To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - SETI@home

NURS - 19 Lipca 2006, 22:33

QCF. Oglądałem te strony i fakt, mamy dopalacze chyba. Trzeba jeszcze paru mocarzy domontować i wciągniemy tych obcych nosem.
LordFury - 20 Lipca 2006, 12:05

dareko napisał/a
Nie ma teama szybszego od sajnsfikszynowego!!!!!! QCF!!!! :mrgreen:


http://setiathome.berkele...p?teamid=126291 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


A propos mocarzy...
http://www.apollo.pl/store/17
Pozycje 24-27... kilka sztuk takich, porządnie podkręconych (~3,5-4GHz) i wystarczy mocy, żeby pobić niemal każdy team w Polsce. Oficjalna premiera sklepowa już za tydzień :)

PS. Na PurePC jeden już liczy, kolejne w drodze 8)
PS. 2. To nie miałą być reklama tego konkretnego sklepu (choć ceny ma dobre)
Pako - 20 Lipca 2006, 16:46

Co ja tu będę gadał zbędnie ;)
QCF!

Ziemniak - 20 Lipca 2006, 18:01

Jeżeli ktoś używa Firefoxa to może sobie zainstalować rozszerzenie które będzie mu wyświetlać stan konta na belce. :D Można podglądać stany kilkunastu projektów (nie tylko Seti). Do pobrania stąd: http://boincstats.mozdev.org/installation.html
QCF

Ixolite - 20 Lipca 2006, 18:30

Pod opere czegos takiego ni ma?
Ziemniak - 20 Lipca 2006, 18:49

Nic nie znalazłem, ale polecam przesiadkę na Firefoxa :D
NURS - 20 Lipca 2006, 18:52

Nie przesiadać się, pedałować, pewdałować, wynik trzeba nakręcić!
Ziemniak - 20 Lipca 2006, 19:10

Teraz pedałowanie nie w modzie :D
NURS - 20 Lipca 2006, 19:29

Powiedz to tym z Tour de France :-)
Last Viking - 20 Lipca 2006, 20:42

No to się dołączyłem :mrgreen:
Chyba :?

Zobaczymy po jakim czasie znajdę się na liście

Tomcich - 20 Lipca 2006, 20:53

Na stronie widać, że członków teamu jest 29. (Czyli przybyło 1) :D
Więc chyba się dołączyłeś. :mrgreen:

Ixolite - 20 Lipca 2006, 20:58

Ziemniak
Cytat
Nic nie znalazłem, ale polecam przesiadkę na Firefoxa :D

Nigdy w zyciu!! :mrgreen:

NURS jak widze przekroczyl juz magiczna granice 300 kredytow srednich obliczen - pocieszam sie ze i tak jestem najszybszy na pojedynczej maszynie :P

GAndrel - 20 Lipca 2006, 21:28

Ixolite
Cytat
Ziemniak
Cytat
Nic nie znalazłem, ale polecam przesiadkę na Firefoxa :D

Nigdy w zyciu!!


Pozostało Ci poczekać aż ktoś napisze, albo samemu napisać odpowiedniego widgeta. ;)

Ixolite - 20 Lipca 2006, 21:37

Olać :P Jakoś mi to do szczęścia niezbędne nie jest, zwłaszcza że BOINC też pokazuje podstawowe statystyki.

QCF!

Opera forever! 8)

GAndrel - 20 Lipca 2006, 21:56

Poczekaj aż zobaczysz IE7. ;)
Ixolite - 20 Lipca 2006, 23:12

To smieszne cos, czego dwie wersje beta juz wypuscili? Phi! To ze po kilku latach MS zrobi wreszcie przegladarke, ktora bedzie dzialac i oferowac choc podstawowa funkcjonalnosc, to jeszcze nie znaczy, ze bedzie tam cokolwiek co mogloby sklonic kogolwiek do zmiany z FF lub Opery.

Zaczynam watpic, czy uda mi sie srednia 300 kredytow wykreci :(

NURS - 20 Lipca 2006, 23:30

Ja wykręciłem :-)
LordFury - 21 Lipca 2006, 00:22

Ja też :D
Ixolite - 21 Lipca 2006, 09:28

Ale ja na jednym kompie licze :)
NURS - 21 Lipca 2006, 18:24

Dobra dobra, jedziesz jak Bush na Bagdad, tylko badź Dabliu nie Bambucha :-)
Tomcich - 21 Lipca 2006, 18:35

Aktualnie na świecie pozycja 8475, a liczymy na poziomie 524,
W Polsce pozycja 108, a liczymy na poziomie 8. :mrgreen: Żeby liczyć na poziomie 7 musimy zdobywać dziennie dwa razy więcej kredytów, więc DO DZIEŁA. :mrgreen:

QCF, QCG i do przodu!!!

hrabek - 21 Lipca 2006, 21:52

A panowie od pradu patrza na liczniki i rece zacieraja z uciechy :P

Ja wiem, ze to malo fantastyczne, ale jak juz uzywacie swoich komputerow do liczenia, to nie lepiej liczyc jakies lekarstwo na bialaczke, czy cos takiego?

