To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

nureczka - 4 Lutego 2011, 09:42

Jedenastka napisał/a
Efekt - napisać w zeszycie - w słupku, ponumerować - 200 x - Jezu ufam Tobie.
:bravo

A tak przy okzaji. Problem dotyczy ne tylko wstrętnych ateistów-niedowiarków, ale także braci w wierze chrześcijańskiej.
W szkole Młodego było też dzieci z rodzin protestanckich, dzięki czemu w trakcie "okienka" chłopaki się nie nudzili. Nikt na korytarzu nie był sam. No i na wspomniane piwo zawsze milej wyskoczyć całą bandą :)

Jedenastka - 4 Lutego 2011, 10:03

Powiedziałam proboszczowi, że w sumie to nie mam nic przeciwko Jezu ufam Tobie - jak będą tak pisać i pisać, to może któreś zostanie papieżem.
Ale jedynki nie za brak wiedzy merytorycznej tylko nie wiadomo z jakiego powodu to już przesada.
Niedawno było zebranie i porozmawiałam trochę z matkami.
Podobno w klasie panuje atmosfera strachu przed jedynką :mrgreen:

Rafał - 4 Lutego 2011, 10:23

Fidel F-2, odniosłem wrażenie, że nie wiesz "jacy" chrześcijanie zorganizowali Auschwitz, no to pokazałem jacy.
Fidel-F2 - 4 Lutego 2011, 10:27

ok, zacytowałeś jednego niemieckiego chrześcijanina, a co z resztą?
Rafał - 4 Lutego 2011, 10:36

Reszta jest nieistotna.
Fidel-F2 - 4 Lutego 2011, 10:44

co jest nieistotne?
Rafał - 4 Lutego 2011, 10:47

No ... reszta :roll:
NURS - 4 Lutego 2011, 10:52

Rafał napisał/a
NURS napisał/a
Zauważ, ze to chrześcijanie stworzyli oświęcim
NURS!!! Cóż ty wypisujesz, jacy chrześcijanie, no chyba że chodzi ci o tych polskich chrześcijanach, którzy pobudowali polskie obozy koncentracyjne w polskim Oświęcimiu i zamordowali tam własnoręcznie milion Żydów :twisted:


Przypomnij mi jakiego wyznania byli i są Niemcy? I zacytuj wiernie, co mieli np. wypisane na klamrach pasków od mundutu?
A co do polskich twórców, to pamiętasz chyba, ze prekursorem w tej niechlubnej dziedzinie była niejaka Bereza Kartuska, uznawana przez cześć historyków za pierwszy klasyczny obóz koncentracyjny.

NURS - 4 Lutego 2011, 10:54

Rafał napisał/a
Mały Olaf, Fidel-F2,
Adolf Hitler napisał/a
Wszystko jedno, jakiego to dotyczy wyznania. Nie ma ono żadnej przyszłości; w każdym bądź razie dla Niemców. Faszyzm może w imię Boże zawierać pokój z Kościołem. Uczynię to, dlaczego by nie? Ale to mnie nie powstrzyma, żeby gruntownie do końca, ze swoimi korzeniami i etapami wytępić chrześcijaństwo w Niemczech
Stąd: “Mit den Konfessionen, ob nun diese oder jene, das ist alles gleich. Das hat keine Zukunft mehr. Für die Deutschen jedenfalls nicht. Der Faschismus mag in Gottes namen seinen Frieden mit der Kirche machen. Ich werde das auch tun. Warum nicht? Das wird mich nicht abhalten, mit Stump und Stiel, mit allen seinen Wurzeln und Fasern das Christentum in Deutschland auszurotten”. – Tekst przytoczony za: Positio super martyrio O. Neururer: Oenipotan. Beatificationis seu declarationis martyrii Servi Dei Ottonis Neururer, presbyteris e clero dioecesano (1882-1940), vol. I, Roma l992, 124.


alez Mały Olaf to właśnie ci napisał... dokładnie to samo. :twisted:


Edyta:

a co powiesz o seminarzyście Dżugaszwilim?

