To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - Czy chcesz odgórnych ograniczeń w shortach?

Martva - 15 Lutego 2009, 21:41

Ozzborn napisał/a
asne, że punkty się nie sumują, ale przy danym założeniu autor ma 2 razy większą szansę na podium niż gdyby wysłał 1 szorta.


Ale musiałyby to być jedyne dobre szorty w konkursie, nie mówiąc już o tym ze statystyka statystyką ale gusty są różne i szort który według jednej osoby jest świetny według innej może być słaby lub ledwie poprawny. Nie czuję się ani odrobinę przekonana, znaczy nie masz racji ;P:

mad napisał/a
Ja bym powiedział: czasami :wink:


Ja bym powiedziała: pfff ;)

Ozzborn - 15 Lutego 2009, 21:49

Martva napisał/a
statystyka statystyką ale gusty są różne i szort który według jednej osoby jest świetny według innej może być słaby lub ledwie poprawny

I to właśnie jest sedno sprawy, skoro nie mamy jasnych kryteriów oceny co jest dobre, a co nie nasza próba zaczyna być próbą losową. Czyli mając w worku kulkę białą, żółtą, zieloną, czerwoną i dwie czarne, mamy 2 razywiększą szansę na wyciągnięcie czarnej niż każdej pozostałej nieprawdaż?
Martva napisał/a
Ale musiałyby to być jedyne dobre szorty w konkursie

Sama przyznajesz w drugiej części zdania że to nie ma znaczenia :twisted:

merula - 15 Lutego 2009, 21:57

ale o ile ja rozumiem ideę tego konkursu wygrywa szort a nie autor???

więc ewentualne wysłąnie wiecej niż jednego szorta po prostu zwiększa pulę, z której wyłania się swojego kandydata bliskiemu sercu.
a jeśli autor potrafi stworzyć dwa odrębne "dzieła", to chwała mu za to.

Ozzborn - 15 Lutego 2009, 22:02

Niby szort, ale w SF wydrukują z nazwiskiem, więc chyba jednak autor też, nieprawdaż?
Virgo C. - 16 Lutego 2009, 06:03

Zagłosowałem na tak, chociaż najchętniej wybrałbym opcję - to zależy.
Jeśli zaś chodzi o pomysł zmniejszenia limitu znaków, to zapytam - a po co ? Nikt nikomu nie nakazuje na siłę rozciągać pomysłu do tych 3500 znaków, a nie wszystkim pewnie się uda zmieścić cały pomysł w, powiedzmy, 2,5 tys.

xan4 - 16 Lutego 2009, 08:17

Bellatrix napisał/a
to ja znow jako xan'owa przypominajka Zdarzylo sie, ze autor 2ch tekstow wygral, byla to elam

:mrgreen:

Adanedhel - 16 Lutego 2009, 08:54

Bellatrix napisał/a
to ja znow jako xan'owa przypominajka Zdarzylo sie, ze autor 2ch tekstow wygral, byla to elam

Zdarzyło się więcej niż raz ;)

xan4 - 16 Lutego 2009, 09:13

Adanedhel, Ty za pierwszym razem :?: :?:
Adanedhel - 16 Lutego 2009, 09:18

Tak. Jeśli kiedyś jeszcze się zdarzyło to nie kojarzę.
shenra - 16 Lutego 2009, 13:17

Ozzborn napisał/a
Niby szort, ale w SF wydrukują z nazwiskiem, więc chyba jednak autor też, nieprawdaż?


Tak, ale żeby autor był widoczny musi zaistnieć short. :wink:

Ozzborn - 16 Lutego 2009, 13:25

Oczywiście. A jeden z dwóch, ma 2 razy większą szansę żeby zaistniec niż jeden z jednego. :D
nimfa bagienna - 16 Lutego 2009, 15:42

Pozwolicie, źe się wypowiem z punktu czytelnika, który nie ma zamiaru zamieniać się w autora szortów?
Czas na napisanie to około 2 tygodni. Przez ten czas trzeba: znależć pomysł, napisać tekst, odleźeć tekst, poprawić go, i tak pewno parę razy.
Owszem, można mieć pięć pomysłów i napisać pięć tekstów. A nawet dziesięć.
Jako czytelnik wolałabym przeczytać jeden, ale dogłębnie przemyślany. Rozumiem, że autor kilku tekstów ma większą szansę na wygraną, ale zastanówmy się, o co tu chodzi: o wygranie czy o napisanie czegoś wartościowego.
Może jestem nie z tego świata, ale mam wraźenie, że dąźenie do doskonałości wyklucza masowość.
Pozdrawiam wszystkich autorów i życzę mnóstwa wspaniałych tekstów, nie tylko tych krótkich:)

