To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - Szorty - Heroina - głosowanie do 7 września 2009

Ziemniak - 27 Sierpnia 2009, 19:36

Chal-Chenet napisał/a
To dla porządku zwróć też uwagę Pilipiukowi.

Pilipiuk robi to na swoim blogu, a tam mu wolno ;P:

Agi - 27 Sierpnia 2009, 19:38

Nie spamować, tylko głosować!
dalambert - 27 Sierpnia 2009, 23:11

Agi, Święte Słowa :twisted:
Radek - 28 Sierpnia 2009, 05:28

Punkt idzie na "Cień wspomnień". Nic nadzwyczajnego, ale żaden inny tekst nie zainteresował mnie nawet trochę. Temat tej edycji jest idealnie rozbieżny z moimi gustami. Pozdrawiam.
baranek - 28 Sierpnia 2009, 07:52

Radek, dziękuję za głos.
Alex - 28 Sierpnia 2009, 13:22

Ja niedługo zagłosuję (mam jednego faworyta), na razie smażę ocenki :D Dawno nie pisałam dłuższych komentarzy do tekstów.
Martva - 28 Sierpnia 2009, 13:43

O rany, jak gęsto na podium :)
Mam swoje typy, ale muszę pomyśleć jeszcze troszkę :)

banshee - 28 Sierpnia 2009, 14:07

Inna bajka, Cień wspomnień i Gazowy gigant.
baranek - 28 Sierpnia 2009, 14:38

banshee, dziękuję za głosy.
Alex - 28 Sierpnia 2009, 15:00

Tym razem postarałam się o nieco dłuższe oceny niż zwykle.
Biała Dama – to dziwne, ale zanim doczytałam do końca, to już wiedziałam, jak się skończy ten szort.

Cień wspomnień – po pierwszym przeczytaniu tekst jakoś do mnie nie dotarł, historia wydawała się chaotyczna. Po drugim przejrzeniu trochę lepiej rozumiem to oblicze heroiny. Podoba mi się, ładnie wykreowany nastrój.

Gazowy gigant – najpierw tekst mnie zniesmaczył, potem na chwilę rozśmieszył i znów stał się obrzydliwy. O ile pamiętam podobny motyw z gazami był u Pratchetta (smoki). Trochę błędów przy zapisie narracyjnym, np.:
Cytat
- Obleśne cepy. – powiedziała z pogardą
Po cepach nie powinno by kropki.

Heroina i drzewa – znowu Pankrac?... Ciągle wydawało mi się, że już ten tekst czytałam (w poprzedniej edycji). Heroina przewija się tu jakoś obok fabuły. Przed wielokropkami nie powinno być spacji.
Cytat
kryzys zżera …, albo nie
Jest zasada, że jeżeli wielokropek zbiega się np. z przecinkiem, to znak ten pomijamy.

Heroina kontra Predator – znów ultrakrótki szort. Nie podoba mi się, że Predator to taki mięczak. Mam mieszane uczucia, co do zakończenia.

Inna bajka – nie podeszła mi ta kompilacja bajek. Im dalej, tym dziwniej. I gdzie tu heroina?

Mas’A’Cra – Heroina też miewa kompleksy. Żartobliwe zakończenie, miałam zabawę przy rozszyfrowywaniu imion. Dobry język, może przydałoby się trochę więcej szyku przestawnego, stylizacja byłaby bardziej wiarygodna (tekst miał być pisany przez anonima).
Cytat
- My, krasnoludy, - dowodził jeden z nich
Niepotrzebny przecinek.

Naprzeciw całemu światu – coś mi tu nie pasuje. Bohaterka ma uchodzić za heroinę tylko dlatego, że jest zbuntowaną królewską córką i chodzi po lesie? No, nie wiem.
Cytat
smoczę powiedziało że odeszło ze swojej krainy bo nie usłuchało swego ojca
Brakuje przecinków w ważnych miejscach (przed „że” oraz „bo”). W tak króciutkim tekście to widać.