Cytat
Od 1888 roku Stalin uczęszczał do szkoły parafialnej w Gori, a od 1894 roku kształcił się, za namową swojej matki oraz dzięki protekcji jej przyjaciół, w seminarium duchownym w Tyflisie (obecnie Tbilisi). Szkoły tej nie ukończył. Jednak wbrew legendzie, stworzonej później przez oficjalną propagandę, Stalin nie został usunięty z seminarium za marksistowskie poglądy czy też niezdane egzaminy. Zrezygnował z nauki z powodu podwyższenia czesnego, którego nie był w stanie, bądź po prostu nie chciał płacić[9]. Zachowały się po dziś dzień jego wszystkie seminaryjne świadectwa.
za wiki.


może to, jakim został zwierzęciem, wynika z traumy, jaka przeszedł po molestowaniu przez swojego kapłana? Może nie, ale jedno jest pewne, ten człowiek odebrał sporo wychowania religijnego.

dalambert - 4 Lutego 2011, 10:57

NURS napisał/a
Przypomnij mi jakiego wyznania byli i są Niemcy? I zacytuj wiernie, co mieli np. wypisane na klamrach pasków od mundutu?

Weź się zlituj - sugerujesz, ze w Niemczech Hitlera była RELIGIA PAŃSTWOWA ?
A ów napis na klamrach to w niemieckiej armi istniał od czasów wojny z Fracją w 1870 r. jakoś nie przypominam sobie by nosli go SSmani na swych mundurach.
Wie z laski swojej nie demagogizuj.

Agi - 4 Lutego 2011, 10:57

Z dedykacją od dalamberta
Pieśń o Andrzeju Reyu

NURS - 4 Lutego 2011, 11:02

dalambert napisał/a
NURS napisał/a
Przypomnij mi jakiego wyznania byli i są Niemcy? I zacytuj wiernie, co mieli np. wypisane na klamrach pasków od mundutu?

Weź się zlituj - sugerujesz, ze w Niemczech Hitlera była RELIGIA PAŃSTWOWA ?
A ów napis na klamrach to w niemieckiej armi istniał od czasów wojny z Fracją w 1870 r. jakoś nie przypominam sobie by nosli go SSmani na swych mundurach.
Wie z laski swojej nie demagogizuj.


nie, dalambercie, udowadniam, że Niemcy leżą w chrześcijanskiej Europie, i niesli żagiew chrześcijaństwa od czasów Ottona, bedą ostoja tej religii i jej zawziętym krzewicielem, skoro już tak sięgamy wstecz. Twierdzenie, ze nie są chrześcijanami i nie bylu w czasie II WŚ jest śmieszne i żałosne.
sugeruję, ze w Niemczech hitlera koscioły i religia istniały, sugeruję, że Watykan pomagal wielu hitlerowcom uciec po wojnie, dając im paszporty, sugeruję, ze oświęcim obsługiwali ludzie nie tylko z napisami na paskach ale i krzyżykami na szyjach.

Fidel-F2 - 4 Lutego 2011, 11:03

Rafał napisał/a
No ... reszta
bo ponieważ?
dalambert - 4 Lutego 2011, 11:05

Agi, dzięki -
więc moze ustalmy, że
jak Forumowicze Panu Bogu
To i Bóg Forumowiczom może :D

NURS - 4 Lutego 2011, 11:09

taki niewinny cycacik:

