To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

jewgienij - 29 Stycznia 2011, 14:04

Te badania psychiatryczne rozwalają :)

A gdzie próby ognia i wody?

I dziwić się, że KK traci szacunek i wpływy, jak tam kretyn na kretynie.

Martva - 29 Stycznia 2011, 14:08

A mnie się pomysł coraz bardziej podoba, może mniej będzie ślubów 'bo rodzinie zależy', 'bo wypada' 'nie wierzę w Boga ale obiecałam babci'
feralny por. - 29 Stycznia 2011, 14:12

Mnie też się podoba, a przy tym bawi. Zdecydowanie powinni wprowadzić to w życie. Jakiś strasznie trudny egzamin na ojca chrzestnego też by się przydał.
jewgienij - 29 Stycznia 2011, 14:16

Wyczuwam interes. :wink:
Przyjmę pana o wyglądzie Elvisa Presleya, niekaranego, najlepiej z grupą inwalidzką albo studenta. Rynek nie znosi próżni.

merula - 29 Stycznia 2011, 15:47

cóż, jak im spadną wpływy za śluby, chrzty i za kolędy ( bo komu się będzie chciało słuchać, że jego życie jest be) to nastaną rewolucyjne zmiany liberalizacyjne.
Jedenastka - 29 Stycznia 2011, 15:50

Co ja widzę... kobiety piszą częściej w męskim temacie religijnym?
(pytanie retoryczne :wink: )
Chyba nie powinnam się dziwić bo temat w temacie nareszcie ciekawy.

aniol - 29 Stycznia 2011, 18:38

tiaaa, moze jeszcze minimum polroczny kurs przed ostatnim namaszczeniem? :wink:
gora pol roku po wprowadzeniu tych rewolucyjnych zmian (o ile tak naprawde odwaza sie je wprowadzic) nastapi cichutki, szybciutki powrot do sytuacji biezacej

Lowenna - 29 Stycznia 2011, 19:28

IMHO teraz 90% małżeństw zawieranych, gdy kobieta jest w ciąży jest nieważnych. Występuje jedna z wad zgody na zawarcie małżeństwa. Małżeństwo zawarte pod przymusem i z powodu bojaźni jest nieważne.
Sama nie raz odradzałam zawieranie małżeństwa w takiej sytuacji.

Ice - 29 Stycznia 2011, 21:02

Bardzo dobra decyzja papieża. :D
Fidel-F2 - 30 Stycznia 2011, 14:15

znaczy, każda panna młoda przed ślubem musi zliczyć wizytę u kościelnego ginekologa, o w mordę
Anonymous - 30 Stycznia 2011, 14:27

Lowenna napisał/a
IMHO teraz 90% małżeństw zawieranych, gdy kobieta jest w ciąży jest nieważnych. Występuje jedna z wad zgody na zawarcie małżeństwa. Małżeństwo zawarte pod przymusem i z powodu bojaźni jest nieważne.


Mnie uczono, że każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, więc powstrzymałbym się od generalizowania, ale tak, ogólnie oczywiście masz rację - jeśli małżeństwo zostało zawarte pod przymusem (np. kobieta zaszła w ciążę i została zmuszona przez rodzinę do zawarcia związku małżeńskiego z ojcem dziecka.) to ma pełne prawo wystąpić o stwierdzenie nieważności małżeństwa. :) Co do samego pomysłu - nie jestem pewien, czy Kościół postępuje słusznie. Z jednej strony rozumiem powody, a z drugiej... Jakoś mnie to nie przekonuje. No nic, zawsze może być ślub przed innym duchownym... Tylko niech potem KK nie krzyczy, że mu wierni odchodzą.

czterdziescidwa - 30 Stycznia 2011, 14:37

Fidel-F2 napisał/a
znaczy, każda panna młoda przed ślubem musi zliczyć wizytę u kościelnego ginekologa, o w mordę

Nie koniecznie u kościelnego ginekologa; ja myślę że to zmierza w kierunku prawa pierwszej nocy.

Fidel-F2 - 30 Stycznia 2011, 14:39

z wikarym w zastępstwie pijanego proboszcza :P
Ice - 30 Stycznia 2011, 15:10

Żerań napisał/a
Tylko niech potem KK nie krzyczy, że mu wierni odchodzą.


Bardziej niewierni, o przepraszam "wierzący niepraktykujący" niż wierni. :wink:

feralny por. - 30 Stycznia 2011, 15:18

Może się przy tym okazać że 90% katolików w Polsce, to bujda na resorach, ale w sumie to też plus.
Chal-Chenet - 30 Stycznia 2011, 15:35

czterdziescidwa napisał/a
Fidel-F2 napisał/a:
znaczy, każda panna młoda przed ślubem musi zliczyć wizytę u kościelnego ginekologa, o w mordę

Nie koniecznie u kościelnego ginekologa; ja myślę że to zmierza w kierunku prawa pierwszej nocy.

