To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

dalambert - 17 Wrzeœśnia 2010, 15:52

No własnie jeżlei znasz te szokujące fakty to ich nie ukrywaj -śmiało rozlicz Kościół z każdej złotówki - skąd bierze i na co wydaje /
To może być Ciekawa lektura, a Ty się tu tak oburzasz , że musisz mieć ogromną wiedzę w tej kwestii.

jewgienij - 17 Wrzeœśnia 2010, 17:10

Rozlicz mafię z każdej złotówki.

Żeby to można zrobić, to wszystko musi być transparentne, w organizacjach takich jak mafia czy KK nie ma o tym mowy. Nie bez powodu al Capone popłynął za podatki, bo tu był jakiś punkt zawieszenia dla prawa. Udowodnić kościołowi nadużycia to trudne, bo tak się rozsiadł, że zwykłe procedury go nie chwytają. W tym największy problem. W bezkarności kupionej za błyskotki, czyli bajki o życiu wiecznym.

ed. I nawet nie próbuj przytaczać "domniemania niewinności", bo ono dotyczy ludzi objętych prawem, a nie ponad.

NURS - 17 Wrzeœśnia 2010, 18:50

dalambert napisał/a
No własnie jeżlei znasz te szokujące fakty to ich nie ukrywaj -śmiało rozlicz Kościół z każdej złotówki - skąd bierze i na co wydaje /
To może być Ciekawa lektura, a Ty się tu tak oburzasz , że musisz mieć ogromną wiedzę w tej kwestii.


Znowu przeginasz, ja nie patrze na co wydaję, pytam tylko, czy wiesz ile dostał z tego tytułu, a nie wiesz, co widać z tej odpowiedzi, więc przechodzisz do ataku na ślepo, jak rozumiem po chrześcijańsku. :twisted:

Kai - 17 Wrzeœśnia 2010, 19:39

jewgienij napisał/a
Rozlicz mafię z każdej złotówki.
Z jednego forum za taki tekst wyleciałam :mrgreen:

Ciekawe, co by się stało, gdyby KK nagle musiał zacząć odprowadzać podatki od darowizn?

A co do działalności charytatywnej, wiem niestety z własnego doświadczenia - najpierw na siebie, potem na swoich, a na końcu na biednych.

Fidel-F2 - 18 Wrzeœśnia 2010, 00:33

W Sandomierzu było kino, blisto starówki, niedaleko katedry i pałacu biskupiego. Na początku lat 90' kościół odebrałbudynek kina wraz z kilkoma parcelami i budynkami w okolicy. Przez dobrych kilka lat kina nie było w Sandomierzu wogóle. Pierwszy raz mnie wtedy wkurzyli.
NURS - 18 Wrzeœśnia 2010, 08:39

podatki od darowizn to chamstwo i ruja.,
ihan - 18 Wrzeœśnia 2010, 08:49

W zasadzie zgoda. Z drugiej strony darowizny na rzecz Kościoła można sobie odpisać od podatku. I to jeden z nielicznych przekrętów, i których się słyszy nie jako urban legends i zna konkretne osoby zaangażowane. Genialna sytuacja, brak księgowości, nikt nie udowodni czy naprawdę ktoś dał (bo przelew nie jest nawet konieczny) i nikt nie rozliczy na co konkretnie została kasa spożytkowana. W skali uczenia obywateli oszukiwania czyni większe zło niż nawet darowizny ziemi.
Anonymous - 19 Wrzeœśnia 2010, 12:21

Cytat
Kuria Metropolitalna Warszawska informuje, że zapowiadany na dziś w Warszawie Marsz dla Jezusa Chrystusa Króla Polski nie jest jej inicjatywą. Marsz organizuje Warszawskie Środowisko Intronizacji Jezusa Chrystusa Królem Polski. Jego członkowie będą po południu przed sejmem i Pałacem Prezydenckim.

Według Dariusza Wernickiego, jednego ze zwolenników ustawienia krzyża przed Pałacem Prezydenckim, uczestnicy marszu zbiorą się po południu przed sejmem. Następnie przemaszerują na Krakowskie Przedmieście, niosąc ze sobą obraz przedstawiający Jezusa. W okolicy Pałacu Prezydenckiego grupa ta znajdzie się o godzinie 16.20.


