To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Piknik na skraju drogi [książki/literatura] - W hołdzie Robertowi E. Howardowi - konkurs literacki - final

NURS - 30 Sierpnia 2007, 21:27

mozna drugiego, tonie egzamin maturalny. parę dni i tak bedzie na rozpoznanie.
A co do mojej skromnej osoby, nie daje swojego tekstu do antologii. po chwili zastanowienia uznałem, że znowu siądzie mi na klate cała masa życzliwych, i bedę musiał udowadniac, że nie uprawiam nepotyzmu wobec siebie. Jestem koordynatorem antologii, i jej pomysłodawcą. Zrobie wstęp, może jeszcze coś. I chwatit.

Kasander - 31 Sierpnia 2007, 02:11

Dobrze wiedzieć ;) Od wczorajszego południa przestawiłem się na tryb pisarski 14/24. Podziwiam tych z Was, którzy potrafią pracować systematycznie i dali tekst wcześniej - zazdroszczę silnej woli. Nietzsche powiedziałby: "wola ku pisaniu" :)
Tequilla - 31 Sierpnia 2007, 10:09

Skonczyłe pisać koniec, teraz kończę pisac początek :) NURSie czy ja dobrze wyczytałem, że mówiłes iż może być 80 tys. znaków- wsio ryba ze spacjami, lub bez? :)
Anko - 31 Sierpnia 2007, 21:12

Okey... No, to wysłane. Mam nadzieję, że mail teksty@science-fiction.pl działa? :? Bo tam wysyłałam, a nie na np. ...@science-fiction.com.pl.

W sumie, to miałam napisać zupełnie inny tekst, ale skrewiłam sprawę. Znaczy, przepieprzyłam wakacje. Najpierw się zakochałam, a potem drań mnie rzucił i nie mogłam się pozbierać. :evil: Tak, wiem, że to żałosne.

Ale tak na koniec starałam się zebrać resztki siebie z podłogi i cosik mimo wszystko sklecić. Tekst jest nie taki długi (35 tys. znaków około), no i starałam się podejść do sprawy "klasycznie po Conanowsku". Na ile mi się udało? Hmm... :roll:

Tequilla - 31 Sierpnia 2007, 22:39

Cholera a mi się plik nie przesłał z roboty! :(

Skończyłem, całość około 80tys. znaków, ale...

NURsie, czy można dosłać w poniedziałek do południa??

Stone D - 1 Wrzeœśnia 2007, 09:58

NURS napisał/a

A co do mojej skromnej osoby, nie daje swojego tekstu do antologii. po chwili zastanowienia uznałem, że znowu siądzie mi na klate cała masa życzliwych, i bedę musiał udowadniac, że nie uprawiam nepotyzmu wobec siebie. Jestem koordynatorem antologii, i jej pomysłodawcą. Zrobie wstęp, może jeszcze coś. I chwatit.


Ale przecież "masy życzliwych" były, są i będą. Nie siądą Ci na klatę za nepotyzm, to siądą za dobór opowiadań do publikacji. W tym dziwnym kraju, gdzie "wypłynięcie" jako debiutant graniczy z cudem, Ty stwarzasz tylu początkującym możliwość bycia opublikowanym (zważywszy, że zyski nie są szczególnie dopingujące). Niech pewnego rodzaju nagrodą, w takim razie, będzie prawo do rozpowszechniania swoich opowiadań. A jeśli chcesz być w swoich oczach całkowicie czysty, przekaż opowiadanie w ręce niezależnego panelu recenzentów, niech nie wiedzą czyje opowiadanie recenzują i startuj śmiało. Poza tym, nie musisz od razu wygrywać.

Gustaw G.Garuga - 1 Wrzeœśnia 2007, 11:39

Posłane.