GAndrel - 21 Lipca 2006, 21:55

Następny. :/ ;)
Naszym celem jest znalezienie obcych, którzy takie lekarstwa mają już opracowane. ;)

hrabek - 21 Lipca 2006, 21:58

No chyba, ze obcy nie beda sie skladac ze zwiazkow wegla, w zwiazku z czym u nich bialaczki nie bedzie. I wtedy *beep* blada. Ale co tam ;)
Tomcich - 21 Lipca 2006, 22:01

Mamy w planach różnego rodzaju Alienom tyłki skopać i ewentualnie z ET pogawędzić :mrgreen: A jak ktoś chce liczyć coś innego to proszę bardzo, ja zostaję wierny SETI 8)
NURS - 21 Lipca 2006, 22:10

Count, generalnie można oddac kasę za ten prąd jakiejś organizacji, nawet kościelenej, ale zagwarantuj mi, że ona to przekaże na coś innego, niz Maybach dla szefa. to jest zabawa a jednocześnie wsparcie programu, który dla fantastów jest jakims tam graalem. komp chyna więcej prundu nie zżera, jak liczy na full. A jak go właczysz, żeby pogadać to w tle zbliżysz nas o milimetr do najbliższej cycylizacji :-)
Ixolite - 21 Lipca 2006, 23:44

Zreszta noz, widelec, moze cos ciekawego sie wykluje?

Na pewno wiecej z tego pozytku niz z liczenia liczby PI :D

NURS - 22 Lipca 2006, 00:13

Kto, do cholery, jak nie my, miłośnicy fantastyki, mamy znaleźć obcych. widział ktoś Independence Day? W scenie na dachu wiezowaca w LA, stali znani fanowie tamtejszego fandomu, w tym Forry, mój kumpel. U nas filmów takich nie kręcą, ale możemy stworzyć team, który skopie galaretę pod chitynką! QCF!
BTW, nie wiem nic o programach liczenia leków na choroby śmiertelne. Ale jesli takie są, to się na nie przerzucę. O ile naprawdę działają.

Tomcich - 22 Lipca 2006, 07:49

Proszę oto lista innych projektów wraz z opisem:

Climateprediction.net - projekt zajmujący się długoterminowym przewidywaniem zmian klimatycznych na całej Ziemi.
Einstein@Home - projekt zajmujący się przetwarzaniem danych zebranych przez obserwacje grawitacyjne w celu poszukiwania pulsarów i czarnych dziur.
LeidenClassical - projekt zajmujący się symulacją zachowania cząteczek wody oraz różnych gazów.
LHC@Home - projekt wspomagający konstrukcję najpotężniejszego na świecie akceleratora cząstek.
Pirates@Home - projekt zajmujący się sprawdzaniem możliwości wykorzystania fragmentów kodu BOINC w przedsięwzięciu zwanym I2U2.
Predictor@Home - projekt zajmujący się przewidywaniem struktury białka na podstawie sekwencji aminokwasów.
Rosetta@Home - projekt zajmujący się przewidywaniem struktury białka oraz wzajemnego oddziaływania między nimi.
SETI@Home - projekt zajmujący się analizą fal radiowych mający na celu odnalezienie śladów pozaziemskiej inteligencji.
SZTAKI Desktop Grid - projekt zajmujący się obliczeniami związanymi z dość złożonymi problemami matematycznymi
The World Community Grid - projekt zajmujący się walką z wirusami HIV i SARS oraz z rakiem, malarią i innymi chorobami.

W fazie testów są następujące:
BURP - projekt ten umożliwi jego użytkownikom renderowanie ich własnych trójwymiarowych grafik przy wykorzystaniu komputerów innych użytkowników.
Folding@Home - projekt zajmujący się białkami, koncentrujący się na badaniu sposobu w jaki cząsteczka białka składa się w przestrzeni.
Malaria Control - projekt będzie się zajmować przewidywaniem rozprzestrzeniania się zarodźca malarycznego.
Orbit@Home - projekt będzie się zajmować wykrywaniem i śledzeniem okołoziemskich obiektów kosmicznych oraz obliczaniem prawdopodobieństwa ich zderzenia z Ziemią.
PlanetQuest - projekt będzie się zajmować poszukiwaniem planet znajdujących się poza naszym układem słonecznym na podstawie obserwacji z obserwatoriów optycznych.
PrimeGrid - projekt zajmuje się stworzeniem serwera harmonogramów BOINC w języku PERL.
QMC@Home - projekt zajmujący się rozwijaniem metody "Quantum Monte Carlo" w celu lepszego wykorzystania w chemii.
RALPH@Home - projekt testujący nowe wersje aplikacji i jednostek dla projektu Rosetta@Home.
SIMAP - projekt ma za zadanie pomóc w porównywaniu sekwencji różnych białek z bazy SIMAP.
The Lattice Project - projekt zajmujący w chwili obecnej badaniami nad białkami, oraz genetyką.
Translator@Home - projekt mający na celu wykorzystanie podłączonych do internetu komputerów do tłumaczenia książek na inne języki.
μFluids@Home - projekt zajmujący w chwili obecnej symulacją zachowania się płynów w warunkach mikrograwitacji oraz w mikrokanałach

Kiedyś liczyłem jeszcze tutaj:
http://www.grid.org/projects/ - gdy badali strukturę białek jako potencjalne leki na wąglika, ospę i raka. Teraz zajmują się rozkodowywaniem struktury przestrzennej białek na które nawinięte jest ludzkie DNA.
Tak więc projektów do wyboru, do koloru. Jak już pisałem wcześniej - komu nie pasuje SETI może wykorzystać swój komputer w innych projektach, szkoda marnować potencjał obliczeniowy komputera. A w jakim projekcie to trzeba indywidaulnie sobie wybrać. :D

elam - 22 Lipca 2006, 09:07

rozkodowywanie DNA, to ciekawie brzmi :) chyba porzyteczniejsze od SETI ... :mrgreen:


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group