Narodziny Ateny (znów) – narodziny bogini przy pomocy heroiny? Trochę słabo wykorzystany temat. Właściwie tekst traktuje o bogini (i jej ojcu), nie o heroinie.
Cytat
rywalizację ocierającą się o wrogość,
Przecinka na końcu tego zdania być nie powinno. Za to brakuje ich przed imiesłowami. Z końców paru zdań pouciekały kropki.
Poza tym, nie sądzę, by „zwyrodniały” było najlepszym określeniem humoru. Raczej odnosi się to do człowieka.

Smok – hm… tekst miał być oniryczny, ale jest nieskładny i niezrozumiały dla mnie.
Cytat
Mrok to kot, który kocha ciepło.
Obudziła się w zimnym łożu, cieplejszym od jej skóry. Odszedł, by walczyć.

Z tego wynika, że mrok odszedł, by walczyć. Przewinęło mi się przez tekst sporo błędów tożsamości (następstwa podmiotów). Próba używania tylko podmiotów domyślnych i zaimków (zamiast nadania bohaterom imion) rzadko kiedy kończy się dobrze. Poza tym:
Cytat
Spadła mgła.
Skoro tak, to z wysoka i musiała być bardzo ciężka. Chyba lepiej byłoby "opadła".

Cytat
Upuściłaś nóż. Nie zauważył tego.
Po tym zdaniu ciągle miałam wrażenie, że dziewczyna chce odzyskać nóż, który zamroziła (tak stwierdził smok).

Cytat
Skóra przypominała porcelanę, blask wlewał się w nią i wyciekał mleczną poświatą. Długo nie umiała odszukać tamtych drzwi.
Nie wiedziałam, że skóra ma potrzebę szukania drzwi.

Cytat
Odnalazła je w końcu, gdy chłodny świt spadł tumanem mgły.
Poszedł zabić smoka, aby przestała siebie nienawidzić.
Następny błąd tożsamości. Dzielny ten świt, smoka potrafi ubić.
Zwrócę jeszcze uwagę na brak spacji po myślnikach na początku dialogów.

System – językowo dobrze, nawet półpauzy zamiast dywizu w dialogach się znalazły. Tylko jakoś mi nie podszedł ten tekst, chyba przez puentę.

Świetlista droga – tytuł trochę nie współgra mi z zakończeniem, brakuje mi konsekwencji, lepiej brzmiałby w tytule „szlak” niż „droga”. Jak rozumiem, „Świetlisty szlak” to aluzja do bursztynowego szlaku? Pomysł nawet niezły, ale jest trochę niezręczności językowych.
Cytat
AUUUU - jęknęła obstawa złożonych na polanie pakunków, które zaczęły już znikać niesione do świetlnej bramy przez brodatych kurdupli.
Z tego wynika, że pakunki znikały krasnoludom w dłoniach.

Umowa – dobry język, podoba mi się demoniczny elf (choć nie wiem, czy nie wystarczyłby sam demon do przyzwania i zawarcia paktu?). Tylko czy podoba mi się heroina w wydaniu moralizatorskim? Hm, może.

Wykopki – początek tekstu mnie zdezorientował, nie wiedziałam, jakie skanery, jakie wykopki i po co. Później się trochę wyjaśniło, ale końcówka rozczarowująca. Nie mój typ humoru.

To tyle, napisałam, ile mogłam :wink:
Punkty otrzymują:
Cień wspomnień
Mas'A'Cra
Umowa

baranek - 28 Sierpnia 2009, 15:18

Alex, bardzo dziękuję za głosy. jeszcze bardziej za komentarz. i chyba znowu NN był. dzięki NN.
Alex - 28 Sierpnia 2009, 15:27

baranek, przyjemność po mojej stronie. Starałam się niczego nie pokręcić w tej małej analizie :) Ja oddałam 3 punkty i dobrze się zapisały na licznikach.

e: zły wyraz

Witchma - 28 Sierpnia 2009, 18:16

Ech, ciężki orzech do zgryzienia. Temat fajny i dający duże pole do popisu, a większość autorów poleciała stereotypem i na dodatek na wesoło (nie zawsze udanie). Dlatego tylko dwa punkty - Biała Dama za zwięzłość formy i wielopoziomowe nawiązanie do tematu i Heroina i drzewa za to, że nie rozczarowało mnie zakończenie (jak to miało miejsce w przypadku wielu innych tekstów). Rzekłam :)
baranek - 28 Sierpnia 2009, 19:41

Witchma, dziękuję za głosy.
szczerze mówiąc, jak wymyśliłem ten temat, to liczyłem na jeszcze bardziej stereotypowe podejście Autorów. z tym, że ja nazwałbym je nawiązaniem do klasyki raczej.

