To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

jewgienij - 12 Wrzeœśnia 2010, 21:52

Po odejściu Wojtyły do Watykanu polska hierarchia kościelna jest na żenująco niskim poziomie moralnym i intelektualnym( nie liczę jednostek, które na instytucję wielkiego wpływu nie mają).

Niemal każdy z nich to lokalny kacyk, gotowy pocałować w tyłek diabła, a już na pewno wszystkich polityków, którzy zapewnią im status quo w obliczu utraty wpływów.

Gustaw G.Garuga - 12 Wrzeœśnia 2010, 22:49

Hm. Z innego artykułu BBC:
Cytat
The Archbishop of Westminster, Vincent Nichols, says the profile of an average Catholic parish in most cities in the United Kingdom is now of a multi-ethnic, multilingual, multicultural community.

Coraz większy udział pośród brytyjskich katolików mają imigranci z Afryki czy Europy Wschodniej, ale także np. Filipin. To właśnie ten nowy multikulturalizm społeczności katolickiej, którą mimo różnic narodowościowych i językowych łączy wspólne przeżycie religijne. Ale zarazem:
Cytat
In Scotland, there have been concerns that some priests, over from Eastern Europe, are trying to keep fellow nationals separate from the local community, particularly in faith matters.

Czyli księża z naszej części Europy w tym multikulturalizmie się nie odnajdują i tworzą enklawy.
http://www.bbc.co.uk/news/uk-11067661

Fidel-F2 - 12 Wrzeœśnia 2010, 22:53

feralny por. napisał/a
To w ogóle był majstersztyk organizacyjny. Jednych nie zaprosili, innych nie wyczytali, cud, że nikt nie zginął.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
feralny por. - 15 Wrzeœśnia 2010, 19:31

http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html
Myślałem, że mamy monopol na takie akcje.

Chal-Chenet - 15 Wrzeœśnia 2010, 19:45

feralny por., dałem to samo w "Co nas śmieszy". :D
Ziemniak - 17 Wrzeœśnia 2010, 10:52

Wczoraj, przez przypadek, dowiedziałem się, że kościół chce odebrać budynek Filharmonii Krakowskiej. Zaciekawiło mnie to, więc zacząłem szukać po sieci. Znalazłem ten artykuł i nagła krew mnie zalała...
dalambert - 17 Wrzeœśnia 2010, 10:59

Ziemniak, piękny przykład jadowitego łgarstwa, jakoś tak ten ateistyczny geobelsik zapomniał dodać, ze ten kto zwraca to przedtem ukradł i teraz zwraca kradzione ;P:
A zgednie z tematem watku to wqr*** mnie bezkrytaczne zaślepienie niektórych szukaczy sieciowych :twisted:

Ziemniak - 17 Wrzeœśnia 2010, 11:02

dalambert napisał/a
piękny przykład jadowitego łgarstwa


Udowodnij!

Matrim - 17 Wrzeœśnia 2010, 11:08

dalambert napisał/a
ze ten kto zwraca to przedtem ukradł i teraz zwraca kradzione ;P:


Guzik prawda. Czasami zwraca to samo, a czasami to, co sobie "pokrzywdzony" zażyczy w zamian. A poza tym "ten, kto przedtem ukradł" od 21 lat nie istnieje.

dalambert - 17 Wrzeœśnia 2010, 11:18

Matrim, to uwazasz, ze prawny następca złodzieja powinien zatrzymać zagrabione, co by swoje instytucyjki tuczyć, a argument, że pokrzywdzony dostaje w zamian jest co najmniej dziwny, nie mogą oddać kradzimego i zwracają co inne. Boli Was , że zwracają waszej "uluboniej" instytucji i dlatego wrzask pdnosicie ;P:
Martva - 17 Wrzeœśnia 2010, 11:28

A ja chcę dostać z powrotem ukradziony Browar Krakowski, i Browar Okocim, i jeszcze mnóstwo innych nieruchomości, ale nie jestem Kościołem to nie mam szans :evil:
Matrim - 17 Wrzeœśnia 2010, 11:29

dalambert napisał/a
mogą oddać kradzimego i zwracają co inne.

