To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

NURS - 19 Października 2010, 09:16

To się chyba wybiorę...
Agi - 19 Października 2010, 09:30

To się wybierz... w ciepłe kraje, zdecydowanie zdrowsze.
NURS - 19 Października 2010, 10:33

na posła! :twisted:
dalambert - 19 Października 2010, 11:30

NURS napisał/a
To się chyba wybiorę...
NURS napisał/a
na posła!

sam się posłem mianował i się na Kubie schował :twisted:

Fidel-F2 - 19 Października 2010, 22:25

sukienkowym się we łbach poprzewracało, ale to dobrze
feralny por. - 19 Października 2010, 22:36

Fidel-F2, bo ja wiem, czy tak dobrze? Biorąc pod uwagę jak wielki mają wpływ na to co się w tym kraju dzieje, to chyba niedobrze, że im odwala.
Fidel-F2 - 19 Października 2010, 22:40

bardzo dobrze, przysporzą elektoratu Palikotowi i szybciej się gnidy pogoni
feralny por. - 19 Października 2010, 22:52

Nawet jeżeli, co nie jest znowu aż tak oczywiste, to zanim to nastąpi mogą wyrządzić poważne szkody (chciałoby się powiedzieć niepowetowane, ale jakoś nie mam ochoty budować dramatycznego nastroju), albo (co bardziej prawdopodobne) tak skutecznie zabezpieczyć swoją pozycję, że jeszcze przez dziesiątki lat będą nie do ruszenia.
Fidel-F2 - 19 Października 2010, 22:59

wtedy tylko rewolucja, przy okazji odbierze się majątek
Agi - 19 Października 2010, 23:10

Panowie, spasujcie trochę.
Fidel-F2 - 20 Października 2010, 00:09

zawsze będzie można ich zdelegalizować jako że życie, wolność, ani własność żadnego człowieka nie są bezpieczne gdy obraduje ciało ustawodawcze

NMSP

Martva - 21 Października 2010, 12:14

http://wiadomosci.gazeta....e_ze_scian.html

Brak symboli religijnych to nietolerancja wobec katolików. Bogini, w jakim kraju ja żyję...

Chal-Chenet - 21 Października 2010, 12:18

Cytat
Kuria zastanawia się, jakie decyzje w tej sprawie podjąć. Na razie religia jest w lekcyjnym grafiku, ale - jak twierdzi ks. Panuś - biskup może wycofać katechetę. - Szkoła musi spełnić warunki Kościoła, żeby mogła się w niej odbywać nauka religii. Nie ma mowy o szantażu, ale musimy zastanowić się nad katechezą w tej szkole - mówi.

Nie, nie ma mowy.

Kai - 21 Października 2010, 12:42

Nie obrażając niczyich uczuć religijnych, cóż, jedna lekcja mniej, kiedy można odrobić zadanie domowe czy poczytać lekturę, bo tak niestety wyglądają lekcje religii w szkołach ponadpodstawowych.

Poza tym sądzę, że jeśli nawet tak się stanie, osoby, które potrzebują lekcji religii, będą umiały je znaleźć. Mam nadzieję, że przykład pójdzie dalej.

dalambert - 21 Października 2010, 12:51

Jest jeden drobiazg - moze się okazać, ze rodzice zmienią jedna prywatną szkołę na drugą i wtedy się zobaczy, czy sami wojujący ateusze utrzymają ten biznes ;P:
Agi - 21 Października 2010, 12:54

dalambert napisał/a
Jest jeden drobiazg - moze się okazać, ze rodzice zmienią jedna prywatną szkołę na drugą

Założymy się, że nie zmienią?

Chal-Chenet - 21 Października 2010, 12:54

dalambert napisał/a
Jest jeden drobiazg - moze się okazać, ze rodzice zmienią jedna prywatną szkołę na drugą i wtedy się zobaczy, czy sami wojujący ateusze utrzymają ten biznes ;P:

Z tym, że nie tylko 'wojujący ateusze' popierają taki krok, w artykule jest mowa o osobach (rodzicach dzieci uczęszczających do szkoły) deklarujących się jako katolicy, ale nie mających nic przeciwko zdjęciu symboli religijnych ze ścian...

Edit. Dodałem cytat.