Cytat
Zwrotem w polityce Kościoła było wystąpienie papieża Piusa XI, w którym piętnował gorąco komunizm i wspierał do wsparcia sił zdolnych mu się przeciwstawić. Faktem, na który zwraca się uwagę jest to, że nie tyle kler niemiecki, co polityka Watykanu popierała Hitlera i jego popleczników. Papież, oraz jego sekretarz Pacelli ( późniejszy Pius XII ) w swoim antybolszewickim zacietrzewieniu ( co jest zrozumiałe), postanowili zbratać się z Adolfem jako mniejszym złem w swojej ocenie, zwłaszcza że obawiano się stworzenia niemieckiego kościoła narodowego, spychając tym samym KK na margines.
Pod presją Watykanu, kler niemiecki się ugiął i otwarcie zaczął popierać nazistów, w tonie wystąpień typu: Z podniesioną głową i energicznym krokiem wkroczyliśmy do nowej Rzeszy i jesteśmy gotowi służyćjej z wszystkich sił, ciałem i duszą, czy Cele rządu Rzeszy są od dawna celami naszego Kościoła katolickiego.
Hitler znał swoją siłę i wiedział że Kościół za wysoko mu nie podskoczy: Po co mielibyśmy się spierać? Przełkną wszystko, żeby tylko zachować swoje korzyści materialne. Istotne sprawy nigdy nie wysuną się na czoło. Uznają moją twardą wolę i wystarczy, że raz czy dwa pokażemy im, kto tu jest panem..
Kiedy faszyści zaatakowali Polskę, niemieccy biskupi rozpływali się nad zaletami Wodza i prosili o modlitwę za pomyślność żołnierzy.
Silne poparcie zelżało po porażce pod Stalingradem. Wtedy kościół zauważył, ze nie taki Hitler mocny i warto rozejrzeć się komu by teraz kibicować by nie zostać w tyle. Swoją bezczelną służalczość skwitowali : Jak sami wiecie, niemieccy biskupi od początku z zatroskaniem ostrzegali przed fałszywymi naukami i manowcami narodowego socjalizmu.
Kolejny przykład na obłudę i hipokryzję duchownych w momencie trudnym dla ludzi, zwłaszcza tych najprostszych.


Zasłanianie się hitlerkiem niewiele pomoże :twisted:

I nie mieszaj do tego Boga, dalambercie, bo to nie jego robota.

Rafał - 4 Lutego 2011, 11:14

NURS napisał/a
Przypomnij mi jakiego wyznania byli i są Niemcy?
Niemcy zazwyczaj bywali Chrześcijanami, ale tylko do momentu kiedy stawali się nazistami, bo nazizm stoi w największej sprzeczności z chrześcijaństwem. Niemcy-naziści chrześcijanami z pewnością nie byli.
NURS napisał/a
I zacytuj wiernie, co mieli np. wypisane na klamrach pasków od mundutu?
Got mit uns - Bóg z nami. Myślisz, że prawdę pisali?
NURS napisał/a
Może nie, ale jedno jest pewne, ten człowiek odebrał sporo wychowania religijnego.
No ba, całe rzesze kryminalistów pospolitych i politycznych odebrało całkiem solidne wykształcenie religijne. Klaus Barbie przykładem. Uważasz, że był dobrym chrześcijaninem?
Fidel-F2 napisał/a
bo ponieważ?
Bo ponieważ to Hitler stał na czele III Rzeszy, a nie "reszta".
dalambert - 4 Lutego 2011, 11:20

NURS, może byś łaskawie ujawnił autora tego anonimowego niewinnego cytaciku?
Wolno, Ci wolno..... :wink:

feralny por. - 4 Lutego 2011, 11:20

Rafał napisał/a
Niemcy-naziści chrześcijanami z pewnością nie byli.
Ciekawe, czy o tym wiedzieli.

Rafał napisał/a
Bo ponieważ to Hitler stał na czele III Rzeszy, a nie reszta.
A reszta to była właśnie III Rezsza i bez nich Hitler nic by nie zdziałał. I ta reszta to byli właśnie chrześcijanie w chrześcijańskim kraju wychowani.
Fidel-F2 - 4 Lutego 2011, 11:21

Rafał napisał/a
Bo ponieważ to Hitler stał na czele III Rzeszy, a nie reszta.
a co ma stanie na czele do rzeczy?
NURS - 4 Lutego 2011, 11:33

Rafał napisał/a
NURS napisał/a
Przypomnij mi jakiego wyznania byli i są Niemcy?
Niemcy zazwyczaj bywali Chrześcijanami, ale tylko do momentu kiedy stawali się nazistami, bo nazizm stoi w największej sprzeczności z chrześcijaństwem. Niemcy-naziści chrześcijanami z pewnością nie byli.