Było by w porządku, gdyby wyceny nie odbywały się "na oko" i "na widzimisię" - tu jest główny szkopuł. A wiele postępowań było przeprowadzanych na zasadzie: Ok, odstąpimy od zwrotu Budynku X (bo jest tam np. szkoła), ale w zamian dajcie nam ileś tam hektarów w centrum wielkiego miasta, które sprzedamy za grubą kasę deweloperom. To jest przykre, dalambercie.

Martva - 17 Wrzeœśnia 2010, 11:31

A te hektary często były przygotowywane przez miasto do ważnych celów (szkoły, specjalne strefy ekonomiczne dla przedsiębiorców etc). I oczywiście nie ma odwołania od decyzji KM.
dalambert - 17 Wrzeœśnia 2010, 11:36

Martva, sie nie przygotowywuje kradzionego, a jak się urzytkuje nie swoje przez 50 lat to trza nawiązke zapłacić ;P:
Ziemniak - 17 Wrzeœśnia 2010, 11:36

dalambert, prosiłem, żebyś udowodnił, że wszystkie żądania kościoła są zasadne :twisted: Ja mogę udowodnić, że co najmniej część jest nie tylko niezasadna, ale i kuriozalna. Na początek przeczytaj sobie ten artykuł. Poza tym kościół katolicki wyciąga ręce nie tylko po rzekomo swoje majątki ale i po majątek kościoła prawosławnego.
Martva - 17 Wrzeœśnia 2010, 11:40

dalambert, mówię o ziemiach które nigdy do Kościoła nie należały, tylko dostał je zamiast czegoś innego, a miasta miały inne plany.

I dziwne że się nie przygotowuje kradzionego, tyle gruntów i budynków należących do mojej rodziny zostało sprzedanych bądź nadal wykorzystywanych przez państwo... Gdybyśmy byli Kościołem, dostalibyśmy dużo więcej niz to było warte, a tak to moje potencjalne wnuki nic z tego na oczy nie zobaczą.

Kai - 17 Wrzeœśnia 2010, 11:41

Nam się raz w historii zdarzyło zrobić projekt portalu dla kościoła - wyszło w sumie za "Bóg zapłać". Nie zapłacił.
dalambert - 17 Wrzeœśnia 2010, 11:54

Martva napisał/a
, mówię o ziemiach które nigdy do Kościoła nie należały, tylko dostał je zamiast czegoś innego, a miasta miały inne plany.

ale , to ja się pytam ZA CO :?: dostał- nie mogli oddać kradzionego i musieli co innego . Tyle i już, a przytoczony przez Ciebie linkowy artykulik jest tak pełeń jadu, ze aż śmieszy swoją zapiekła wściekłością. Na litość boską nie przejmujcie tego stylu, nie idźcie tą drogą ;P:

Matrim - 17 Wrzeœśnia 2010, 12:02

dalambert, to ja się spytam "po co to Kościołowi?".
1. Dostają pieniądze z budżetu.
2. Mają nieewidencjonowane przychody.
3. Nie płacą podatków.
4. Ulg mają pewnie z tysiąc pińcet.
Więc, po co im więcej i więcej? Mam ci powiedzieć, czy sam sobie odpowiesz? :P

dalambert - 17 Wrzeœśnia 2010, 12:04

Matrim, to się rozpatrz po charytatywnej działalności Kościoła, od Caritasu po poszczególne zakony, czy parafie- jest większa niż wszystkich MOPSów razem wzietych.
I to by było na tyle.

No i oczywiscie po to , by wkurzać zawistnych ateistów, co to kochają w cudzą kieszen zaglądać :mrgreen:

Ziemniak - 17 Wrzeœśnia 2010, 12:09

dalambert, Weź mnie nie rozśmieszaj, te tak zwane "akcje charytatywne" Caritasu to jeszcze jedno źródło dochodu kościoła, sami nie dokładają do interesu nawet złotówki a raczej niejedną z niego wyciągają.
Matrim - 17 Wrzeœśnia 2010, 12:12

O właśnie.

I jeżdżenie najdroższymi samochodami dostępnymi na rynku jest na pewno miłe Bogu...

dalambert napisał/a
by wkurzać zawistnych ateistów

Jeśli to do mnie, to grubo się mylisz.