Tequillo, NURS pisał, że to nie matura, więc pewnie poniedziałek jeszcze wyjątkowo "styknie", boś już posłał, tylko nie doszło (liczy się data stempla itp. :wink: ). Wykorzystaj czas na szlifowanie :)

Tequilla - 1 Wrzeœśnia 2007, 12:03

Gustaw G.Garuga napisał/a


Tequillo, NURS pisał, że to nie matura, więc pewnie poniedziałek jeszcze wyjątkowo styknie, boś już posłał, tylko nie doszło (liczy się data stempla itp. :wink: ). Wykorzystaj czas na szlifowanie :)


Ja myślę, NURS tylko tak groźnie wygląda ;)

A z ciekawości Gustawie ile twój tekst ma znaków, bez spacji?

Gustaw G.Garuga - 1 Wrzeœśnia 2007, 12:14

Mogę podać, choć liczenia bez spacji się nie stosuje: 67000 :)
mistique - 1 Wrzeœśnia 2007, 12:40

No, pracowałam co dzień całe wakacje i się udało, wysłane. Ze zniecierpliwieniem oczekuję statystyk, ile ostatecznie przyszło opowiadań, bo tu jakoś mało osób się ostatecznie zdeklarowało, że wysłało.
Edit:
Aż policzyłam ile i wyszło mi 14. Może jeszcze doślą, ale na razie wygląda na to, że konkurencja, acz silna, nieliczna jest, co mnie jednak bardziej cieszy niż zasmuca.
Edit nr. 2:
Ah, przypomniałam sobie, że wcześniej NURS już miał 9. Czyli wychodzi, że Kruk miał rację i będzie jakieś 25.

felicytka - 1 Wrzeœśnia 2007, 17:29

Rzutem na taśmę wysłałam, tak jak obiecałam, w sumie trzy opowiadania.
Do tekstów dołączyłam mapki, wszystko to spakowałam i nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać na wyniki.
A swoją drogą jak już zbierzesz wszystkie tekty NURSie to podaj przybliżony termin ogłoszenia szczęsliwców, bo dostanę zawału :roll: albo oczopląsu :shock: codziennie sprawdzając forum. :D

Adon - 1 Wrzeœśnia 2007, 18:31

Poszatkowany i pociachany tekst właśnie powędrował na teksty@science-fiction.pl
Spokojnie mogę dołączyć do oczekujących jurorskiego werdyktu. :wink:

NURS - 1 Wrzeœśnia 2007, 18:52

Stone D napisał/a
NURS napisał/a

A co do mojej skromnej osoby, nie daje swojego tekstu do antologii. po chwili zastanowienia uznałem, że znowu siądzie mi na klate cała masa życzliwych, i bedę musiał udowadniac, że nie uprawiam nepotyzmu wobec siebie. Jestem koordynatorem antologii, i jej pomysłodawcą. Zrobie wstęp, może jeszcze coś. I chwatit.


Ale przecież masy życzliwych były, są i będą. Nie siądą Ci na klatę za nepotyzm, to siądą za dobór opowiadań do publikacji. W tym dziwnym kraju, gdzie wypłynięcie jako debiutant graniczy z cudem, Ty stwarzasz tylu początkującym możliwość bycia opublikowanym (zważywszy, że zyski nie są szczególnie dopingujące). Niech pewnego rodzaju nagrodą, w takim razie, będzie prawo do rozpowszechniania swoich opowiadań. A jeśli chcesz być w swoich oczach całkowicie czysty, przekaż opowiadanie w ręce niezależnego panelu recenzentów, niech nie wiedzą czyje opowiadanie recenzują i startuj śmiało. Poza tym, nie musisz od razu wygrywać.