Nocturn - 16 Lutego 2009, 15:55

jeden autor jeden short. Jakoś tak bez sensu, coby kilka tekstów na jednego autora przypadało.
Fodnik - 16 Lutego 2009, 18:16

Jak powyżej: jeden wódz, jeden szort, jeden autor! :D
IMO nie ma co bawić się w wytryski weny, bo nieszczególnie to potem wyjdzie. Z kilku przyczyn. Głównie, że w takiej sytuacji nie wszyscy startujący w zabawie mają równe szanse. Co innego gdyby stało wyraźnie, że muszą być dwa, trzy - lecz wtedy ogólna jakość poleciałaby w dół na łeb. Bo dwa tygodnie to krucho z czasem, szczególnie wśród pracujących czy studiujących (tu tylko w okolicach sesji, a i nie zawsze). Może wydoli, może nie.

Sally - 16 Lutego 2009, 18:28

Ozzborn napisał/a
Oczywiście. A jeden z dwóch, ma 2 razy większą szansę żeby zaistniec niż jeden z jednego. :D

Ale co to za różnica? W końcu każdy ma prawo wysłac dwa szorty, a czy to zrobi to jego prywatna decyzja. Więc szanse są równe i tak i tak...

EDYTKA: lit.

Witchma - 16 Lutego 2009, 18:39

Fodnik napisał/a
nie wszyscy startujący w zabawie mają równe szanse.


Ale tutaj nie wybieramy autora, tylko szorta. I każdy szort ma takie same szanse.

Adanedhel - 16 Lutego 2009, 18:45

Akurat to, że dwa szorty zwiększają szanse płodnego autora nie ma chyba znaczenia... A nawet może działać przeciwnie. Trudno sobie wyobrazić, że autor pisze dwa teksty, po czym głosy idą, zamiast w większości na jeden, na oba teksty? ;)
Ozzborn - 16 Lutego 2009, 20:30

Sally napisał/a
W końcu każdy ma prawo wysłac dwa szorty, a czy to zrobi to jego prywatna decyzja. Więc szanse są równe i tak i tak...


Ale wysyła tylko 3/21 czyli jakieś 14%. Nie każdy ma czas i wenę żeby sobie te szanse wyrównać.

Adanedhel napisał/a
Trudno sobie wyobrazić, że autor pisze dwa teksty, po czym głosy idą, zamiast w większości na jeden, na oba teksty?

Dlaczego? Jeśli oba są dobre, a każdy głosujący ma po 2 głosy to taka sytuacja jest możliwa, jeśli mają 4 to staje się już całkiem prawdopodobna. Przykładu nie trzeba daleko szukać, mad napisał 2 w tej edycji, jeden zdobył 6 a drugi 7 pkt. więc gdyby trafił w gusta większości głosujących tak jak zrobił to Stormbringer to mógłby dostać np. 18 i 17.
Zapewne ktoś powie, że pisanie 2 prac zamiast skupiania się na jednej obniża jakość obu tekstów... Ja bym powiedział, że ciężko stwierdzić, bo ktoś może mieć duży talent, a ktoś inny dużo czasu.

Chal-Chenet - 16 Lutego 2009, 20:40

Ojej, w takim razie przepraszam, że wysłałem dwa. Więcej tego nie zrobię... :roll:
shenra - 16 Lutego 2009, 20:43

Chal-Chenet napisał/a
Ojej, w takim razie przepraszam, że wysłałem dwa. Więcej tego nie zrobię...


Nie no weź :mrgreen: Coż za prosta prowokacja, wstydź się :mrgreen:

Chal-Chenet - 16 Lutego 2009, 20:45

;P:
A Ty jak się czujesz, jako autorka dwóch? ;)

shenra - 16 Lutego 2009, 20:46

Wspaniale :mrgreen: bliźnięta to mój defekt :mrgreen:
Stormbringer - 17 Lutego 2009, 08:17

Ozzborn napisał/a

Adanedhel napisał/a
Trudno sobie wyobrazić, że autor pisze dwa teksty, po czym głosy idą, zamiast w większości na jeden, na oba teksty?

Dlaczego? Jeśli oba są dobre, a każdy głosujący ma po 2 głosy to taka sytuacja jest możliwa, jeśli mają 4 to staje się już całkiem prawdopodobna.


