To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

jewgienij - 3 Lutego 2011, 20:00

Adanedhel napisał/a
Co to ma do rzeczy? Znów - jednych prawo obowiązuje, inni niech idą na grzyby.


Dura lex, sed lex 8)

Kai - 3 Lutego 2011, 20:02

Jedenastka, gdyby czasem nie gryzł po kostkach, to ma niezłe pomysły :mrgreen: przynajmniej w temacie religii.

Na razie próbuję ochłonąć z szoku (patrz temat o cieszeniu się) i pewnie dlatego piszę niezbyt składnie.

Ice - 3 Lutego 2011, 20:03

Martva napisał/a
]
Niemal dorośli ludzie mieli bezwzględny zakaz opuszczania terenu szkoły w czasie trwania zajęć, czyli nawet na spacer nie mogłam iść.


I naprawdę nie było czytelni lub stolika i krzesła w bibliotece?

Arya - 3 Lutego 2011, 20:05

Ice napisał/a
Teoretycznie ktoś np. wychowawczyni/katechetka powinna dopilnować, żebyś dotarł do świetlicy, a pani w świetlicy dopilnować, byś spędził tam 45 min

Świetlica, zdaje się, jest tylko w podstawówkach i to w klasach 1-3. Później zostaje biblioteka/czytelnia (co do siedzenia dwóch godzin w bibliotece jako jedyna osoba oprócz bibliotekarek zastrzeżeń nie mam), lub korytarz. Ale to rozwiązanie nie dla wszystkich i nie na długo.

jewgienij - 3 Lutego 2011, 20:19

Kobiety zdominowały wątek religijny, a Bóg, który ma na imię Andrzej, nawet ich nie przewidział w swym planie.
Chyba że jako niepokumane Ewy, albo inne nakłaniające do grzechu czy słabości( żona Lota).

Maryja być musiała, bo Mesjasz nie mógł się wykluć z jaja, ale to by było na tyle, jeśli chodzi o rolę kobiet w andrzejowej religii :D

Arya - 3 Lutego 2011, 20:21

jewgienij, :roll:
jewgienij - 3 Lutego 2011, 20:29

Nie bawcie się w pastewno-patriarchalny układ sił sprzed tysięcy lat.
Macie swój rozum.
Jeśli niektórym facetom są potrzebne starożytne bóstwa, żeby się podbudowywać, to Wy jesteście praktyczne, jako matki czy opiekunki Chwała Wam zresztą za to, za rozsądek.

Kai - 3 Lutego 2011, 20:31

jewgienij, zapomnij, kobiety to siła motoryczna Wszechświata, Wy jesteście głową a my szyją, która tą głową kręci... i tak dalej :D
jewgienij - 3 Lutego 2011, 20:38

Kai napisał/a
jewgienij, zapomnij, kobiety to siła motoryczna Wszechświata


No już bez przesady :)

Jedenastka - 3 Lutego 2011, 20:40

święty graal normalnie :mrgreen:
Kai - 3 Lutego 2011, 20:44

jewgienij napisał/a
No już bez przesady :)

Chciałbyś :P

jewgienij - 3 Lutego 2011, 20:48

Nie przestraszy mnie Twój awatar 8)
Kai - 3 Lutego 2011, 20:51

jewgienij napisał/a
Nie przestraszy mnie Twój awatar 8)

Przecież on nie ma straszyć, tylko być seksowno-kobiecy. Reszta to po prostu manipulacja :)

Jedenastka - 3 Lutego 2011, 20:53

Czy leci z nami moderator? :mrgreen:
Witchma - 3 Lutego 2011, 20:55

Założę się, że jakiś czuwa.
jewgienij - 3 Lutego 2011, 21:04

A po co Ci, jedenastka, moderator?
Jedenastka - 3 Lutego 2011, 21:05

A dlaczego pytasz?
jewgienij - 3 Lutego 2011, 21:09

Bo tak
nureczka - 3 Lutego 2011, 21:20

Miałam się nie wypowiadać, ale pomysł ze świetlicą ubawił mnie do łez.
Świetlica w LICEUM? Najlepiej dla uczniów ostatniej klasy, tych po 18. Graliby w "Chińczyka" i "Czarnego Piotrusia". Aha, a może jeszcze leżakowanie dodamy?

