To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

nureczka - 5 Sierpnia 2010, 10:18

Chal-Chenet, czyli nie tylko mnie to ubawiło.
Fidel-F2 - 5 Sierpnia 2010, 10:19

o to dobre jest :mrgreen:
ihan - 5 Sierpnia 2010, 10:28

Taaa, przy okazji godności nie przeszkadza wywieszać go w szkołach, urzędach itp. godnych miejscach.
NURS - 5 Sierpnia 2010, 10:44

a ja ci powiem dalambert, to zwycięstwo bedzie dla was, zwolenników PiSu pyrrusowe. Zbyt unaocznia, kim jest JarKacz i jakie ma cele i metody. Te dodatkowe procenty jakie dostał z żalu, na fali współczucia, odpłyną teraz w siną dal i drugi raz już ludzi na cmokanie Gierka w pupe nie weźmie.
dalambert - 5 Sierpnia 2010, 10:48

NURS, Tbie wszystko unaocznia, nwet jak nic nie unaocznia - szkoda gadać ;P:
Kai - 5 Sierpnia 2010, 11:23

NURS, ja tak sobie myślę, że spora część elektoratu tak tego nie odbierze, bo nie będzie widziała w tym nic złego, że broni się krzyża (po co i w jakim stylu, już zapewne nie dotrze). Mało kto uważnie śledzi wydarzenia, a już na pewno nie "ta" część publiczności i ich opinia będzie dość przypadkowa. Jedni widzą warcholstwo, inni zaciętą obronę słusznej sprawy. Nie ma żadnej możliwości stwierdzenia, ilu powie "wszystko dobrze, ale z usuwaniem krzyża to już przesada". Równie dobrze może się to "gibnąć" w drugą stronę. Ludzie są nieprzewidywalni.
ihan - 5 Sierpnia 2010, 11:32

Biorąc pod uwagę głosowanie na prezydenta "z litości" trudno nie zgodzić się z nieprzewidywalnością.
NURS - 5 Sierpnia 2010, 12:06

Kai napisał/a
NURS, ja tak sobie myślę, że spora część elektoratu tak tego nie odbierze, bo nie będzie widziała w tym nic złego, że broni się krzyża (po co i w jakim stylu, już zapewne nie dotrze). Mało kto uważnie śledzi wydarzenia, a już na pewno nie ta część publiczności i ich opinia będzie dość przypadkowa. Jedni widzą warcholstwo, inni zaciętą obronę słusznej sprawy. Nie ma żadnej możliwości stwierdzenia, ilu powie wszystko dobrze, ale z usuwaniem krzyża to już przesada. Równie dobrze może się to gibnąć w drugą stronę. Ludzie są nieprzewidywalni.


Ja mówię o tych, co dali się porwać nowej stylistyce. Tym dodatkowym kilkunastu procentom. IMO sporo ludzi nie bedzie chciało się identyfikować z kim takim, jak ci spod krzyża. To jednak czysty taliban.

dalambert - 5 Sierpnia 2010, 12:12

Co by się nie działo, to choć możliwe jest zwyciestwo wyborcze PiS to i tak od jesieni 2011 rządzić będzie koalicja PO - SLD.
i to by było na tyle.
Mnie się to nie podoba, innym się spodoba, ale i tak będzie tak jak mówię. :evil:

Tequilla - 5 Sierpnia 2010, 12:14

Jak się na obrońców krzyża patrzy to dochodzi się do wniosku, że jest coś jednak w słowach "religia to opium dla ludu". Narkotycznie się zachowują, nie wiem, czy akurat po opium tak to wygląda, ale jakims dragu na pewno.. ;)
Może trzeba by, aby historia zatoczyła koło. Skoro w 965 przyjęliśmy wzroce religijne od braci Czechów, to znów by warto od nich je podebrać... :)

dalambert - 5 Sierpnia 2010, 12:18

Tequilla napisał/a
przyjęliśmy wzroce religijne od braci Czechów, to znów by warto od nich je podebrać...

Chodzi Ci o wysypywanie czynnych agentów wywiadu przed mediami ? Piękny wzór do naśladowania :mrgreen:

Tequilla - 5 Sierpnia 2010, 12:22

religijne dalambercie. Świeckie państwo :)
dalambert - 5 Sierpnia 2010, 12:23

Tequilla, własnie swieckie panstwo sypie agentów :mrgreen:
nureczka - 5 Sierpnia 2010, 12:32

dalambert napisał/a
własnie swieckie panstwo sypie agentów

Hmm... Jakoś nie widzę związku z wzorcami religijnymi. Trochę to w stylu "a u was murzynów biją".

dalambert - 5 Sierpnia 2010, 12:42

nureczka, Tequla zaleca wzory czeskie to podaje najnowszy przykład ich panstwowych osiągnięć- religijne czy nie ale urocze, ;P:
Tomcich - 5 Sierpnia 2010, 12:53

dalambert napisał/a
to choć możliwe jest zwyciestwo wyborcze PiS


Dalambert, weź nie strasz ludzi.

nureczka - 5 Sierpnia 2010, 12:54

dalambert, jeśli Tequla napisał by, na przykład, że powinniśmy się od Włochów uczyć kultury muzycznej, nie znaczyłoby to, że domaga się zaimplantowania na ziemiach polskich mafii sycylijskiej.