Zatem twierdzisz, że wszyscy niemieccy żołnierze automatycznie przestawali być chrześcijanami... Tym sposobem wyjdzie na to, że żaden chrześcijanin nigdy nikogo nie zabił. :twisted:

Cytat
NURS napisał/a
I zacytuj wiernie, co mieli np. wypisane na klamrach pasków od mundutu?
Got mit uns - Bóg z nami. Myślisz, że prawdę pisali?


Myslę, ze krzyze na czołgach też coś znaczyły. Bez względu na to, co sobie tam Himmler z Hitlerem w piwnicy czcili, miliony niemieckich chrześcijan, chrzczonych przez tysiące kapłanów szło zabijać z krzyżykami na szyi.

Cytat
NURS napisał/a
Może nie, ale jedno jest pewne, ten człowiek odebrał sporo wychowania religijnego.
No ba, całe rzesze kryminalistów pospolitych i politycznych odebrało całkiem solidne wykształcenie religijne. Klaus Barbie przykładem. Uważasz, że był dobrym chrześcijaninem?


Skoro Stepinac został świętym to tak, uwazam, ze Barbie jest wzorem chrześcijanina. Wedle kanonów katolickich, nie moich.

mały cytacik za wiki:
Cytat
28 marca 1941 roku Stepinac zanotował w swoim dzienniku: „Chorwaci i Serbowie to dwa światy, jak biegun północny i południowy. Nigdy nie będą w stanie żyć razem, chyba że za sprawą boskiego cudu”. O prawosławiu pisał, że nie ma w nim „ani moralności, ani zasad, ani prawdy, ani sprawiedliwości, ani uczciwości”[1]. 6 kwietnia 1941 roku państwa Osi zaatakowały Jugosławię, która skapitulowała po dwunastu dniach walk. Stepinac poparł utworzone przez ustaszów Niepodległe Państwo Chorwackie, zależne od Niemiec i Włoch. Nowy reżim, na czele którego stał poglavnik Ante Pavelić, deklarował wierność religii katolickiej[2] i prowadził politykę eksterminacji mniejszości w celu stworzenia państwa jednolitego religijnie. Minister religii Mile Budak oświadczył: „Jedną trzecią Serbów zabijemy, jedną trzecią wypędzimy, jedną trzecią nawrócimy na katolicyzm”[3][4] 16 kwietnia 1941 roku Stepinac złożył wizytę Paveliciowi, zapisując po niej w dzienniku, że nowy przywódca „nie będzie tolerował cerkwi prawosławnej”. Na tej podstawie arcybiskup ocenił, że poglavnik jest „szczerym katolikiem”[5]. 28 kwietnia w kościołach odczytano list Stepinaca, wzywający księży i wiernych do poparcia nowej władzy. Kiedy 26 czerwca Pavelić spotkał się z chorwackim episkopatem, Stepinac obiecał mu „oddaną i wierną współpracę dla jak najbardziej promiennej przyszłości naszej ojczyzny”[6]. Równie lojalnej współpracy z ustaszami Stepinac wymagał od episkopatu[7]; nakazał też uroczyste świętowanie rocznicy proklamowania Niepodległego Państwa Chorwackiego i dnia urodzin Pavelicia[8].