Całość: tutaj

*beep* mać, po prostu nie mam innego komentarza. W ten sposób na pewno przysporzą Kościołowi Kolejnych wiernych...A jeśli postawią krzyż, to już nie można czekać i po prostu go usunąć. To jest obrzydliwe :evil:

Fidel-F2 - 19 Wrzeœśnia 2010, 12:35

Żerań napisał/a
Warszawskie Środowisko Intronizacji Jezusa Chrystusa Królem Polski.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
NURS - 19 Wrzeœśnia 2010, 12:45

Żeraniu pohamuj język, porsze.
jewgienij - 19 Wrzeœśnia 2010, 15:33

Krzyż można im zabrać, a postawią nowy. Takie zabawy chyba nic nie dadzą. To jest sprawa dla psychiatrów, ale chyba jeśli cudaki nie stanowią zagrożenia dla innych i siebie, to nie można ich zabrać do szpitala. Może przy współudziale policji, ale ta chyba nie pomoże.

A z tym Jezusem to jeszcze nie znałem i nie sądziłem, że mnie jeszcze coś zdziwi.

Kai - 19 Wrzeœśnia 2010, 18:17

A pomysł wcale nie taki nowy...

http://wiadomosci.gazeta....69,3804328.html

Matrim - 19 Wrzeœśnia 2010, 18:59

Czyli tak: Królową Polski jest Maryja. Jezus ma być Królem. Pożenienie ich jest cokolwiek kazirodcze.
Kai - 19 Wrzeœśnia 2010, 19:03

Matrim, toż to szczegół.
Chal-Chenet - 19 Wrzeœśnia 2010, 19:05

Trzeba by jeszcze znaleźć miejsce dla Ducha i Ojca.
gorbash - 19 Wrzeœśnia 2010, 19:09

Z reguły się nie wypowiadam w tym wątku, ale może As i Walet...?
Chal-Chenet - 19 Wrzeœśnia 2010, 19:12

:mrgreen:
Ziemniak - 19 Wrzeœśnia 2010, 19:13

+1 :bravo
Kai - 19 Wrzeœśnia 2010, 19:28

A JK za jokera?
NURS - 19 Wrzeœśnia 2010, 19:30

a moim zdaniem powinni zabrać kamery sprzed pałacu. brak zainteresowania i zimno szybko zrobią z tym wszystkim porządek. a każdemu co bedzie próbował zasadzić nowy krzyż mandacik, jak handlarzom z Łodzi.
Anonymous - 19 Wrzeœśnia 2010, 19:37

Chal-Chenet napisał/a
Trzeba by jeszcze znaleźć miejsce dla Ducha i Ojca.


Marszałek Sejmu i Senatu. I JarKacz na prezydenta. No i mamy świętą rodzinę w komplecie. Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. Jeśli chodzi o religię, to dzisiaj naprawdę mam podły nastrój. Chcę wierzyć w spokoju, dlaczego ci cholerni fanatycy mi tego nie dają...

Ziemniak - 20 Wrzeœśnia 2010, 09:05

Cytat
Komentując wydarzenie przed Pałacem Prezydenckim biskup Tadeusz Pieronek powiedział m.in.: - Stało się rzeczą ewidentną, że tu wcale nie chodzi o religijną cześć oddawaną krzyżowi. Nie chodzi nawet o upamiętnienie tragicznego wydarzenia spod Smoleńska za pomocą krzyża przed Pałacem Prezydenckim, bo jak sam przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości powiedział, ten krzyż był substytutem pomnika. To są bodaj najmocniejsze słowa, które w rzeczywistości ujawniają najskrytsze intencje całego tego zawirowania na Krakowskim Przedmieściu, przed Pałacem Prezydenckim.

- To działania czysto polityczne. Chodzi o pomnik i o postawienie go w takim miejscu i w takiej formie, jakich tego zażąda prezes PiS. Ale to jest dyktat, który w warunkach państwa demokratycznego nie powinien mieć miejsca - uważa duchowny.