A aferę z krzyżem śledzę z zapartym tchem, bo w moim odczuciu zabawna jest wielce. I nie ma to nic wspólnego z moim stosunkiem do Kościoła.

NURS - 5 Sierpnia 2010, 13:18

dalambert napisał/a
Co by się nie działo, to choć możliwe jest zwyciestwo wyborcze PiS to i tak od jesieni 2011 rządzić będzie koalicja PO - SLD.
i to by było na tyle.
Mnie się to nie podoba, innym się spodoba, ale i tak będzie tak jak mówię. :evil:



Skoro PiS mogło z nimi stworzyć koalicję, znaczy z LSD, to nie powinienieś na to psioczyć. :twisted:

dalambert - 5 Sierpnia 2010, 13:26

NURS, ja nie psioczee tylko analizję co jest, a koalicja PO -SLD już dała gdzie im wygodnie, więc na jesieni 2001 się dogadaja .
NURS - 5 Sierpnia 2010, 14:03

tak samo jak koalicja PiS-LSD, chocby w telewizji publicznej.
Nie ma się czym podniecać.

jewgienij - 5 Sierpnia 2010, 16:26

dalambert napisał/a
Od kiedy to miejsce zbiorowej żałoby / coś milion ludzi/ na publicznej ulicy jest nie swoim podwórkiem moze to garstka ateistów chce zawlaszczyć przestrzeń publiczną i ustawić ją pod swoje przekonania ?


A gdzie ten milion teraz? Czemu nie stoi murem za krzyżem? Nie zastanowiło Cię to? Wszyscy w Sopocie? Nie róbcie wody z mózgu, że to poryw serca porównywalny do tego, co działo się bezpośrednio po tragedii. Wszyscy ci ludzie mają prawo czuć się teraz źle, bo ich autentyczne współczucie i pozytywne emocje grupa fanatyków zeszmaciła do granic możliwości. A to jest najgorsze, co można a zrobić. Nie dociera do was, że nie ma społecznego poparcia dla ludzi gotowych zdestabilizować państwo w zamian za uszczknięcie rządzącym kilku procent w sondażach?

dalambert - 5 Sierpnia 2010, 19:37

jewgienij napisał/a
A gdzie ten milion teraz? Czemu nie stoi murem za krzyżem?

Nie wywołuj wilka z lasu ;P:

jewgienij - 5 Sierpnia 2010, 19:43

Wszystkie dziwolągi z lasu to już chyba wyszły. Nie liczyłbym na dużo więcej :)
dalambert - 5 Sierpnia 2010, 20:15

jewgienij napisał/a
Wszystkie dziwolągi z lasu to już chyba wyszły. Nie liczyłbym na dużo więcej

To duży las :wink:

nureczka - 5 Sierpnia 2010, 20:35

Najwyżej będzie jeszcze śmieszniej.
Kai - 5 Sierpnia 2010, 20:45

albo żałośniej, bo śmieszniej to już chyba nie bardzo...
Matrim - 5 Sierpnia 2010, 21:23

Tequilla napisał/a
Skoro w 965 przyjęliśmy wzroce religijne od braci Czechów, to znów by warto od nich je podebrać... :)


O tak, ponad czterysta lat później mieliśmy już okazję, ale nie wyszło, mimo, że nawet nam pod Grunwaldem trochę pomogli. A wczoraj mieliśmy kolejny sygnał, gdy Czech pobił Lecha ;)

jewgienij napisał/a
A gdzie ten milion teraz?


Mnie śmieszy fakt, że przy okazji awantury z przenosinami Krzyżaki i Krzyżówki wspierali się tłumem za barierkami, że oni niby z nimi są. A nikt nie pomyślał o tym, że oni przyszli na uroczystość i procesję.

Tequilla - 5 Sierpnia 2010, 21:33

A ja się zastanawiam, czym różni się dyskryminacja religijna od rasowej.. powaznie pytam, tak na chłopski rozum. Jest jakaś różnica? No bo, przypuścmy, że w jakims państwie jest 90% białych i 10% czarnych. Czy to znaczy, że ci biali moga symbole swojej rasy wywieszac po urzędach i szkołach?
No i tak naprawdę, jak to jest z tymi procentami. Niby 95% to katolicy, ale statystyki dotyczą chyba ludzi chrzczonych, a np, żeby przeprowadzić proces apostazy to trzeba trochę zachodu - iść do księdza, mieć 2 osoby na świadków i jeszcze inne cuda wianki... nie każdemu się chce
Ile procent Polaków jest faktycznie katolikami?

Adashi - 5 Sierpnia 2010, 21:48

Tequilla napisał/a
Ile procent Polaków jest faktycznie katolikami?
Czy to ważne, przecież naprawdę rzecz się rozchodzi o agentów obcego państwa, a nie liczbę wierzących w tego czy innego boga ;)
Matrim - 5 Sierpnia 2010, 21:55

Adashi napisał/a
o agentów obcego państwa


Niedługo nastanie era "agentów obcych religii". Już mamy przedsmak ;)



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group