To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

jewgienij - 23 Lipca 2010, 16:52

NURS napisał/a
Cały teren wokół pałacu jest czyjś. nigdzie nie możesz niczego postawić bez zezwolenia, chyba, ze teściową, żeby odmokła na deszczu od fotela. :twisted:


Wtedy zaczyna krzyczeć i telewizje to pokazują :D

Gustaw G.Garuga - 23 Lipca 2010, 19:55

Rafał napisał/a
za te kilkadziesiąt lat w takim Londynie czy Paryżu dostaniesz w mordę, bo nie będziesz nosił brody. Oby nie, ale obserwuje tendencje prowadzące do takiego stanu rzeczy.

Pisałem kiedyś chyba nawet w tym wątku, że coraz silniej zabiera głos islam zeuropeizowany, którego orędownicy zrywają z wieloma bliskowschodnimi tradycjami takimi jak np. brody czy burki. Ten islam trzeba wspierać.

Matrim - 23 Lipca 2010, 22:56

jewgienij, NURS, chodziło mi tylko o to, że wszyscy mówią o samowoli budowlanej (czyli budowaniu bez pozwolenia), a może prawdziwsza jest teoria "moja działka, moje zasady"? ;) Zresztą, i tak już się dogadali w sprawie przeniesienia. I dobrze. Choć zapewne bez Rejtanów się nie obejdzie.

jewgienij napisał/a
Więc nie napalaj się na tę hobbiczą norę :wink:


Nie napalam się - ja mam już wszystko dokładnie przemyślane ;)

jewgienij - 23 Lipca 2010, 22:57

I zajmijmy się przede wszystkim brudem przed własnym domem. Bo to Prawo, którego się tak domagamy, niech dosięga najpierw księdza pedofila, który gwałci dzieci w naszej parafiii, a nie niezidentyfikowanych muzułmanów w niezidentyfikowanych dzielnicach Paryża.
Rafał - 24 Lipca 2010, 01:34

NURS napisał/a
tak gwoli ścisłości, ostatnio w urzędzie pytałem o studnię artezyjską, czy wymaga pozwolenia itp. Pani powiedziała mi, że wszystko, co wystaje ponad poziom ziemi wymaga pozwolenia na budowę.
Jest gorzej, dużo gorzej. Wszystko co jest obiektem budowlanym wymaga pozwolenia na budowę. Wyjątki określa art. 29 Prawa budowlanego i jest to lista enumeratywna. Co jest obiektem budowlanym i budowlą określa art 3:
Cytat
Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
1) obiekcie budowlanym - należy przez to rozumieć: (...)
b) budowlę (...)
3) budowli - należy przez to rozumieć każdy obiekt budowlany (...)

Rozumicie wicie?
Agi - 24 Lipca 2010, 09:03

Rafał, dobrze wiesz, że nie każdy obiekt budowlany wymaga pozwolenia na budowę, wiele z nich wymaga "tylko" zgłoszenia.
Zresztą jeśli ktoś zainteresowany może sobie osobiście sprawdzić
Obiekty budowlane nie wymagające pozwolenia na budowę wymienione są w art. 29.

Rafał - 24 Lipca 2010, 10:28

Agi napisał/a
Obiekty budowlane nie wymagające pozwolenia na budowę wymienione są w art. 29.
Agi, a co ja napisałem w swoim poście? (podpowiedź):
Rafał napisał/a
Wyjątki określa art. 29 Prawa budowlanego i jest to lista enumeratywna

Agi - 24 Lipca 2010, 10:52

A, rzeczywiście :oops:
Jakoś dalsza część posta mi to przesłoniła.
Chodziło mi o to, że lista wyjątków jest długa i efekcie nie tak znów wiele obiektów budowlanych wymaga pozwolenia.

NURS - 24 Lipca 2010, 11:08

Agi, ale tu bardziej chodzi o samowolę w znaczeniu stawiania czegoś na czyjejś własności.
Fidel-F2 - 24 Lipca 2010, 11:10

a fe, spamerzy
NURS - 24 Lipca 2010, 11:11

serka?
Fidel-F2 - 24 Lipca 2010, 11:22

a jaki masz?
Agi - 24 Lipca 2010, 12:01

NURS napisał/a
Agi, ale tu bardziej chodzi o samowolę w znaczeniu stawiania czegoś na czyjejś własności.

Żeby postawić jakikolwiek obiekt budowlany trzeba mieć tytuł prawny do dysponowania nieruchomością, to oczywiste.
Cytat
Prawo budowlane
Art. 30. 1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga, z zastrzeżeniem art. 29 ust. 3:
(...)
4) budowa obiektów małej architektury w miejscach publicznych.
Art. 30.2. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie, o którym mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2,
Art. 32. 4.
2) złożył oświadczenie, pod rygorem odpowiedzialności karnej, o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.