Jedenastka - 3 Lutego 2011, 21:22

Tak ogólnie Cię ubawił nureczko? Bo świetlica, o której ja piszę jest dla dzieci z klas 0-3 podstawówki.
nureczka - 3 Lutego 2011, 21:42

Nie świetlica jako taka, tylko argument, że wystarczy dzieciom zorganizować świetlicę.
Jak rozumiem, dyskutujemy o łamaniu ustawy, która nakazuje zapewnienie uczniom opieki i zajęć.
Ustawa nie określa wieku ucznia.
Ustawa nie mówi, że chodzi tylko o uczniów, którzy nie potrafią sami sobie znaleźć zajęcia.

Wiem, z doświadczenia, że młodzi ludzie (w najgłupszym wieku) szwędają się po korytrzu i robią głupoty.
To jest nierównie traktowanie - te dzieci nie mają zapewninej opieki i są narażone na wypadki, itd.
Moje osobiste dziecko podczas lekcji religii biegało z kumplem do Tesco na piwo.

Ice - 3 Lutego 2011, 22:00

nureczka napisał/a
Nie świetlica jako taka, tylko argument, że wystarczy dzieciom zorganizować świetlicę.
Jak rozumiem, dyskutujemy o łamaniu ustawy, która nakazuje zapewnienie uczniom opieki i zajęć.
Ustawa nie określa wieku ucznia.
Ustawa nie mówi, że chodzi tylko o uczniów, którzy nie potrafią sami sobie znaleźć zajęcia.
.


lub :wink:

nureczka - 3 Lutego 2011, 22:25

Ice, lub czasopisma ;)
Rafał - 4 Lutego 2011, 08:54

NURS napisał/a
Zauważ, ze to chrześcijanie stworzyli oświęcim
NURS!!! Cóż ty wypisujesz, jacy chrześcijanie, no chyba że chodzi ci o tych polskich chrześcijanach, którzy pobudowali polskie obozy koncentracyjne w polskim Oświęcimiu i zamordowali tam własnoręcznie milion Żydów :twisted:
nureczka napisał/a
Miałam się nie wypowiadać, ale pomysł ze świetlicą ubawił mnie do łez.
Świetlica w LICEUM?
ROTFL, świetlice w LO, regularnie od 3 klasy mieliśmy pod sklepem z piwem, (wcześniej bywało nieregularnie :wink: ) Gdyby były takie "okienka" nie wiem jak byśmy do domu wracali :mrgreen:
Cytat
Moje osobiste dziecko podczas lekcji religii biegało z kumplem do Tesco na piwo.
O właśnie :lol:

A co ciekawe, jak czasem zdarzy mi się poruszyć temat religii w szkołach w rozmowach z księżmi, to mam wrażenie, że nagle wszyscy co do jednego są na etapie organizowania lokali do nauki religii przy parafii, ot, tak na wszelki wypadek. To jest chyba przewrażliwienie, bo w szkołach i tak pełno jest różnych szkółek od nauki jazdy począwszy, przez prywatne językowe kursy, na spotkaniach politycznych i szkoleniach herbalife skończywszy :wink: Katechezy na bank się zmieszczą, a będzie dużo taniej wpasować się pomiędzy programową lekcję przyrody, a spotkaniem kółka pań z Avonu niż utrzymywać własną nieruchomość. Przynajmniej u mnie na głębokiej prowincji tak to wygląda, ale chyba to obrazek powszechny jak Polska długa i szeroka. :)

Jedenastka - 4 Lutego 2011, 09:01

Mój syn dostał jedynkę z religii dlatego, że z ławki spadła ekierka, zrobiło się zamieszanie i nie potrafił powtórzyć, o czym mówiła odpowiadająca w tym czasie koleżanka.

