To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - Szorty - Władza

Ozzborn - 2 Lutego 2009, 14:20

chyba, że nie nadejdzie... ;P:
Chal-Chenet - 2 Lutego 2009, 14:21

Zawsze nadchodzi. ;P:
Martva - 2 Lutego 2009, 14:21

Ja myślę że ludzie się boją że nie zdążą i chcą to mieć za sobą jak najszybciej ;)
Nutzz - 2 Lutego 2009, 14:28

Wow... z chęcią zagłosuję... tylko jak ja mam to wszystko przeczytać i spamiętać?
Witchma - 2 Lutego 2009, 14:29

Nutzz, ja robiłam sobie notatki w trakcie czytania :)
xan4 - 2 Lutego 2009, 14:31

Nutzz napisał/a
Wow... z chęcią zagłosuję... tylko jak ja mam to wszystko przeczytać i spamiętać?


ja to czytam i zaznaczam, minusik, odpada od razu, plusik, do przemyślenia, dwa plusiki, dobre to jest,
i jak tak przeczytałem te 21, to akurat z podwójnym plusem wyszło mi 4 szorty :D

shenra - 2 Lutego 2009, 14:33

Mnie potrzebne było przynajmniej jedno "heh", żeby się zastanowić nad shortem :wink:
Nutzz - 2 Lutego 2009, 14:34

O dobry pomysł! Tylko trochę czasu wyskrobię :) Tak z godzinkę.
Sally - 2 Lutego 2009, 14:36

Nutzz napisał/a
Wow... z chęcią zagłosuję... tylko jak ja mam to wszystko przeczytać i spamiętać?

Ja najpierw przeczytałam wszystkie, potem spoglądając na każdy z osobna pisałam opinie, a potem oceniałam, co oceniłam najlepiej :lol:

Witchma - 2 Lutego 2009, 14:37

Nutzz napisał/a
Tak z godzinkę.


Mnie to właśnie tyle zajęło :)

xan4 - 2 Lutego 2009, 14:40

Chal-Chenet napisał/a
Spoko, przestój jeszcze nadejdzie.


no niestety, zawsze nadchodzi,
przestój jest tak po pierwszych 3,4 dniach i kończy się zazwyczaj dwa dni przed końcem terminu,
jak robiliśmy rekord z Witchmą poprzednio, to na 12 dzień z tego co pamiętam było około dwudziestu kilku głosujących, a potem to nam się wysyp zrobił :D

shenra - 2 Lutego 2009, 14:42

xan4 napisał/a
jak robiliśmy rekord z Witchmą poprzednio, to na 12 dzień z tego co pamiętam było około dwudziestu kilku głosujących, a potem to nam się wysyp zrobił


To się presja nazywa ;P:

Witchma - 2 Lutego 2009, 14:44

shenra, zgadza się :) W odpowiednim momencie trzeba zacząć wywierać presję :D Ale na to jeszcze za wcześnie...
shenra - 2 Lutego 2009, 14:47

Przyczaimy się, poczekamy a potem zaczniemy kąsać...najpierw zachęcająco, potem morderczo :mrgreen: ;P:
Agi - 2 Lutego 2009, 14:59

Tu się głosuje, nie spamuje
Witchma - 2 Lutego 2009, 15:17

Agi, no to głosuj ;P:
Nocturn - 2 Lutego 2009, 15:42

Taka sobie historia

Forma zamknięta, na temat i zakończona. Fajnie z humorem napisane, spodobało mi się :P


Cytat
by powitać królewską parę.

Para królewska to zwyczajowo Pan Król i Pani Królowa, a nie Król Brat i Królewska Siostra. Tak mi się wydaje przynajmniej.

Cytat
, dlatego to on pierwszy spożywa posiłki, następnie pożywić może się jego siostra a dopiero potem pozostali obywatele.

Takie powtórzenia nie powinny się pojawić.

Cytat

Największym utrudnieniem jego ciężkiej pracy była oczywiście nadmierna czułość okazywana mu przez część poddanych.
…..
Ku jego ogromnemu zdziwieniu kucharka odmówiła posłuszeństwa i nie chciała podać mu kolacji.
…..
Tam wraz ze swoim współpracownikiem uśpiła go i okaleczyła. Na domiar złego, okazała się na tyle okrutna, by nie pozwolić mu godnie odejść z tego świata – przywiozła go z powrotem do Królestwa! Pijanego z bólu władcę pozostawiła na dziedzińcu narażając go na poniżenie na oczach poddanych.
…..
Ale on[ był dobrym władcą .Jego godność – godność króla i godność kota - nie pozwoliła mu się poddać i opuścić swoich poddanych

Wystrzegaj się Autorze zaimków dzierżawczych. Naprawdę nie są tu potrzebne. A strasznie często Ci się to zdarza.
Cytat

umiała przekonać jedzenie, by smakowało Królowi.