NURS - 4 Lutego 2011, 11:34

dalambert napisał/a
NURS, może byś łaskawie ujawnił autora tego anonimowego niewinnego cytaciku?
Wolno, Ci wolno..... :wink:


sprawdź sobie fakty a nie pytaj o źródło.

dalambert - 4 Lutego 2011, 11:37

NURS, fakty naciaągane i podlane wrednym sosikiem, nie wstydź się daj AUTORA , bo zachowujesz się jak nie przymierzając "recenzhent miesionca' jeno, że chrześcian recenzujesz ;P:
Rafał - 4 Lutego 2011, 11:39

feralny por. napisał/a
Ciekawe, czy o tym wiedzieli.
Nie ma siły, musieli się zorientować :)
feralny por. napisał/a
A reszta to była właśnie III Rezsza i bez nich Hitler nic by nie zdziałał.
Sugerujesz, że właściwie to Hitler dla III Rzeszy był zbędny?
feralny por. napisał/a
I ta reszta to byli właśnie chrześcijanie w chrześcijańskim kraju wychowani.
Mogę to skomentować dwojako: poprzez udział w zbrodniach odstąpili od wiary czym ściągnęli na siebie ekskomunikę wiążącą z samej mocy prawa (kanon 1364) przez co prawnie zostali wykluczeni z grona KK jeśli byli katolikami, natomiast biorąc na logikę, człowiek, który w chrześcijanach widzi swojego wroga i chrześcijan morduje siłą rzeczy chrześcijaninem nie jest, nawet jeśli kiedyś był.
Fidel-F2 napisał/a
a co ma stanie na czele do rzeczy?
Dziwnie mi się gada półsłówkami, ale niech będzie: do jakiej rzeczy?
NURS - 4 Lutego 2011, 11:42

dalambert napisał/a
NURS, fakty naciaągane i podlane wrednym sosikiem, nie wstydź się daj AUTORA , bo zachowujesz się jak nie przymierzając recenzhent miesionca' jeno, że chrześcian recenzujesz ;P:


tylko się nie zdziw... bo to nie jest piewca mojej teorii.
http://www.warforum.pl/showthread.php?tid=129

No i może zmów paciorek za świętego biskupa, co to z hitlerowcami się miział.

Fidel-F2 - 4 Lutego 2011, 11:43

Rafał napisał/a
Dziwnie mi się gada półsłówkami, ale niech będzie: do jakiej rzeczy?
do twierdzenia, że cały naród niemiecki nie był chrześcijański. Idąc w zgodzie z Twoim rozumowaniem, za Kwaśniewskiego wszyscy Polacy stali się konformistycznymi lewakującymi ateistami a za Kaczyńskiego mitomanami i przygłupami.
NURS - 4 Lutego 2011, 11:44

Rafał napisał/a
[Mogę to skomentować dwojako: poprzez udział w zbrodniach odstąpili od wiary czym ściągnęli na siebie ekskomunikę wiążącą z samej mocy prawa (kanon 1364) przez co prawnie zostali wykluczeni z grona KK jeśli byli katolikami, natomiast biorąc na logikę, człowiek, który w chrześcijanach widzi swojego wroga i chrześcijan morduje siłą rzeczy chrześcijaninem nie jest, nawet jeśli kiedyś był.

Możesz podac datę tej ekskomuniki? Bo ja moge podac kilka kwitów pokazujących, że KK popierał działania trzeciego reichu.

