To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

NURS - 21 Wrzeœśnia 2010, 19:45

dzisiaj juz słyszalem komentarz jakiegoś księdza, ze on przecież był z SB, więc jaki tam kościelny przekręt :-)
Kai - 21 Wrzeœśnia 2010, 19:56

Taa, oczywiście, szkoda, że przekręty są tego typu, że nawet 10-letnie dziecko je widzi.
Matrim - 21 Wrzeœśnia 2010, 19:59

NURS, bo to wiadomo - czarny pi-ar i na pewno prowokacja.
Ziemniak - 21 Wrzeœśnia 2010, 20:34

Matrim, jasne, że prowokacja, zaraz tu dalambert wpadnie i wyłoży ci wszystko czarno na białym.
dalambert - 21 Wrzeœśnia 2010, 20:43

Ziemniak, nie wpadne, przecież wy już WSZYSTKO wiecie, a nawet już winnych macie bez sprawy i wyroku, ciekawe , że przy panu Karnowskim gęby się nie zamykały o "domniemaniu niewinności" gardłując -
i antyklerykały błyszczą hipokryzją
i to by było na tyle ;P: :evil:

Ziemniak - 21 Wrzeœśnia 2010, 21:14

Winnych mamy już od dawna, a sprawy i wyroku nie będzie , bo to przecież święte krowy.
dalambert - 21 Wrzeœśnia 2010, 21:57

Ziemniak, A Twoje umiłowanie państwa prawa , hipokryzją błyszczysz, aż miło w ateistycznym brzasku :mrgreen:
Fidel-F2 - 21 Wrzeœśnia 2010, 22:01

dalambert, Ty..., Ty... katoliku
dalambert - 21 Wrzeœśnia 2010, 22:06

Fidel-F2, :D
Ziemniak - 21 Wrzeœśnia 2010, 22:25

dalambert, po pierwsze, wcale nie jestem ateistą, a po drugie, nic nie mówiłem na temat państwa prawa, a po trzecie, mógłbyś wreszcie napisać jakiegoś merytorycznego posta zamiast tych gładkich monotematycznych formułek.
dalambert - 21 Wrzeœśnia 2010, 22:42

Ziemniak, toż nie mówie, że jesteś ateistą ino, że twa hipokryzja błyszczy w ateistycznym blasku, odnosi się to do wielekroć wykazywanej w tym wątku w przypadku pana Karnowskiego hipokryzji, aż buzowało od żądań, co by czekać na wyrok niezawisłego sądu, a tu się jakiś artykułem ekscytujecie.
szkoda gadać.

Matrim - 21 Wrzeœśnia 2010, 22:48

dalambert, a co Karnowski ma do wątku religijnego? :)
dalambert - 21 Wrzeœśnia 2010, 22:54

Matrim, a to, ze tu jakis artykulas uważacie i za dowód i za wyrok w sprawie , a jak się pisało o Karnowskim to aż huczało po forum od żądań, by na wyrok sądu czekać i domniemanie niewinności, az fruwało .
czyli
Nie rżnij głupa serdeńko :twisted:

Fidel-F2 - 21 Wrzeœśnia 2010, 23:05

ot i trafiło się dalambertowi mieć rację
Ziemniak - 21 Wrzeœśnia 2010, 23:07

Nie za dowód i wyrok, tylko za jeszcze jedno potwierdzenie kościelnych przekrętów. W tej sprawie są konkretne dowody. W przeciwieństwie do sprawy Karnowskiego ;P:
Fidel-F2 - 21 Wrzeœśnia 2010, 23:12

inna sprawa, że przykopać czarnym cnotą bez względu na okoliczności a jeśli jeszcze słusznie to radość zupełna
Matrim - 21 Wrzeœśnia 2010, 23:31

dalambert napisał/a
Nie rżnij głupa serdeńko :twisted:

Gdzieżbym śmiał. Ale, gwoli ścisłości, ja tylko przytoczyłem artykuł, odnosić mi się do niego już nie chciało, bo cała rozmowa była niedawno. Wyroków, zdaje mi się, żadnych nie ferowałem, więc nie wiem skąd ten raban, dalambercie.

Dabliu - 22 Wrzeœśnia 2010, 00:10

NURS napisał/a
a moim zdaniem powinni zabrać kamery sprzed pałacu. brak zainteresowania i zimno szybko zrobią z tym wszystkim porządek. a każdemu co bedzie próbował zasadzić nowy krzyż mandacik, jak handlarzom z Łodzi.


A moim zdaniem powinni wysłać załogę Enterprise. O, proszę... - Star Trek vs. Obrońcy Krzyża :twisted:

Martva - 22 Wrzeœśnia 2010, 11:13

dalambert, że wycena gruntów była dziwnie niska, to i bez artykułów wiadomo.
dalambert - 22 Wrzeœśnia 2010, 11:18

Martva, no, no a skąd wiadomo, gołąbki pokoju gruchały, jedna pani drugiej pani powiedziała, sam red.nacz. tygodnika Fakty i Mity ganiał po miastach i polach i wyceniał ? Czy może jakiś niewątpliwy autorytet moralny w GW się zatroskał i dał wyraz :?:
Matrim - 22 Wrzeœśnia 2010, 11:26

dalambert, miasto wyceniało. Miasto miało już zaklepanych inwestorów, więc wiedziało ile należy się spodziewać, a tu bęc! Przychodzi pan z Komisji i mówi, że on to chce w zamian za dobra dawno utracone.
dalambert - 22 Wrzeœśnia 2010, 11:30