Zapewne przekonywanie jedzenia miało być elementem humorystycznym, ale w moim odczucie jest jakieś nielogiczne. To jest całkowicie subiektywna opinia.
Cytat

Niestety, jak się okazało nazajutrz, zła pamięć kucharki nie była powodem niewykonania jej obowiązków. Ich powodem był spisek.

Jakieś gryzące są te zdania. Drugie zdanie nie do końca wskazuje na to co sugeruje pierwsze, zresztą to pierwsze jest nie gramatyczne. Powiedz mi co jest podmiotem piewszego zdania: zła pamięć kucharki, czy niewykonane obowiązki?

Ok. Podobało się całkiem, całkiem. Zabawne, czytało się naprawdę dobrze. Warsztat jest niezły oprócz tych nieszczęsnych powtórzony zaimków :P
*************************************************************************
Test

Ha :)
Forma zamknięta, zakończona. Tematu dotyczy niejako na siłę. Ale Autor się postarał i napisał to naprawdę dobrze. Osobiście nie przepadam za tego typu formą. Znaczy takie pamiętnikowe pisanie nie jest w moim guście, ale przeżyję to.
Właściwie nie ma co na temat tego shorta się wypowiadać więcej.

*************************************************************************
Tryptyk o władzy
Ok. Podobał mi się ten tekst. Forma złożona jakby z trzech oddzielnych shortów, ale ostatni ładnie spina wszystko w całość. Oryginalne podejście, mocno trzymające się tematu.
Podobało mi się. Prawie murowany punkt.


Cytat

Gdy nadchodził ranek, zwykle nie pamiętali.

W mojej opinii za duży skrót myślowy, wprowadza lekki chaos, bo poprzednio nie wspominałeś Autorze nic o wyciąganiu informacji w nocy. Ale jestem czepialski :P

Tekst dobrze napisany chociaż nie przepadam za takimi krótkimi zdaniami oznajmującymi. Za to wykonie mi się spodobało. Każdy oddzielny shorcik sam w sobie stanowi całkiem fajny smaczek, a ostatni wzmacnia to jeszcze bardziej. Gratuluję Autorze :P

**************************************************************************
Waładza
Zanim zacznę to się spytam czy tytuł shorta jest taki jak być powinien, czy to może literówka? Bo jeżeli to było zamierzone to ja nie rozumiem co autor miał na myśli. Ale tytuł to sprawa Autora nie moja :P

Forma zamknięta zakończona, trzyma się tematyki władzy dobrze.

Znalazłem jeden straszny błąd fabularny. Mianowicie starszy bliźniak zabił króla, młodszy zabił ojcobójcę. Napisałeś Autorze, że ten młodszy dostał po latach przydomek Bratobójcy. Jak mógł dostać go po latach skoro w czasie pierwszego przemówienia cała cywilizacja przestała istnieć?
Cytat

Radeniusz niezrażony w myślach układał plan otrucia bliższej mu połowy tłuszczy.

Potworkowate zdanie. Po pierwsze chyba brakuje przecinka po słowie „niezrażony”, ap o drugie jakoś okropnie brzmi „bliższa mu połowa tłuszczy”. Nie mówiąc już, że to „mu” absolutnie tu jest niepotrzebne.

Cytat

. Jedna śmierć to za mało dla złośliwego losu, która oprócz ojca zabrała mi dziś brata.

Zdanie straszne. Nie wiem co jest tutaj podmiotem śmierć czy los.

Cytat
Ludzie rzucili sie do ucieczki tratując się nawzajem, ale od spadającego nieba nie było ucieczki.

Literówka, ale drobniutka. Powinno być się


Właściwie nie ma co więcej napisać. Nieźle warsztatowo ale nie przemawia do mnie.
**************************************************************************
Władza

Forma zamknięta, zakończona, trzymająca się tematu.

Cytat

Ludzie przychodzą do mnie i błagają, żebrzą o pomoc, a ja, w swej łaskawości wysłuchuję i wybawiam ich. A gdy czynię swe dzieło, nie przestaję nucić: Władza tak jak narkotyk / Władza to wielka siła / Rodzi miłość i lęk / Czasami też zabija. O tak. Zabijanie jest najlepsze. Kiedy widzę ich nędzne truchła, nie potrafię powstrzymać spazmów rozkoszy.

