To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

Martva - 25 Sierpnia 2010, 21:47

A nie opada Ci? Znaczy, szczęka?
dalambert - 25 Sierpnia 2010, 22:17

feralny por., Adanedhel, dzejes, Gustaw G.Garuga, Easy, Martva, Kai,
Jestem pełen podziwu dla Waszej troski o dobro Kościoła Powszechnego :!:

dzejes - 25 Sierpnia 2010, 22:19

Jakiej troski? Ja mam ubaw oglądając jak się kompromitują.
Easy - 25 Sierpnia 2010, 22:22

Właśnie, jakiej troski? Kościół nic nigdy dla mnie nie zrobił, więc sam też nie zamierzam rozpaczać nad nieudolnością jego zwierzchników.
dalambert - 25 Sierpnia 2010, 22:58

dzejes, :mrgreen:
Easy napisał/a
Kościół nic nigdy dla mnie nie zrobił,

a miał taki obowiązek ?

Chal-Chenet - 25 Sierpnia 2010, 23:03

Niech dziady zabierają swój symbol do swoich budynków.
Gustaw G.Garuga - 25 Sierpnia 2010, 23:05

dalambercie, możesz kpić, ale ja, chociaż jestem niewierzący, to pryncypialnym antyklerykałem nie jestem. Kościół może być wielką siłą na rzecz dobra (wiem, jak patetycznie to brzmi, ale tak uważam) i boli, kiedy kompromitując się - czy to w dużych sprawach, jak np. nie radząc sobie z pedofilią we własnych szeregach, czy w małych, jak krzyż na Krakowskim Przedmieściu - niszczy swój autorytet. Obawiam się, że hierarchowie chowający dziś ogon pod siebie i zakładający klapki na oczy w sprawach, które wymieniłem, oraz wielu innych, nie mają pojęcia, że właśnie takimi działaniami spychają Kościół w niebyt. Wielu to cieszy. Mnie nie.
dalambert - 25 Sierpnia 2010, 23:05

Chal-Chenet, niech dziady nie wpierniczają się do symboli których nie szanują :twisted:

Coraz bardziej podoba mi się ten "Kącik sfrustrowanego ateisty" jako tu uprawiacie :mrgreen:

Chal-Chenet - 25 Sierpnia 2010, 23:07

No właśnie. Obrońcy krzyża stwierdzili, że chcą przeniesienia owego obiektu w godne miejsce, po czym odmówili przeniesienia go do kościoła. :twisted:

Edit.
dalambert napisał/a

Coraz bardziej podoba mi się ten Kącik sfrustrowanego ateisty jako tu uprawiacie :mrgreen:

Sfrustrowany nie jestem, po prostu niepokoi mnie panoszenie się czarnej zarazy w świeckim przecież państwie. ;)

Easy - 25 Sierpnia 2010, 23:10

dalambert napisał/a
Easy napisał/a
Kościół nic nigdy dla mnie nie zrobił,

a miał taki obowiązek ?


To po co w ogóle istnieje?

[quote="dalambert"]Coraz bardziej podoba mi się ten "Kącik sfrustrowanego ateisty" jako tu uprawiacie :mrgreen:

Zakładasz, że każdy kto nie schlebia kościołowi jest ateistą?

dalambert - 25 Sierpnia 2010, 23:15

Stowarzyszenie "Koliber" jutro urządza protest pod Pałacem Prezydenckim przeciwko Podwyżce Podatku Wat
Moze wpadniecie ?
Zamiast sie ekscytować ;P:

godz 18 - 26 sierpnia 2010.

Easy napisał/a
To po co w ogóle istnieje?

Kościół Powszechny z obowiązkiem statutowym pomagania Easy'owi,
ciekawy pomysł :lol:

Chal-Chenet - 25 Sierpnia 2010, 23:16

Żeby nie było, nie jestem za PO. ;)
dalambert - 25 Sierpnia 2010, 23:23

Chal-Chenet napisał/a
Żeby nie było, nie jestem za PO. ;)

Jetses czy nie jestes, a niedługo już nie 23%, a 25% waci zapłacisz, akcyza od paliwa, alkoholu i papierosów też w górę od nowego roku idzie, i nasz Kochany Pan Premier jakoś już nam nie opowiada o "Zielonej Wyspie" :wink:

NURS - 25 Sierpnia 2010, 23:48

dalamber a co ma vat z religią wspólnego?
sio z tym offtopem.

jewgienij - 25 Sierpnia 2010, 23:49

dalambert napisał/a
Stowarzyszenie Koliber jutro urządza protest pod Pałacem Prezydenckim przeciwko Podwyżce Podatku Wat
Moze wpadniecie ?
Zamiast sie ekscytować ;P:


Ja podpisałem na Facebooku apel " Zamiast podnosić VAT, opodatkujcie Kościół" , nie wystarczy?

ed

NURS, I tak całkiem nieświadomie dokonałem połączenia tych odległych rejonów :mrgreen:

NURS - 26 Sierpnia 2010, 02:04

ty tak. dalambert nie.
feralny por. - 26 Sierpnia 2010, 09:29

dalambert, skąd Ci przyszło do głowy, że mnie dobro kościoła interesuje? Nie interesuje mnie. Śledzę to co się dzieje na Krakowskim Przedmieściu, ponieważ to wiele mówi na temat kraju, w którym przyszło mi żyć. Postawa biskupów jest o tyle ciekawa, że ci sami ludzie, którzy nie czują się kompetentni w kwestii krzyża, chętnie wypowiadają się na temat in vitro i aborcji i antykoncepcji. Jak dla mnie to dość dziwne, że symbol religii, której są kapłanami zajmuje ich mniej niż zwyczaje seksualne obywateli kraju, w którym żyją. Kościół coraz bardziej upodabnia się do partii politycznej, co w sumie nie powinno dziwić w kraju, w którym przez kilkadziesiąt lat kościół pełnił rolę substytutu opozycji, a chodzenie na mszę było niemal demonstracją polityczną. Zobaczymy jakie to skutki przyniesie.
Adanedhel - 26 Sierpnia 2010, 09:44

dalambert napisał/a
(...), Adanedhel, (...)

A skąd ja się tu teraz wziąłem?

NURS - 26 Sierpnia 2010, 09:48

feralny porze, biskupi mają pełne gacie, bo albo staną okoniem rządzącym, a to może kosztować, albo narażą się oszołomstu co moze kosztowac. A kk jako instytucja ma już tak przechlapane, że boi się własnego cienia.
Nie zazdroszczę im, aczkolwiek takie chowanie głów we własne tyłki także może zakończyć się zwichnięciami :-)
Na razie fluoryscencje robią wszystko by Rydzyk umocnił się tak, by jego sekta stała się dominującym kościołem w tym kraju. Oby im się to dzieło udało.

dalambert - 26 Sierpnia 2010, 11:18

NURS, wszystkie Wasze wypowiedzi w tym" kąciku religijnych frustratów" dowodzą, ze numer się powiódł. Najważniejszą medialną trąbą jest Krzyż na Krakowskim i nic innego się nie zauważają, przynajmniej większość mediów to nagłaśnia. Bawcie się dalej a bulić będziecie nie na Krzyż, a na nieudolnie sprawowaną władzę.
I to by było na tyle.

Rafał - 26 Sierpnia 2010, 12:10

Chciałem nieśmiało zauważyć, że towarzystwo offtopuje sobie w najlepsze, cisza wyborcza dwa kwartały obok, to jest wątek do plucia na religie, nie politykowania.
dalambert - 26 Sierpnia 2010, 12:14

Rafał napisał/a
to jest wątek do plucia na religie, nie politykowania.

Właśnie! Tylko dlaczego toto się nazywa "Rozmowy religijne" a nie:
"Kącik ateistyczno-religijnych frustratów" :mrgreen:

Rafał - 26 Sierpnia 2010, 12:18

To może by któryś moderator zmienił tytuł wątku na odpowiedni, bo ten co jest, to już dawno nieaktualny. :?
Gustaw G.Garuga - 26 Sierpnia 2010, 12:18

Głupie gadanie, aż wstyd.
jewgienij - 26 Sierpnia 2010, 13:05

Ja bym chętnie porozmawiał o religii, bez polityki ani ateistycznego zacietrzewienia, ale tu nikt z wierzących nie występuje z taką inicjatywą. Trudno, żeby robili to za nich ateiści. :wink:

Wierzący wolą jechać na niewierzących, dokładnie w tym samym stylu, który tak krytykują. Symbolem jest Dalambert, który o religii chyba nie ma zielonego pojęcia, a jego dwa sposoby na dyskusję to 1) zmienianie tematu, 2) obrażanie się i życzenie nam dobrej zabawy :) .