Matrim, i słusznie trza było nie kraść - co to znaczy "dobro dawno utracone" znaczy gorsze, mniej ważne, nie istotne - ????
A wyceny miejskie są mi dość dobrze znane - powiem jedno bywają bardzo różne, ot choćby i taka za jaką pan prezydent Grobelny ma zarzuty ;P: no ale on nie kościołowi wyceniał, to pewnie potwarz jakaś jest i domniemanie niewinności obowiązuje :mrgreen:

Martva - 22 Wrzeœśnia 2010, 11:31

dalambert, te grunty nie były w próżni, należały do miast, miasta wiedziały na ile by je wyceniły gdyby chciały je sprzedać, a tu się nagle okazywało że pan kościelny rzeczoznawca mówił że są warte 1/3 z tego.

ED. jakie znów nie kraść, ile razy było mówione że nie zawsze chodzi o tereny które kiedykolwiek nalezały do Kościoła...? Miasta kradły? No weź mnie nie rozśmieszaj.

Matrim - 22 Wrzeœśnia 2010, 11:35

dalambert napisał/a
trza było nie kraść

A to ludzie obecnie żyjący kradli, że im należy odbierać? Słuchasz wiadomości dzisiejszych? Kościół przejął w wielu (nie mówię wszystkich, na wszelki wypadek) przypadkach grunty za bezcen, odsprzedali dalej, więc nic im nikt nie zabierze, ani nie każe płacić, a taki Kraków będzie się domagał odszkodowania od Skarbu Państwa, więc i od ciebie, dalambercie.

Nie przeszkadza ci to, że musisz płacić, za to, co ktoś ukradł?

dalambert - 22 Wrzeœśnia 2010, 11:36

Martva, ale te grunty, lub ich substytuty były KRADZIONE -przyszli by łobuzy wyalili by was z domu z odszkodowaniem 1000 zł na łebka / bez psa i kota/ to po 40 latach tułaczki ina ile byś wyceniła swoją własność i odszkodowanie za rabunek. Nawet gdyby po wyaleniu was umieszczono w byłym waszym domu Świetlicę prowadzoną przez Związek postępowych Ateistów.
Martva - 22 Wrzeœśnia 2010, 11:36

Matrim napisał/a
a taki Kraków będzie się domagał odszkodowania od Skarbu Państwa


Mam szczerą nadzieję że się będzie domagał, i że dostanie. cóż, jakby się dało odwołać od decyzji KM, to może by się tak nie skończyło.

Matrim - 22 Wrzeœśnia 2010, 11:39

Martva, życzę wam tego, bo to by udowodniło, że były jakieś poważne nieprawidłowości i może stworzy pewien precedens, ośmiel inne samorządy.

dalambert, jeśli wziąłem pieniądze, jeśli się zgodziłem, nawet za grosze, to by mi uczciwość nie pozwoliła domagać się tego z powrotem. Ale to ja.

dalambert napisał/a
po 40 latach tułaczki

A kto się tułał? Księża?

NURS - 22 Wrzeœśnia 2010, 11:41

dalambert napisał/a
Martva, no, no a skąd wiadomo, gołąbki pokoju gruchały, jedna pani drugiej pani powiedziała, sam red.nacz. tygodnika Fakty i Mity ganiał po miastach i polach i wyceniał ? Czy może jakiś niewątpliwy autorytet moralny w GW się zatroskał i dał wyraz :?:


Ty masz pecha, dalambercie, własnie w tv jakis gostek prezentował dokumenty obrazujące skalę procederu, padły w nim dokładne dane i liczby - z dokumentów komisji i resortów. Nie pamiętam ich dokładnie, więc nie bedę rpzytaczal, za kilka godzin pewnie znajdą się w sieci.
Natomiast to co jest wybitnie zastanawiające w twojej postawie - jesteś pełen oburzenia, ze ktoś okrada państwo, ale jak przedstawia się dowody na wielomiliardowe w sumie przekręty (takie własnie liczby padały podczas konferencji prasowej, o której napisałem), kpisz jawnie. To naprawde przykre dalambercie złoty, bo swiadczy o tym, ze dalbyś ten kraj i ludzi złupić, do cna nawet, byle twoi pupile kradli a nie te świnie z PO :-)

Martva - 22 Wrzeœśnia 2010, 11:50

dalambert, mojej rodzinie ukradziono w cholerę majątku, jakoś zupełnie nikt się nie kwapi żeby nam je oddawać. Ani tych konkretnych gruntów, ani rekompensat w zamian (a trochę to wszystko było warte i jest nadal). Bo nie jesteśmy panami w czarnych sukienkach.
I w dalszym ciągu starannie unikasz tematu zaniżonych, nieuczciwych wycen.

Dabliu - 22 Wrzeœśnia 2010, 12:06

dalambert napisał/a
Matrim, i słusznie trza było nie kraść - co to znaczy dobro dawno utracone znaczy gorsze, mniej ważne, nie istotne - ????


Racja. Kościół winien zwrócić wszystkie zagrabione dawno temu dobra prawowitym właścicielom, poganom. Bałwany z powrotem postawić, święte gaje na powrót zasadzić, świątynie odbudować, srebro oddać. Tylko powybijanych zębów nie zdołają już pozwracać ;P:



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group