Sara, dziewczynka z klasy Adama, opierała się na łokciu o ławkę z wyrazem twarzy chyba nieco nieobecnym bo została zapytana czy się nudzi.
Niestety mało dyplomatycznie odpowiedziała, że tak.
Efekt - napisać w zeszycie - w słupku, ponumerować - 200 x - Jezu ufam Tobie.

Mały Olaf - 4 Lutego 2011, 09:07

Rafał napisał/a
NURS napisał/a
Zauważ, ze to chrześcijanie stworzyli oświęcim
NURS!!! Cóż ty wypisujesz, jacy chrześcijanie, no chyba że chodzi ci o tych polskich chrześcijanach, którzy pobudowali polskie obozy koncentracyjne w polskim Oświęcimiu i zamordowali tam własnoręcznie milion Żydów :twisted:


Nie do końca bzdura, bo owszem, wierchuszka i pomysłodawcy ostatecznego rozwiązania byli właściwie neopoganami od zakonu Thule i innych bzdetów, jednak 90% tych Niemców, z którymi nasi pradziadkowie tłukli się na bagnety i strzelali po lasach było chrześcijanami. Hitler nie burzył kościołów, a w oficjalnej propagandzie po '41 uważał się za obrońcę chrześcijaństwa.
Sprawa kontrowersyjna, ale od jednoznacznych ocen bym się powstrzymał.

Fidel-F2 - 4 Lutego 2011, 09:11

Rafał napisał/a
Cóż ty wypisujesz, jacy chrześcijanie
Gott mit uns
Jedenastka napisał/a
Sara, dziewczynka z klasy Adama, opierała się na łokciu o ławkę z wyrazem twarzy chyba nieco nieobecnym bo została zapytana czy się nudzi.
Niestety mało dyplomatycznie odpowiedziała, że tak.
Efekt - napisać w zeszycie - w słupku, ponumerować - 200 x - Jezu ufam Tobie.
:mrgreen:
Rafał - 4 Lutego 2011, 09:20

Mały Olaf, Fidel-F2,
Adolf Hitler napisał/a
Wszystko jedno, jakiego to dotyczy wyznania. Nie ma ono żadnej przyszłości; w każdym bądź razie dla Niemców. Faszyzm może w imię Boże zawierać pokój z Kościołem. Uczynię to, dlaczego by nie? Ale to mnie nie powstrzyma, żeby gruntownie do końca, ze swoimi korzeniami i etapami wytępić chrześcijaństwo w Niemczech
Stąd: “Mit den Konfessionen, ob nun diese oder jene, das ist alles gleich. Das hat keine Zukunft mehr. Für die Deutschen jedenfalls nicht. Der Faschismus mag in Gottes namen seinen Frieden mit der Kirche machen. Ich werde das auch tun. Warum nicht? Das wird mich nicht abhalten, mit Stump und Stiel, mit allen seinen Wurzeln und Fasern das Christentum in Deutschland auszurotten”. – Tekst przytoczony za: Positio super martyrio O. Neururer: Oenipotan. Beatificationis seu declarationis martyrii Servi Dei Ottonis Neururer, presbyteris e clero dioecesano (1882-1940), vol. I, Roma l992, 124.
Jedenastka - 4 Lutego 2011, 09:30

Fidel, wiedziałam, że Ci się spodoba :P
A inne dzieci mają to pisać po 400 x. Niektóre nie piszą i wtedy dostają jedynki :mrgreen:

Fidel-F2 - 4 Lutego 2011, 09:31

Rafał, no i co z tego? bo nie wiem po co przytoczyłeś ten cytat, objaśnij proszę


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group