To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - SETI@home

Indy - 18 Czerwca 2006, 13:54

Lepiej próbować szukać niż nic nie robić. A kto wie, może za 10 lat. Będzie jakiś sygnał ?
elam - 18 Czerwca 2006, 14:12

Cytat
Oj Elam, przestaniesz się śmiać jak ET znajdziemy :mrgreen:


ja sie nie smieje. ja tylko pytam :)

dzejes - 18 Czerwca 2006, 14:13

E tam, lipa i oszustwo z tymi kredytami :twisted:
Po przesłaniu pierwszego pakietu dostałem te 46, teraz mielę już chyba piąty... i nic.

Spisek, ot co.

Pako - 18 Czerwca 2006, 14:18

Znajdziemy ET.
A potem tylko słąwa i pieniądze. Kobiety sobie odpuiścimy, bo kobieta i pieniądz nie idą ze sobą w parze, co nei Tomcich? :D

Dzejes... musisz poczekać. Tomcich wyjaśniał, jak to przebiega. Reszta widocznie jeszcze nie przeliczyła, albo były źle policzone ;)

Tomcich - 18 Czerwca 2006, 14:24

dzejes - widze, że kolejna próbka u Ciebie czeka na weryfikację, powinno być ok 60 kredytów :)
mawete - 18 Czerwca 2006, 17:40

Tomcich: dlaczego ja nie mogę tego sprawdzić?
Pako - 18 Czerwca 2006, 17:43

Tomcich zna pewnie tajne zaklęcia.
Tomcich... poducz nas twojej magii trochę :D

mawete - 18 Czerwca 2006, 17:44

Tomcich:
Cytat
W poprzednim teamie w którym liczyłem mieliśmy na forum zwyczaj podsumowywania każdego tygodnia obliczeń, myślę że można by coś takiego wprowadzić i tutaj :)

Więc raport nr 1 za tydzień 24

W teamie jest 10 członków z tego 8 ma kredyty.
Spośród 40 254 teamów jesteśmy w chwili obecnej na pozycji 30 544 (tak więc mamy już więcej przeliczonych próbek niż 9 710 innych teamów :) ).
W tym tygodniu otrzymaliśmy 1077 kredytów.
Wszystkich uczestników Seti jest obecnie na świecie 465 920.
Miejsca poszczególnych członków teamu:
tomcich - pozycja 29 776 na świecie ze stanem 47 946 kredytów, w tym tygodniu otrzymałem 242 kredyty, co stanowi 22% kredytów otrzymanych przez nas i umieszcza na 2 miejscu w obliczniach tygodniowych. :)
Kuras - pozycja 44 103 na świecie z 32 211 kredytami, w tym tygodniu uzyskał dla nas 209 kredytów (19%) co umieszcza go na miejscu 3
mawete - 358 976 miejsce na świecie z 260 kredytami, dla nas uzyskał 260 kredytów (24%) co umieszcza go na miejscu 1 :bravo :D
Rodion - na świecie 399 009 ze 114 kredytami, dla nas uzyskał 114 kredytów (11%) i miejsce 4
Miria - na świecie 414 651 z 77 kredytami, dla nas uzyskała 77 kredytów (7%) i miejsce 5
Pako - na świecie 415 656 z 75 kredytami, w tym tygodniu 75 kredytów (7%) i miejsce 6
Gandrel - na świecie 428 355 z 53 kredytami, w tym tygodniu 53 kredytów (5%) i miejsce 7
dzejes - miejsce na świecie 432 507 z 47 kredytami, w tym tygodniu 47 kredytów (4%) i miejsce 8.
Wszystkim liczącym gratuluje :bravo , nieliczących zapraszam do wzmocnienia naszych szeregów :D .
Jak wam się taki raport podoba można robić go co tydzień, tak by na bieżąco śledzić postępy teamu. Ewentualne sugestie mile widziane. 8)


Czy możesz to robić co tydzień? Ja do tych danych nie mam dostępu... ciekawe dlaczego...?? Tak samo jak swojego pyszczka nie mogę usunąć... :mrgreen:

//edit: już mi nie dużo zostało do czołówki :mrgreen:

Pako - 18 Czerwca 2006, 17:59

hyhy.. no niewiele ;)
Mi też :P :lol:

Tomcich - 18 Czerwca 2006, 18:12

No ja głównie dane zassałem z tej stronki poniżej, trzeba trochę było poszukać w statystykach dla teamu i dokonać kilku obliczeń, ale od czego Excel. :mrgreen:

http://www.boincsynergy.c...sah&team=126472

Teraz tylko trzeba będzie co tydzień spisywać dane i można robić takie małe zestawionka, porównania, analizy, a nawet wykresy i w ogóle co tylko dusza zapragnie :mrgreen:
Postaram się w takim razie przygotowywać coś takiego na następną niedzielę :lol: Wtedy będziemy już dokładniej widzieli jak kto liczy.
Dodatkowo zwracam uwagę, że na jedno konto można liczyć z kilku komputerów. Ja mam Seti zainstalowane w domu oraz dodatkowo "zainfekowałem" swój komputer w robocie. :twisted:

Swoje dane oczekujące na przyznanie kredytów można zobaczyć po kliknięciu "Wyniki" w menadżerze. :D

mawete - 18 Czerwca 2006, 18:25

heh... ja zainfekowałem kompa w knajpie z internetem obok domu :D za zgodą właściciela :D

//edit: "Wyniki" = No access :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
//edit1: zrobiłem... nie ma to jak odrobina grzebania (jak się ma odrobinę czasu :D )

Indy - 18 Czerwca 2006, 21:26

A mnie cos od tego BONIC'a komp sie nie chce włączać....... z trzecim razem się właczył ale jakaś awaria była i musiała przezinstalować system :?
Ale teraz jest w porzo.

Kuras - 19 Czerwca 2006, 00:48

Hehehe ja licze ze szwagrem :d A co do kredytow to musieli cos wymyslec, zeby byl element rywalizacji, bo tak ludziom szybko by sie znudzilo. :wink:
mawete - 19 Czerwca 2006, 07:14

Trzeba pogonić więcej ludzi do roboty... :D trochę mało nas...
Pako - 19 Czerwca 2006, 09:53

Może ktoś się jeszcze skusi? To ejst łatwe ;)
I chyba nie przeszkadza w pracy kompa. Będę musial testy porobić :P

mawete - 19 Czerwca 2006, 10:42

Ja robiłem. U mnie nie spowalnia, ale rób. A może by tak Wiedźmę, Dracenę i Selthirę namówić? Pako: do roboty :D
Pako - 19 Czerwca 2006, 11:02

Will see what i can do ;)
znaczy się pogada, ale Wiedźmę czy Dracenę dorwać na gg jest ciężko. A od Selithiry gadulca jeszcze nie mam ;) Jeszcze ;)
A co do testów... jak tak siedzę, to czasami mi przymuli gierę na początku, potem już działa normalnie, chyba tylko ta chwila dostosowania. Ale nie wiem, czy mi przez to procek bardziej się nie grzeje, w końcu cągle coś tam liczy. A biorąc pod uwagę, ze nie mam jak sprawdzić temp procka (motherboard monitor pokazuje, że mam tam 127stopni C ciągle o.O) to i z tego testu na razie nici.
Ja chcę moja starą płytę główną :(

GAndrel - 19 Czerwca 2006, 20:17

Zakładam, że w najbliższym tygodniowym rankingu wygram. 7 komputerów na mnie pracuje. :)
Fakt, że średnio tylko każdy co najwyżej 8 godzin dziennie, ale powinno wystarczyć. ;)

Pako - 19 Czerwca 2006, 20:38

eh.. to jest nie fair. Na mnie robi tylko jeden :P
dzejes - 19 Czerwca 2006, 20:51

Co?! To wy komputerów używacie?!
A ja sam, z kalkulatorem, ołówkiem i zeszytem w trzy linie!
Do tego w kalkulatorze mi "4" siada!