Ja tam sobie rozpowszechniam, co chcę :-)
Ale IMO bardziej fair jest, że redaktor antologii nie bierze udziału w końkursie, który ma oceniać. Po z tym termin minął :-)

NURS - 1 Wrzeœśnia 2007, 18:53

felicytka napisał/a
Rzutem na taśmę wysłałam, tak jak obiecałam, w sumie trzy opowiadania.
Do tekstów dołączyłam mapki, wszystko to spakowałam i nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać na wyniki.
A swoją drogą jak już zbierzesz wszystkie tekty NURSie to podaj przybliżony termin ogłoszenia szczęsliwców, bo dostanę zawału :roll: albo oczopląsu :shock: codziennie sprawdzając forum. :D


powiedzmy 1 października na ogłoszenie składu.

felicytka - 1 Wrzeœśnia 2007, 20:09

Dziękuję za info NURSie. :)
Stone D - 2 Wrzeœśnia 2007, 12:59

NURS napisał/a
Po z tym termin minął :-)


To nie matura :)

zyto - 2 Wrzeœśnia 2007, 13:46

No i drugie poszło. Czas na piwo :D
NURS - 2 Wrzeœśnia 2007, 18:52

StoneD.
Trza być honornym. ja swoje pięć minut mam gdzie indziej. Zrobię wybór, wstep, będę obecny w książce.

fenrill - 2 Wrzeœśnia 2007, 21:55

a kiedy wyniki?:D
Adon - 3 Wrzeœśnia 2007, 00:56

Patrz 5 postów wyżej. 8)
CezaryF - 3 Wrzeœśnia 2007, 08:29

Jakoś dołączyłem do konkursu, ale raczej zostanę zdyskwalifikowany :( . Nigdy nie potrafię zmieścić się w ramach i tym razem tak było - nieco tekst się wydłużył a czas skrócił i nie zdążyłem wyciąć kilku scen.
Ariah - 3 Wrzeœśnia 2007, 12:26

Wysłałam wczoraj, krótkie to takie jakieś i kręcę nosem, bo nie jest w pełni zadowolona... :|

Ale cóż.

Tequilla - 3 Wrzeœśnia 2007, 12:27

Wysłałem. Też nie jestem do końca zadowolony - można to było zrobić lepiej. Ale poczekamy, zobaczymy.
Kruk Siwy - 3 Wrzeœśnia 2007, 12:29

CZY JEST TU KTOŚ ZADOWOLNY?!
lony... lony... lony
Jeno echo odpowiedziało...
Albo się krygują albo marnie tę antologię widzę.

Tomcich - 3 Wrzeœśnia 2007, 12:37

A Ty Kruku też niezadowolony... lony... lony jesteś?
Faktycznie pogłos tutaj straszny. :wink:

Tequilla - 3 Wrzeœśnia 2007, 12:40

Ech my jesteśmy po prostu wyjątkowo skromni Kruku :)
Kruk Siwy - 3 Wrzeœśnia 2007, 12:47

Pisarz nie może być skromny. Pisarz przewodniom siłom narodu... rodu, rodu. Do licha z tym echem.
Dzieła własne chwalić należy. Inni skrytykują je z prawdziwą satysfakcją.

A co do mnie ten tego... ego... ego...ego.
A tfu!

NURS - 3 Wrzeœśnia 2007, 12:55

odsiew musi być, bo i tekstów przyszła masa. ale nic sie nie zmarnuje
Kasander - 3 Wrzeœśnia 2007, 13:10

Muszę przyznać się do porażki - wydawało mi się, że finiszuję, ale to jest może połowa tekstu :( Zła ocena odległości, nie wiem. Wiem na pewno że mam braki kondycyjne... nie potrafiłem być systematyczny.
Strasznie szkoda mi tej okazji, bo bardzo cenię twórczość Howarda, ale wygląda na to, że potrzebuję dominującej sekretarki z batem, żeby stała nade mną i mobilizowała do tworzenia.

Mam nadzieję, że konkurs będzie owocny, życzę wszystkim autorom/autorkom powodzenia!

Kruk Siwy - 3 Wrzeœśnia 2007, 13:12

Skończ tekst, chłopie i ślij do SFFH. W antologii nie będziesz ale może w piśmie?


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group