To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

NURS - 4 Sierpnia 2010, 13:20

Wiem, mnie równiez o nie chodzi. Ten typ reakcji wskazuje niedwuznacznie, ze ona nie ustapi przed racjonalnymi argumentami.
jewgienij - 4 Sierpnia 2010, 13:28

Tejar, nie rób sobie żartów.

Bunt społeczny? Może od razu Powstanie Sierpniowe? Takim samym "buntem społecznym" jest demonstracja np. Młodzieży Wszechpolskiej, uroczej grupki, notabene o zbliżonych nawet poglądach do tych spod krzyża.. Nie myl społeczeństwa z garstką nawiedzonych, która ma za dużo wolnego czasu, kompleksów i frustracji, a przy okazji nie potrafi zaakceptować wyniku demokratycznych wyborów.

O to im właśnie chodzi, żeby ten cyrk rozdmuchać do rozmiarów "buntu społecznego", wpisać w chwalebną historię zrywów narodowych, stąd tyle histerii, mowy o przelewaniu krwi itp. To cyniczne i żałosne. Uważają ludzi za idiotów, którzy nie rozpoznają, że za tą awanturką kryje się tylko przegrana partia, której na rękę teraz mieszać, ile się da.

Tablica powinna stanąć, ale wszelkie tablice i pomniki nie powinny powstawać na gorąco, pod wpływem afektu czy szantażu, tylko wtedy, gdy emocje opadną, bo są z założenia wyrazami szacunku, a nie skutkiem nacisków czy niekontrolowanych emocji.

Adon - 4 Sierpnia 2010, 13:35

Matrim napisał/a
NURS napisał/a
znasz jakieś przykłady, ja nie potrafię sobie przypomnieć takiej akcji zakończonej sukcesem negocjatorów.


Nie podam ci źródeł, bo ich nie znam, ale sam widziałem w telewizorze zdjęcie, gdy przekonany człowiek schodził z mostu, czy dachu przed skokiem. Nie będę tego szukał, bo mam inne obowiązki :)

Krazyl pare dni temu po necie filmik z jakiegos napadu w USA. Kasjerka w sklepie przekonala napastnika, ze jak obrabuje sklep, to bedzie miala klopoty, jej z pensji potraca i cos tam jeszcze. Facet zmiekl, przeprosil za klopot i wyszedl. :wink:

Anonymous - 4 Sierpnia 2010, 16:29

Świtoń is back!
jewgienij - 4 Sierpnia 2010, 16:41

Ten krzyż to lep na wszelkiej maści wariatów, coraz więcej ich będzie się przyklejać, póki się go nie usunie.

Wystarczy poczytać, co mają ci ludzie na transparentach, posłuchać, co krzyczą, spojrzeć na ich zachowania i histeryczne reakcje. Żyją w jakimś swoim urojonym świecie, gdzie działa NKWD, gdzie nie ma różnicy między mordem katyńskim a katastrofą lotniczą, gdzie są jakieś żydowskie spiski.

To przypomina grupę ludzi, która uciekła ze szpitala psychiatrycznego i się okopała na Krakowskim Przedmieściu. A wszyscy chodzą wokół nich na palcach, bo stoi krzyż.

dzejes - 4 Sierpnia 2010, 19:56

Dabliu napisał/a
Z mojego punktu widzenia - czyli osoby, z racji świadomego odcięcia od części mediów, dość odległej od całego sporu - oszołomstwo jest po obu stronach barykady


A od siedzenia na barykadzie można się nabawić drzazg w zadku.

Dabliu - 4 Sierpnia 2010, 21:18

Nie wiem, na szczęście z mojego okna całej tej barykady nie widać.
Nie mogliby sobie i jedni i drudzy po prostu dać siana? A niech sobie ten krzyż stoi i niech będzie kolejnym celem dla gołębi. Cała ta sprawa jest jak jedno cuchnące jajo w lodówce. Niby da się je omijać, nie spoglądać w jego kierunku, ale smrodek niesie się po całej kuchni.

W sumie, to ktoś pomysłowy mógłby odgrodzić cały teren i sprzedawać bilety. Turyści by się zjeżdżali, cykali pamiątkowe fotki i opowiadali później przyjaciołom o osobliwym plemieniu zamieszkującym zbudowaną wokół dziwnego totemu osadę w środku miasta.
Byłaby turystyczna atrakcja, ktoś czerpałby z tego wymierne zyski, miasto na pewno by na tym nie straciło.

aniol - 4 Sierpnia 2010, 22:11

oj, bo wy jeszcze sie nie zorientowaliscie ze za ta cala afera stoi Imperium Zla

http://sphotos.ak.fbcdn.n...4_7852577_n.jpg

jewgienij - 4 Sierpnia 2010, 22:26

To najlepszy sposób na sztucznie nadmuchiwany patos od krzyża.