Kai - 21 Października 2010, 12:55

dalambercie, myślę, że to przypadkiem może działać w obie strony.
dalambert - 21 Października 2010, 12:56

Kai, oczywiście, ze moze a szkoła ateuszowska , odpowiednio zareklamowana, moze mieć powodzenie na rynku i może o to w tym wszystkim chodzi :mrgreen:
Chal-Chenet - 21 Października 2010, 12:58

To nie jest szkoła 'ateuszowska', dzieciom-katolikom nikt przecież nie zabrania do niej chodzić. Tylko krzyże zdjęli.
Martva - 21 Października 2010, 12:59

Skąd pomysł że 'bez krzyży na ścianach' równa się 'ateuszowska'? Przecież tam wyraźnie mówią że są dzieci niewierzące, ale są też innych wyznań niż katolickie.

ED. Chal był szybszy ;)

Agi - 21 Października 2010, 13:00

Martva napisał/a
Skąd pomysł że 'bez krzyży na ścianach' równa się 'ateuszowska'?

Bo dalambertowi się wszystko kojarzy, niestety.

Kai - 21 Października 2010, 13:02

dalambert, szkoły z założenia są, jak to ładnie mówisz "ateuszowskie", a właściwie "świeckie", jak całe państwo. Z założenia. A szkół katolickich też jest sporo, więc o co kaman?
Martva - 21 Października 2010, 13:05

Kai napisał/a
szkoły z założenia są,


Powinny być.

Kai - 21 Października 2010, 13:07

Martva, racja. Powinny.

Swoją drogą lekcje religii w pachnącej starym drewnem, zimnej salce katechetycznej z witrażowymi okienkami wspominam z prawdziwym rozrzewnieniem.

dalambert - 21 Października 2010, 13:08

Kai, to mitologia pseudooświeceniowa, jakoś społeczenstwo w duzej mierze, nie jest ateuszowskie i nie uważa, ze jedynym miejscem do wyrażania i praktykowania winien być domowy kibelek i zadrutowana na głuch światynia, co by uczuć wrzaskliwej mniejszości nie naruszać.
A co do szkoły, to przy obecnym wrzasku antychrześcijanskim może być niełymchwytem marketingowym "szkoła ateizmu i postępu wszelakiego" - pierwszy który z tym wyskoczy może się na chetnych załapać.
Czy na długo, to już inna rzecz, a i ze szkoły z programowym ateizmem może sporo głęboko wierzących wyjść.
Ech ta młodzieńcza przekora ;P:

Agi - 21 Października 2010, 13:09

Kai napisał/a
Swoją drogą lekcje religii w pachnącej starym drewnem, zimnej salce katechetycznej z witrażowymi okienkami wspominam z prawdziwym rozrzewnieniem.

Ja też.
To byly prawdziwe lekcje religii, na które szło się po południu, a nie odbębnianie między wuefem a biologią.

Kai - 21 Października 2010, 13:14

dalambert napisał/a
mitologia pseudo oświeceniowa,

Askont, poczekajmy na coroczny spis praktykujących katolików :) to sam zobaczysz.

dalambert napisał/a
ze szkoły z programowym ateizmem może sporo głęboko wierzących wyjść.

A szkoła katolicka może na zawsze zniechęcić do religii, bo do wiary raczej dostępu nie ma. :P

dalambert napisał/a
ie uważa, ze jedynym miejscem do wyrażania i praktykowania winien być domowy kibelek i zadrutowana na głuch światynia, co by uczuć wrzaskliwej mniejszości nie naruszac.


No przecież nikt Ci nie zabrania modlić się choćby i na środku drogi, ale nie przymuszajże do tego kogo innego. Szkoła nie jest miejscem kultu. Powiem więcej, nie uważałabym za coś niestosownego, gdyby nawet każdy katolik przyniósł sobie do szkoły krzyżyk i postawił na ławce obok SIEBIE (choć nie wiem czemu te na szyi nie mogą wystarczyć), ale na ścianie, obok godła, krzyż ma całkiem inny wyraz.

Agi, ale wtedy religia była troszkę jak nielegalne komplety :) To też miało pewien urok.

dalambert - 21 Października 2010, 13:17

Kai napisał/a
No przecież nikt Ci nie zabrania modlić się choćby i na środku drogi
a pod krzyżem na Kraowskim Przedmieściu, to mogę czy mnie pijane bydło wyskakujace z pubów załatwi w imie postepu i walki oświatłość ;P:
Kai - 21 Października 2010, 13:22

A próbowałeś? Spróbuj, to się dowiesz :P Podejrzewam, że dzisiaj to już nikt nawet nie zwróci na Ciebie uwagi - pomijając fakt, że krzyż sobie będziesz musiał własny przynieść.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group