Witchma - 28 Sierpnia 2009, 19:45

baranek, ja akurat cenię sobie zawsze niekonwencjonalne podejście do tematu, dlatego trochę zawiodła mnie ta edycja...
baranek - 28 Sierpnia 2009, 20:01

Witchma, dlatego coraz trudniej o porządną fantasy w dobrym howardowskim stylu. może to napuszone, może czasami naiwne, ale, kurde, miało swój urok.
no, ale to nie jest miejsce na takie rozmowy.
tu się głosuje!
głosuje!
suje!
je!

[to echo miało być. jak to zwykle w prawie pustych miejscach. kurde.]

Witchma - 30 Sierpnia 2009, 09:05

Haaaaaaaaloooooooooo... wszyscy na Polcon wybyli? Wstręciuchy niegłosujące, wracać :!:
Fearfol - 30 Sierpnia 2009, 19:53

Jak już napisałem wcześniej sam miałem wysłać shorta na ten konkurs, teraz czytając moją niedoszłą konkurencję uznałem że jednak mój short byłby najlepszy :D

Swój głos oddaje na :

1 Heroina i drzewa
2 Mas'A'Cra

bo są po prostu fajne i nie zgrzyta nic za bardzo.
Dziękuje bardzo za uwagę.

Chal-Chenet - 30 Sierpnia 2009, 20:08

Ale skromniś. ;P:
Hubert - 30 Sierpnia 2009, 23:12

Cytat
Haaaaaaaaloooooooooo... wszyscy na Polcon wybyli? Wstręciuchy niegłosujące, wracać :!:


A to jakiś, przepraszam, obowiązek regulaminem stanowiony? :wink:

Ozzborn - 30 Sierpnia 2009, 23:24

Sosnechristo napisał/a
A to jakiś, przepraszam, obowiązek regulaminem stanowiony?

To teraz popatrz Witchmie w oczy avatara i zastanów się czy chcesz się jej narazić :twisted:

Chal-Chenet - 30 Sierpnia 2009, 23:29

I sobie wyobraź to "Ju tokin' tu mi?" :D
dalambert - 30 Sierpnia 2009, 23:36

Sosnechristo, Ty nie kombinuj Ty głosuj / najlepiej przd tem poczytaj, ale to już nie jest obowiązkowe :mrgreen: / :!:
Hubert - 30 Sierpnia 2009, 23:51

Ozzborn, ja to mogę zrobić nawet na żywo :twisted:

Ozzborn napisał/a

To teraz popatrz Witchmie w oczy avatara i zastanów się czy chcesz się jej narazić :twisted:


Mogę powiedzieć coś podobnego o swoim avatarze.
Poza tym z pewnego względu nie wypada mi głosować.

Iwan - 31 Sierpnia 2009, 02:03

zdecydowanie Mas'A'Cra :bravo , imiona mnie rozwalały-pozytywnie :D

Cytat
sięgające prawie bioder warkocze
, mam tylko pytanie co to są prawie biodra ;P:

drugi szort to Umowa
z głosowaniem jeszcze się wstrzymam, spróbuje poczytać raz jeszcze i wtedy zagłosuję

baranek - 31 Sierpnia 2009, 07:58

Fearfol, dziękuję za głosy.
Witchma - 31 Sierpnia 2009, 08:51

Sosnechristo, głosuj, a nie słodkim kiziakiem próbujesz nas straszyć...
Hubert - 31 Sierpnia 2009, 09:52

Nie :twisted:


Kandydat nie bierze udziału w głosowaniu - taką zasadę wyznaję.

Witchma - 31 Sierpnia 2009, 10:10

Sosnechristo, zasady są po to, żeby je łamać.
Hubert - 31 Sierpnia 2009, 10:21

Nie ze mną te numery, Witchma.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group