Rafał - 4 Lutego 2011, 11:45

Rozmowa zaowocowała u mnie zastanowieniem się co to znaczy być chrześcijaninem i poszukaniem co sądzą o tym inni (prawie mam już weekend :wink: ). Bardzo ciekawie pisze o tym pewien zakonnik, z którego sądem całkowicie się zgadzam:
Cytat
być chrześcijaninem to jest być kimś, kto nie niszczy, ale ożywia; kto nie zabija, ale ożywia. Ponieważ w tym świecie dzieje się mnóstwo takich sytuacji, kiedy się szerzy śmierć na różnych poziomach: przez zemstę, przez małoduszność, przez egoizm - jest śmierć. Dotykamy śmiercią przez te wszystkie namiętności, którym się poddajemy. Powołaniem chrześcijanina jest dawać życie i wyraźnie to widać dzisiaj w Ewangelii właśnie. Gdy uczniowie chcą zesłać ogień na miasto, które nie przyjęło Chrystusa, on zabrania im tego. I tuż zaraz potem mówi do człowieka pragnącego pójść za Jezusem: zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś Królestwo Boże, bo twoim powołaniem jest ożywiać; twoim powołaniem nie jest to, żeby się koncentrować na śmierci, która się dokonuje w świecie, zwłaszcza żeby patrzeć bezradnie jej w oczy, ale żeby głosić życie, żeby dawać życie. Po pierwsze wystrzegam się jako uczeń Chrystusa wszystkich tych momentów, w których mógłbym szerzyć śmierć wokół siebie. A po drugie wciąż stawiam pytanie jak mógę ożywiać moją miłością, moim słowem mówionym o Ewangelii, o Bogu miłości obecnym w tym świecie i tym jak kocham - jak mogę ożywiać.
http://mateusz.pl/czytania/wj/084.asp
NURS - 4 Lutego 2011, 11:46

Czy to oznacza, ze chrześcijaństwo praktycznie rzecz biorąc nie istnieje? I nie istniało?
Mały Olaf - 4 Lutego 2011, 11:46

No mości panowie, po co tak wielka dyskusja? Prawda jest taka: papież kolaborował z Hitlerem w sposób skrajnie skur****ski, porzucając ideę chrześcijańskiej bezkompromisowości dla politycznego celu, jakim była rekatolizacja Rosji. Czy wierzył, ze się to uda spełnić? Może, choć raczej pomysł to naiwny.

Hitler ideowo chrześcijaństwa nienawidził, jako elementu tradycji judeo-chrześcijańskiej. Ale jak szedł na bolszewików, to przestał tak głośno ględzić o Wotanie i uznał się za obrońcę chrześcijaństwa. Plan "Barbarossa", krzyże na czołgach, tradycja germańsko-plemienna porzucona została na rzecz tradycji rycersko-krucjatowej.

Owszem, Żydów w czasie IIWŚ mordowali chrześcijanie. Ochrzczeni, zafascynowani powrotem do germańskiej przeszłości, ale jednak chrześcijanie. Przed wojną i po wojnie chodzili do kościoła i być może na szyi mieli krzyżyk, kiedy pociągali za spust strzelając do niewinnych. Neopogańskich wojowników Wotana pełną gębą była w III Rzeszy garstka.

I to w sumie tyle. Nie ważne, w jakiego Boga wierzymy, ale to nie on kazał krzyżowcom wyriezat' wszystko co żyło w Jerozolimie w 1099 roku, nie on podpuszczał muzułmanów do różnych brzydkich rzeczy, ale to, co siedzi w ludzkich głowach i wychodzi, gdy zajdą odpowiednie warunki.

feralny por. - 4 Lutego 2011, 11:47

Rafał napisał/a
Nie ma siły, musieli się zorientować
A po wojnie zniknęli.
Rafał napisał/a
Sugerujesz, że właściwie to Hitler dla III Rzeszy był zbędny?
Sugerujesz, że bez Rzeszy Hitler by sobie poradził?
Rafał napisał/a
Mogę to skomentować dwojako: poprzez udział w zbrodniach odstąpili od wiary czym ściągnęli na siebie ekskomunikę wiążącą z samej mocy prawa (kanon 1364) przez co prawnie zostali wykluczeni z grona KK jeśli byli katolikami, natomiast biorąc na logikę, człowiek, który w chrześcijanach widzi swojego wroga i chrześcijan morduje siłą rzeczy chrześcijaninem nie jest, nawet jeśli kiedyś był.
To Ci przypomne, ci sami niemcy co to podobno się wykluczyli, brali udział w maszch i przystepowali do komunii i mam tu na mysli zołnierzy, którzy w życie wcielali pomysły wodza. Msze polowe dla wojska to nie było nic niezwykłego. Kościły w III Rzeszy nie stały puste.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group