Nie śledziłam uważnie całej dyskusji, tylko ostatni fragment, gdzie odnosiliście się do kwestii pozwoleń na budowę.

jewgienij - 24 Lipca 2010, 12:20

Agi napisał/a
Żeby postawić jakikolwiek obiekt budowlany trzeba mieć tytuł prawny do dysponowania nieruchomością, to oczywiste.


A jak jest definiowany obiekt budowlany?

Rafał - 24 Lipca 2010, 12:26

jewgienij, art.3 Prawa budowlanego mówi:
Cytat
Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
1) obiekcie budowlanym - należy przez to rozumieć:
a) budynek wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi,
b) budowlę stanowiącą całość techniczno-użytkową wraz z instalacjami i urządzeniami,
c) obiekt małej architektury;
2) budynku - należy przez to rozumieć taki obiekt budowlany, który jest trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych oraz posiada fundamenty i dach;
2a) budynku mieszkalnym jednorodzinnym - należy przez to rozumieć budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30 % powierzchni całkowitej budynku;
3) (1) budowli - należy przez to rozumieć każdy obiekt budowlany niebędący budynkiem lub obiektem małej architektury, jak: obiekty liniowe, lotniska, mosty, wiadukty, estakady, tunele, przepusty, sieci techniczne, wolno stojące maszty antenowe, wolno stojące trwale związane z gruntem urządzenia reklamowe, budowle ziemne, obronne (fortyfikacje), ochronne, hydrotechniczne, zbiorniki, wolno stojące instalacje przemysłowe lub urządzenia techniczne, oczyszczalnie ścieków, składowiska odpadów, stacje uzdatniania wody, konstrukcje oporowe, nadziemne i podziemne przejścia dla pieszych, sieci uzbrojenia terenu, budowle sportowe, cmentarze, pomniki, a także części budowlane urządzeń technicznych (kotłów, pieców przemysłowych, elektrowni wiatrowych i innych urządzeń) oraz fundamenty pod maszyny i urządzenia, jako odrębne pod względem technicznym części przedmiotów składających się na całość użytkową;
3a) (2) obiekcie liniowym - należy przez to rozumieć obiekt budowlany, którego charakterystycznym parametrem jest długość, w szczególności droga wraz ze zjazdami, linia kolejowa, wodociąg, kanał, gazociąg, ciepłociąg, rurociąg, linia i trakcja elektroenergetyczna, linia kablowa nadziemna i, umieszczona bezpośrednio w ziemi, podziemna, wał przeciwpowodziowy oraz kanalizacja kablowa, przy czym kable w niej zainstalowane nie stanowią obiektu budowlanego lub jego części ani urządzenia budowlanego;
4) obiekcie małej architektury - należy przez to rozumieć niewielkie obiekty, a w szczególności:
a) kultu religijnego, jak: kapliczki, krzyże przydrożne, figury,
b) posągi, wodotryski i inne obiekty architektury ogrodowej,
c) użytkowe służące rekreacji codziennej i utrzymaniu porządku, jak: piaskownice, huśtawki, drabinki, śmietniki;
5) tymczasowym obiekcie budowlanym - należy przez to rozumieć obiekt budowlany przeznaczony do czasowego użytkowania w okresie krótszym od jego trwałości technicznej, przewidziany do przeniesienia w inne miejsce lub rozbiórki, a także obiekt budowlany niepołączony trwale z gruntem, jak: strzelnice, kioski uliczne, pawilony sprzedaży ulicznej i wystawowe, przekrycia namiotowe i powłoki pneumatyczne, urządzenia rozrywkowe, barakowozy, obiekty kontenerowe;

Agi - 24 Lipca 2010, 12:27

Prawo budowlane
Cytat
Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:

1) obiekcie budowlanym - należy przez to rozumieć:

a) budynek wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi,

b) budowlę stanowiącą całość techniczno-użytkową wraz z instalacjami i urządzeniami,

c) obiekt małej architektury;

(...)
4) obiekcie małej architektury - należy przez to rozumieć niewielkie obiekty, a w szczególności:
a) kultu religijnego, jak: kapliczki, krzyże przydrożne, figury,

Rafał - 24 Lipca 2010, 12:30

O 30 sekund szybszy :wink: :D

IMO definicja jest zbyt rozbudowana i niejednoznaczna oraz masłowo-maślana. I co tam robią "urządzenia zabawowe"? Czyżby ustawodawca miał na myśli konsole do giercowania? :wink:

nimfa bagienna - 24 Lipca 2010, 12:33

Rafał napisał/a
I co tam robią urządzenia zabawowe? Czyżby ustawodawca miał na myśli konsole do giercowania? :wink:

Obawiam się, że huśtawki, zjeżdżalnie itp.

