To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

Meurglys - 3 Sierpnia 2010, 14:46

jewgienij napisał/a
Straszmy się dalej brodami i burkami islamistów


Burkę pokonać trudno, ale starać się trzeba. No i uważać na nią.

Matrim - 3 Sierpnia 2010, 14:50

NURS napisał/a
Tacy wierni, jaki kościół :-)


No właśnie to mi się w głowie nie mieści, skoro to byli księża ich Kościoła, to czemu ich chcieli modlitwami wyegzorcyzmować spod krzyża? :)

Meurglys napisał/a
ktoś rozsądny na górze mógłby pod błahym pretekstem rozgonić krzyżacką zawieruchę za pomocą policji.


I na miejscu jednego krzyża pojawiłoby się krzyży sto, na całym Krakowskim Przedmieściu.

Meurglys - 3 Sierpnia 2010, 14:53

Cytat
I na miejscu jednego krzyża pojawiłoby się krzyży sto, na całym Krakowskim Przedmieściu.


Ot, o tym nie pomyślałem... Więc takim razem co z całym fantem robić?

jewgienij - 3 Sierpnia 2010, 14:54

Meurglys napisał/a


Moim zdaniem, gdyby był tam ktoś rozsądny na górze mógłby pod błahym pretekstem rozgonić krzyżacką zawieruchę za pomocą policji. Przynajmnież krzyż by zniknął sprzed pałacu. Tylko, że mało kto byłby na tyle odważny by podjąć takie ryzyko. Sam jeszcze powątpiewam nieco, czy rzeczywiście byłoby to rozwiązanie odpowiednie.


I słusznie powątpiewasz. Im o to właśnie chodzi. Stać się męczennikami za wiarę, zapisać nową martyrologiczną kartę w dziejach Narodu. Potem interwencja policji byłaby przypominana przez długie lata przy każdej okazji przez PIS i RM jako zomowski atak na "Obrońców Krzyża".

Ich trzeba traktować jak chorych psychicznie, a nie jak górników itp. Z chorymi psychicznie się rozmawia, ustępuje im, a nie atakuje gazem czy pałami.

feralny por. - 3 Sierpnia 2010, 14:54

I przemówił abp. Nycz:
"Kościół warszawski nie jest stroną w tej sprawie"
Iście salomonowo.

I tylko pojawia się pytanie, czyim znakiem jest ten krzyż?

Matrim - 3 Sierpnia 2010, 14:57

feralny por. napisał/a
Iście salomonowo.


Ja bym raczej powiedział, że piłatowo...

jewgienij - 3 Sierpnia 2010, 14:59

Matrim, dokładnie :bravo

Umywamy ręce.

Meurglys - 3 Sierpnia 2010, 14:59

feralny por. napisał/a
tylko pojawia się pytanie, czyim znakiem jest ten krzyż?


Krzyż obecnie nie tylko znakiem kościoła jest. Wykroczył już dawno poza to. Jest znakiem a. śmierci b. kultury europejskiej (albo judeochrześcijańskiej, choć Żydzi mogli by się obrazić) c. Szacunku dla zmarłych. d. wymyśl coś sam.

Nie tyle salomonowo, co pokerowo. Oby kościół pod swoim blefem miał jakąś dobrą kombinację kart. Inaczej jest kiepskim graczem.

Rafał - 3 Sierpnia 2010, 15:00

Technicznie z tym krzyżem przed pałacem rzecz ma się tak:
- granica pomiędzy tym co komunalne, a tym co prezydenckie przebiega łańcuchem - patrz obrazek poniżej (mój z komórki, z przed miesiąca):

- zarówno krzyż jak i ołtarzyk znajdują się na terenie pałacu prezydenckiego i nie podlegają ani policji, ani straży miejskiej, nie wiem co z nadzorem budowlanym, zapewne to obszar specjalny i zarówno konserwator i nadzór budowlany mogą sobie skoczyć.
Najlepszy sposób na rozwiązanie problemu krzyża to taki, w którym prezydent zaprasza episkopat do zorganizowania mszy żałobnej, stawia się ołtarz polowy, teren zabezpiecza (odgradza) i uroczyście w procesji wnosi się krzyż jako wotum narodu polskiego ect. do kościoła obok. I finito.