Ciekawe co na to "obrońcy krzyża"? Czyżby objawił się następny "szatański pomiot"?

feralny por. - 20 Wrzeœśnia 2010, 09:11

Raczej się nie wypowiedzą, najłatwiej zignorować i robić swoje, na przykład tak:
http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

NURS - 20 Wrzeœśnia 2010, 09:24

Ja bym chciał, zeby takie bandy pojawiły sie w każdym miescie, teraz przed wyborami, żeby ludzie w końcu zobaczyli do czego naprawdę dąży zapluty karzełek reakcji.
A powazniej mówiąc, to wszystko wina mediów, które leca jak muchy do gnoju, kiedy tylko jakiś oszołom stanie gdzieś z krzyzem. Zlać to cale towarzystwo, a nie wywiady z nimi robić. Przeciez ci ludzie w przeważającej większości tam stoja, bo są nienasyceni sławy, jaką daje im codzienna obecność w mediach. nie ch sobie robia pochody z pochodniami, jak im ratusz wydal zgody, pies z kulawa noga na nie nie przyjdzie, jak nie będzie szpalerów kamer. A za stawianie krzyży i innych cudów przed pałacem sadzić mandaty. Ale każdemu bez wyjątku. Zobaczycie jak to szybko oczyści to miejsce.

Matrim - 20 Wrzeœśnia 2010, 09:50

NURS napisał/a
Zobaczycie jak to szybko oczyści to miejsce.

Ewentualnie podniesie się krzyk, że władza represjonuje katolików, że łamana jest konstytucja (wolność słowa, wyznania), że wprowadza się cenzurę... To jest materiał na niezłą książkę ;)

terebka - 20 Wrzeœśnia 2010, 10:15

Krzyku bez kamer i mikrofonów nikt nie usłyszy, Matrim i na tym się zasadza idea konceptu NURSA, jedyna chyba rozsądna. Walka przez ignorowanie. Jak ci wariat wyje za ścianą, zatkaj uszy, bo jak pójdziesz i go uciszysz siłą (przecież argumentacji innej wariat nie pojmie), to ciebie publicznie obwołają agresorem.
NURS - 20 Wrzeœśnia 2010, 10:28

Ten problem naprawdę wykreowały media. Widywałem pikiety nawet pod Białym bomem, równie krzykliwe i kolorowe, ale tam nikt z tego nie robił wielogodzinnych relacji, jak u nas. a tu telewizje prześcigają się w relacjach i wywiadach. kilkanaście osób potrafiło skupic na sobie uwage całego kraju na tak długo, przecież te demonstracje poparcia pojawiały sie tam głównie za sprawą mediów i nawoływań. Gdyby nikt nie rozgłaszał tych hucp, już dawno nie byłoby zadnego problemu. A zapluty karzełek reakcji znalazłby sobie inne zabawki.

dam wam dobrą analogię tej sytuacji - dzieciak, który zatrul sie muchomorem. Wszystko na jego temat mówiono, akcje organizowano a w tym czasie do szpitali trafiło kilkanaście osób z tych samych przyczyn, czasem nawet całe rodziny i nikt się nimi nie zainteresował. moze przy okazji wrzucano setkę na ten temat w wiadomosci. gdyby nie media, nikt by nawet nie wiedzial, ze głupki żra muchomory.

Matrim - 20 Wrzeœśnia 2010, 10:53

terebka napisał/a
Krzyku bez kamer i mikrofonów nikt nie usłyszy,

Ale jest kilka mediów, które takiej okazji nie odpuszczą, i w końcu za którymś tam cytowaniem się w głównych wiadomościach też pojawią.

To takie moje domysły, choć co do zasady to się zgadzam, że przemilczenie by mogło pomóc.

NURS - 21 Wrzeœśnia 2010, 10:19

śłowo na niedzielę zwłaszcza dla wierzących w kościół:
http://www.polityka.pl/kr...ckim-radiu.read

Matrim - 21 Wrzeœśnia 2010, 19:35

Pełnomocnik kościoła w rękach CBA
To tak odnośnie niedawnej dyskusji o rekompensatach :?



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group