To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

NURS - 9 Wrzeœśnia 2010, 14:14

dalambert napisał/a
feralny por., ale to raczej decyzja rodziców jest, ich się o zdanie pyta i to bardzo.
A ten pic jest wręcz uroczy jakas kolejna banda fanatyków wpada na pomysl ochrzczenia np. Adolfa Hitlera i jest git , już ci on mormonus intactus i cacy gość :mrgreen:


A Hitler nie byl przypadkiem ochrzczony jeszcze za życia?

I druga kwestia, przeciez chrzest dotyczy konkretnej osoby i to powinna być jej świadoma decyzja - jaka jest roznica pomiędzy decyzją rodziców a mormonów?

jewgienij - 9 Wrzeœśnia 2010, 14:17

Hitler żyje w Argentynie, ma hacjendę obok Presleya. Obaj przeszli zresztą na Judaizm 8)
NURS - 10 Wrzeœśnia 2010, 16:49

http://wiadomosci.gazeta....o_najmniej.html

I powiedzcie mi, że KK to nie organizacja przestępcza. :-(

jewgienij - 10 Wrzeœśnia 2010, 17:22

Przy okazji tematu politycznego ktoś wtrącił cytat, który tu pasuje jak ulał: " . Każda władza deprawuje, władza absolutna deprawuje w sposób absolutny".

Sami tę władzę im dajemy, bo owieczki idą pokornie pod nóż. To jakiś chory, nienaturalny system, prowokujący patologie i stwarzający zboczeńcom bezkarność, wręcz cieplarniane warunki.

NURS - 10 Wrzeœśnia 2010, 18:02

Ale to już tylko w Polsce i moze trochę na wschodzie. Reszta swiata już się obudziła, albo wlasnie wyciąga rękę z nocnika.
Fidel-F2 - 10 Wrzeœśnia 2010, 18:16

NURS napisał/a
I powiedzcie mi, że KK to nie organizacja przestępcza.
a czy ja kiedyś twierdziłem co innego? perfekcyjna mafia, niemal oficjalnie w 100% poza prawem, rozgałęziona na cały świat z ogromną ilością kasy i wpływów, na dodatek ze świetną przykrywką.
NURS - 12 Wrzeœśnia 2010, 08:52

słowo na niedzielę:
Cytat
Jej przewodniczący, imam Abdel Feisal Rauf, propaguje dialog i tolerancję religijną, ale nie chce się zgodzić na przeniesienie meczetu w inne miejsce.


Oto definicja prawdziwej tolerancji i dialogu. Rozmawiajmy, o tym jak mi dogodzić.

Kilku oszołomów zapragnęło zaistnieć w mediach a te rozdmuchują ich wyczyny na cały swiat, zamiast przemilczeć i nie dawać asumptu dla naśladowców.

Easy - 12 Wrzeœśnia 2010, 12:51

Wielkie brawa dla pana Dziwisza, za to, że nie uległ presji i nie przeprosił za to, że w czasie odsłonięcia tablicy na Wawelu nie wyczytano nazwisk wszystkich ofiar :bravo

Bo jak wiadomo, wypominanie błędu komuś tak szacownemu i bliskiemu samemu Panu Bogu jak pan Dziwisz - to prawie podpada pod ekskomunikę.

NURS - 12 Wrzeœśnia 2010, 13:49

Przecież nic się nie stało - cytując wymienionego kardynała. to tylko ludzie, dodatek ode mnie.
jewgienij - 12 Wrzeœśnia 2010, 14:10

Easy napisał/a
Bo jak wiadomo, wypominanie błędu komuś tak szacownemu i bliskiemu samemu Panu Bogu (...)


Co tam Bogu! On był bliski samemu polskiemu papieżowi!

Fidel-F2 - 12 Wrzeœśnia 2010, 18:54

Easy napisał/a
Wielkie brawa dla pana Dziwisza, za to, że nie uległ presji i nie przeprosił za to, że w czasie odsłonięcia tablicy na Wawelu nie wyczytano nazwisk wszystkich ofiar
bo jakby to wyglądało gdyby ksiądz przepraszał, zgroza
jewgienij - 12 Wrzeœśnia 2010, 19:21

Fidel-F2 napisał/a
bo jakby to wyglądało gdyby ksiądz przepraszał, zgroza


Jakby ksiądz przepraszał, to znaczyłoby, że jest omylny, a to sprzeczne z wizerunkiem księdza.

Na przeprosiny Kościoła czeka się latami ( afery pedofilskie), albo wiekami ( Galileusz, Giordano Bruno), kiedy już nie można milczeć, a winę wtedy ponoszą ci, co albo już dawno nie żyją, albo nie funkcjonują mocno w strukturach Kościoła.