Wolnego już terenu prezydenckiego pilnuje skutecznie BOR, terenu przed łańcuszkiem SM/Policja i po temacie.

Edit:lit.

Meurglys - 3 Sierpnia 2010, 15:02

Rafał napisał/a
i po temacie


To dobre rozwiązanie, ale pewne ekstrema wraz będą narzekać. Taka ich dola.

feralny por. - 3 Sierpnia 2010, 15:05

Meurglys napisał/a
wymyśl coś sam
Po tym co dziś widziałem, wolę nie.
Rafał, właśnie coś takiego miało się dziś odbyć (nawet BOR był) - uroczystość kościelna, po której krzyż miał być przeniesiony. Niestety tłum do tego nie dopuścił.

Adashi - 3 Sierpnia 2010, 15:09

Matrim napisał/a
I na miejscu jednego krzyża pojawiłoby się krzyży sto, na całym Krakowskim Przedmieściu.
jewgienij napisał/a
Ich trzeba traktować jak chorych psychicznie, a nie jak górników itp. Z chorymi psychicznie się rozmawia, ustępuje im, a nie atakuje gazem czy pałami.
Z terrorystami się nie negocjuje.
jewgienij - 3 Sierpnia 2010, 15:09

Mój szacunek do polskiego Kościoła spada niemal do zera.

Poza nielicznymi księżmi jest to instytucja gnijąca na naszych oczach. Zupełnie jak PZPR w latach osiemdziesiątych. Zwykła fasada, za którą nic już nie ma. Jak pod koniec partia przejawiała swą siłę głównie w wiecach i uroczystych wizytach, tak Kościół istnieje już tylko podczas świąt kościelnych czy bizantyjskich pogrzebów, gdzie można oszołomić zewnętrznym przepychem, bo tylko zewnętrzne atrybuty zostały. We wszystkich innych sprawach jest słaby, strachliwy i kunktatorski. I zepsuty

ed.
Adashi, to nie są terroryści. Niczyje życie nie jest zagrożone, nie wzięli zakładników. A Polska to nie Rosja, gdzie się przy takich okazjach wylewa dziecko z kąpielą.

Meurglys - 3 Sierpnia 2010, 15:15

jewgienij napisał/a
Mój szacunek do polskiego Kościoła spada niemal do zera.

Poza nielicznymi księżmi jest to instytucja gnijąca na naszych oczach. Zupełnie jak PZPR w latach osiemdziesiątych. Zwykła fasada, za którą nic już nie ma. Jak pod koniec partia przejawiała swą siłę głównie, wiecach i uroczystych wizytach, tak Kościół istnieje już tylko podczas świąt kościelnych czy bizantyjskich pogrzebów, gdzie można oszołomić zewnętrznym przepychem, bo tylko zewnętrzne atrybuty zostały. We wszystkich innych sprawach jest słaby, strachliwy i kunktatorski. I zepsuty


A jakie ma dochody...

Nic się w polsce bez Kościoła nie odbywa. Szkołę otwierają - ksiądz. Oczywiście nie za darmo. ( A podatek? ) Szkole imię nadają - ksiądz. Rondo nazywają - ksiądz. Pomnik odsłaniają - ksiądz. Wstęgę przecinają - ksiądz. Burdel otwierają... aż strach pomyśleć.

Polacy po upadku komuny zachłysnęli się religijną wolnością (tzn. tym, że się kryć nie muszą; zresztą i tak wielu się nie kryło...) i teraz tylko kwestią czasu jest, kiedy im się wezbrze i odbeknie dźwiękiem przepotężnym. Ale staję na głowie, że kościół prędko się u nas nie rozleci. Co najwyżej przyjdzie jakiś wspomniany Zapaterowski i nieco ten cyrk ukróci. I oby...