Martva - 17 Wrzeœśnia 2010, 12:14

dalambert, nie linkowałam żadnych artykulików. Wiem że w Krakowie KK dostał kupę ziemi która do nich nie należała. No ja rozumiem że oddajemy ukradzione, ale dlaczego tylko Kościołowi? Mało jest rodzin które straciły majątki? Jakoś nikt sie nie kwapi żeby im oddawać cokolwiek, a KK dostaje.
Gustaw G.Garuga - 17 Wrzeœśnia 2010, 12:15

Kościół jest dziś większym posiadaczem niż w czasach II RP - choć po wojnie terytorium kraju się zmniejszyło! Jestem jak najbardziej za oddawaniem zagrabionych za komuny budynków i ziemi prawowitym właścicielom (w tym potomkom szlachty), ale to, co się u nas wyprawia w relacjach państwo-Kościół poszło dużo dalej.
dalambert - 17 Wrzeœśnia 2010, 12:17

Martva napisał/a
nie linkowałam żadnych artykulików

pardon linkował Ziemniak, ale cała reszta jest wręcz urocza, szczególnie ten bojowy jezyk wzywający do walki o PP / pieprzony postęp/ ;P:

ed.lit.

Ziemniak - 17 Wrzeœśnia 2010, 12:24

Cieszę się, że ci się podobało. Widzę, że wyznajesz zasadę "jeżeli fakty są przeciwko mnie, tym gorzej dla faktów". Cóż, można i tak :bravo :bravo
NURS - 17 Wrzeœśnia 2010, 12:29

dalambert napisał/a
Martva napisał/a
, mówię o ziemiach które nigdy do Kościoła nie należały, tylko dostał je zamiast czegoś innego, a miasta miały inne plany.

ale , to ja się pytam ZA CO :?: dostał- nie mogli oddać kradzionego i musieli co innego . Tyle i już, a przytoczony przez Ciebie linkowy artykulik jest tak pełeń jadu, ze aż śmieszy swoją zapiekła wściekłością. Na litość boską nie przejmujcie tego stylu, nie idźcie tą drogą ;P:


Zapominasz kochany dalambercie, ze oni wcześniej dostali rekompensaty za utracone mienie, a to, co wciąż odbierają, to gruba nadwyżka, ponad stan. I ciekawe, ze nie jest to twoim zdaniem okradanie/rozkradanie państwa, nawet w tak ewidentnych przypadkach, jak białołeka, gdzie wespół w zespół z ubecją siostrzyczki wydymały skarb państwa na grube miliony. Albo stella maris. alebo dziesiątki podobnych afer.
Żałośnie wygląda kwilenie o rozkradaniu państwa, kiedy akceptuje się i pochwala tę formę rozgrabiania majątku.

dalambert - 17 Wrzeœśnia 2010, 12:31

Ziemniak, co wspólnego z faktami, ma propagandowe ujadanie zakompleksionego antyklerykała ?
A ilość ziemi kościelnej ostatnio przekazanej przez kardynała Dziwisza pod budowę domów na terenah osuwiskowych też jest większa niż obszar Watykanu. ;P:

Ziemniak - 17 Wrzeœśnia 2010, 12:35

dalambert napisał/a
A ilość ziemi kościelnej ostatnio przekazanej przez kardynała Dziwisza pod budowę domów na terenah osuwiskowych też jest większa niż obszar Watykanu

To jakiś malutki ten Watykan

Cytat
Strona kościelna podarowała gminie działkę o powierzchni 0,2 hektara w Lanckoronie

Cały artykuł

NURS - 17 Wrzeœśnia 2010, 15:49

dalambercie złoty i co wspólnego z faktami ma ujadanie zakompleksionego klerykała? :twisted:
Znasz dane dotyczące tego co kosiół utracił, za co mu zapłacono, a co odebral w naturze? Jesli je znasz, to w myśl swojej wiary grzeszysz, składając fałszywe świadectwo :-) Jeśli nie, to szoruj poczytać, bo to pouczająca lektura. Zwłaszcza o rekompensatach pienięznych, które były latami wypłacane za komuny jeszcze jeśli się nie myle.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group