Tomcich - 19 Czerwca 2006, 21:09

No to w tym tygodniu może być ciekawie. :D
Obecnie mamy już 11 uczestników, na forum jest 528 zarejestrowanych użytkowników, może ktoś jeszcze się skusi :?:
dzejes - zmień kalkulator (na taki sprawniejszy z działającą 4), więcej kredytów nam przyniesiesz :mrgreen:

Pako - 19 Czerwca 2006, 21:11

Widzisz.. ale kalkulator się nie przegrzeje ani wentylator w nim nie zacznie buczeć ;)
A z czwórką sobie można poradzić. Dodaj dwa razy po dwa(dzieścia/ście) to bedziesz miał dobrą liczbę ;) Gorzej jak ołówek się złamie. Wtedy będziesz musiał reseta zrobić ;)

Kuras - 19 Czerwca 2006, 22:44

Hop hop ludzieeeee ...................... czemu wy jeszcze nie liczycie ??????? :D
Pako tylko przez moment gra zwalnia, poniewaz seti tez potrzebuje sekund zeby zwolnic moc obliczeniowa procka; zeby zwiekszyc swoje szanse to musisz po rodzinia apel puscic :D niech wszyscy biora liczydla i licza :D
GAndrel mysle ze te procki pozwola ci otrzymac PALME zwyciestwa :D

Pako - 19 Czerwca 2006, 22:47

Hyhy... rodzina się nie zgodzi, bo rodzina w postaci brata jest negatywnie nastawiona do wszelkich rzeczy, które nie są jej bezpośrednio przydatne. Poza tym i tak często by to wyłączał, przekonany, że giera będzie zwalniała cały czas przez ten program, a nie dlatego, że słabego kompa mamy :P
Kuras - 19 Czerwca 2006, 22:52

hehehe jest rada
mozna ukryc seti tylko, ze jak brat zacznie grzebac w procesach to juz chyba znajdzie,
jest to sposob opracowany dla ludzi, ktorzy chca liczyc w pracy w ukryciu przed szefem :D

GAndrel - 19 Czerwca 2006, 23:15

Nie rozumiem problemu ze zwalniajacymi grami. Tzn. rozumiem, że moga zwlaniać ale przecież nie muszą. Wystarczy w opcjach ustawić, że SETI liczy tylko wtedy gdy komputer nie jest używany. Jest też opcja, która mówi jak długo komputer ma być nieużywany, żeby SETI@HOME uznało, że jest on nieużywany.
I po problemie. Jeżeli ktoś coś na komputerze robi, choćby myszką ruszał tylko, SETI liczyć nie będzie.

Kuras - 19 Czerwca 2006, 23:28

No tak, ale jak chcesz najszybciej i najwiecej liczyc to wazna jest kazda minuta :D czasami korzystasz z kompa, np. word, internet + cos tam i zdarza sie ze 50% procka jest wolne !!!
szkoda marnowac takiej MOCY :D

mawete - 20 Czerwca 2006, 07:18

Tak sobie myślę gdzie by tu jeszcze zainstalować :D bo mnie GAndrel bezczelnie goni :mrgreen:
GAndrel - 20 Czerwca 2006, 08:50

Kuras
Cytat
No tak, ale jak chcesz najszybciej i najwiecej liczyc to wazna jest kazda minuta :D czasami korzystasz z kompa, np. word, internet + cos tam i zdarza sie ze 50% procka jest wolne !!!
szkoda marnowac takiej MOCY :D


Ciekawe jak to jest pod windą, ale w takim razie u mnie pod linuksem marnóje się mnóstwo mocy obliczeniowej. :/
A to przez nice i ACPI. SETI@HOME ma nice=19, czyli najniższy z możliwych. I to powoduje, że proces nie ma odpowiedniej "mocy" do "podkręcenia" procka. Mój procesor może być taktowany zegarem 2.2 GHz, ale tylko wtedy gdy odpowiedni proces sobie tego zażyczy. SETI takim procesem nie jest i procesor pracuje na pół gwizdka, czyli ma tylko 1 GHz.

mawete
Cytat

Tak sobie myślę gdzie by tu jeszcze zainstalować :D bo mnie GAndrel bezczelnie goni :mrgreen:


A ja mam na oku jeszcze 9. ;> Szkoda, że w najbliższym czasie się do nich nie wybieram. :(

GAndrel - 20 Czerwca 2006, 08:50

Tu był duplikat, więc go usunąłem.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group