Meurglys - 3 Sierpnia 2010, 15:17

Adashi napisał/a
Matrim napisał/a
I na miejscu jednego krzyża pojawiłoby się krzyży sto, na całym Krakowskim Przedmieściu.
jewgienij napisał/a
Ich trzeba traktować jak chorych psychicznie, a nie jak górników itp. Z chorymi psychicznie się rozmawia, ustępuje im, a nie atakuje gazem czy pałami.
Z terrorystami się nie negocjuje.


Ale ktoś powie, że to nie terroryści, tylko - ciotuszka wujka Pawła, stryjenka brata Krzyśka, dwóch studentów i bibliotekarz.

Rafał - 3 Sierpnia 2010, 15:17

feralny por. napisał/a
Rafał, właśnie coś takiego miało się dziś odbyć (nawet BOR był) - uroczystość kościelna, po której krzyż miał być przeniesiony. Niestety tłum do tego nie dopuścił.
Brak wyobraźni/lekceważenie tematu przez organizatora. Dla tłumu musi być pompa, czerwone dywany, prymas, procesje, sztandary, pochodnie, sanie, konie, wilki ... wróć, od pochodni do wilków skreślić :wink:
feralny por. - 3 Sierpnia 2010, 15:20

Rafał, zgadzam się, sam bym to lepiej zorganizował (nie chwaląc się), co nie zmienia faktu, że tłum zakłócił (a właściwie do niej nie dopuścił) uroczystość religijną. Gdzie jest swoboda religijna ja się pytam?
Matrim - 3 Sierpnia 2010, 15:24

Meurglys napisał/a
Co najwyżej przyjdzie jakiś wspomniany Zapaterowski i nieco ten cyrk ukróci. I oby...


Chyba wątpię :) Ktokolwiek by nie przyszedł z papieżem nie wygra, a z mitem Papieża Polaka tym bardziej. Przykładem niech będą groźby pana Blattera z FIFY, gdy dla uporządkowania spraw chciano wprowadzić kuratora do PZPN. I co? Poszedł pomruk z góry, że nas wykluczą ze wszystkiego, z czego się da wykluczyć i sprawa zamknięta. A to tylko federacja piłkarska :) Musiałoby coś bardzo, ale to bardzo mocno tąpnąć w samym Watykanie, żeby ludzie się zaczęli zastanawiać.

Niby w Polsce mamy dziewięćdziesiąt kilka procent katolików, ale do kościołów chodzi coraz mniej ludzie. Ale wystarczy katalizator w postaci krzyża przez Pałacem, a już wszyscy ruszają bić Złego z pieśnią na ustach.

feralny por. - 3 Sierpnia 2010, 15:27

Matrim, wszyscy?
Matrim - 3 Sierpnia 2010, 15:31

feralny por., oj no wiesz o co chodzi ;)
Meurglys - 3 Sierpnia 2010, 15:31

Matrim napisał/a
Ktokolwiek by nie przyszedł z papieżem nie wygra


A od kiedy Papież jest siłą polityczną w polskim parlamencie? Do przeforsowania ustaw, które mogłyby normalizować wpływ kościoła i ograniczyć wpływ kościoła potrzeba większości parlamentarnej. ;edit; Tylko żeby nasza lewica znów nie pokłoniła się przed czarnymi. ;koniec edita;

Nie wiem tylko (może ktoś łaskawy powie) co trzeba by do zniesienia konkordatu.

Rafał - 3 Sierpnia 2010, 15:33

Matrim napisał/a
Ale wystarczy katalizator w postaci krzyża przez Pałacem, a już wszyscy ruszają bić Złego z pieśnią na ustach.
Eeee, tam. Im bardziej się zastanawiam, tym mniej rozumiem kto i czego tak naprawdę tam broni. Im mniej rozumiem, tym mniej to mnie obchodzi, im mniej mnie to obchodzi, tym więcej myślę o weekendzie, im więcej myślę o weekendzie tym wyraźniej widzę obraz zimnego Lecha, ergo krzyża pod pałacem broni Lech Kampania Piwowarska S.A. :mrgreen:
jewgienij - 3 Sierpnia 2010, 15:33

Z ciemnym ludem się nie wygra.