Czy Was do reszty pogięło? Czy panna młoda wygląda jak ministrant?

gorbash - 30 Stycznia 2011, 15:47

Chal-Chenet napisał/a
Czy Was do reszty pogięło? Czy panna młoda wygląda jak ministrant?

Chal-Chenet, nie przesadzaj. Może się trafić przecież jakiś zboczeniec którego panna młoda będzie kręcić.

Ice - 30 Stycznia 2011, 15:56

feralny por. napisał/a
Może się przy tym okazać że 90% katolików w Polsce, to bujda na resorach, ale w sumie to też plus.


Wedle corocznych badań, w średnich miastach praktykuje ok. 60% zarejestrowanych. Na wsi więcej, w wielkich miastach mniej.

Fidel-F2 - 30 Stycznia 2011, 15:56

Ice napisał/a
Wedle corocznych badań, w średnich miastach praktykuje ok. 60% zarejestrowanych. Na wsi więcej, w wielkich miastach mniej.
pokaż te badania
jewgienij - 30 Stycznia 2011, 16:03

Ice napisał/a
feralny por. napisał/a
Może się przy tym okazać że 90% katolików w Polsce, to bujda na resorach, ale w sumie to też plus.


Wedle corocznych badań, w średnich miastach praktykuje ok. 60% zarejestrowanych. Na wsi więcej, w wielkich miastach mniej.


Tak, praktykuje, ale chyba w Praktikerze i Tesco :wink:

Wedle badań partii w wyborach słusznie głosowało 98 procent. Gołym okiem widać, że to ściema.

Ice - 30 Stycznia 2011, 16:19

A proszę:

http://www.iskk.ecclesia....-niedzielne.htm

Jednak trochę mniej, ok. 40-50% (należy dodać jeszcze nieobecnych usprawiedliwionych) ,wychodzi na to, że wsie nie nadrobią tego, co obniżą duże miasta, te 60% to z mojego podwórka. W każdym razie nie jest tak źle, jakby niektórzy sobie życzyli. :wink:

Kai - 30 Stycznia 2011, 16:20

Ice napisał/a
Wedle corocznych badań, w średnich miastach praktykuje ok. 60% zarejestrowanych. Na wsi więcej, w wielkich miastach mniej.
Kwestionowałabym powody takiego "praktykowania". Zapytajmy, ile ludzi żyje w zgodzie z jedną dziesiątką przykazań. Tylko 10.

jewgienij napisał/a
Tak, praktykuje, ale chyba w Praktikerze i Tesco :wink:

Po mszy :D Albo przed, albo zamiast.

Wierzymy tak, jak nam jest wygodnie.

Odnośnie linka - cóż, wstyd, że wcześniej się za to państwo nie wzięło. Teraz KK będzie udawał odkrycie Ameryki.

Ice - 30 Stycznia 2011, 16:23

Kai napisał/a
Zapytajmy, ile ludzi żyje w zgodzie z jedną dziesiątką przykazań. Tylko 10.


...niech pierwszy rzuci kamień :wink:

Kai - 30 Stycznia 2011, 16:28

Ice napisał/a
...niech pierwszy rzuci kamień :wink:

Dawno nie miałeś lawiny? :mrgreen:
A wydawałoby się, że 10 to tak mało. Kodeks Karny czy Cywilny to całe tomy.

Fidel-F2 - 30 Stycznia 2011, 16:33

Kai napisał/a
Zapytajmy, ile ludzi żyje w zgodzie z jedną dziesiątką przykazań
co to znaczy żyć w zgodzie?

Ice, 90-kilka% wiernych a uczęszcz 40%. To jest dobrze? Poza tym to są dane podawane przez parafie, wg mnie na bank zawyżane przez przynajmniej część proboszczów. No i to nie są niezależne badania, to są badania robione przez KK. Wiesz jakie poparcie miałby Kaczyński gdyby sam sobie zrobił sondaż? :mrgreen:

Ice - 30 Stycznia 2011, 16:39

Zawsze możesz w dniu liczenia się przejść do najbliższej parafii, policzyć samemu i zweryfikować w czasie ogłoszenia wyników. :wink: Nie widzę powodu, dla którego księża mieliby fałszować wyniki badań które robią głównie na własne potrzeby. Różnica 90% a 40% wyraźnie mówi, że gdzieś coś kuleje, myślę, że papież robi to co robi, właśnie po to, by dowiedzieć się gdzie.
Agi - 30 Stycznia 2011, 16:39

Fidel-F2 napisał/a
Kai napisał/a:
Zapytajmy, ile ludzi żyje w zgodzie z jedną dziesiątką przykazań
co to znaczy żyć w zgodzie?

Przykazania im nie przeszkadzają?

Fidel-F2 - 30 Stycznia 2011, 16:58

Agi napisał/a
Przykazania im nie przeszkadzają?
czyli?
Agi - 30 Stycznia 2011, 17:00

Przykazania sobie, a oni sobie.
Tak, kpię z takiej postawy.
Hipokryzja księży i współwiernych była głównym powodem mojego odejścia od KK.

eLAN - 30 Stycznia 2011, 17:06

Od wiary ogólnie też?


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group