Żeby ludzie przed pałacem robili happeningi, przebrani za żołnierzy Vadera, hobbitów, Batmanów i ortodoksyjnych Żydów. Absurdem zwalczyliby absurd, a krzyż i jego apologeci rozpłynęliby się w ogólnej śmieszności, na co zasługują. :D

dzejes - 4 Sierpnia 2010, 23:12

Dabliu napisał/a
A niech sobie ten krzyż stoi i niech będzie kolejnym celem dla gołębi.


Tylko potem nie narzekaj, że twoja córka nie ma co robić na religii.

Dabliu - 4 Sierpnia 2010, 23:25

dzejes napisał/a
Dabliu napisał/a
A niech sobie ten krzyż stoi i niech będzie kolejnym celem dla gołębi.


Tylko potem nie narzekaj, że twoja córka nie ma co robić na religii.


Już się tym nie przejmuję. Co z tego, że nie chodzi na religię, skoro świecka nauczycielka na całkiem świeckich lekcjach uczy dzieci przy okazji świąt, że Jezus Chrystus był synem bożym i umarł na krzyżu za nasze grzechy. Czyli grzechy mojej niechrześcijańskiej córki również.
Tak więc co tam religia w szkołach, co tam krzyż. Indoktrynacja wiecznie żywa i wyszarpywanie sobie z rąk drewnianej kłody niczego w tej kwestii nie zmieni, a jeśli zmieni, to raczej na gorsze.

Ja byłbym raczej za parodiowaniem, delikatnym ośmieszaniem całego sporu. Się rozejdzie po kościach, się ludzie zmęczą. Garstka krzykaczy tylko wstydu narobi kościołowi. Zresztą to oni wyzywali ponoć księży i harcerzy, więc i ich krzykactwo najprędzej wypędzi religię ze szkół.
Łotewer...

dalambert - 5 Sierpnia 2010, 08:25

Dabliu napisał/a
Się rozejdzie po kościach, się ludzie zmęczą. Garstka krzykaczy tylko wstydu narobi kościołowi.

A czym Ty się przejmujesz, narobią nie narobia, co Cię to obchodzi ?
Postrzegasz sprawe jako
Dabliu napisał/a
i wyszarpywanie sobie z rąk drewnianej kłody

To zajmij się czymś pożytecznym, a nie mieszaj na cudzym podwórku, zawsze mnie zdumiewała ta troska ateistów, agnostyków i innych wolnych myślicieli o Kościól i Pana Boga, spoko oni dadzą sobie rade bez Was i Waszych fobii :D

ihan - 5 Sierpnia 2010, 08:39

dalambercie, dziubie mnie KK, jego hierarchowie i wierni. Ale nie dziubie mnie gdy olewają państwo, w którym mieszkam, gdy je ośmieszają i usiłują udowodnić, że żadnego rozdziału kościoła od państwa nie ma, ba, państwo jest co najwyżej mało znaczącym dodatkiem do kościoła. Gdy w swojej pysze i fobiach udowadniają równanie Polak=katolik, i to tylko taki katolik jakiego sobie wykoncypowali. Trudno, tutaj mieszkam, tutaj żyje, mało by mnie obchodziła awantura o krzyż czy inny symbol religijny tocząca się w innym kraju. Pechuś, dzieje się tu.

edit: spacja

feralny por. - 5 Sierpnia 2010, 08:42

dalambert napisał/a
To zajmij się czymś pożytecznym, a nie mieszaj na cudzym podwórku
To samo można by powiedzieć ludziom, którzy ustawiają symbole religijne na nieswoich podwórkach, prawda dalambercie?
dalambert - 5 Sierpnia 2010, 08:46

Od kiedy to miejsce zbiorowej żałoby / coś milion ludzi/ na publicznej ulicy jest "nie swoim podwórkiem" moze to garstka ateistów chce zawlaszczyć przestrzeń publiczną i ustawić ją pod swoje przekonania ?
NURS - 5 Sierpnia 2010, 08:53

proste równanie. z jednej strony coś milion z drugiej 37 pozostałych milionów. Liczę twoim stylem, dalambercie. Jak z tymi przeciwnikami Komorowskiego :-)
Z tego rzekomego miliona 4/5 albo i więcej to byli gapie, tacy co idą bo w telewizji pokazuja, warto zdjęcie zrobić, żeby potem móc o tym opowiadać. Sporo ludzi z tych co tam byli oddawała cześć wszystkim ofiarom, nie Kaczyńskiemu. Na dobra sprawę obrońców krzyza jest kilkudziesięciu.