Mamy efekty wieloletniego schlebiania prymitywom oraz ich wizji świata ze strony PIS-u, Rydzyka itp. Nie mają poczucia, że są marginesem i śmieszną subkulturą, i lepiej się z takimi postawami nie wychylać, tylko ich przekonywano, że są solą tej ziemi. Prawdziwymi Polakami.

Uwierzyli w to, no i doszło teraz do tego, że wariaci szachują Państwo, bo nimi manipulowano przez całe lata. To nie wina tych biedaków, tylko cynicznych graczy spod znaku Rydzyka, Macierewicza, Kaczyńskiego.

Meurglys - 3 Sierpnia 2010, 15:35

Rafał napisał/a
Matrim napisał/a
Ale wystarczy katalizator w postaci krzyża przez Pałacem, a już wszyscy ruszają bić Złego z pieśnią na ustach.
Eeee, tam. Im bardziej się zastanawiam, tym mniej rozumiem kto i czego tak naprawdę tam broni. Im mniej rozumiem, tym mniej to mnie obchodzi, im mniej mnie to obchodzi, tym więcej myślę o weekendzie, im więcej myślę o weekendzie tym wyraźniej widzę obraz zimnego Lecha, ergo krzyża pod pałacem broni Lech Kampania Piwowarska S.A. :mrgreen:


Ja z chęcią widziałbym także zimnego Jarosława i Donalda, tylko niestety nie ma takich piw. Ale kiedyś był taki soczek - Donald Duck. I zimny był z tego co pamiętam całkiem smaczny.

Matrim - 3 Sierpnia 2010, 15:38

Meurglys napisał/a
A od kiedy Papież jest siłą polityczną w polskim parlamencie?


Podałem przykład FIFY, jak bez bezpośrednich wpływów można wywierać nacisk na decydentów.

Rafał napisał/a
ergo krzyża pod pałacem broni Lech Kampania Piwowarska S.A. :mrgreen:


Ta sama, która niby kpi z Lecha z Wawelu? ;)

Adashi - 3 Sierpnia 2010, 15:39

jewgienij napisał/a
to nie są terroryści. Niczyje życie nie jest zagrożone, nie wzięli zakładników.
Były teksty o przykuwaniu się do krzyża łańcuchem i o rozlewie krwi w przypadku prób usunięcia krzyża sprzed pałacu. Jak już szantażują rozlewem krwi to mi terroryzmem pachnie.
Meurglys - 3 Sierpnia 2010, 15:41

Matrim napisał/a
Poszedł pomruk z góry, że nas wykluczą ze wszystkiego, z czego się da wykluczyć i sprawa zamknięta.


Matrim, a z czego ma nas wykluczyć Watykan? Hiszpanię w której jest oryginalny Zapatero z czegoś wykluczył, czy tylko ja o tym nie wiem?

Hubert - 3 Sierpnia 2010, 15:41

Mnie, katolikowi, jest wstyd za tych po*ebów protestujących pod krzyżem.
Hucpa minie, a niesmak pozostanie.

Rafał - 3 Sierpnia 2010, 15:41

Matrim napisał/a
Ta sama, która niby kpi z Lecha z Wawelu?
Otóż to. Byłem w niedzielę na Wawelu i przy okazji szukałem rzeczonej reklamy. Z bólem i trudem dopatrzyłem się jej dopiero z okolic smoka, wisiała na jakiejś większej chałupce po drugiej stronie Wisły, na bank było to więcej niż kilometr. O co chodzi w tej całej zadymce o zimnego Lecha? Im bardziej się zastanawiam ... :mrgreen:
NURS - 3 Sierpnia 2010, 15:42

Meurglys napisał/a
NURS napisał/a
Straszmy się dalej brodami i burkami islamistów


Burkę pokonać trudno, ale starać się trzeba. No i uważać na nią.


Ja to napisałem?



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group