Agi - 24 Lipca 2010, 12:33

Rafał napisał/a
O 30 sekund szybszy :wink: :D

Gratuluję! :D
Rafał napisał/a
I co tam robią urządzenia zabawowe? Czyżby ustawodawca miał na myśli konsole do giercowania? :wink:

Rafał, raczej chodzi o place zabaw wraz z urządzeniami.

jewgienij - 24 Lipca 2010, 12:39

Namiot można postawić, jak rozumiem. :)
NURS - 24 Lipca 2010, 12:41

4) obiekcie małej architektury - należy przez to rozumieć niewielkie obiekty, a w szczególności:
a) kultu religijnego, jak: kapliczki, krzyże przydrożne, figury,


A czy to nie wyczerpuje przypadkiem tematu?

Agi - 24 Lipca 2010, 12:42

NURS napisał/a
A czy to nie wyczerpuje przypadkiem tematu?

Dokładnie.

jewgienij - 24 Lipca 2010, 12:45

Wyczerpuje temat w kwestii prawnej, ale nie w kwestii załatwienia sprawy. Może Kościół by zajął stanowisko, bo jak chodzi o fety i ceremonie, to jest nadaktywny, a jak są problemy, to chowa głowę w piasek.
Marcin Robert - 24 Lipca 2010, 12:56

Zabawne
Agi - 24 Lipca 2010, 12:57

jewgienij, Kościół zajął stanowisko:
Cytat
ks. Siekierski poinformował oficjalnie, że krzyż spod Pałacu zostanie przeniesiony 3 sierpnia do kościoła św. Anny.

Przeprowadzenie nastąpi w uroczystej procesji, która o godz. 13 wyjdzie spod Pałacu. Datę i godzinę ustalono na wczorajszym spotkaniu przedstawicieli Kancelarii Prezydenta, warszawskiej kurii, ZHP i ZHR (bo to harcerze ustawili krzyż tuż po katastrofie) oraz Duszpasterstwa Akademickiego ze św. Anny.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,7524...l#ixzz0ub1vgqCN

jewgienij - 24 Lipca 2010, 13:09

Tego się obawiałem. Kolejnej ceremonii. Ale dobrze, że wreszcie się na coś zdecydował.
Rafał - 24 Lipca 2010, 13:23

Agi, nimfa bagienna, place zabaw to ust.3 pkt.4 lit.c, urządzenia zabawowe to ust.3 pkt.5, a napisałem to puszczając oczko, nie na poważnie, bo się IMO w tym momencie autorka (o ile dobrze pamiętam, to Pani Ewa Szelińska) zakałapućkała :D
Adon - 28 Lipca 2010, 17:07

Doleję znowu oliwy do ognia. Nie wiem, skąd autorzy brali dane i w jakim stopniu są zgodne z rzeczywistością (podobnie jak obliczenia), ale filmik daje jednak do myślenia. Można wiele mówić o tym, że to ekstremiści wpływają na ogólny obraz i go psują, ale tak naprawdę żyjąc sobie w Polsce i nie mając na co dzień styczności z muzułmanami, łatwo jest mówić o tolerancji. Tymczasem oni naprawdę podchodzą do tego w ten sposób: tolerancja jest fajna, MUSICIE nas tolerować, ale my was tolerować NIE ZAMIERZAMY. Kiedyś byłem dużo bardziej tolerancyjny, moja nietolerancja zaczynała się dopiero na dresiarstwie - odkąd mieszkam poza granicami naszego kraju zaczynam się łapać na tym, że staję się nietolerancyjnym rasistą. Albo my ich, albo oni nas. Obawiam się, że to drugie.
jewgienij - 28 Lipca 2010, 17:36

Bo oni o tolerancji jeszcze mało wiedzą.
Czarne scenariusze nie zawsze się sprawdzają. Kilkadziesiąt lat temu było niemal pewne, że wcześniej czy później dojdzie do rozpierdówy atomowej pomiędzy USA a ZSRR. Jakoś jej nie było i nie ma.
Są na świecie już sposoby mocniejsze i dużo bardziej perfidne niż bomby i pohukiwania, aby ludzie jedli z ręki, nawet nie zdając sobie sprawy, że zostali podbici.

NURS - 28 Lipca 2010, 18:08

mylisz jewgienij politykę z demografią. ten film pokazuje tendencje, które nie zaleza od kilku polityków. historia ludzkości znała już wiele cywilizacji, których już dzisiaj nie ma. centra swiata były niemal wszędzie. moga być w Dubaju. Jeśli wierzyć filmikowi, niektóre procesy są już nieodwracalne - vide zapaśc systemów emerytalnych w skali najbliższego dwudziestolecia jeśli nawet nie dziesięciolecia. to po prostu druga strona tego samego medalu. Ja mogę sobie spokojnie wyobrazić dwubiegunowy świat, w którym z jednej strony będa Chindie a z drugiej morze islamizmu.
Nie da się zasymilowac dominującej grupy, chociaż Chiny dawały kiedyś przykład na to, ze taki proces jest możliwy, ale to były inne czasy i nieco inna skala.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group