To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Najnowszy numer - Numer 42 - w kioskach około 1 kwietnia

xan4 - 2 Kwietnia 2009, 09:40

bo tak naprawdę, jeżeli to prawda to NURS pisał o zmianie naczelnego ale i o zmianie wydawcy, zastrzyku nowego kapitału, to jest zastanawiające, dlatego nie może to być osoba znikąd, bo skąd kasa :?:
Godzilla - 2 Kwietnia 2009, 09:43

Wróci z urlopu, to mu wywiercimy dziurę w brzuchu.
gorat - 2 Kwietnia 2009, 09:44

Urlop w idealnym momencie, hihi :P:
Jest Studnia w zasięgu?

Rafał - 2 Kwietnia 2009, 09:47

ihan napisał/a
Rafale, jesteś okrutny. :evil:

Ups, to nie jest kontynuacja 1.04?

ihan - 2 Kwietnia 2009, 09:49

Cóż, są tematy z których się nie żartuje.
Rafał - 2 Kwietnia 2009, 09:54

No to sorki, z KTL będę żartował na poważnie i w odosobnieniu. Oki, cosik sobie przypomniałem, już pisałaś kiedyś o nim.
Last Viking - 2 Kwietnia 2009, 09:59

Najbardziej prawdopodobne jest to, że SFFiH przejmie koncern medialny AGORA S.A., a redaktorem naczelnym zostanie Adam Michnik. Nie muszę dodawać, że koncern jest właścicielem „Gazety Wyborczej”, „Metra”, a także współwłaścicielem kilkunastu rozgłośni radiowych i pism kolorowych. Według teorii spiskowych dzięki takiej polityce, pewne wpływowe kręgi usiłują sterować zachowaniami społecznymi, a inspiracją jest psychohistoria stworzona przez Hari Seldona z powieści Asimova „Fundacja”. Kilka lat temu AGORA próbowała wejść na rynek telewizji i czyniła starania między innymi o pozyskanie Polsatu, ale to się nie udało. Ostatnie działania to próby pozyskania środowiska odbiorców fantastyki, gdyż wiadomo, że w tej grupie drzemie największy potencjał, a wynikiem wypuszczenie na rynek cyklu powieści Lema. Logiczne, że następnym celem strategicznym, etapem ekspansji jest periodyk drukujący literaturę fantastyczną. :|
Godzilla - 2 Kwietnia 2009, 10:27

Last Viking, nie wiem czy żartujesz czy nie, ale jeśli to nie 1 kwietnia, to naprawdę obawiam się takiej możliwości.

Edit: a może to będą np. Kosiki, a nie jakiś wszechwładny moloch?

Dunadan - 2 Kwietnia 2009, 11:51

Jeśli to nie pierwszokwietniowy żart to... NURS - teraz wiem jak czuli się użytkownicy Minolty kiedy ta ogłosiła zatrzymanie działu foto i jego sprzedaż koncernowi Sony - srali w gacie za przeproszeniem :| tak jak ja teraz :| Mam nadzieję jednak że ta nowa firma to będzie Sony, bo Soniacz zrobił wiele dla systemu Minolty ;-) I będę edycje limitowane SFFH wypuszczane przez Carl Zeiss :mrgreen:
jewgienij - 2 Kwietnia 2009, 11:57

Na stówę weźmie Fabryka Słów, wystarczy poczytać na stronie o planowanej ekspansji.
Co do naczelnego, to może Marek Żelkowski( związany z pismem, w dodatku sam autor), a może Michał Cetnarowski?( na Zamiastconie długo nawijał z szefem) :roll: Pasowali by.

Kruk Siwy - 2 Kwietnia 2009, 12:01

Takie coś oznaczałoby raczej koniec forum. W jakim celu miałby je NURS utrzymywać? A Fabryka ma własne, co prawda raczej martwe. (Bez obrazy Martva).
Agi - 2 Kwietnia 2009, 12:03

Może zanim zaczniemy grzebać Forum, poczekajmy na powrót NURSA i jakieś konkretne informacje.
Kruk Siwy - 2 Kwietnia 2009, 12:07

Dobry pogrzeb nie jest zły. Odpowiednią ceremonię wymyślę.
Ale - kończę na tym.
Na razie.

Fidel-F2 - 2 Kwietnia 2009, 12:08

czy wy macie NURSa za czubka?
Agi - 2 Kwietnia 2009, 12:08

Fidel-F2, wyjaśnij swą głęboką myśl
Kruk Siwy - 2 Kwietnia 2009, 12:09

Podywagować zawsze można. A czubków Ci na forum u nas dostatek.
Godzilla - 2 Kwietnia 2009, 12:11

Fabryka ma forum? Niby gdzie? Bo nie widzę.
Jakby mieli zamykać nasze forum, to lepiej niech je w całości podwieszą pod swoją stronę :|

Kruk Siwy - 2 Kwietnia 2009, 12:12

Godzilla, wpisz w gugla Fabryka Slów Forum i na bank wyskoczy.
Godzilla - 2 Kwietnia 2009, 12:18

No tak, nieoficjalne, bez dostępu ze strony głównej... Tematy w zasadzie wyłącznie fabryczne, bez tutejszej spamozy. Stu trzydziestu użytkowników. W najbardziej uczęszczanym dziale jest coś ok. 200 postów. Ludzie nie straszcie mnie.
Fidel-F2 - 2 Kwietnia 2009, 12:19

Agi, no bez jaj
Agi - 2 Kwietnia 2009, 12:21

Fidel-F2, masz wyłączność na robienie jaj?

