali w Auschwitz, byli nie jakoby, ale realnie mordowani w Auschwitz.
Ale tak na poważnie, co to ma do rzeczy?
Mały Olaf - 4 Lutego 2011, 12:13

To, że zawsze trafi się dobry i zły glina. I o tym właściwie jest ostatnie dwie strony dyskusji.
Rafał - 4 Lutego 2011, 12:16

feralny por. napisał/a
Ale tak na poważnie, co to ma do rzeczy?
To ma do rzeczy, że dotychczas poprawne było stwierdzenie "Naziści są odpowiedzialni za Auschwitz", a od wczoraj obowiązuje "Chrześcijanie są odpowiedzialni za Auschwitz" czyli jest to równoznaczna z określeniem: nazista=chrześcijanin. Tak na poważnie, to próbuję zaprotestować :wink:
Mały Olaf - 4 Lutego 2011, 12:21

Dobrze gada. Polać mu!
Fidel-F2 - 4 Lutego 2011, 12:22

Rafał napisał/a
Fidel-F2, rozmawiamy o tym, czy chrześcijanie zbudowali (i są odpowiedzialni) za Auschwitz czy nie. Uważam, o odróżnieniu od NURSa że nie, ponieważ jak wykazałem, jednym z celów Hitlera było wyrugowanie chrześcijaństwa z Europy w całości. Nie są istotne w tym momencie przekonania religijne poszczególnych obywateli III rzeczy, a jedynie tych przy władzy. Heinrich Himmler (wychowany w katolickiej rodzinie ) wydał 27 kwietnia 1940 rozkaz założenia obozu w Auschwitz. 20 stycznia 1942 roku na konferencji w Wannsee miano omówić najefektywniejszą i możliwie najszybszą metodę likwidacji społeczności żydowskiej w Europie. Uczestnicy nie mieli podejmować żadnych decyzji. Ich rolą było omówienie tego, jak zrealizować rozkazy Hitlera. Konferencja zakończyła się ustaleniem praktycznych aspektów Ostatecznego Rozwiązania Kwestii Żydowskiej.
myślałem, że potrafisz szerzej rozumować. Auschwitz to klarowny symbol tego co chrześcijański naród niemiecki niósł światu. I to naprawdę nie jest ważne kto podjął decyzję o budowie i nieważne są nazwiska konkretnych strażników i oprawców. Jeśli nie kumasz tego to dyskusja nie ma sensu.
feralny por. - 4 Lutego 2011, 12:23

Rafał, powiedz, że się zgrywasz.
NURS - 4 Lutego 2011, 12:24

Rafał napisał/a
Fidel-F2 napisał/a
do twierdzenia, że cały naród niemiecki nie był chrześcijański. Idąc w zgodzie z Twoim rozumowaniem, za Kwaśniewskiego wszyscy Polacy stali się konformistycznymi lewakującymi ateistami a za Kaczyńskiego mitomanami i przygłupami.
Fidel-F2, rozmawiamy o tym, czy chrześcijanie zbudowali (i są odpowiedzialni) za Auschwitz czy nie. Uważam, o odróżnieniu od NURSa że nie, ponieważ jak wykazałem, jednym z celów Hitlera było wyrugowanie chrześcijaństwa z Europy w całości. Nie są istotne w tym momencie przekonania religijne poszczególnych obywateli III rzeczy, a jedynie tych przy władzy. Heinrich Himmler (wychowany w katolickiej rodzinie :wink: ) wydał 27 kwietnia 1940 rozkaz założenia obozu w Auschwitz. 20 stycznia 1942 roku na konferencji w Wannsee miano omówić najefektywniejszą i możliwie najszybszą metodę likwidacji społeczności żydowskiej w Europie. Uczestnicy nie mieli podejmować żadnych decyzji. Ich rolą było omówienie tego, jak zrealizować rozkazy Hitlera. Konferencja zakończyła się ustaleniem praktycznych aspektów Ostatecznego Rozwiązania Kwestii Żydowskiej.


Nie Rafale, rozmawiamy o tym, ze obozy koncentracyjne, których Oświęcim jest najjaskrawszym przykładem powstały w chrześcijańskiej Europie, zbudowali je ludzie wychowani w katolickich rodzinach - a to, ze utworzyli sobie jakiś kult, żeby uniezależniać się od kościoła, albo raczej podporządkować sobie religię, zapewne nie było wiadome wykonawcom ich woli, którzy, jak to zauważył wcześniej por. po odbyciu służby na przysłowiowej wierzyczce szli w niedzielę do kościoła i przykmowali sakramenty. O tym mówię, a ty sprytnie usiłujesz udowodnić, ze II wojna światowa i jej okropieństwa to neopoganie. Miliony ludzi, wychowanych w wierze realizowało opisane przez ciebie plany i czyniło to z wielką ochotą. A KK po wojnie chronił zbrodniarzy, Pytaleś o barbiego. Odpowiedziałem. I co ty na to? Faszysta pełną gęba zostal świetym. Papież polak wyniósl go na ołtarze. Zapewne pamiętając o tej ekskomunice...

Dobrze, to teraz obal tezę, że Bereza Kartuska była tworem chrześcijan.

Cytat
NURS napisał/a
Możesz podac datę tej ekskomuniki?
Ekskomunika zaciągana na siebie z samej mocy prawa nie wymaga wydawania dekretów, ani potwierdzania jej jakimiś kwitami.