ihan - 5 Sierpnia 2010, 08:54

Rozumiem, że Kościół jako budynek jest zbyt mało medialny by móc tam okazywać swoją żałobę i jedynie okazywanie jej publicznie, z transparentami i pełnymi miłości okrzykami daje jej właściwy wymiar.
feralny por. - 5 Sierpnia 2010, 08:56

dalambert, do kogo należy teren na którym stanął krzyż (i nie jest to publiczna ulica - cokolwiek by to nie znaczyło) możesz bardzo łatwo sprawdzić. Stawiam orzechy przeciw dolarom, że nie należy on do żadnej z osób, które krzyczały tam we wtorek. Skoro postulujesz, "wolnoć Tomku w sowim domku", to racz się do do tego postulatu zastosować.
dalambert napisał/a
garstka ateistów chce zawlaszczyć przestrzeń publiczną i ustawić ją pod swoje przekonania ?
Paradne.
dalambert - 5 Sierpnia 2010, 09:05

feralny por., fakt do Prezydenta Hrabiego Elekta który nim udał się wisieć w hamaku na Mazurach oznajmił, ze krzyża sobie nie życzy bo tam się zbierają ludzie którzy poprzednimka wspominają. To On Elekt chciałby by Krzyża nie byłoi pojachał ryby łowic.
No i co a no okazało sie , że się nie udało i gadajcie sobie co chcecie a Bastylia w gruzy leci ;P:

feralny por. - 5 Sierpnia 2010, 09:06

dalambert, czyli można na nieswoje podwórko włazić z buciorami. Ok.
ihan - 5 Sierpnia 2010, 09:07

Gdyby sprawa nie dotyczyła krzyża dawno policja i służby publiczne by sobie z nią poradziły. To tyle na temat "siły ateistów i wyznawców innych religii niż KK" w Polsce.
dalambert - 5 Sierpnia 2010, 09:08

feralny por., z jakimi buciorami, wrkrecasz sprawe i dobrze o tym wiesz i tak gucio.
A jak żeście tacy czuli to przoszę - jadza na Krakowskie i usuwajcie Krzyż - no co Wy tu jeszcze na Forum robicie - Do roboty , Rzeczpospolita w niebezpieczenstwie , larum Grają !!!!
Ciekawe jak Wam pójdzie :?

cherryen - 5 Sierpnia 2010, 09:10

NURS napisał/a
Idę o zakład, ze nawet papież byłby przez nich opluty i wyzwany, gdyby pojawił się tam i poprosił, by odstąpili.

A może nawet i On..



Jeśli nie widzicie obrazka.. zapraszam tu: Przeniesienie krzyża

feralny por. - 5 Sierpnia 2010, 09:10

dalambert, ja wykręcam? No litości.
feralny por. - 5 Sierpnia 2010, 09:15

dalambert napisał/a
jadza na Krakowskie i usuwajcie Krzyż
Ale poco? Na prawdę muszę się bawić twoją zabawę, według twoich zasad? Niech sobie stoi, niech jasełka trwają. Tylko mi nie mów, że podwórko jest twoje, bo nie jest.
ihan - 5 Sierpnia 2010, 09:23

dalambercie, nie bardzo rozumiem, że cieszy cię ośmieszanie organów władzy państwowej, robienie z Polski szopki i olewanie prawa.
dalambert - 5 Sierpnia 2010, 09:47

ihan, organa panstwowe same z siebie robia szopke, jak byś jeszcze nie zauważyła, odpusznenie / wbrew porozumieniom/ śledztwa Rosjanom, misiaczk Pana Tuska z poklepaniem po plecach z Panem Putinem nad zwłokami zabitych,/ bełkotanie, że jak bedzie wspólne śledztwo to będzie "zimna wojna"/ przemianowanie po paru dniach wojskowego samolotu na cywilny, i nagłe połapanie się że Rosjanie robią ich w konia z całym śledztwem / po czterech miesiącach/ i ty mi mówisz, ze to Ludzie ośmieszją tę władzę = sama się ośmiesza.
jedyne co porafi to podatki podnieść, by się jakoś do przyszłorocznych wyborów doturlać.

ihan - 5 Sierpnia 2010, 10:03

Aha. I dlatego trzeba jeszcze dołożyć wisienkę na torcie i pokazać, że nawet suwerenne nie jest, bo musi się liczyć z wyznawcami jednej religii. I gdzie ta wolność????

edit: po przemyśleniu, nie wyznawcami, tylko odłamem wyznawców, bo wszyscy moi znajomi katolicy ani nie popiera PiS, ani nie afery o krzyż uważając ją raczej za obrzydliwe i cyniczne rozgrywki.

nureczka - 5 Sierpnia 2010, 10:11

Mnie w całej sprawie rozbawiło jedno (za to do łez). Okrzyki "Żądamy godnego miejsca dla krzyża", gdy krzyż miał być przeniesiony do kościoła.
Kościół jako miejsce niegodne krzyża. No more comments.

Chal-Chenet - 5 Sierpnia 2010, 10:13

ihan napisał/a
Rozumiem, że Kościół jako budynek jest zbyt mało medialny by móc tam okazywać swoją żałobę i jedynie okazywanie jej publicznie, z transparentami i pełnymi miłości okrzykami daje jej właściwy wymiar.




Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group