Żeby ten wątek zasługiwał na swoja nazwę musiałyby się tu pojawić osoby z wiedzą na temat religii i chęcią dyskusji, a nie manifestujące tylko swoje przywiązanie do Kościoła i niechęć do innych. Amen.

NURS - 26 Sierpnia 2010, 13:07

dalambert napisał/a
NURS, wszystkie Wasze wypowiedzi w tym kąciku religijnych frustratów dowodzą, ze numer się powiódł. Najważniejszą medialną trąbą jest Krzyż na Krakowskim i nic innego się nie zauważają, przynajmniej większość mediów to nagłaśnia. Bawcie się dalej a bulić będziecie nie na Krzyż, a na nieudolnie sprawowaną władzę.
I to by było na tyle.


Masz jakies dowody na tę nieudolnośc władzy? Obawiam się, że takie same, jak na niuedolnośc wszystkich rzadów na świecie. Wszędzie o tym wieszczysz, a jakoś kraj istnieje i my też. A sprawy krzyża nie zganiaj na innych, bo samiście ją rozpętali, a jak się okazało, ze na tym tracicie, to teraz socjotechnika, to nie my, to inni. :-)
Nie mam powodu do frustracji, IMO to wyznawcy powinni się frustrować, bo ich symbol jest szargany.

Rafał - 26 Sierpnia 2010, 13:17

jewgienij napisał/a
Ja bym chętnie porozmawiał o religii
Ja też, ale nikt z niewierzących też nie zaczyna. Wieki temu zapraszałem do rozmowy o religiach sumeryjsko-staroegipskich i okolicach, bez efektu. O różnych aspektach chrześcijaństwa, o Biblii, o pewnych kierunkach teologicznych, o demonologii i magii (też quasireligia) i o dziwo echo. A teraz mam taki zapieprz, że nawet jakby się chętny pojawił to będę postował z prędkością do 5 postów na dzień, a i to jak się wolna chwila trafi.
jewgienij - 26 Sierpnia 2010, 13:23

Tak to powinno wyglądać:

http://www.ulicaprosta.net/forum/index.php

Szczególnie dysputy teologiczne bywają naprawdę na wysokim poziomie ( choć niektórzy ludzie mają irytującą tendencję do powiększania czcionki i boldowania swoich tekstów).

A my tu rozmawiamy zawsze o instytucji KK, więc nie dziwota, że cały czas zjeżdżamy na polityczny tor. KK jest polityczny do szpiku kości.

ed.

Rafał, spróbuj jeszcze raz. Ja tego musiałem nie widzieć po prostu. Ile razy tu jestem, to króluje Dalambert :wink: i Jego doktryna.

Piech - 26 Sierpnia 2010, 14:25

Ludzie religijni, którzy nie lubią jak wartości, które są im bliskie są obrzucane g*, raczej będą omijać ten wątek szerokim łukiem. To właśnie zawartość tego wątku oraz paru innych coraz bardziej odpycha mnie od tego forum.
dalambert - 26 Sierpnia 2010, 14:25

NURS napisał/a
sprawy krzyża nie zganiaj na innych, bo samiście ją rozpętali,

Komorowski z Grasiem i GW to my ? coś Ci się popitoliło z tego entuzjazmu :mrgreen:
NURS napisał/a
Masz jakies dowody na tę nieudolnośc władzy?

A pmamiętsz , co Tusk glosił w kampanii wyborczej 3x15, jak sie tuż przed prezydenckimi zarzekał cośmy zielona wyspą, a raport NIK z przygotowań do Euro to zauważyłeś, czy śledzisz PiSowskie nieprawości z taką uwagą , że świata dookoła już nie widzisz :mrgreen:

ps. Jewginij a jakaż to jest moja"doktryna"? czy aby nie to co sobie do moich wypowiedzi radośnie dośpiewujesz?
Odezwałem sie tu po serii linków i zwischenruffuff z sprawy krzyza tu zamieszczonych i "troskach" po wypowiedzi biskupów, ze buduje mnie Wasza troska o Kościół Powszechny i co ?
A no sie zaczęło, ale fajnie jest ;P:



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group