No własnie, jakie to wygodne. Problem tylko w tym, ze mamy tony dowodów na to, ze było wręcz przeciwnie. Że kościół kleił się do hitlerowców.

dalambert - 4 Lutego 2011, 12:25

Fidel-F2 napisał/a
Auschwitz to klarowny symbol tego co chrześcijański naród niemiecki niósł światu

Bzdura - Auschwitz to symbol tego co antychrześcijanscy naziści nieśli światu.
Jesli nie kumasz tego to dyskusja nie ma sensu.

NURS - 4 Lutego 2011, 12:26

Rafał napisał/a
feralny por. napisał/a
Ale tak na poważnie, co to ma do rzeczy?
To ma do rzeczy, że dotychczas poprawne było stwierdzenie Naziści są odpowiedzialni za Auschwitz, a od wczoraj obowiązuje Chrześcijanie są odpowiedzialni za Auschwitz czyli jest to równoznaczna z określeniem: nazista=chrześcijanin. Tak na poważnie, to próbuję zaprotestować :wink:


udowadniając, ze niemcy przestali być chrześcijanami.

Powtórze, skoro jest jak mówisz, dlaczego na ołtarze KK wynosi się zbrodniarza wojennego? moze dalambert odpowie na to pytanie? no, mój złoty, wyjaw mi jak to jest, ze chodzacy do kościołów, noszacy krzyże, przyjmujący sakramenty niemcy nie byli chrześcijanami.

Fidel-F2 - 4 Lutego 2011, 12:27

dalambert napisał/a
Auschwitz to symbol tego co antychrześcijanscy naziści nieśli światu.
tyle, dalambert, że to nie jest prawda
Rafał - 4 Lutego 2011, 12:30

Tak czy siak nie czuję się nazistą. Co mam napisać kiedy przylepia mi się łatkę nazisty? Próbuję wykazać, przytaczając argumenty, że nazizm wcale, ale to wcale chrześcijaństwem nie był. Że za II wojnę odpowiadają nazistowskie Niemcy, nie chrześcijańskie Niemcy. I nie, nie zgrywam się, próbuję rozmawiać, ale bardzo ciężko mi idzie, wiem, może potrzebuję ... tłumacza
Fidel-F2 - 4 Lutego 2011, 12:32

Rafał napisał/a
Tak czy siak nie czuję się nazistą. Co mam napisać kiedy przylepia mi się łatkę nazisty?
upaliłeś się?
Mały Olaf - 4 Lutego 2011, 12:33

Rafał napisał/a
Tak czy siak nie czuję się nazistą. Co mam napisać kiedy przylepia mi się łatkę nazisty? Próbuję wykazać, przytaczając argumenty, że nazizm wcale, ale to wcale chrześcijaństwem nie był. Że za II wojnę odpowiadają nazistowskie Niemcy, nie chrześcijańskie Niemcy. I nie, nie zgrywam się, próbuję rozmawiać, ale bardzo ciężko mi idzie, wiem, może potrzebuję ... tłumacza


Adyć tego nikt tutaj nie mówi, pardon, nie pisze.

Rafał - 4 Lutego 2011, 12:35

NURS napisał/a
Nie Rafale, rozmawiamy o tym, ze obozy koncentracyjne, których Oświęcim jest najjaskrawszym przykładem powstały w chrześcijańskiej Europie, zbudowali je ludzie wychowani w katolickich rodzinach - a to, ze utworzyli sobie jakiś kult, żeby uniezależniać się od kościoła, albo raczej podporządkować sobie religię, zapewne nie było wiadome wykonawcom ich woli, którzy, jak to zauważył wcześniej por. po odbyciu służby na przysłowiowej wierzyczce szli w niedzielę do kościoła i przykmowali sakramenty. O tym mówię, a ty sprytnie usiłujesz udowodnić, ze II wojna światowa i jej okropieństwa to neopoganie. Miliony ludzi, wychowanych w wierze realizowało opisane przez ciebie plany i czyniło to z wielką ochotą. A KK po wojnie chronił zbrodniarzy, Pytaleś o barbiego. Odpowiedziałem. I co ty na to? Faszysta pełną gęba zostal świetym. Papież polak wyniósl go na ołtarze. Zapewne pamiętając o tej ekskomunice...
NURS ależ ja się z tobą zgadzam, to wszystko co napisałeś powyżej jest prawdą, nie jest IMO prawdą to co napisałeś wcześniej:
NURS napisał/a
chrześcijanie stworzyli oświęcim
To jest jeżeli nie całkowita nieprawda, to niedopuszczalne uogólnienie i nadużycie.
Fidel-F2 - 4 Lutego 2011, 12:36

Rafał, kwantyfikatory Ci się popiermyliły
Rafał - 4 Lutego 2011, 12:37

Fidel-F2, czego nie rozumiesz:
jestem chrześcijaninem :arrow: nazista=chrześcijanin :arrow: jestem nazistą?

Fidel-F2 - 4 Lutego 2011, 12:38

mówię przecież że Ci sie popiermyliły
Rafał - 4 Lutego 2011, 12:38

Znaczy się, niepotrzebnie brzęcze? :? :wink:
Fidel-F2 - 4 Lutego 2011, 12:40

tak jakby


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group