Odwilż na miarę Chruszczowa i krytyki Stalina - w duchu, nie dosłownie zrównując ( żeby nie było nieporozumień). Co komu po spóźnionych i wymuszonych przeprosinach?

dalambert - 12 Wrzeœśnia 2010, 19:29

Słuchałem w TV tej uroczystości i przeprosiny nastąpiły NATYCHMIAST, czyli w parę minut po odczytaniu niepełnej listy - ale widać kolegom to mało w przeciwieństwie do rodzin ofiar.
Agi - 12 Wrzeœśnia 2010, 19:32

Też słuchałam i słyszałam, jak kardynał Dziwisz mówił, że nic się nie stało.
Było mi szczególnie przykro, bo "zapomniano" wymienić członków załogi samolotu.

dalambert - 12 Wrzeœśnia 2010, 19:45

Agi, mówił , ze nic się nie stało, że to nieporozumienie i , że jest mu przykro - i że dostała taką listę - jakoś nikt się do tej listy nie przyznaje.
ihan - 12 Wrzeœśnia 2010, 19:50

dalambert napisał/a
i że dostał taką listę - jakoś nikt się do tej listy nie przyznaje.


No, to jest dopiero afera. Nieznane osoby mogą podrzucać Dziwiszowi tekst do czytania. Cud, że ktoś mu jeszcze czegoś kompromitującego niem podrzucił. Koniecznie muszą uszczelnić dostarczycieli słowa pisanego.

jewgienij - 12 Wrzeœśnia 2010, 19:55

Co dostał, to odczytuje. Biedak.
Nazwiska ofiar zna większość Polaków, a on się z choinki urwał i nie zauważył braku. Ważne, że para królewska na Wawelu, reszta ojca Dziwisza mało obchodzi.

feralny por. - 12 Wrzeœśnia 2010, 20:00

To w ogóle był majstersztyk organizacyjny. Jednych nie zaprosili, innych nie wyczytali, cud, że nikt nie zginął.
Agi - 12 Wrzeœśnia 2010, 20:03

dalambert napisał/a
Agi, mówił , ze nic się nie stało, że to nieporozumienie i , że jest mu przykro - i że dostała taką listę - jakoś nikt się do tej listy nie przyznaje.

Ale to "nic się nie stało" było właśnie, jak zgrzyt żelaza po szkle, mógł sobie darować i po prostu przeprosić, nikt by się nie czepiał.
Co do listy, mówił coś o ściąganiu z internetu, czyli pracownik kurii wykazał małą staranność, bo nie podejrzewam, że do 96 nie potrafi liczyć.

dalambert - 12 Wrzeœśnia 2010, 20:08

Agi, sadzę , ze sam był potężnie zaskoczony, a , ze nasi kochani forumowi księża misjonarze natychmiast ruszyli z kazaniami, no cóż mają okazję misje głosić, niech głoszą ;P:
ihan - 12 Wrzeœśnia 2010, 20:08

Internet nie jest wiarygodnym źródłem informacji. Jeśli rzeczywiście tak się tłumaczył, cóż, tylko o tym pracowniku to świadczy.
Gustaw G.Garuga - 12 Wrzeœśnia 2010, 20:16

Pracownik kurii zawalił z listą, wcześniej urzędnicy zawalili z zaproszeniami - nic, tylko rwać włosy z głowy. Co to za ludzie???
Agi - 12 Wrzeœśnia 2010, 20:17

Cytat
no cóż mają okazję misje głosić, niech głoszą ;P:

Dziękujemy za łaskawe przyzwolenie. ;P:

dalambert - 12 Wrzeœśnia 2010, 20:18

Agi, Drobiazg ;P:
dzejes - 12 Wrzeœśnia 2010, 20:40

jewgienij napisał/a
Nazwiska ofiar zna większość Polaków, a on się z choinki urwał i nie zauważył braku


Pojechałeś po bandzie. Myślę, że większość Polaków nie wymieni nawet połowy ofiar. Sam bym nie wymienił.

Kai - 12 Wrzeœśnia 2010, 20:41

Ale liczyć chyba umie i zauważył, że mu "trochę" brakuje?
Gustaw G.Garuga - 12 Wrzeœśnia 2010, 20:41

W sondażu BBC ponad połowa pytanych brytyjskich katolików stwierdziła, że skandale pedofilskie nadszarpnęły ich zaufanie do hierarchów kościelnych: http://www.bbc.co.uk/news/uk-11274308 . Ktoś słyszał o podobnym sondażu w Polsce?
dzejes - 12 Wrzeœśnia 2010, 20:43

Kai napisał/a
Ale liczyć chyba umie i zauważył, że mu trochę brakuje?


Nie jestem pewien, czy w ogóle liczył nazwiska. Pewnie koncentrował się na tym, żeby je poprawnie przeczytać.

jewgienij - 12 Wrzeœśnia 2010, 21:41

No zapewne to przesada retoryczna, że każdy Polak wymieni.

Jednak biorąc się za to oficjalnie, wypadałoby się douczyć i doorientować, żeby nie wywoływać niepotrzebnych niesnasek. Czytać z kartki to każdy głupi potrafi, tego typu polski hierarcha od pięciu miesięcy powinien być przygotowany na to, że będzie musiał mówić na ten temat konkretnie, nie tylko w sferze metafizycznej i mitologicznej.

Kai - 12 Wrzeœśnia 2010, 21:43

I tu wychodzi wspomniany gdzie indziej nieprofesjonalizm. A może zwykłe olewactwo?


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group