Pisałam wczoraj:
Agi napisał/a
Wstępniak prima-aprilisowy nieco...

i nadal to podtrzymuję. I to też:
Agi napisał/a
Może zanim zaczniemy grzebać Forum, poczekajmy na powrót NURSA i jakieś konkretne informacje.

Last Viking - 2 Kwietnia 2009, 12:26

Wydaje się wielce prawdopodobne, że po przejęciu periodyku przez AGORĘ, forum SFFiH znajdzie się na portalu gazeta.pl pomiędzy "Forum - Kobieta" a "Forum - Moje dziecko", ewentualnie zostanie podciągnięte pod dział motoryzacja i hobby.
W każdym bądź razię ja już przeradagowuję moje przyszłe teksty, aby miały wydźwięk ideologicznie zbliżony do pogladów Adama Michnika.
No cóż, takie życie...

Godzilla - 2 Kwietnia 2009, 12:26

No tak, on od początku podawał datę 1 kwietnia. Ale w końcu ludzie kupują pismo różnie - wczoraj, dzisiaj, jutro, i Prima Aprilis już się skończył. Tak że pozostaje nam czekać aż NURS wynurzy się z ciepłych mórz południowych.

Kto pierwszy skoczy mu do gardła? :twisted:

Adon - 2 Kwietnia 2009, 13:04

Z drugiej strony dopiero co pytałem NURSa o coś technicznego związanego z pismem, to odpowiedział, że "na razie nie może mi powiedzieć". Coś się może święci jednak? :twisted:
Dabliu - 2 Kwietnia 2009, 15:55

andre napisał/a
Fabryka to weźmie...znaczy to hipoteza :)


Wielce prawdopodobna, zważywszy na to, że Fabryka na wiosnę pączkuje, kwitnie, rozdwaja się i mnoży.
Choć Kosikowie też są prawdopodobni.

Kruk Siwy napisał/a
Takie coś oznaczałoby raczej koniec forum. W jakim celu miałby je NURS utrzymywać? A Fabryka ma własne


Nieoficjalne i niemal kompletnie martwe; dla wydawnictwa zdaje się ono nie istnieć.

Godzilla napisał/a
No tak, on od początku podawał datę 1 kwietnia. Ale w końcu ludzie kupują pismo różnie - wczoraj, dzisiaj, jutro, i Prima Aprilis już się skończył.

Ale...
NURS napisał/a
jak jest miesięcznik to prima aprilis jest cały miesiąc, trudno okreslić kiedy kto go kupi - równie dobrze moze to być 25 kwietnia, bo z 10 procent ludzi kupuje w tak późnym terminie. A wyjdzie w okolicy pierwszego. już jest w obróbce, zeby zdążyć. Ostatnio nie ma żadnych opóźnień.,

Więc to może być jednak żart.

Ziuta - 2 Kwietnia 2009, 15:55

Last Viking napisał/a
W każdym bądź razię ja już przeradagowuję moje przyszłe teksty, aby miały wydźwięk ideologicznie zbliżony do pogladów Adama Michnika.
No cóż, takie życie...

Jeśli SF miałaby przejąć Agora, to wymarzonym redaktorem byłby Wojciech Orliński. No, chyba że Adam M. chce sobie znaleźć jakąś spokojną przystań na stare lata :mrgreen:

Godzilla - 2 Kwietnia 2009, 16:02

Dajcie mi już spokój z tą Agorą :evil: Jeszcze tego brakowało.
Fidel-F2 - 2 Kwietnia 2009, 16:03

Agi, nie mam ale nijak osobiście do Ciebie się nie odnioslem
Agi - 2 Kwietnia 2009, 16:12

Fidel-F2, znaczy, nie ma tematu.
Ja nie mam do Ciebie pretensji, Ty nie masz do mnie, wszystko gra.

Ziuta - 2 Kwietnia 2009, 16:13

Godzilla napisał/a
Dajcie mi już spokój z tą Agorą :twisted: Jeszcze tego brakowało.

Jest jeszcze tle opcji! Może Rydzyk, może Urban, może jakaś szycha z Nowego Jorku, Polonus z milionami, któy w 1981 nawiał z Polski z tomikiem Zajdla w kieszeni i do dziś ma sentyment? :)



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group