Czytam ten zaznaczony tekst już po raz trzeci i coś mi zgrzyta cały czas. A chodzi prawdopodobnie o to, że w pierwszym zdaniu podmiotem jest ludź żebrzący o pomoc. A z ostatniego wynika, że to nędzne truchła tych ludziów sprawiają bohaterowi satysfakcje.

Tekst nie w moim guście, nie przepadam za takim pisanie. Warsztat w porządku.
***************************************************************************
Zabawne draże
Forma nie zakończona, zamknięta. Temat po dłuższej chwili przemyśleń uznam za utrzymany.
Nie zakończona ponieważ brakuje tutaj jakiegoś końca fabularnego. Tekst jest zamknięty, ale bardziej domyślnie niż jasno. Zostają pytania po przeczytaniu :P


Cytat
Oswobodzenia z tego domu wariatów do świata ludzi normalnych

Oswobadza się od czegoś a nie do czegoś. Nie można oswobodzić na przykład rybki do jeziora. Można ją uwolnić.

Ogólnie nie przypasował mi ten tekst, ale co do formy wykonania nie mam większych zastrzeżeń.
***************************************************************************
Zwierzenie
Forma zamknięta zakończona. Na temat

Właściwie nic więcej nie mogę napisać na temat tego tekstu. Dopbrze napisane, nie widać błędów. Ale znowu powiem, że nie przemawia do mnie ten tekst. Jakieś to takie …. Oklepane i nudnawe. Dobre wykonanie niezbyt dobrego pomysłu. Pointa jakaś taka … no nawet nie wiem do końca jaka :P

savikol - 2 Lutego 2009, 15:45

Punkt ode mnie otrzymuje Power Girl. Ubawiło mnie po pachy, nie pamiętam kiedy czytałem tekst z taką dawką purnonsensu. Brawo!
Ozzborn - 2 Lutego 2009, 16:00

Znów tylko 1 głos? Drodzy czytelnicy zachęca sę do korzystania z pełni praw wyborczych. Pamiętajcie, 4 głosy to aż czterech szczęśliwych autorów! :mrgreen:
Virgo C. - 2 Lutego 2009, 16:21

xan4 napisał/a
podziękowania dla no name za głosowanie :D

Nie no name tylko leniwa bestia, która się zebrać nie może by napisać coś więcej o każdym z szortów ;P:

Chal-Chenet - 2 Lutego 2009, 16:22

To napisz chociaż o tych, na które głosowałeś. ;)
Nocturn - 2 Lutego 2009, 17:03

Po kilkudniowej(nocnej) mordędze zapunktuje u mnie w kolejności alfabetycznej:
1) Bunt
2) Omega
3) Taka sobie historia
4) Tryptyk o władzy

Howgh ... czy jak to się piszę.
Rzekłem!

Witchma - 2 Lutego 2009, 17:07

Nocturn, bardzo ładna liczba Ci się trafiła :D 17 to dobry wynik, ale my tu mamy rekord do pobicia...
Nocturn - 2 Lutego 2009, 17:15

A wiesz co Witchma. ta liczba mnie prześladuje no!.

Mieszkałem pod 17 przez kilkanaście ładnych lat. W szkole jednej a potem drugiej i nawet średniej byłem 17 na liście obecnosci, a wczoraj obejrzałem film i tam pani jedna trzykrotnie stawiając w kasynie na 17 , wygrała.

Boję się policzyć jajka w lodówce i pierwszy rząd moich górnych zębów.

Witchma - 2 Lutego 2009, 17:18

Nocturn, a widziałeś film "Numer 23"? ;)
Nocturn - 2 Lutego 2009, 17:29

Witchma, nie ale proszę nie spamujmy bo przyjdzie Agi a potem tylko gollumy bedą po nas mogły pozamiatać :P
Witchma - 2 Lutego 2009, 17:36

Nocturn, Agi jest poniekąd w temacie WŁADZY bardzo na miejscu :mrgreen:
Agi - 2 Lutego 2009, 18:27

Witchma, Ty wiesz, jak mnie rozbawić :mrgreen:

Na razie nie głosuję, muszę to przemyśleć ;P:

Ozzborn - 2 Lutego 2009, 18:30

Na mnie głosuj! Na mnie! :mrgreen: ;P:
Adanedhel - 2 Lutego 2009, 18:39

Agi napisał/a
Na razie nie głosuję, muszę to przemyśleć

Pracuję nad głosowaniem, myślę na bieżąco (na razie przemyślałem całe trzy szorty ;P: ).



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group