Wszystko jest możliwe. W edycji "Bez przebaczenia" miałem oba swoje teksty na 2. miejscu. :)

Natomiast co do ograniczeń, to też uważam, że decydować powinien gospodarz edycji. Osobiście nie przeszkadza mi, jeśli ktoś pisze więcej niż jedno opko, ale rozumiem też argumenty za wyrównaniem ilości. Dlatego nie biorę udziału w ankiecie. ;)

Fodnik - 17 Lutego 2009, 10:13

Witchma napisał/a
Fodnik napisał/a
nie wszyscy startujący w zabawie mają równe szanse.


Ale tutaj nie wybieramy autora, tylko szorta. I każdy szort ma takie same szanse.


Pozornie tak. Lecz teraz wyobraź sobie, że masz do czynienia z dwoma tekstami o wyrównanym poziomie, podobnym pomyśle, no bliźnięta prawie, w każdym razie Tobie się podobały tak samo. Tymczasem musisz wybrać jeden, oddać głos. Który wybierzesz? Ten bardziej się Tobie "spodobawszy" w danym momencie. A o tym zadecydują drobiazgi, począwszy od układu literek na ekranie, skończywszy na zjedzonym godzinę wcześniej obiedzie. I rozkład prawdopodobieństwa jest 50/50. Jest jak jest i dobrze. Lecz sprytny autor jeden wystawia do oceny teksty dwa. Przy założeniu jak powyżej robi się 33,3(3)/33,3(3)/33,3(3) na tekst, lecz już per autor mamy 33,3(3)/66,6(6). Pojawił się argument, jakoby za to rozkładanie się ewentualnych głosów pomiędzy opowiadania wielokrotnego autora ma dla niego niekorzystny efekt. Otóż nie. Bowiem gdy w takim układzie jest wyrównany poziom głosów oddawanych, to decydują o ostatecznym wyniku drobne fluktuacje i zwiększając ilość wystawianych tekstów zwiększa się też prawdopodobieństwo trafienia.

Fidel-F2 - 17 Lutego 2009, 10:21

Fodnik, ale pieprzysz, autor od tego jest, żeby czasem męską decyzję podjąć w sprawie tekstów, a jak ludzkość nie przeczyta wszystkich jego tworów to cywilizacja nie upadnie. Miejmy nadzieję.

A jak nie może podjąć decyzji to niech nie wysyła żadnego. Z zyskiem dla ludzkości najpewniej.

hrabek - 17 Lutego 2009, 10:26

Fodnik, moim zdaniem ilosc przyslanych szortow nie ma nic do rzeczy. Jesli szorty sa dobre, dostana glosy bez wzgledu na to, czy jest to jeden, czy dwa, czy cztery. Jak sa slabe, to chociazby ich bylo 50, to nie dostana punktow. Jak dla mnie nie ma problemu. Juz wczesniej zaglosowalem, ze dowolna liczba szortow jednego autora jest do przyjecia. Poza tym to nie jest konkurs o Zloty Puchar, to zabawa. Jesli ktos chce sie bawic bardziej, przysylajac wieksza liczbe szortow, to dlaczego ktokolwiek ma mu zabraniac?
Problem powstal, bo sporo forumowiczow mialo strach w oczach jak trzeba bylo przeczytac 21 szortow. Ale dobra agitacja okazalo sie, ze liczba glosujacych prawie pobila rekord. Ograniczajac to do jeden autor-jeden szort, kilka opowiadan by wypadlo. Ale co bedzie jak w najblizszej edycji kazdy glosujacy wysle szorta? Tez odgornie bedziesz wycinac - np. 20 pierwszych autorow, a 20 nastepnych juz sie nie zamiesci?

Adanedhel - 17 Lutego 2009, 10:28

hrabek napisał/a
Ale co bedzie jak w najblizszej edycji kazdy glosujacy wysle szorta? Tez odgornie bedziesz wycinac - np. 20 pierwszych autorow, a 20 nastepnych juz sie nie zamiesci?

Sądziłem, że z tym "problemem" już się rozprawiliśmy. Gdzieś na początku drugiej strony.

Fodnik - 17 Lutego 2009, 11:01

No proszę. Ja, głupi, myślał co to dyskusja jest pod tytułem " Czy chcesz odgórnych ograniczeń w shortach?". A tu zaraz się dowiedział co tylko peany nad masą okrutną mają być wyłącznie. Oj głupi Fodnik, głupi...
Fidel-F2 - 17 Lutego 2009, 11:38

ano widzisz, człowiek uczy się całe życie i umiera głupim
mawete - 17 Lutego 2009, 12:00

Zagłosowałem na nie i zgadzam się z tym, że to gospodarz edycji powinien decydować.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group